Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Turnaje - úhrady startovního a fee

HCP Sunset 19.jamky? Pěkná otázka, netuším. Zeptám se, bylo to tak nastaveno - když jsme se domlouvali se Zbraslaví a nevšiml jsem si toho (v rámci řešení pravidel, termínů, kategorií atp). Nicméně považuju HCP pondělky za malý turnaj, kde mi to vadí méně, ale chápu, že jde o princip. Zjistím a pokusím se o nápravu, předpokládám, že jde o nějaký relikt kopírovaných podmínek spolupráce. Dobrý postřeh, díky za upozornění.
Ano, to jsem myslel :).
Je mi to v celku jedno, tyhle penize vetsinou v penezence mam, ale u vetsich sum, uz chapu ze je problem....
 
Mozna se ptam naivne, ale, nacelniku, k tobe jako poradateli, se ty korunky nedostanou??? Nebo je to nejaky barter???
 
Mozna se ptam naivne, ale, nacelniku, k tobe jako poradateli, se ty korunky nedostanou??? Nebo je to nejaky barter???

Dostane se ke mně část po odečtu fee plus části startovného/zapisného pro resort. Získávám kousek ze "startovného" jednotlivce oproti příjmovému dokladu, na kterém je ta částka uvedena - a daním to, jako příjem. Ještě k tomu platí, že i já si svoje startovné a fee platím stejně jako ostatní, takže v tomto případě bez barteru. Zatím se to moc tedy jako plusová aktivita nejeví, ale až budou chodit desítky golfistů každé pondělí, hned to bude lepší! A koupím si pak to vlastní hřiště, kde to bude samá velká, Velká, VELKÁ jamka. :)

Nicméně, zpět k tématu - zkusím i v rámci probíhajícího Sunsetu domluvit platby kartou, pokud to bude nyní složité, dám na to pozor při dalších akcích 19.jamky. :up:
 
Upraveno:
Dostane se ke mně část po odečtu fee plus části startovného/zapisného pro resort. Získávám kousek ze "startovného" jednotlivce oproti příjmovému dokladu, na kterém je ta částka uvedena - a daním to, jako příjem. Ještě k tomu platí, že i já si svoje startovné a fee platím stejně jako ostatní, takže v tomto případě bez barteru. Zatím se to moc tedy jako plusová aktivita nejeví, ale až budou chodit desítky golfistů každé pondělí, hned to bude lepší! A koupím si pak to vlastní hřiště, kde to bude samá velká, Velká, VELKÁ jamka. :)

Nicméně, zpět k tématu - zkusím i v rámci probíhajícího Sunsetu domluvit platby kartou, pokud to bude nyní složité, dám na to pozor při dalších akcích 19.jamky. :up:

Popravde o tyhle detaily mi az tak neslo, ale ty se vzdycky prasknes :)
To s tim placenim mohu potvrdit, byl jsem u toho;)
Jen si ted uvedomuji, ze jsem nedostal pri placeni na recepci stvrzenku:eek:
 
Upraveno moderátorem:
Není a na turnaj ji tam vždy mám, jelikož nikdy nevím jak to dopadne a na kartu se nedá spolehnout. Ale říkám, až ji nebudu muset mít u sebe budu spokojenější. Už teď jsem šťastný, když si hotovost mohu nechat a v následujících týdnech neřešit bankomat. Jdu cca jednou měsíčně k trenérovi a jednou na turnaj. Tyto dvě položky jsou možná víc než 70% mě útraty v hotovosti.
 
Je to opravdu takový problém mít v peněžence nějakou hotovost?
ja mam v penezence hotovost malokdy a to vetsinou ze dvou duvodu: Turnaj a Angelato :D
 
Je to opravdu takový problém mít v peněžence nějakou hotovost?

Hele pro mě třeba i jo. Peníze mi chodí na účet a protože bydlím ve vesnici se 180ti obyvateli, tak bankomat mám 5 km daleko. A ten, kde za výběr neplatím dokonce 30 km daleko. A když to otočím, je takový problém akceptovat kartu?
 
Hele pro mě třeba i jo. Peníze mi chodí na účet a protože bydlím ve vesnici se 180ti obyvateli, tak bankomat mám 5 km daleko. A ten, kde za výběr neplatím dokonce 30 km daleko. A když to otočím, je takový problém akceptovat kartu?
Off topic. Ty ještě platíš za výběr z cizího bankomatu? Myslel jsem, že tyhle absurdní poplatky už banky zrušily...
 
Je to opravdu takový problém mít v peněžence nějakou hotovost?
Není.
Pořád mi ale není jasné, proč bych tu hotovost měl řešit? Terminál je k dispozici, platba mezi hřištěm a pořadatelem je na pár kliknutí z PC, u kterého stejně personál sedí (A někdy i čumí na fcb).
Oproti tomu já musím někam fyzicky jít nebo jet, do banky nebo k bankomatu. Stojí mě to čas vždy (svůj čas chci utratit podle svého) a pokud jedu i peníze. A ještě abych řešil případné požadavky "mějte to přesně".
Když přemýšlím, na co dnes potřebuju hotovost, jediné co mě napadne je totalitní závodní jídelna, kam jsem nucen občas kvůli úspoře času jít na oběd.
Pořád mi přijde, že si někdo zjednodušuje život na můj úkor. A na to jsem alergickej:)
 
Off topic. Ty ještě platíš za výběr z cizího bankomatu? Myslel jsem, že tyhle absurdní poplatky už banky zrušily...

Neplatím, protože nevybírám:).
 
K tomuto tématu mi teď psal kamarád historku z Rakouska:

"To si takhle jedeš přes Alpy a cca půl hodiny před příjezdem si na bookingu rezervuješ spaní v penzionu. Po příjezdu dotaz, zda lze ráno platit kartou? Jasně, není problém. Výborná večeře, milý majitel. Ráno vynikající snídaně. A chceme si jít zahrát na blízké hřiště. A při placení, že prý nejde terminál na karty. My hned, zda mu tedy máme poslat peníze z mobilu na účet? Odpověď - že nejde terminál je můj problém, ne váš. Tady je faktura, až se vrátíte domů, v klidu mi to pošlete. Doufám, že jste byli spokojeni, užijte si výlet, ať vám vyjde počasí a hezký hru."

Bude tohle jednou i u nás? :)
 
Už jsem byl i u nás v restauraci, kde byla u vchodu cedulka s informaci typu: nejde nám terminál, tak dnes akceptujeme platbu převodem.
 
K tomuto tématu mi teď psal kamarád historku z Rakouska:

"To si takhle jedeš přes Alpy a cca půl hodiny před příjezdem si na bookingu rezervuješ spaní v penzionu. Po příjezdu dotaz, zda lze ráno platit kartou? Jasně, není problém. Výborná večeře, milý majitel. Ráno vynikající snídaně. A chceme si jít zahrát na blízké hřiště. A při placení, že prý nejde terminál na karty. My hned, zda mu tedy máme poslat peníze z mobilu na účet? Odpověď - že nejde terminál je můj problém, ne váš. Tady je faktura, až se vrátíte domů, v klidu mi to pošlete. Doufám, že jste byli spokojeni, užijte si výlet, ať vám vyjde počasí a hezký hru."

Bude tohle jednou i u nás? :)

Nemám problém s podobným přístupem, tuším že 2-3x se nám to skutečně i stalo a vše v pohodě. Sám jsem takhle jednou platil za benzín na pumpě, protože jsem nechal peněženku doma a z auta už to moc vycucat zpátky do stojanu nešlo:). A koneckonců, veškeré firemní pobyty jsou také na fakturu, takže v pohodě. ČEZ má splatnost 2 měsíce:).
 
K tomuto tématu mi teď psal kamarád historku z Rakouska:

"To si takhle jedeš přes Alpy a cca půl hodiny před příjezdem si na bookingu rezervuješ spaní v penzionu. Po příjezdu dotaz, zda lze ráno platit kartou? Jasně, není problém. Výborná večeře, milý majitel. Ráno vynikající snídaně. A chceme si jít zahrát na blízké hřiště. A při placení, že prý nejde terminál na karty. My hned, zda mu tedy máme poslat peníze z mobilu na účet? Odpověď - že nejde terminál je můj problém, ne váš. Tady je faktura, až se vrátíte domů, v klidu mi to pošlete. Doufám, že jste byli spokojeni, užijte si výlet, ať vám vyjde počasí a hezký hru."

Bude tohle jednou i u nás? :)

Já mám podobnou zkušenost starou asi 4 roky. Byl jsem na víkend v Eindhovenu, kde jsme hned po příletu hledali nějakou kavárnu s možností platit kartou. Karty berou téměř všude, takže to nebyl problém, dali jsme si kafe, kolu a šel jsem platit nějakých 10EUR. Zkusil jsem jednu kartu, druhou a pořád nějaká chybná hláška. Pak jsem se od kávovarníka dověděl, že v Holandsku je hodně rozšířený nějaký jiný standard platebních karet (detaily netuším), je to tedy jeho chyba a útrata je na něj. Vybral jsem tedy hotovost a druhý den mu šel kafe zaplatit. Za 3 dny mi pak asi v polovině případů opravdu platba kartou nefungovala a musel jsem platit hotově. Jo a útratu už mi nikdo další prominout nechtěl :-D
 
Já mám podobnou zkušenost starou asi 4 roky. Byl jsem na víkend v Eindhovenu, kde jsme hned po příletu hledali nějakou kavárnu s možností platit kartou. Karty berou téměř všude, takže to nebyl problém, dali jsme si kafe, kolu a šel jsem platit nějakých 10EUR. Zkusil jsem jednu kartu, druhou a pořád nějaká chybná hláška. Pak jsem se od kávovarníka dověděl, že v Holandsku je hodně rozšířený nějaký jiný standard platebních karet (detaily netuším), je to tedy jeho chyba a útrata je na něj. Vybral jsem tedy hotovost a druhý den mu šel kafe zaplatit. Za 3 dny mi pak asi v polovině případů opravdu platba kartou nefungovala a musel jsem platit hotově. Jo a útratu už mi nikdo další prominout nechtěl :-D
Tohle mi připomnělo loňskou návštěvu Penymarketu v DE. Byl to snad první obchod za hranicemi, došli jsme tam z výletu od nádrže Fláje. Karty berou, ale ne Visa a MC. Žádnou jinou samozřejmě nemám. Tam samozřejmě žádné výjimky z plateb nefungovalo. Ještě, ze ani na naši straně hranic nechodíme na výlety bez eur 😂
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom