Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Týčko, jaké používáte a jaké zvláštní jste viděli?

bohumil.koval

Guru fóra
TÝČKO.
Je snad ve výbavě všech golfistů, použití je různorodé od natýčkování míče na odpališti, označení polohy míče , dropu až po čištění drážek na úderové ploše hole.
Materiálově snad asi nejvíce ze dřeva, zůstaneli zničené na místě činu , odpaliště, nezatíží prostředí .. ale to jen v tom případě , když není natřený závaznou barvou.
Plastové , asi druhý materiál na výrobu.
Mnohdy jsou ty magnetické , které mají železnou zabodnutou špici do země a magnetickou nadstavbu s plastovým posedm na míček.
Tvarově od klasiky, hřebíkový tvar až po .....panenky, kartáčky viděl jsem takové ty tři malé obrácené květináčky na šnůrce a různé velikosti od 1 cm po cca 8 cm s čárami pro velikost zápichu.
Nyní otázka jak vysoko má být míč k líčí hlavy např. driveru.. ? Má převyšoval o 1/3 míče, tak mi to nejvíce vyhovuje, nebo je to jinak?? Protože ať se na mne nikdo nezlobí tak uvedení míče do hry má docela velký vliv na samotnou hru, něco jako buly v hokeji podání v tenise.
Já osobně preferuji plastové ploché týčko, prý nezlomitelne?? Za rok cca 5 ustřelím, dvě ztratím. Ty magnetické na snůrce vydrží max 5 osmnáctek rozpadne se magnet. Takové ty bílé hrubé plastové vydrží 10 osmnáctek. Snad by byly nezničitelné ty tři květináčky, jen mám strach , že by se také rozpadly.
Jednoznačně u mne vítězí ploché plastové.
A JAK TO MÁTE VY A JAKÉ PREFERUJETE.
 

Přílohy

  • 850692F7-727E-43FC-B3E9-4DD835ABE06D.jpeg
    850692F7-727E-43FC-B3E9-4DD835ABE06D.jpeg
    73,3 KB · Zobrazení: 490
  • DF1C48B1-3526-4577-8A24-EB5E0A9591CC.jpeg
    DF1C48B1-3526-4577-8A24-EB5E0A9591CC.jpeg
    41,2 KB · Zobrazení: 354
Upraveno:
Až na výjimky používám dřevěná týčka a zlomená pak pro železa na tříparech. Plastová týčka nemám moc rád, když se zlomí, tak skoro nikdy nenajdu všechny části a nemám rád, když se v přírodě pak povalují kousky plastu zbytečně. :vomit:
 
Jedině dřevěné. Mám v bagu i plastové ale používám jen na drivingu.

Btw. je nějaká pravda o tom, kam by týčko při drivu mělo dopadnout? Jako třeba že při dobrém rovném drivu musí dopadnout dopředu, nebo tak něco??
 
Nejradši dřevěná týčka růžové barvy (aby mi to ladilo):D:D:D Plastové na drivingu, při hře mám takový vsugerovaný imaginární pocit, že mi ovlivní ránu (no, na rovinu při mých ranách je to fakt silně pitomý důvod) a tak používám dřevěná a líbí se mi když ho rozštípnu. Pak zlomené používám na železa. Jsem santusák, protože sbírám i cizí zlomená týčka:cool:
 
Jedině dřevěné. Mám v bagu i plastové ale používám jen na drivingu.

Btw. je nějaká pravda o tom, kam by týčko při drivu mělo dopadnout? Jako třeba že při dobrém rovném drivu musí dopadnout dopředu, nebo tak něco??
ja napr vim, ze pokud drive trefim ultra dobre, tycko vzdy zlomim, ale napr vcera se Rosevo tycko obcas ani nehlo
 
Jedině dřevěné. Mám v bagu i plastové ale používám jen na drivingu.

Btw. je nějaká pravda o tom, kam by týčko při drivu mělo dopadnout? Jako třeba že při dobrém rovném drivu musí dopadnout dopředu, nebo tak něco??
Mám období že týčko po odpalu driverem, zůstane tak jak jsem je zapíchl, u tlustší letí za míčkem a když letí dozadu tak je to přímka a dalekoooo.
 
Švára @Pitching prej dostal k vánocum ty ve tvaru nahé dívky. Ale jestli je někdy vezme na hřiště, to nevím. Zatím mi je ani neukázal. :p:D
 
Švára @Pitching prej dostal k vánocum ty ve tvaru nahé dívky. Ale jestli je někdy vezme na hřiště, to nevím. Zatím mi je ani neukázal. :p:D

Třeba se dočkáme ve Španělsku:)
 
Na drive většinou tyto.. na tříparech fšechno co najdu..:):):)
Týčka.JPG
 
Švára @Pitching prej dostal k vánocum ty ve tvaru nahé dívky. Ale jestli je někdy vezme na hřiště, to nevím. Zatím mi je ani neukázal. :p:D
dají se objednat za pusu amazon, wish, aliexpresss, apod. (ježíšek přinesl)
 
Já venku požívám zásadně Lignum tee. Dvě velikosti pro driver a pro železa. Za prve dlouho vydrží, většinou ho měním proto, že už je tak obouchané, že na něm míček blbě drží a padá. A za druhé z toho důvodu, že je vyráběno z kukuřičného škrobu s nějakým pojidlem a údajně se za nějaký čas v přírodě rozloží.
Ale jednou jsem je vyměnil za dřevěná. To bylo z důvodu frustrace jak mi to nešlo, tak jsem zkusil i tento "zoufalý pokus o změnu" a ono to kupodivu najednou šlo. Ale to byl jen psychický důvod a když to odeznělo, tak jsem se vrátil k původním.
 
Před 14ti dny na turnaji nešlo týčko ani zapíchnout - zmrzlá země. Kolega vytáhnul z bagu roličku toaleťáku a z ní odpaloval!o_Oo_Oo_O
 
Měl jsme hroznou radost, když jsem objevil taková prťavá plastová týčka na železa, jen krátá, snad 3-5 mm vysoká hlavička a z druhé strany bodáček. Vypadá to jak takový ten barevný připínáček. Loni jsem v podstatě často odpaloval železy, radost mě přešla, když jsem zjistil, že vydrží sotva jednu ránu. A s pokorou jsem se vrátil k dřevěným zbytkům "dospělých" týček. Považuji tyhle plasťáky za pro mě jednu z dalších zbytečností, kterou jsem si v golfu kdy pořídil.
 
jako zimní týčko lze velice dobře použít vršek od jakékoliv pet lahve - pro železo nebo dřevo
 
Nejraději mám dřevěná. Ideálně úplně přírodní. Ať je mohu s klidem nechat na odpališti. Doufám, že s nimi sekačky nemají problém...
 
6447
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom