Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Tři česká hřiště, která nás v roce 2018 oslovila

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Sezóna ještě daleko, pojďme si společně zavzpomínat na Tři česká hřiště, která nás v roce 2018 oslovila.

Ať už mile či nemile. Pro mě to loni byly:
  • Grabštejn - návrat po dvou letech? Velká osmáctka, naprosto pohodová atmosféra, klid. Parádně složený flajt, @HonzaS a @RobertSlajs. Pecka to byla. Neměl já tam birdíka? :-D To hřiště hrozně vyrostlo od dob akademické devítky. Nu, je to vidět, na Grabštejně to prostě žije.
  • Ostravice - asi zatím to top hřiště, které jsem navštívil. Birdík na dvojce (ještě pár let a budu jich mít stejně jako @JanKostalCZE za jeden týden). Líbilo se mi hřiště, ta panorámata byla nezapomenutelná. V rámci podzimního výletu s @mkopcak, přifařil se k nám však @Francovka. Slabší driving - ale pro ty, co to umí, netřeba.
  • Semily - to je prostě něco neuvěřitelného. Doteď si pamatuji ten zážitek, když jsem stal na odpališti dvojky a proti mě přímo šel další flajt... neuvěřitelně seskládané jamky. Ale je to nezapomenutelné, to jako jo. Díky @HonzaS za to, že si nás tam s Fandou vzal. :) Jako hustý, křížení jamek, ikonicka osmička, dvakrát přes řeku, dohromady jeden par padl. Furt se z toho nemohu vzpamatovat. Všichni jeden skrt - ale taky spousta povedených ran.
  • a ještě jedno Karlovy Vary - Olšová Vrata - s @Marklar - hra těžká - target golf. Krásné lesní hřiště, ze kterého na mě dýchla historie. Tam jsem byl hodně rád, že jsem odolal pokušení nebrat dlouhé hole do ruky. Všude les. A taky jsem poprvé viděl u jiného flajtu, že míček se dá v lese hledat i s pomocí buginy.
A ještě jedno, Úholičky s @Michal Prokop Tam se za ty dvě stovky nedá vytknout vlastně skorem nic.

Pár fotek, co jsem k tomu vyhrabal:

6401 6402 6403 6404 6405
 
Upraveno:
3x plus, 3x mínus
  1. + Domácí Terezín - ač z Mělníka, doma jsem u Terezy. Je to tam takové pěkné, domácí, škoda že to mám 40 minut. A přežilo to sucha, díky blízkosti spodních vod.
  2. + Barbora - příjemné překvapení, za rozumnou korunu, nic hoch, ale pěkná udržovaná 18ka na hru s manželkou.
  3. +- Česká Lípa - dcera tam byla z Terezína na jeden den v rámci campu, vzal jsem si volno, že ji tam vezmu rovnou, aby nejela Mělník Terezín, ČL a zpět. Nalezl jsem údolí bílých kostí, fakt sucho, i na 1/2 odpališť. Začal jsem si vážit Terezína. Vyvážila to super hospoda.
  4. - Terasy Ústí - jak zabít hřiště hospodou, která nefunguje, nic, párky nic, jídlo nic nebo jedno, polívka nic, brigádnice z planety Pluto za barem.
  5. --- Kunětická Hora. Hřiště na mapě vypadá díky bunkrům jak poslední špric Rocca Sifrediho přes větrák a ve skutečnosti je to ještě horší. Slušná verze téhož zní, že množství a způsob rozmístění písečných překážek se mi jeví poněkud samoúčelným. V hospodě svatba, dejte si pivo a vypadněte. Na co maj ty kluby web, když to nemůžou dát do aktualit.... s manželkou si zahrajeme tak 7x za rok, když jsou děti někde, a zrovna na tento den jsem měl tři alternativy.
Čestně prohlašuji, že jsem si vědom skutečnosti, že tento můj názor je ryze subjektivní.
 
Upraveno:
To jsou hezký otázky Michale, člověk se tak zamyslí, zasní...a zavzpomíná.
Tak dumám co napsat...
  1. Hořehledy - taková devítečka, jakože to bude prd, a bože co já tam nechala svých krásných růžových míčků! Ale už při druhé návštěvě jsem měla pocit, jako když přijedu "domů" - a to u mě dělá hodně teda! ( a ze stejného důvodu hrozně ráda jezdím na Grosshof)
  2. Ypsilonka, mě se to hřiště hrozně líbí - i když zatím jsem ho prošla pořád jen jako divák, tam si chci zahrát. To bude číslo! o_O Ale jinak studené prostředí na recepci i v restauraci, to je mínus.
  3. Nebeská Rybná, bože...to se ani nedá nazvat hřiště...tak krátké jamky jste snad ještě neviděli. Sníh tam mají snad do května. Pokaždý se dušuju, že tam už fakt nejedu! Ale je tam vždy tak super atmosféra a kdybyste tu devítku šli třeba 5x po sobě, nohy vás fakt bolet nebudou. No a tam jsem kolik míčků poslala na hřbitov...jakože fakt na hřbitov. Out za prvním greenem.
Byl to hodně golfový rok, ten 2018...vzpomínám i na Alfrédov a nutrie pasoucí se u greenu..., na Českou Lípu, Svratku, na super turnaj u nás na Vrších Diana open...Silvestrovský turnaj (30. června)...Doufám, že tento rok bude nejméně takový!
 
3 plus a 3 minus

1) + Kácov - 1. hra v životě a životní výsledek, 2. a 3. hra v loni tužka, vyzkoušeny všechny 3 varianty, supr kvalita hracích ploch, o některých jamkách se sice dá pochybovat ale celkově asi (po Ostravici a Čeladné OC) nej hřiště.

2) - Svobodné Hamry - byl jsem tam v dubnu a rovnou na turnaji, pěkné hřiště ale katastrofální grýny !!! Až se to zlepší, rád si tam zajedu znova.

3) + Kaskáda, Brno - vyzdvihuji možnost hrát v době, kdy je hřiště oficiálně uzavřeno, zdarma na zimní grýny, přes svátky sice jen jedna devítka, ale počasí dovolilo celkem 3 hry (rozuměj cca 20.12. - 15.1.). Přes léto a vůbec přes celý rok jedny z nejstabilnějších grýnů v ČR co se týče rychlosti.

4) - Konopiště - hráno v říjnu, ráno v 7:30, na recepci nikdo nikde, driving nevydával míče, chtěli jsme jít nesoutěžní výsledek, ale kvůli recepci to nešlo. Za ty prachy to vůbec nestálo, dal bych tak 700 stovek za hru - a né 2000!

5) + Slavkov - moje srdeční hřiště, větrná hůrka, hřiště mi zlepšuje fyzičku, skvěle vydrželo i přes parné léto, pokud se ale nezlepší práce maršálů, tak dám příště mínus

6) - Malacky - hřiště je rok od roku horší, už tam asi nepáchnu
 
1. Františkovy Lázně - Hazlov
Hrál jsem jej poprvé, takže výsledek nic moc, to hřiště si musí člověk “nachodit”. Jamky pestré jak herně, tak vizuálně. Určitě se vrátím si “vyřídit účty” ;)

2. “Y” - prostě hřiště z kategorie “must to play”. Navíc PAR na 15. vždy potěší

3. “Kuňka” - jasná výzva trefit co nejmíň bankrů, jamku č. 11. jít vlevo a na 15. si to 2x zkrátit přes vodu :devil:

4. Pyšely - kvalita všude, kam se podíváš :up:
 
3x plus, 3x mínus
  1. + Domácí Terezín - ač z Mělníka, doma jsem u Terezy. Je to tam takové pěkné, domácí, škoda že to mám 40 minut. A přežilo to sucha, díky blízkosti spodních vod.
  2. + Barbora - příjemné překvapení, za rozumnou korunu, nic hoch, ale pěkná udržovaná 18ka na hru s manželkou.
  3. +- Česká Lípa - dcera tam byla z Terezína na jeden den v rámci campu, vzal jsem si volno, že ji tam vezmu rovnou, aby nejela Mělník Terezín, ČL a zpět. Nalezl jsem údolí bílých kostí, fakt sucho, i na 1/2 odpališť. Začal jsem si vážit Terezína. Vyvážila to super hospoda.
  4. - Terasy Ústí - jak zabít hřiště hospodou, která nefunguje, nic, párky nic, jídlo nic nebo jedno, polívka nic, brigádnice z planety Pluto za barem.
  5. --- Kunětická Hora. Hřiště na mapě vypadá díky bunkrům jak poslední špric Rocca Sifrediho přes větrák a ve skutečnosti je to ještě horší. Slušná verze téhož zní, že množství a způsob rozmístění písečných překážek se mi jeví poněkud samoúčelným. V hospodě svatba, dejte si pivo a vypadněte. Na co maj ty kluby web, když to nemůžou dát do aktualit.... s manželkou si zahrajeme tak 7x za rok, když jsou děti někde, a zrovna na tento den jsem měl tři alternativy.
Čestně prohlašuji, že jsem si vědom skutečnosti, že tento můj názor je ryze subjektivní.
  1. postreh, hodne u tveho hodnoceni dela hospoda
  2. postreh, Pluto uz neni planeta :D
 
Já jsem staročech, my se učili, že je ...
to jste se mozna jeste ucili, ze jsme soucasti SSSR :D
 
To ne. Ale se Sovětským časem na věčné časy a nikdy jinak. Věčné časy skončily 17. listopadu 1989 na Národní třídě za mé osobní účasti, ale to je zas jinej příběh, dneska nějak spamuju, tak konec.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom