Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Turnaje - úhrady startovního a fee

alda

Guru fóra
Začala sezóna golfových turnajů, a opět mne začne trápit to, ze v některých klubech můžete zaplatit startovné a fee kartou, jindy kartou fee a startovné hotove, jinde jen hotove. Mám s tom problem neboť nemam CZ koruny a pracně musím měnit.
Naposledy v Mnichu jsem musel jet zpátky do bankomatu na náměstí a malém jsem zmeškal start,

Kdoví Proc to tak oddělují? Nepriznavaji daně? Nebo kvůli poplatkům? Tak pak Proc akceptuji fee?
 
Nevím jestli je to tak jednoduché jak si myslím ale... Fee kartou není problém, zůstává hřišti(klubu), startovné bere pořadatel a to právě nemusí být místní klub, ale kdokoliv jiný a ten když si to nechce komplikovat tak sebere hotový prachy, než by mu klub peníze přeposílal ze svého účtu, protože pořadatel tam bude mít těžko vlastní terminál.. Tak prostě příště pro jistotu dvojku v kapse...:):):) (může dojít i k výpadku terminálu na hřišti...)
 
Začala sezóna golfových turnajů, a opět mne začne trápit to, ze v některých klubech můžete zaplatit startovné a fee kartou, jindy kartou fee a startovné hotove, jinde jen hotove. Mám s tom problem neboť nemam CZ koruny a pracně musím měnit.
Naposledy v Mnichu jsem musel jet zpátky do bankomatu na náměstí a malém jsem zmeškal start,

Kdoví Proc to tak oddělují? Nepriznavaji daně? Nebo kvůli poplatkům? Tak pak Proc akceptuji fee?
no závěr si udělěj sám - dostal jsi někdy potvrzení o platbě startovného???? :D:D:D:D a je to......
 
Ano, zalezi predevsim na poradateli, rekl bych 3 hlavni moznost:
1. poradatel je hriste, vetsinou lze platit oboje kartou rovnou resortu
2. poradatelem je jina osoba. Fee je mozne platit kartou resortu s startovne hotove poradateli
3. poradatelem je jako ve dvojce jina osoba a ma na hristi hraci karty nebo vouchery, vybere vse hotove a pak se dorovna se hristem dle svych moznosti
 
Všici kradú!
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Osobně mě to taky vadí. Všude mají terminály - na hřišti, ale prostě někdy hotovost, někdy ne. Samozřejmě - služba je výhodná, takže se nemusí danit a lépe se to schová. A procenta za platby kartou bance taky hrají roli. Ale uživatelsky/k zákazníkovi to přívětivé není. Kór v dnešní době, si myslím, že na to začíná určitá klientela být citlivá, prostě budou chodi tam, kde se dá platit kartou, bez hotovosti. U sebe tenhle návyk už taky pomalu pozoruju.
 
Ale uživatelsky/k zákazníkovi to přívětivé není. Kór v dnešní době, si myslím, že na to začíná určitá klientela být citlivá, prostě budou chodi tam, kde se dá platit kartou, bez hotovosti. U sebe tenhle návyk už taky pomalu pozoruju.

1. Proto je vhodné jezdit třeba do Hořehled, kde se dá kartou platit naprosto bez problémů.
2. Musím potvrdit, že už od loňského roku máme více příjmů z platby kartou než z hotovosti.
 
1. Proto je vhodné jezdit třeba do Hořehled, kde se dá kartou platit naprosto bez problémů.
2. Musím potvrdit, že už od loňského roku máme více příjmů z platby kartou než z hotovosti.
A jaký to má dopad na cash? Určitě Vám karetní společnosti strhávají poplatky nebo ne?
 
A jaký to má dopad na cash? Určitě Vám karetní společnosti strhávají poplatky nebo ne?

To samozřejmě strhávají, ale beru to jako součást procesu a neřeším to.
 
Super přístup. Přiznám se, že na jednu platbu v hotovosti mám minimálně 10 kartou.

Mám to uplně stejně, hotově platím v podstatě jen tam, kde to kartou nejde. Tuším, že EU připravuje v tomhle nějakou směrnici, že by snad banky neměly v budoucnu tyto poplatky od obchodníků vyžadovat, ale nepřijde mi to fér. Je s tím spojená nějaká technologie, která něco stojí a logicky ji někdo zaplatit musí a vnímám to tak, že by to měl být obchodník. Ty 1 - 2 % nikoho nezabijou...
 
Přijet na turnaj do Česka bez koruny a dožadovat se zásadně platby kartou mi připadá takové trochu velkopanské chování.
 
Co je na tom divneho?
Uz jsem obesel spoustu turnaju v Rakousku a nikde nepozadovali hotovost, vzdy jen kartou.

Dokonce vcera na turnaji v Celadne, kde bylo napsano v hotovosti byla nabidnuta moznost platit kartou
 
Někde jsem četl, že v ČR je největší množství vydaných bezkontaktních karet k počtu obyvatelstva. V USA jsem třeba nikde neviděl bezkontaktní terminál.
 
Přijet na turnaj do Česka bez koruny a dožadovat se zásadně platby kartou mi připadá takové trochu velkopanské chování.
Já to tak nevnímám...je to reálný tlak spotřebitelů na provozovatele resortů/promotéry, aby se i oni přizpůsobili trendu. Chápu, že to je pro resort a promotéra přeposílání peněz a administrativa, které u hotovosti neřeší. Ano, jsem zvyklý platit kartou a jsem rád, že resorty začaly přecházet na bezhotovostní platby i u turnajů.
Někde jsem četl, že v ČR je největší množství vydaných bezkontaktních karet k počtu obyvatelstva. V USA jsem třeba nikde neviděl bezkontaktní terminál.
Pravda, ale statistika je u nás zkreslená tím, že naše banky jsou trošku odvážnější a nedávají na výběr, zda zákazník bezkontaktní kartu chce nebo ne. Není to hodnocení (byť se mi to osobně líbí), jen konstatování, že tyto údaje nic nevypovídají o chování obyvatel, ale o nastavení bank.
 
Přijet na turnaj do Česka bez koruny a dožadovat se zásadně platby kartou mi připadá takové trochu velkopanské chování.
Byl jsem minimálně ve 20 zemích a kromě balkánu jsem hotovost nepotřeboval nikde. Třeba v Ománu ani nevím, jak se ta jejich měna jmenuje.

Mě nepříjemně naopak zavání vyžadování platby hotově v resortu, který má dveře oblepené symboly platebních karet. V lepším případě je to řešení provozních záležitostí mezi resortem a pořadatelem turnaje na úkor klienta, v tom horším rovnou šméčko.
 
Jsem se na to teď zaměřil a přišla mi pozvánka na email na turnaj ČGK do Benátek (https://www.cgk.cz/cs/clanky/cgk-tour-2018-2-turnaj/). Hm a to samé, co tu řešíme: platby na recepci v hotovosti.

Jako malé turnájky - budiž, chápu. Ale u provařených "značek" (což je pro mě i čgk) mi to přijde jak zaznělo výše: milý zákazníku, polib nám zadnicu se svými zvyklostmi, tady se bude platit hotově! Co na tom, že nemáš, navštiv bankomat! Dá se samozřejmě argumentovat, že je to tam napsané. No, ano je. Ale pohodlné to není. Mně se vcelku často stane, že u sebe nemám hotovost a karta to zpravidla zachrání. Dojet na recepci a být vyhnán - není pro mě jako zákazníka dobrá vizitka a je vcelku jedno, kdo nebo co za to může - budu to mít spojeno primárně s daným hřištěm - platím na jeho recepci, ne u stánku či stolečku promotéra.
 
A proc tedy v pondeli na Zbraslavi je nutne platit oboje cash?
 
  • To se mi líbí
Reactions: ati
A proc tedy v pondeli na Zbraslavi je nutne platit oboje cash?

HCP Sunset 19.jamky? Pěkná otázka, netuším. Zeptám se, bylo to tak nastaveno - když jsme se domlouvali se Zbraslaví a nevšiml jsem si toho (v rámci řešení pravidel, termínů, kategorií atp). Nicméně považuju HCP pondělky za malý turnaj, kde mi to vadí méně, ale chápu, že jde o princip. Zjistím a pokusím se o nápravu, předpokládám, že jde o nějaký relikt kopírovaných podmínek spolupráce. Dobrý postřeh, díky za upozornění.
 
Upraveno:
A proc tedy v pondeli na Zbraslavi je nutne platit oboje cash?
To je přeci ta kovařovic kobyla co pije víno :p (pardon, vytahl jsem po letech Saturnina a musel jsem si ulevit od přetlaku přísloví ;))
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom