Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Turnaj v České Lípě - vyhlášení před příchodem posledních

Já jsem ten Vámi kritizovaný majitel hřiště a celá ta situace byla trochu jinak. Tento flight startoval jako poslední z jamky č. 1 ( my jako první z jamky č. 10 ) a marschall na startu upozornil každý flight na nutnost dodržovat hrací čas. Na našem hřišti je hrací čas stanoven Místními pravidly ( závazná pro každého hráče ) na 4.43 včetně přestávky v klubovně po dohrání devítky.
Když jsme došli tento flight na jamce 5, měli 50 min zpoždění proti hracímu času a dvě jamky ( par 4 - 420 m a par 5 - 550 m ) před nimi nebyl žádný hráč. Po dalším čekání cca 15 min na odpališti č. 6 se vrátil jeden hráč na toto odpaliště s vysvětlením, že nenašel míč po druhé ráně do greenu a proto se vrátil na odpaliště zopakovat celou jamku!
Přivolaný marschall od tohoto okamžiku se hráče trvale snažil zrychlit ( náš flight je předešel ),bohužel neúspěšně. K diskuzi o dalším pokračování došlo až po jejich dohrání deváté jamky. Vzhledem k tomu, že i přes trvalou snahu marschalla došlo k dalšímu zpoždění, neměl jsem jinou možnost, než dát hráčům na vybranou - v klidu si dohrajte svým tempem nebo dotáhněte hráče před Vámi a budete vyhlášeni v rámci turnaje.
Přeji všem, kteří obhajují takto pomalou hru ( a cca 6,5 h je pomalá hra a je jedno zda při turnaji ) aby vysvětlovali 60 lidem na terase po turnaji, že vyhlásit ještě nemůžeme a že musí čekat. V rámci naší tour platí navíc pravidlo, že nepřítomný hráč na vyhlášení neobdrží ceny!
Vysvětlete někomu, kdo odehrál v čase a právem totéž očekává od ostatních, že ceny nedostane, protože nemůže čekat na extrémní opozdilce - v neděli v podvečer, kdy má jistě lepší program.
Je mi líto problémů začátečníků, ale každý skládal zkoušky ( i z tohoto důvodu je vstup na naše hřiště povolen pouze držitelům tzv. ZK ) a na nutnost dodržovat golfovou etiku ( a sem hrací čas patří ) byl jistě trenérem patřičně upozorněn.
A ještě jedna drobnost - jako kompenzaci ( ale nikoli omluvu ) jsme tomuto hráči dali poukaz od partnera turnaje na odběr zboží v hodnotě 500,- Kč a klubovou čepici v ceně 490,- Kč - za 6,5 práce nic moc, uznávám, ale alespoň něco.
Na našem hřišti je vítán každý hráč - máme i termíny, kdy není hřiště takto zaplněno, kdy na pomalé hře jednotlivce nezávisí nedělní odpoledne 60 lidí a kdy začátečník může v klidu a pohodě získat dostatek zkušeností k účasti na turnaji.
Když se ale rozhodne na turnaj přihlásit, musí dodržovat odpovídající pravidla - a všechny, kteří jsou k tomu připraveni zveme, aby si u nás zahráli - v nedělním turnaji nebo úterý dopoledne - sami se rozhodněte.
Prezident klubu a majitel hřiště v České Lípě

Ivane klobouček za to, že jsi sem reakci dal a doplnil i pohled druhé strany (většinou mojí strany:)). Držím Lípě (i všem ostatním) palce, ať tohle ze strany hráčů i majitelů/ provozovatelů musíme řešit co nejméně!
 
Upraveno:
Já jsem ten Vámi kritizovaný majitel hřiště a celá ta situace byla trochu jinak. Tento flight startoval jako poslední z jamky č. 1 ( my jako první z jamky č. 10 ) a marschall na startu upozornil každý flight na nutnost dodržovat hrací čas. Na našem hřišti je hrací čas stanoven Místními pravidly ( závazná pro každého hráče ) na 4.43 včetně přestávky v klubovně po dohrání devítky.
Když jsme došli tento flight na jamce 5, měli 50 min zpoždění proti hracímu času a dvě jamky ( par 4 - 420 m a par 5 - 550 m ) před nimi nebyl žádný hráč. Po dalším čekání cca 15 min na odpališti č. 6 se vrátil jeden hráč na toto odpaliště s vysvětlením, že nenašel míč po druhé ráně do greenu a proto se vrátil na odpaliště zopakovat celou jamku!
Přivolaný marschall od tohoto okamžiku se hráče trvale snažil zrychlit ( náš flight je předešel ),bohužel neúspěšně. K diskuzi o dalším pokračování došlo až po jejich dohrání deváté jamky. Vzhledem k tomu, že i přes trvalou snahu marschalla došlo k dalšímu zpoždění, neměl jsem jinou možnost, než dát hráčům na vybranou - v klidu si dohrajte svým tempem nebo dotáhněte hráče před Vámi a budete vyhlášeni v rámci turnaje.
Přeji všem, kteří obhajují takto pomalou hru ( a cca 6,5 h je pomalá hra a je jedno zda při turnaji ) aby vysvětlovali 60 lidem na terase po turnaji, že vyhlásit ještě nemůžeme a že musí čekat. V rámci naší tour platí navíc pravidlo, že nepřítomný hráč na vyhlášení neobdrží ceny!
Vysvětlete někomu, kdo odehrál v čase a právem totéž očekává od ostatních, že ceny nedostane, protože nemůže čekat na extrémní opozdilce - v neděli v podvečer, kdy má jistě lepší program.
Je mi líto problémů začátečníků, ale každý skládal zkoušky ( i z tohoto důvodu je vstup na naše hřiště povolen pouze držitelům tzv. ZK ) a na nutnost dodržovat golfovou etiku ( a sem hrací čas patří ) byl jistě trenérem patřičně upozorněn.
A ještě jedna drobnost - jako kompenzaci ( ale nikoli omluvu ) jsme tomuto hráči dali poukaz od partnera turnaje na odběr zboží v hodnotě 500,- Kč a klubovou čepici v ceně 490,- Kč - za 6,5 práce nic moc, uznávám, ale alespoň něco.
Na našem hřišti je vítán každý hráč - máme i termíny, kdy není hřiště takto zaplněno, kdy na pomalé hře jednotlivce nezávisí nedělní odpoledne 60 lidí a kdy začátečník může v klidu a pohodě získat dostatek zkušeností k účasti na turnaji.
Když se ale rozhodne na turnaj přihlásit, musí dodržovat odpovídající pravidla - a všechny, kteří jsou k tomu připraveni zveme, aby si u nás zahráli - v nedělním turnaji nebo úterý dopoledne - sami se rozhodněte.
Prezident klubu a majitel hřiště v České Lípě
Četl jsem zde i jiné věci, jejichž vysvětlení postrádám.
Mě osobně zajímá pohled z vaší strany na skládání flightů. Vážně si myslíte, že 3xhcp54 a hcp51 jsou schopni hrát vaše hřiště za 4.43? Pokud si to nemyslíte, proč to je takto složeno? Metoda "hodit do vody a buď zaplavou nebo se utopí"?
Jinak za mě dobře, pohled z druhé strany je vždy ku prospěchu.. I když se třeba neshodneme.
 
Já jsem ten Vámi kritizovaný majitel hřiště a celá ta situace byla trochu jinak. Tento flight startoval jako poslední z jamky č. 1 ( my jako první z jamky č. 10 ) a marschall na startu upozornil každý flight na nutnost dodržovat hrací čas. Na našem hřišti je hrací čas stanoven Místními pravidly ( závazná pro každého hráče ) na 4.43 včetně přestávky v klubovně po dohrání devítky.
Když jsme došli tento flight na jamce 5, měli 50 min zpoždění proti hracímu času a dvě jamky ( par 4 - 420 m a par 5 - 550 m ) před nimi nebyl žádný hráč. Po dalším čekání cca 15 min na odpališti č. 6 se vrátil jeden hráč na toto odpaliště s vysvětlením, že nenašel míč po druhé ráně do greenu a proto se vrátil na odpaliště zopakovat celou jamku!
Přivolaný marschall od tohoto okamžiku se hráče trvale snažil zrychlit ( náš flight je předešel ),bohužel neúspěšně. K diskuzi o dalším pokračování došlo až po jejich dohrání deváté jamky. Vzhledem k tomu, že i přes trvalou snahu marschalla došlo k dalšímu zpoždění, neměl jsem jinou možnost, než dát hráčům na vybranou - v klidu si dohrajte svým tempem nebo dotáhněte hráče před Vámi a budete vyhlášeni v rámci turnaje.
Přeji všem, kteří obhajují takto pomalou hru ( a cca 6,5 h je pomalá hra a je jedno zda při turnaji ) aby vysvětlovali 60 lidem na terase po turnaji, že vyhlásit ještě nemůžeme a že musí čekat. V rámci naší tour platí navíc pravidlo, že nepřítomný hráč na vyhlášení neobdrží ceny!
Vysvětlete někomu, kdo odehrál v čase a právem totéž očekává od ostatních, že ceny nedostane, protože nemůže čekat na extrémní opozdilce - v neděli v podvečer, kdy má jistě lepší program.
Je mi líto problémů začátečníků, ale každý skládal zkoušky ( i z tohoto důvodu je vstup na naše hřiště povolen pouze držitelům tzv. ZK ) a na nutnost dodržovat golfovou etiku ( a sem hrací čas patří ) byl jistě trenérem patřičně upozorněn.
A ještě jedna drobnost - jako kompenzaci ( ale nikoli omluvu ) jsme tomuto hráči dali poukaz od partnera turnaje na odběr zboží v hodnotě 500,- Kč a klubovou čepici v ceně 490,- Kč - za 6,5 práce nic moc, uznávám, ale alespoň něco.
Na našem hřišti je vítán každý hráč - máme i termíny, kdy není hřiště takto zaplněno, kdy na pomalé hře jednotlivce nezávisí nedělní odpoledne 60 lidí a kdy začátečník může v klidu a pohodě získat dostatek zkušeností k účasti na turnaji.
Když se ale rozhodne na turnaj přihlásit, musí dodržovat odpovídající pravidla - a všechny, kteří jsou k tomu připraveni zveme, aby si u nás zahráli - v nedělním turnaji nebo úterý dopoledne - sami se rozhodněte.
Prezident klubu a majitel hřiště v České Lípě
Pohled z druhé strany byl potřeba, díky. S žádným tvým (pokud by tykání vadilo, stačí řict) argumentem nelze nesouhlasit. Jen, jestli mohu poprosit, mi stejně jako @JardaK chybí vyjádření k složení flightu. Přijde mi, že při takovém složení, o kterém jsem tu četl muselo být dopředu jasné, že rychlost flightu bude mírně řečeno problematická. Nejsem majitel ani provozovatel hřiště, tak to možná vidím zjednodušeně, ale myslím, že by pořadatel něco takového neměl dopustit. A to ani kdyby si to dotyční vysloveně přáli.
 
Pohled z druhé strany byl potřeba, díky. S žádným tvým (pokud by tykání vadilo, stačí řict) argumentem nelze nesouhlasit. Jen, jestli mohu poprosit, mi stejně jako @JardaK chybí vyjádření k složení flightu. Přijde mi, že při takovém složení, o kterém jsem tu četl muselo být dopředu jasné, že rychlost flightu bude mírně řečeno problematická. Nejsem majitel ani provozovatel hřiště, tak to možná vidím zjednodušeně, ale myslím, že by pořadatel něco takového neměl dopustit. A to ani kdyby si to dotyční vysloveně přáli.
 
Zdravím,
tykání nevadí, v pohodě. Hráči v diskutovaném flightu vstupovali do turnaje s HCP 16, 43, 51 a 54. Maximálně jeden tedy mohl být na prvním turnaji. Hřiště po zimě kompletně vysekané. 4 chlapi v nejlepších letech z jedněch odpališť!? Záměrně šli v posledním flightu, aby měli případný odpovídající prostor. Tedy - Ano, myslím si, že to lze ( a je to správně ) v klidu a za daný čas odehrát v tomto složení. ( Názor normovací komise je 4.23 - a včetně případného hledání ). IS
 
Zdravím,
tykání nevadí, v pohodě. Hráči v diskutovaném flightu vstupovali do turnaje s HCP 16, 43, 51 a 54. Maximálně jeden tedy mohl být na prvním turnaji. Hřiště po zimě kompletně vysekané. 4 chlapi v nejlepších letech z jedněch odpališť!? Záměrně šli v posledním flightu, aby měli případný odpovídající prostor. Tedy - Ano, myslím si, že to lze ( a je to správně ) v klidu a za daný čas odehrát v tomto složení. ( Názor normovací komise je 4.23 - a včetně případného hledání ). IS
Ja tedy si dovolim oponovat, hcp byli 54, 54, 51 a 16, obe 54 meli tak tyden ZK (ja urcite a on to tvrdil tez), oba jsme byli i ted v utery a situace se opakovala na minimalne 10 jamkach on hleda micek minimalne 5 min (mysleno ze nehleda pouze prvni ranu, ale casto i druhou) coz uz je spozdeni 50 minut. On by takle hral i s lepsim mix flightem, a ja bych mohl leda rychleji prebihat po hristi rychleji. Mel tu danou nedeli taky jedem kiks na 5ce, ktera po odehrani nevypadala jako out, ale pak se to zkutelelo 1cm do outu, taky jsem bezel zpet.
 
Zdravím,
tykání nevadí, v pohodě. Hráči v diskutovaném flightu vstupovali do turnaje s HCP 16, 43, 51 a 54. Maximálně jeden tedy mohl být na prvním turnaji. Hřiště po zimě kompletně vysekané. 4 chlapi v nejlepších letech z jedněch odpališť!? Záměrně šli v posledním flightu, aby měli případný odpovídající prostor. Tedy - Ano, myslím si, že to lze ( a je to správně ) v klidu a za daný čas odehrát v tomto složení. ( Názor normovací komise je 4.23 - a včetně případného hledání ). IS
Dík za objasnění, informace v úvodu byla poněkud jiná..
Edit: Dle serveru cgf, hráči vstupovali do turnaje s hcp 16,51,54,54. Na turnaji startovalo 5 hráčů s hcp54 a jeden s hcp 51. Pak tam byly ještě 3 hráči s hcp 40-48. Osobně si myslím, že poslední flight byl prostě blbě složenej, rozdělit lépe by to určitě šlo.
 
Upraveno:
Ano, myslím si, že to lze ( a je to správně ) v klidu a za daný čas odehrát v tomto složení.
Já myslím, že v takovém složení (54,54,51,16) to určitě lze ... pokud při všech třech najednou budou minimálně 15 jamek stát všichni svatý, nebo maj minimálně dva z nich zadrženej HCP. To se v tomto konkrétním případě evidentně bohužel nestalo. Ale to nic, je třeba to zkoušet dál ... nebo se alespoň na malou chvilku zamyslet, jestli náhodou ty dva kverulanti, nemaj alespoň trošinku pravdu. To je na Tobě.
 
Turnaje ČGF ve tříčlených flightech a s hráči s HCP kolem 0 se běžně chodí kolem 5ti hodin, a to mají full service rozhodčích, startérů a maršálů. Nechápu, co je vyjímečného na tom, že turnaj plné kapacity s mixem hráčů všech výkonností se jde 6 hodin. To je prostě normální...
To teda opravdu normální není!!....Mám odhráno několik set turnajů (takže se domnívám že vypovídající množství) a běžný čas je 5.00 - 5.30.....6 hodin a víc je je naprostý extrém, kterých jsem bohužel taky několik absolvoval......
 
Skutečně velmi oceňuji, že sem do té horké diskuze přišel i majitel hřiště a přednesl pohled druhé strany.:up:
 
To teda opravdu normální není!!....Mám odhráno několik set turnajů (takže se domnívám že vypovídající množství) a běžný čas je 5.00 - 5.30.....6 hodin a víc je je naprostý extrém, kterých jsem bohužel taky několik absolvoval......

No mas odehrano 119 turnaju, takze bych to s tema stovkama neprehanel;). A holt mas jinou zkusenost nez ja, coz je klidne mozne a zavidim ti.
 
No mas odehrano 119 turnaju, takze bych to s tema stovkama neprehanel;). A holt mas jinou zkusenost nez ja, coz je klidne mozne a zavidim ti.
Dobrá....tak jsem to s tím počtem turnajů trochu přepísknul, ty jsi mě odhalil a máš z toho zřejmě nepopsatelně povznášející pocit....budiž ti přán. To ale nic nemění na tom, že 6h (či více) trvající turnaje nejsou normálním jevem, ale výjimkou! A to včetně seniorek, kde 75-letí pánové se opravdu nikam neženou.....
Ale v jiném vlákně jsem se dočetl, že Hořehledy jsou hřiště těžké - nevím, nehrál jsem tam, neumím posoudit - takže tam je možná takové šestihodinové martýrium věc normální......
 
Taky mám za sebou pár desítek turnajů, @mkopcak určitě zjistí přesně kolik, a taky jsem zažil časy kolem 6 hodin. Ono taky záleží na čase kdy startuješ, jestli je to 18 jamek nebo 2x9, postupný nebo canon.
 
Dobrá....tak jsem to s tím počtem turnajů trochu přepísknul, ty jsi mě odhalil a máš z toho zřejmě nepopsatelně povznášející pocit....budiž ti přán

Nemám, mám k tomu zcela neutrální vztah, pouze uvádím věc na správnou míru. Člověk, který prohlásí, že má odehrány stovky turnajů ve mne vzbuzuje údiv a úctu, považoval bych ho za opravdového znalce českého golfu. Oproti tomu člověk, který uhrál od roku 2009 zhruba 2 turnaje za měsíc tak už moc nepůsobí. Navíc já mám odehráno turnajů takřka stejně, a to se na golf v podstatě nedostanu.

@doktordee od roku 2006 120 turnajů.

Ale v jiném vlákně jsem se dočetl, že Hořehledy jsou hřiště těžké - nevím, nehrál jsem tam, neumím posoudit - takže tam je možná takové šestihodinové martýrium věc normální......

Hořehledy nejsou nijak výjimečné, jsme klasická 9ka s jamkami v průměru kolem 300 m. Turnaj při plném obsazení 48 hráči u nás někdy trvá 5h, někdy 6h, spíše ta druhá varianta. Důvodů je řada, ale nemyslím si, že se v důsledku nějak liší od jiných hřišť.

Hrál jsem cca 30 turnajů na jiných hřištích a čas byl vždy od 4:30 do 6:30. Tu skutečnost ovlivňuje obrovské množství faktorů a nemálo z nich nemůže v podstatě nikdo ovlivnit. Takže já jsem už dopředu nastaven na to, že turnaj prostě bude chvíli trvat a jdu si hru užít a ne prudit na každé odpaliště s tím, že musím zase čekat...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom