Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Trénování čipů

Hrál jsem driverem asi popáté, takže zatím to na sampus není, i když přes 200 m carry a 250 celkem, to mi stačí. Teď jen zahrát to pokaždé :)
To s tou bednou mi fungovalo spolehlivě vloni, letos zatím ne. Nejlíp dvakrát páté místo, sice potěší, ale nenadchne. Zvlášť, když člověk není spokojen se svou hrou ani výsledkem.
Když zahraju svůj nejlepší výsledek a budu pátej, budu spokojen. Když tam nechám o deset ran víc a stačí to na páté místo, radost nemám. Ale to asi známe všichni že...
 
Na puttování doporučuji si zajít na Himaláje na Zbraslav. Byla tam minulou neděli 1. kolo kvalifikace na mistrovství v puttování. Celkem sranda.
 
Byl jsem minuly rok a tak silene putty co tam byly jsem nastesti nikdy nemusel resit. :))

Ale souhlas, tam lze dost potrenovat. Nicmene ten vcerejsek byl o elementarnim citu u beznych putu.
 
Sice mi furt nikdo s čipováním neporadil - jaká je alespoň na ten trénink nejlepší vzdálenost, 7-10-15 metrů? Ale Zbraslavské Himaláje mám rád. Jestli budou mít stejnou akci jako loni v létě, tak doporučuju počkat, vstup tam přes letní měsíce byl za 99,-/osoba. :)
 
az to bude, muzete udelat mistrovstvi 19.jamky v patovani:)
 
Tak na mistrovstvi se prihlasim a vezmu si ten lucky-putter ze soboty!! :D 

Ad chipovani: copak tu nekdo z nas vi, jak trefujes ci netrefujes green? :)
Chipovat muzes ruznymi holemi a tim ziskas ruzne vzdalenosti. Ja mam vice mene 3 chipp udery dle velikosti naprahu: pred botu, za botu a "max". Nasledne to trenuji/realizuji s ruznymi wedgemi + jedno extra dlouhe zelezo (podstrelovani vetvi z mist, kde se nelze naprahnout). Tim jsem ziskal paletu uderu, kterou aplikuji na hristi (kdyz to nepodelam...), kterou kombinuji s lobem wedgi 64 a 60 tam, kde potrebuji aby se to zastavilo nebo kdyz jsem pod greenem. Obecne se snazim nehrat uz s wedgemi fullswing - prevence nepovedene topinky :) 
 
Sice mi furt nikdo s čipováním neporadil - jaká je alespoň na ten trénink nejlepší vzdálenost, 7-10-15 metrů? Ale Zbraslavské Himaláje mám rád. Jestli budou mít stejnou akci jako loni v létě, tak doporučuju počkat, vstup tam přes letní měsíce byl za 99,-/osoba. :)
Mi se osvědčilo trefovat nějaký cíl. Mám desku cca 60x60cm a z různých vzdáleností se ji snažím trefovat dopadem míčku.. Trefovat se k tyčce a nebo k vlajce nemá na zahradě smysl, protože dojezd není jako na greenech a i greeny jsou různě rychlé, můžou být z kopce do kopce, takže se soustředím vždycky na dopad míčku (případně výšku rány) i na hřišti a to se snažím i trénovat. Chipovací síť je podle mě nic moc, protože ti chytá i míčky , které by ti za místo dopadu daleko přeletěly a hůř si představíš tu plochu v rovině na zemi. Pocitově je pro mě lepší trefovat něco se zvukovou odezvou (třeba tu desku - dobrý pocit:) ) než nějaký vymezený prostor na trávě:) a když ti to půjde , tak si před dopadovou plochu můžeš dát nějakou překážku(třeba výšší míč nad větví stromu, nizký pod větví atd.) Toto mi pomohlo hodně a techniku chipování řeším zerem (zvedat od země míčky loftem nula naučí hrát čistě míč-zem a zlepší plynulost a přesnost zásahu míče)
 
Sice mi furt nikdo s čipováním neporadil - jaká je alespoň na ten trénink nejlepší vzdálenost, 7-10-15 metrů? Ale Zbraslavské Himaláje mám rád. Jestli budou mít stejnou akci jako loni v létě, tak doporučuju počkat, vstup tam přes letní měsíce byl za 99,-/osoba. :)
Michale nevím jak moc je to pro tebe ještě aktuální (třeba jsi už mistr krátké hry), ale nejlepší návod na chipování je v tom videu od Mickelsona. Já to trénuju doma na zahradě z koberce. Dojezd na greenu mě moc netrápí, jelikož tam jde hlavně o impakt a o zbavení se strachu z topinky. Musím říct, že ta technika je geniální. Stále stejný nápřah a vzdálenost reguluješ délkou prošvihu... nevěřil jsem, ale funguje to. Začal jsem tímto stylem i putovat a funguje to taky.
 
Michale nevím jak moc je to pro tebe ještě aktuální (třeba jsi už mistr krátké hry), ale nejlepší návod na chipování je v tom videu od Mickelsona. Já to trénuju doma na zahradě z koberce. Dojezd na greenu mě moc netrápí, jelikož tam jde hlavně o impakt a o zbavení se strachu z topinky. Musím říct, že ta technika je geniální. Stále stejný nápřah a vzdálenost reguluješ délkou prošvihu... nevěřil jsem, ale funguje to. Začal jsem tímto stylem i putovat a funguje to taky.
Hod link, at vime ktere video myslis.

Update: toto?
 
Upraveno:
Michale nevím jak moc je to pro tebe ještě aktuální (třeba jsi už mistr krátké hry), ale nejlepší návod na chipování je v tom videu od Mickelsona. Já to trénuju doma na zahradě z koberce. Dojezd na greenu mě moc netrápí, jelikož tam jde hlavně o impakt a o zbavení se strachu z topinky. Musím říct, že ta technika je geniální. Stále stejný nápřah a vzdálenost reguluješ délkou prošvihu... nevěřil jsem, ale funguje to. Začal jsem tímto stylem i putovat a funguje to taky.
Phil je borec:) To zásadní je jeho "hinge and hold" zalomit zápěstí a držet , lítá to tak skvěle a toto naučí i zero.. stejný naprah a různe dlouhý prosvih , to myslím nikde neuvádí a podle mě to je v rozporu, ze přes míč se musí vždy zrychlovat a ne brzdit a zkracovat prosvih.. délka naprahu musí korespondovat s prosvihem..Super je ta knížka, ale bez toho videa nejdou některé věci pochopit
 

Přílohy

  • IMG_0607.JPG
    IMG_0607.JPG
    102,9 KB · Zobrazení: 333
  • IMG_0608.JPG
    IMG_0608.JPG
    105,8 KB · Zobrazení: 381
Hod link, at vime ktere video myslis.

Update: toto?
jojo, přesně toto video jsem myslel. Někde v druhé části začíná sekce chipování...

O knize vůbec nevím, asi pořídim.
 
Upraveno:
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Díky všem za rady, video a krátkou hru Micklesona si projdu, takhle to vypada velmi dobře.

Mi se osvědčilo trefovat nějaký cíl. Mám desku cca 60x60cm a z různých vzdáleností se ji snažím trefovat dopadem míčku.. Trefovat se k tyčce a nebo k vlajce nemá na zahradě smysl, protože dojezd není jako na greenech a i greeny jsou různě rychlé, můžou být z kopce do kopce, takže se soustředím vždycky na dopad míčku (případně výšku rány) i na hřišti a to se snažím i trénovat. Chipovací síť je podle mě nic moc, protože ti chytá i míčky , které by ti za místo dopadu daleko přeletěly a hůř si představíš tu plochu v rovině na zemi. Pocitově je pro mě lepší trefovat něco se zvukovou odezvou (třeba tu desku - dobrý pocit:) ) než nějaký vymezený prostor na trávě:) a když ti to půjde , tak si před dopadovou plochu můžeš dát nějakou překážku(třeba výšší míč nad větví stromu, nizký pod větví atd.) Toto mi pomohlo hodně a techniku chipování řeším zerem (zvedat od země míčky loftem nula naučí hrát čistě míč-zem a zlepší plynulost a přesnost zásahu míče)

Btw. takhle to funguje dobře i při čipování? Resp. asi lépe si to dokážu představit u pitche, ale u klasického čipu u méně, ale o víkendu to vyzkouším. Je pravda, že dojezd asi v domácích podmínkách nemá úplně smysl.
 
Díky všem za rady, video a krátkou hru Micklesona si projdu, takhle to vypada velmi dobře.



Btw. takhle to funguje dobře i při čipování? Resp. asi lépe si to dokážu představit u pitche, ale u klasického čipu u méně, ale o víkendu to vyzkouším. Je pravda, že dojezd asi v domácích podmínkách nemá úplně smysl.
vsechny kratší přihrávky hraju 58kou(podle knížky od Phila-naučit se hrát kratší chipy, pitche, jen jednou holi a měnit typ ran otevřením hole, pozicí míčku atd - to se mi celkem osvedcilo), tak jsou i chipy dost vysoké.. trefovat dopad učí i treneri, když už mas aspoň trochu jistou techniku chipu.. Mě třeba hodi na zem míček , řekne ke které vlajce mám hrát chip a da mi tee ať ho zapichnu na green tam kde si myslím , ze má míček dopadnout, aby dojel k jamce a pak z toho místa hraju třeba 5 míčku k tomu tee.. pak zase z jiného místa ... Pak je třeba dobre si zkusit hrát samostatne pravackou, nebo levackou... je toho plno, mě se osvědčilo měnit různá cvičení třeba po 10ti mickach, když chipujes třeba 50 pořad stejně(i když různé vzdalenosti) tak se stejne prestanes soustredit....
 
Podle jinych knizek zase autori tvrdi, ze je nesmysl hrat vsechny rany kolem greenu stejnou holi. Ma se vybirat podle toho kolik procent leti vzduchem a jak daleko ma byt dojezd.
Kazdemu clovekovi asi vyhovuje neco jineho

Ja mam zase poblem v hlave a nevim jak se ho zbavit. Pro treninku kolem greenu jsem v pohode, skoro zadne topinky, presnost je dobra... ale prijde turnaj a jsem uplne v prd..i. Nevim co se mi stane, nevim se rozhodnout kterou holi zahrat, hned se podivam jak leti a je z toho topinka. MOzna trochu tlak, nebo mic nelezi v uplne pohodove pozici :(
 
Alda: jsem na tom stejně, v tréninku vpoho a na turnaji tragédie. Nevím proč, poprvé tento rok si nedělám žádné turnajové cíle, chci hrát jen pro radost.
Možná právě proto hraju tužku, asi potřebuju tlak na sobě nebo co...
 
Podle jinych knizek zase autori tvrdi, ze je nesmysl hrat vsechny rany kolem greenu stejnou holi. Ma se vybirat podle toho kolik procent leti vzduchem a jak daleko ma byt dojezd.
Kazdemu clovekovi asi vyhovuje neco jineho

Ja mam zase poblem v hlave a nevim jak se ho zbavit. Pro treninku kolem greenu jsem v pohode, skoro zadne topinky, presnost je dobra... ale prijde turnaj a jsem uplne v prd..i. Nevim co se mi stane, nevim se rozhodnout kterou holi zahrat, hned se podivam jak leti a je z toho topinka. MOzna trochu tlak, nebo mic nelezi v uplne pohodove pozici :(
Ten dojezd a kolik má být rána vzduchem , tak v tom mas pravdu, ale jde o to, ze jednou holí můžeš dat jednoduše buď nízkou, nebo vysokou ranu změnou pozice micku, otevřením hlavy hole atd.. i 60kou jde zahrát nízká .. ale chip třeba 9kou má méně spinu a lépe odjíždí do kopce... (to je z te Philovy knížky, nebo videa, ale každý hraje něco jiného to je jasné, ale Phil je v krátké hre nej :) )
 
Alda: jsem na tom stejně, v tréninku vpoho a na turnaji tragédie. Nevím proč, poprvé tento rok si nedělám žádné turnajové cíle, chci hrát jen pro radost.
Možná právě proto hraju tužku, asi potřebuju tlak na sobě nebo co...
Já to mám taky tak .. pomůže mi když pokazim jednu dvě jamky a řeknu si "super, turnaj v prd..i, stejne se už nezlepším, tak to aspoň dohraju"a pak to najednou jde :)
 
Ja jsem to video Phila videt az ted prvne (nemam ho moc rad, nevim proc...). Ale libi se mi to a vyzkousim.

Kazdopadne nepouzivat mnoho holi je vec, co rad praktikuji... a i chipovani LWckem. Myslel jsem si, jaky jsem original, neb casto chipuji i 64kou... a nic. :D
 
Zajímavé. Zkuste.


Mně se ty "drobné" změny líbí. Je to velmi příjemné a mám mnohem čistší a měkčí kontakt s míčem.
 
Asi prvni video, kde clovek u chipping pouzil slovo bounce. :)
Fakt me fascinuje, kolik jinych navadu vubec neresi cim to hrajes.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom