Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Trénování rodiny a kamarádů

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Už jsem se po několikáté setkal s tím (cíleně nechci jmenovat kde),  že jsem na odpalovací rohožce viděl dvojici, kdy byl jeden začátečník, druhý pokročilejší golfista a ten pokročilý se snažil vysvětlit nějaké základy odpalu tomu začátečníkovi. Přistoupil k němu kdosi z personálu areálů, s tím, že tady nemůže nikoho učit hrát, že od toho jsou tu cvičitelé a trenéři. V jednom případě jsem to zaregistroval i jako problém, kdy takhle byli napomenuti i manželé. Je to normální? Bohužel jsem toto zaregistroval na dvou místech v Praze. Na jednu stranu chápu, že každému jde o kšeft, na druhou stranu, přeci nevidím důvod, proč bych kamarádovi či rodině nemohl dát bezplatně libovolné množství rad? Co jsem kde přehlédl?
 
No nevím co jsi přehlédl, třeba na Konopí je to zakázané na drivingu, (myslím že to tak bude mít většina resortů), ale je tam Public, koupíš dvě fee(pro sebe a učně) a můžeš učit jak chceš (samozřejmě v rámci slušnosti, když nezdržujete atp.)
 
Osobne mi to tedy normalni neprijde, dokud to neni za uplatu. 
To by btw. znamenalo, ze nemuzes ani okomentovat kamaradovi svih nebo mu treba pomoci... (natocis video, budes sledovat nejakou specifickou vec...). Btw. kde se tak deje, abych vedel kam nechodit... 
PS: PGA pro trenera si platim naprosto pravidelne a vim proc... aby me tu nikdo nespilal, ze je lepe trenovat s profikem atp. 
 
chapu, ze od toho jsou tam treneri, ale myslim, ze pokud zdarma nekomu neco reknu, nedejboze, kdyz je ten clovek zacatecnik a jen mu ukazujete, jak se hul drzi a jak ma odpalit, nemel by s tim byt problem. Je pravda, ze i ja jsem se setkal v Praze s timto problemem: Ja (hcp 4,6), kamarad (hcp0,5). kamrad mi ukazoval par tipu na tvarovani ran, byli jsme upozorneni, ze trenovani ostatnich hracu je zakazane. Trochu to nechapu, ceho tim chteji docilit, pokud clovek trenera nechce a chce si to jen jendou zkusit, 100% si trenera nekoupi
 
Tak v Hořehledech to v rámci provozního řádu taky. V podstatě mi jde o to, aby mi tu netrénoval někdo cizí a nelovil si kšefty pro sebe v místě, které jsem za svoje peníze pro svůj obchod vybudoval já. Ale narovinu se přiznám, že jen tak od boku se občas těžko pozná, zda ten kdo uděluje rady a dává pomoc je manžel/ kamarád a nebo cvičitel/ profík. A je mi vcelku jedno, jestli za to "žák" platí úsměvem, pivem nebo 400 Kč na parkovišti.

Tzn. ve zcela jasných případech kamarádské pomoci, kdy je zjevné, že ten radící má sám se švihem problémů dost, to neřeším. Ale už jsem tam taky potkal chlapíka, co s sebou měl svoje obchodní partnery (6 lidí), pučil si pro ně hole a začal je to učit. Rád mu udělám cenu a základní věci vysvětlím zdarma, ale nechci aby mi někdo trénoval u mě na drivingu.
 
Martine, tak otázka na tělo: Co se z tvé strany stane, když si jako členové klubu přijedeme zahrát, s námi přijede náš trenér (pro), obejdeme hřiště a na hodinu se zastavíme na drivingu?
 
1. Věřím tomu, že PRO trenér by si to nedovolil.
2. Věřím tomu, že člen klubu by si to nedovolil.
3. V případě, že by k tomu došlo, řešil bych takových prohřešek proti provoznímu řádu domluvou všem zúčastněným. Při opakování bych již řešil s Czech PGA a Výborem GCHOR.
 
Tak to je hodně zajímavé téma.Nikdy jsem o ničem podobném neslyšel a když se nad tím člověk zamyslí je pravda, že někomu tím prostě peníze utíkají.....a neznám nikoho, kdo by se  nechal připravovat o zisk a ještě by tomu s úsměvem přihlížel. 
Ale musím se přiznat,že mně už několikrát poradil někdo jiný než trenér,kterému jsem platil - sice jen prohodil něco ve stylu "musíš udělat tohle a tamto aby to fungovalo tak,jak má" a nikdy jsem problém nezaregistroval. 
Každopádně chápu postoj mkopcak. To je asi tak jako kdyby jste cízímu člověku půjčovali auto a dotovali vše ze svého - ať se přihlásí ten, komu by to nevadilo :) :)
 
Ve skutecnosti je to dokonce tak, ze pujcujete zdarma svoje auto a vse na nej platite a ten komu ho pujcujete ho pouziva na taxisluzbu a inkasuje penize:))
 
Tak to vypadá na debatu u piva spíš...
 
Tohle je opravdu píchnutí do vosího hnízda. :evil: Měl jsem problémy už snad s většinou pražských " PRO"  Mám hodně přátel a kamarádů se kterými si chodím zahrát na různá hřiště.  Dokonce si občas dovolím trénovat ženu. (většinou vlastní) ;)  Před hrou chodíme na driving. Většina má vysoké HCP a když si při rozehrávání řekneme pár věcí,  nebo chvilku trénujeme , aby si hru dokázali trochu užít , tak většina přítomných " rohožkových Pro" se slétnou jako sršni.. Nemám prostě rád ty" namachrované, nagelované frajírky, co jen tahaj lidem prachy z kapes.  Existuje pár čestných výjimek.  :!:
Dělal jsem, leckdy " i docela dobře", mnoho okrajových sportů a naopak, pomoc začátečníkům si najít cestu k tomu sportu a přátelské jednání pokládám za samozřejmost. Tohle je podle mého i jeden z důvodů proč je lidmi vnímán golf jako nějaká " snobárna" a pouze pro bohaté. :idea:
 Podotýkám, že každému ze známých stejně po určité době doporučím  prověřené trenéry. 
 
mkopcak řekl:
Ve skutecnosti je to dokonce tak, ze pujcujete zdarma svoje auto a vse na nej platite a ten komu ho pujcujete ho pouziva na taxisluzbu a inkasuje penize:))
Přesně tak jsem to myslel....možná jen špatná formulace. Ale myslím, že to každý pochopí vždy nejlíp když se ukáže jak by se to dotýkalo jeho osobně :)
Ale musím přiznat, že mě tohle předtím nenapadlo. Holt člověk se učí celý život 
 
Majitelé hřišť na svém soukromém pozemku mají ctěné právo určovat si podmínky dle svého uvážení, ale pokud by se mi toto stalo někde osobně, mohou počítat s tím, že víckrát nezavítám. Jasně, kdyby se jednalo o trénink za úplatu, není to zrovna košér, ale když se se spoluhráčem natáčíme na video, komentujeme si švih, a já mu pak řeknu, ať mě chvíli sleduje, že potřebuju do švihu dostat nějakou změnu, nevidím na tom nic špatného. Co vlastně čekají? Že si na každou svou seanci na drivingu zaplatím hodinu s PRO? 
 
A jak provozovatel pozna, ze jste kamaradi? Ze nejste zak a trener?
 
Svacinar řekl:
Majitelé hřišť na svém soukromém pozemku mají ctěné právo určovat si podmínky dle svého uvážení, ale pokud by se mi toto stalo někde osobně, mohou počítat s tím, že víckrát nezavítám. Jasně, kdyby se jednalo o trénink za úplatu, není to zrovna košér, ale když se se spoluhráčem natáčíme na video, komentujeme si švih, a já mu pak řeknu, ať mě chvíli sleduje, že potřebuju do švihu dostat nějakou změnu, nevidím na tom nic špatného. Co vlastně čekají? Že si na každou svou seanci na drivingu zaplatím hodinu s PRO? 
Kéž by tomu tak bylo, bohužel v dnešním Novém Kocourkově si majitel nemůže ani říct, jestli chce, nebo nechce určité hosty ve svém podniku. Tak proč by to mělo být na hřištích jinak? :roll:
Trénink za úplatu je něco jiného.  Chodili jsme trénovat pravidelně s kamarádem co měl singla a vzájemně se natáčeli ( při švihu) :oops:a  zkoušeli různé věci. Reakce byla taková, že na většině pražských drivingů jsme byli " Persona non grata" a pár rádoby " profi " se mohlo pos....at.   :eek: Jó takhle, oblbovat nejlépe zazobané paničky a nebo se snažit napasovat jeden" dokonalý" švih na každého klienta, případně 30minut z hodiny prokecat o svých úžasných úspěších, tak to by se asi líbilo každému. Je holt hodně slimáčků a čím dál tím méně kapustičky.:!: Stejně jsme alespoň jednou v měsíci byli u skutečného Profíka.
 
a to znamena, ze kdyz si pujdu stoupnout na driving a budu lidem vykladat, jak to maji hrat, tak na to musim mit papir?

To je presne ten duvod, proc podobne provozni veci existuji. Neexistuje spolehlivy zpusob jak jednoznacne a rychle urcit, kdo "jen pomaha kamaradovi se svihem" a kdo uz trenuje...
 
Helldriver: Ta Praha je prostě zvláštní sama o sobě. Jsem členem v klubu, který svou vybaveností, zázemím a vším tím okolo strčí všechny pražské kluby ( snad kromě Albatrossu) do kapsy, a nikdy jsem se nesetkal s tím, že by tohle byl problém, ba dokonce každý je ochotný podělit se o své rady, zkušeností, zkouknout Vám švih a poradit. Lekce jsou samozřejmostí, člověk potřebuje sem tam někoho kdo mu dá nový impuls ke změně švihu a posune ho dál. 
 
mkopcak řekl:
a to znamena, ze kdyz si pujdu stoupnout na driving a budu lidem vykladat, jak to maji hrat, tak na to musim mit papir?

To je presne ten duvod, proc podobne provozni veci existuji. Neexistuje spolehlivy zpusob jak jednoznacne a rychle urcit, kdo "jen pomaha kamaradovi se svihem" a kdo uz trenuje...
Takže říkáte, že lepší než ten problém řešit individuálně s tím dotyčným trenérem, který pravděpodobně někde bude člen, a jeho domovský klub má pravomoc to řešit, je celoplošný zákaz a defakto otrávení tréninku všem nevinným kamarádům-rádcům? Nevím jestli to zrovna zvýší vytíženost kmenových trenéru, protože kdo lekce chce, už je má, a kdo takhle sbírá rady od kamarádů, je bude asi sbírat radši někde jinde. 
 
Ne, to urcite nerikam. Rikam, ze pokud chce v mem provozu nekdo trenovat (rozumej pusobit jako trener), musi ode mne mit povoleni. Kamaradske rady neberu jako trenink, ale upozornuji, ze je nekdy obtizne zjistit, zda jde o kamaradskou radu nebo o regulerni trenink.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom