Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Údržba golfových bot

Re: Udrzba golfovych botu

Záleží na tom jaké boty používám. O mé klasické kožené " lakýrky " se starám příkladně. Očistit, nakrémovat a minimálně 24 hodin nechat odpočinout v cedrových napínákách. 
Ty ostatní jen občas otřu a vystříkám protismradem.
 
Re: Udrzba golfovych botu

Skoro vůbec. Občas otřu. Jednou ročně impregnace.
 
Taky moc ne. Můj vztah ke golfovým botám je stejný jako k ostatní sportovní výbavě - je to spotřební zboží (jsem ideální zákazník), takže otřít, impregnace, odbahnit a holt jakmile přestanou sloužit, koupit nové. Nemám nějaké speciální "golfové" lakýrky, které bych si bral jen na hezká hřiště - problém by pak byl, že bych je pravděpodobně neměl pořádně prošlápnuté. 
 
Jednou rocne otru a impregnace... aneb hnede boty rulezz :) 
 
Údržbu golfovych bot jsem posledni mesic povýšil k dokonalosti. Nevyndavam je z kufru auta, tzn. kdyz je sundam, tak vyklepu, lehce otru hadrem. Ted na podzim mi to nejak se vubec uz nechce myt. Hlavne, jak nemam uz bile, ale cerne... tak me mnoho veci a smouh prestalo trapit. [emoji1]
 
Requo řekl:
Údržbu golfovych bot jsem posledni mesic povýšil k dokonalosti. Nevyndavam je z kufru auta, tzn. kdyz je sundam, tak vyklepu, lehce otru hadrem. Ted na podzim mi to nejak se vubec uz nechce myt. Hlavne, jak nemam uz bile, ale cerne... tak me mnoho veci a smouh prestalo trapit. [emoji1]
Aktuálně používám hodně podobný proces údržby - po hře oklepu co se dá, pokud je u hřiště vzduchová pistole, tak ofouknu co jde, pokud není, uklidím do auta.  :) Následně před příští hrou provedu opět oklepání a pokud na botách něco zůstane, tak už je mi to jedno, protože než dojdu na první týčko, tak už je to zase stejné. Barva bot byla původně bílá, aktuálně je spíš hnědo-šedá a když se tak dívám kolem sebe, tak teď na podzim je to hodně populární barevná kombinace :)
 
Teda mne to bavi, když jsou nove. To ještě vytahuju i vlozku aby to poradne vyschlo. Ted mam actualne ecco hybridy .... paradni boty, tak pohodlne boty jsem snad ještě nemel... na ty dokonce davam vyzivu na kuzi a impregnuji. MInule jsem hral na podmacenem hristi, kde clovek slapl, tam se valila voda a nepromokly
 
Pro "mokré dny" mám jeden tip - s mýma botama zásadně cestují i "teplouše" primárně určené do lyžáků. Předpokládám, že "lyžaři" znají, ale pokud někdo hledá účinné řešení jak boty přes noc vysušit (třeba kvůli vícedennímu turnaji apod., dle stupně promočení se dají za noc vysušit i dvoje botky) - tak je toto ideální řešení. Samozřejmě když jsem to poprvé vytáhnul, tak jsem se stal terčem posměšků od kamarádů :) (proč asi že... Tvar blízce připomíná dámskou erotickou pomůcku :)...), ale po jednom deštivém kole najednou smích opadl a hned všichni zjišťovali co to mám za "zázrak" :)... Stojí to pár peněz, dneska to už dělá mraky výrobců...
 
Na začátku jsem boty taky pravidelně čistil a sušil.....pak mě to nadšení nějak přešlo, takže dneska taky jen oklepu. Když to bláto a tráva uschne, stačí normálně fouknout a boty jsou připraveny na hru :)
Dnes jsem vyndal z auta letní boty (z bílé je šedá, klasika) a napadlo mě, že je hodím do pračky, takže v létě přijdu zase v bílých  :lol:
 
Ještě, že golfové boty jsou allweather a prodejce vám nemůže vnutit při reklamaci užití ve špatných podmínkach.
Vyzkoušel jsem letos levné Dunlopky - reklamace
      výměna s doplatkem za Adidasky - reklamace
      výměna s doplatkem za Callaway - zatím drží, ale začal krémovat místo impregnace
                           jinak staré Nike stále drží už více let bez údržby
Všechny boty kožené....
Celkově nějak přestávám věřit na životnost a nepromokavost současných golfových bot, Proto hledám  a pokud máte nějaký tip
  za rozumnou cenu - sem s ním
 
Golfové boty kategorie "modní obuv" :)
 
mojin řekl:
Ještě, že golfové boty jsou allweather a prodejce vám nemůže vnutit při reklamaci užití ve špatných podmínkach.
Vyzkoušel jsem letos levné Dunlopky - reklamace
      výměna s doplatkem za Adidasky - reklamace
      výměna s doplatkem za Callaway - zatím drží, ale začal krémovat místo impregnace
                           jinak staré Nike stále drží už více let bez údržby
Všechny boty kožené....
Celkově nějak přestávám věřit na životnost a nepromokavost současných golfových bot, Proto hledám  a pokud máte nějaký tip
  za rozumnou cenu - sem s ním
ad dunlop a adidas: co se nepovedlo, resp. co si reklamoval? Koukni se na tohle téma "Golfové boty zkušenosti", ve výsledku tam pár typů je. Ale levného to nic moc není, vyhrávají Ecco, alespoň u mě (více ve zmíněném vlákně). Myslím, že u bot funguje, že nejsme tak bohatí, abychom si kupovali levné věci.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom