Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Trénování čipů

Na chalupě jsem si udělal golfový green. Na jaře a na podzim na něm trénuji patování. Přes léto na něm stojí bazén.
Na trénování krátké hry se mi osvědčio.l víko od plastového pískoviště ve tvaru mušle. má to rozměr cca 70 x 70 cm.
Víko postavím na green před bazén a napustím do něj vodu. Míčky si dám 5, 10 a 15 m. daleko a vzdálenosti střídám.
Když se netrefím do malého bazénku, tak nejspíš míček skončí ve velkém :)) Snažím se u toho také vypadat dobře. DSCN3528.JPG
 
Na chalupě jsem si udělal golfový green. Na jaře a na podzim na něm trénuji patování. Přes léto na něm stojí bazén.
Na trénování krátké hry se mi osvědčio.l víko od plastového pískoviště ve tvaru mušle. má to rozměr cca 70 x 70 cm.
Víko postavím na green před bazén a napustím do něj vodu. Míčky si dám 5, 10 a 15 m. daleko a vzdálenosti střídám.
Když se netrefím do malého bazénku, tak nejspíš míček skončí ve velkém :)) Snažím se u toho také vypadat dobře.Zobrazit přílohu 3114
To vypadá pěkně, co je pod tím greenem?
 
Je to asi do 30 cm vybraný, Pak 20 cm kamenná drť upěchovaná. Na to cca 7 cm jemná drť , zase upěchované. A poslední vrstva je písek. na to položený umělý trávník a ten opět zapískovaný. Byla to docela dřina, ale když víš, proč to děláš :))) DSCN3512.JPG
DSCN3512.JPG
 
Je to asi do 30 cm vybraný, Pak 20 cm kamenná drť upěchovaná. Na to cca 7 cm jemná drť , zase upěchované. A poslední vrstva je písek. na to položený umělý trávník a ten opět zapískovaný. Byla to docela dřina, ale když víš, proč to děláš :))) Zobrazit přílohu 3118 Zobrazit přílohu 3118

To je parádní. Co to je za umělý trávník?
 
Na chalupě jsem si udělal golfový green. Na jaře a na podzim na něm trénuji patování. Přes léto na něm stojí bazén.
Na trénování krátké hry se mi osvědčio.l víko od plastového pískoviště ve tvaru mušle. má to rozměr cca 70 x 70 cm.
Víko postavím na green před bazén a napustím do něj vodu. Míčky si dám 5, 10 a 15 m. daleko a vzdálenosti střídám.
Když se netrefím do malého bazénku, tak nejspíš míček skončí ve velkém :)) Snažím se u toho také vypadat dobře.Zobrazit přílohu 3114

Tak to je paráda !! Použil si ten typ trávníku Golf parkland? Je někde nějaký přesný návod na položení toho greenu? - jak moc se to třeba má zapískovat, jestli se ten trávník ještě nějak dodatečně přichytavá k podkladu atd. Nevlní se ten trávník (třeba po zimě) ? A nějaké další postřehy pro člověka, kterého to zaujalo a chtěl by to doma taky vybudovat ? :) :) :)
 
To vypada naprosto super.
Konecne duvod si koupit chatu!! :D
 
Já bych se taky přimlouval o co nejvíc infa. Když ne sem, tak určitě by z toho byl prima článek, věřím, že čtenářů by to mělo dost - byť někteří se nepřiznají. Jsme přeci jen národ kutilů, zahrádkářů, všeumělů... atp. :)
 
Ano, je to trávník Golf parkland. Přikládám příčný řez podložím. Co se týče zapískování bylo potřeba na plochu 3,5 x 4 m dostat do trávníku 200 kg velice jemného písku, tak aby z písku koukal vlas trávy cca 2 - 3 mm. To byl docela opruz. Šlo to pomalu, ale za to blbě. Firma na to má mašinku. Já né a tak jsem si musel nějak poradit. Viz foto. Green má za sebou jak zimu , tak i 3 měsíce zátěže bazénem. Po obojím jsem to oběhnul
kartáčem na sjednocení a je to v pohodě. Trávník se nevlní, připisuji to váze písku, ani jsem ho nijak nekotvil. Drží ho po obvodu rantly tvořené z části chodníkovými obrubníky a z části plastovými plaňkami.
 

Přílohy

  • DSCN3525.JPG
    DSCN3525.JPG
    118,3 KB · Zobrazení: 387
  • skladba Český Trávník s.r.o.gif
    skladba Český Trávník s.r.o.gif
    50,7 KB · Zobrazení: 575
  • DSCN3527.JPG
    DSCN3527.JPG
    154 KB · Zobrazení: 370
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom