Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Tři česká hřiště, která nás v roce 2015 oslovila

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Ať už mile či nemile. Pro mě to byly:

- Grabštejn: v parném loňském létu jsem tam mastil míčky jeden za druhým. Na pozadí zámek, skorem díky vedru prázdno, vyjma hřiště i tréninková akademie, vlastně původní devítka, parádní atmosféra.

- Molitorov: prvni akce, kde jsem v rámci Levného golfu organizoval pro hráče i začátečníky společnou hru, nakonec dva flajty, byl jsem vyklepanej jak ratlík. Moje prvni osmnáctka. Dlouhé to bylo. Parádní byl třešnový jak, škoda, že už bylo po sezóně. A vlastně jsem vyhrál vnořenou soutěž Na datla. Jedna rána, tři nárazy do kmenu. :)

- Hořehledy: škoda, ze jsem se tam s Jardou dostal až po sezóně. Pro mě krásná devítka, na správnou stranu Prahy. Úžasné bylo to, že byť prosinec, tak slunečné víkendy a prázdné hřiště.

A ještě přidám Terezín - tuším listopad, výlet ze slunečné Prahy, dojedeme na místo a ukrutná mlha. Ale mělo to své kouzlo. Tomu říkám golf, když hledáte, kde vlastně ten green je. A sem tam se tak náhodně zjeví zbloudilý golfista. Moc mě mrzì,ze jsem vlastně to hřiště neviděl, takže letos se tam musím vrátit.
 
Taky přidám své dojmy:

- Stará Boleslav: jednoznačně hřiště kam se vracím nejraději. Velmi příjemná devítka, žádná ukrutná délka, ale dost rafinovaných nástrah. Vzrostlé stromy, udržované greeny i fairwaye, krásné hřiště. Hrál jsem tam svůj první turnaj a nakonec i skládal zkoušku. Mnoho příjemných vzpomínek a nemůžu zapomenout taky na krásné tréninkové plochy.

- Botanika: Jedno z posledních koleček v minulé sezóně. Počasí šílené, zima, silný vítr, občas déšť. Areál téměř vylidněný, což mi vyhovuje. Dojem nebyl ani tak z hřiště samotného, kde navíc probíhaly terénní úpravy, spíš ze zážitků a hry. Mám rád hřiště parkového typu se vzrostlými stromy a když pošlete na fairway pár slušných drivů, přijde vám každé hřiště krásné.

- Zlín, Kostelec: Byť jde o mé rodné město, hrál jsem tam poprvé až minulý rok. Překvapila mě velice milá obsluha v recepci a hlavně hřiště samotné. Je totiž samé převýšení a vzhledem k tomu, že rovnější části jsou ve svahu, všude je nějaký sklon. Buď hrajete deset metrů dolů, nebo i třicet nahoru. Těžké hřiště, na kterém se mi zrovna nedařilo, ale nebyla to chyba místa. Těším se, až se tam vrátím. 
 
- Stirin - objevil jsem ho az minuly rok a laska na prvni pohled. V Auguste jsem nebyl, takze nemuzu srovanvat, ale ma to velkou atmosferu (do Marianek daleko...) a je to challange. A zaverecna jamka je proste boj super, ne nadarmo nejtezsi 5ti par v CR. :) 

- Pysely - naprosta pecka. Moc hezky usazene hriste v krajine. Letos jsem tam presidlil, takze doufam, ze to obejdu vicekrat.

- Zbraslav - druha 9tka je pro me referencni hriste, kde realne vidim jak na tom jsem ci nejsem. V golfu pro me neni dulezite HCP, ale score na druhe devitce na zbraslavy. Tam se ukaze pravda a hodne lidem pomuze jen dobre orezana tuzka... 

Zklamani: 

- Albatross - hriste tezke, technicky ok, ale je to jedno z mala hrist, kde si nedokazu vybavit vice jak 3 jamky z 18ti. nechapu, ze to delala ta sama mord parta jako Pysely. Ale dost mozna je to dano ocekavanim - kdyz se tam hraje ET, tak to bude necim zazracne. A urcite tam zajedu i letos. 
 
Tak kromě domovských Hořehled a oblíbených Kotliny, Krumlova a Kořence pro mě nově objevené:

Líšnice: Překvapení, zajímavá devítka kousek od Prahy. Určitě se tam vrátím. 

Kravaře: Spojení parkové devítky a polně/linksové devítky. Jako celek moc pěkné hřiště s bezva hotelem.  Bohužel dost z ruky, ale pokud budu mít cestu kolem, určitě si zahraju. 

Sokolov: Pěkná a docela záludná osmnáctka. Trochu větrná hůrka. Trochu dražší na mě, ale líbila se.

Zklamání

Asi Svratka: Trochu podivné na můj vkus. Ale některé jamky zajímavé. Celkově pro mě ne, nemám se proč vracet.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom