Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Trenink driverem

mirous007

Člen fóra
Jméno
Miroslav
Přijmení
Černík
Nevim kdo jak na tom jste. Ale ja mam problem v tom ze pri odpalu driverem mne to porad lita doprava. A at to zkousim jak zkousim porad se nedari. Zkousim ruzne postoje, drzeni hole, nasmerovani k cíli ale ne ne kdepak. Tak uz nevim. A o vzdalenosti ani nemluvim. Nejak se nemuzu dostat pres 150 metru.

Mirek
 
Pěkný článek je tu http://www.golfovezpravy.cz/rady-a-navody/jak-trenovat/navod-na-driver.html - resp. nejlepší informace mi přijde v posledních větách: "Hlavně se při tréninku nepokoušejte všechno nacvičit naráz. Vyberte si jeden problém a pracujte na něm. Tak se vaše hra bude postupně zlepšovat." Nestálo by za to na driver na chvíli zapomenout a nejprve zkusit ovládnout třeba dřeva? Nebude tě tolik trápit nedosažená vzdálenost a švih je obdobný.
 
A je to push doprava nebo slice? Jak moc? 150m je carry nebo total? Kolik leta 7cka?

Pokud to "jen" lita doprava, pak to byva zpravidla nepretocenim rukou. Natocit video zepredu a pokud po impactu je stale videt leva dlan (tedy nedoslo k pretoceni rukou), hul prisla otevrena a rana je zpravidla push-slice.
Problem otevrene hole ma hodne amateru, pokud to neni uplne drsne a cilem je to nejak odpalit, existuje dobry quickfix: pri zalozeni hul opravdu hodne zavrit. Klidne -20 stupnu.

Kazdopadne zaklad svihu a specialne driver je disciplina, kde dobry trener je nezbytnost. Odstraneni spatneho navyku je zdlouhave, otravne a strasne drahe. :) Zadne tutorial video to samo neodstrani, neb clovek beztak neudela presne to, co tam vidi bez korekce nekoho dalsiho.

Uplne posledni rada muze byt vyuzit zimu a zaklad trenovat v indooru. Clovek se prestane zabyvat vzdalenosti, neb ji nevidi, a muze si pomoci se zakladem techniky...
 
Tak sem dávát jedno videjko. Nevím jestli z toho něco rozpoznáte. Pokud jo budu rád ža každou kritiku
 
Ahoj Mirku,

podle toho videa mi přijde,  že to hodně utrháváš. Není to plynulé. 

Zkus ze začátku to úplně zpomalit a uvidíš celkový pocit a hlavně ať cítíš impakt. 

Zkoušel jsem si to video i zpomalovat a zastavovat. Mysli při impaktu na to, aby si měl napnuté předloktí, aby si tam měl to klasické "V".  A ještě další rada, více vytahuj ruce na cíl. Větší kružnici bych zkusil. 

Je to těžké takto posuzovat a radit přes to video, když to není vidět z více úhlů. 

David
 
Chtelo by to videt celou postavu a idealne i zodpovedet otazky vyse. 

Kazdopadne co tam vidim (ne u vseho si jsem jisty, kvuli uhlu a zaberu): 
- v naprahu mas ruce celkem nizko, zkusil bych je dat vys, to ti hodne prida energii a nic moc se tim neda pokazit. Mene vytocit a ruce vys. Ale urcite to na zacatku rozbije timing.
- pri svihu jeste pred impaktem vidim pokrcenou levou ruku, to ti urcite bere hodne energie
- natoceni do naprahu je mozna az zbytecne velke, je videt, ze si uz odsouvas hlavu, coz neni dobre a dle toho jak to mas asi i zbytecne. 
- prijde mi, ze svih ridis spise rukami, ne rotaci tela. Po impactu te ruce maji tendenci predbehnout. Hodne mi chybi pohled na pohyb gripu z naprahu smerem dolu.
- je to pomerne silove, neplynule... dost mozna vypoustis hul prilis brzy, to je casta pricina ztraty rychlosti hlavy hole. Ale to na videu videt neni. 

Problem je, ze jen dobry trener vi, v jakem poradi a co predne resit... To se to krasne kritizuje nekoho ciziho, hlavne ze me to lita o kilometr dal... :))))  
 
Ted jsem si vsimnul, ze i naprah ridis rukama. Tzn. zacinas naprah jasnym pohybem rukou bez zbytku tela. Svih bude asi na tom podobne. Muzes vyzkouset mnohem pomalejsi svih ale s tim, ze si opravdu das zalezet, aby pohyb byl dan spise rotaci tela a ruce jen "vlaly" (efekt ala tato hracka: http://www.ecocapart.cz/data/products/goki/400x300/9106.jpg ).

Tak jak pise david, je dobre zacit citit impact a vse kolem nej. Mel by si citit pretoceni rukou, nechat pracovat hul a kruznici dokroutit i na druhe strane. Sam s tim dost bojuji, ale dost mi pomaha chtit mirit hodinkami na cil v impactu, nasledne by ruce meli koncit na urovni hlavy i vyse. Ne vedle tela.   

Posledni vec co nezaznelo je, jak moc silne drzis hul. Push rana je casto dusledek silneho drzeni: ruce nejsou uvolnene a nestihnou se pretocit. Hul prijde otevrena. Zasadni tu ale je, zda celkova rana je push nebo push-slice. 
 

Nemáte to někdo doma? Chtěl bych to vyzkoušet... [emoji38]
Muzu si to vzit s sebou na hriste?

Jako, jestli i u tohoto sem nekdo prdne link, ze ktereho bude zrejme, ze to puvodne bylo neco na jabka... tak to uz se vazne po**** :D
 
Ani jsem nestudoval tvůj švih... Jenom napíšu co vím že mi pomohlo, ale bojuju stejně pořád, nakonec kdo z nás ne.. Prohlásí někdo z vás že už to umí...?:):):) Naprosto uvolněné držení.. minimálně 20 metrů přidalo.. Nějaká nevím, půlvteřina...? Zastavení na vrcholu nápřahu... A jak už tu zaznělo snažit se udržet V a klidně to celý rapidně zpomalit a snažit se čistě trefit míč... No a pak ještě ta nadsázka která opravdu platí... Jinýho to nechce, než to zahrát lehce...
 
Upraveno:
Zed v
Ani jsem nestudoval tvůj švih... Jenom napíšu co vím že mi pomohlo, ale bojuju stejně pořád, nakonec kdo z nás ne.. Prohlásí někdo z vás že už to umí...?:):):) Naprosto uvolněné držení.. minimálně 20 metrů přidalo.. Nějaká nevím, půlvteřina...? Zastavení na vrcholu nápřahu... A jak už tu zaznělo snažit se udržet V a klidně to celý rapidně zpomalit a snažit se čistě trefit míč... No a pak ještě ta nadsázka která opravdu platí... Jinýho to nechce, než to zahrát lehce...

:) tak tak
Zed v Berovicich vi, o cem to je :)
 
Nechci Vám do toho kecat, je tu spoustu treneru.....
1) silné držení pravou rukou
2) přehnaná snaha o propnuté lokty
3) špatně take away, není v linii shaftu
4) netočí rameny
5) fishing
6) tlak na hůl v impaktu

PS: zajdi k trenérovi, sám to nedas
 
Ted jsem si vsimnul, ze i naprah ridis rukama. Tzn. zacinas naprah jasnym pohybem rukou bez zbytku tela. Svih bude asi na tom podobne. Muzes vyzkouset mnohem pomalejsi svih ale s tim, ze si opravdu das zalezet, aby pohyb byl dan spise rotaci tela a ruce jen "vlaly" (efekt ala tato hracka: http://www.ecocapart.cz/data/products/goki/400x300/9106.jpg ).

Tak jak pise david, je dobre zacit citit impact a vse kolem nej. Mel by si citit pretoceni rukou, nechat pracovat hul a kruznici dokroutit i na druhe strane. Sam s tim dost bojuji, ale dost mi pomaha chtit mirit hodinkami na cil v impactu, nasledne by ruce meli koncit na urovni hlavy i vyse. Ne vedle tela.

Posledni vec co nezaznelo je, jak moc silne drzis hul. Push rana je casto dusledek silneho drzeni: ruce nejsou uvolnene a nestihnou se pretocit. Hul prijde otevrena. Zasadni tu ale je, zda celkova rana je push nebo push-slice.
Push a silné držení??????
 
Asi myslí silné jako Silné a ne silné jako silné... [emoji123]
U mne push casto souvisel s faktem, ze bych ptacka umackal k smrti. :D

Naopak tim druhym "silnym" to kompenzuji :D
 
Upraveno:
Dovolím si přidat začátečnický ( stále se tak cítím) názor podle vlastní zkušenosti. Jediná rozumná věc je pomoc trenéra. Investované peníze ušetří spoustu trápení a hlavně času.
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
U mne push cast souvisel s faktem, ze bych ptacka umackal k smrti. :D

Naopak tim druhym "silnym" to kompenzuji :D
Tak to pak ano, to je jiná. Vzniká blok(špatné držení v dlani, nefunkční zápěstí, pozdní release, příliš tlaku v držení)
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom