Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Trasování hřišť

alda

Guru fóra
zajimavy clanek, jak sleduji hrace, kde se pohybuji po hristi :)

 
Dobrý článek, díky!

Tahle technologie se mi líbí, pomocí GPS se sleduje kde co, v zemědělství úrodnost plodin a tedy plánování hnojiva atd. Dává mi smysl to začít využívat i pro pohyb na hřišti, jsem přesvědčen, že to může pomoci najít hluchá místa, která nemá smysl udržovat, protože tam prostě skoro nikdo nechodí... atd. Moc pěkné. :)
 
Jako napad urcite uzitecny. Nicmene by museli skrtat odchylky jako ja :D Ja totiz urcite chodim i tam kde nikdo nikdy nechodi. A to ne ze bych byl zvedavy, ale ze moje hra z roughu do roughu to proste vyzaduje :D
 
Jako napad urcite uzitecny. Nicmene by museli skrtat odchylky jako ja :D Ja totiz urcite chodim i tam kde nikdo nikdy nechodi. A to ne ze bych byl zvedavy, ale ze moje hra z roughu do roughu to proste vyzaduje :D

Mám to podobně. Podle mého by na mnoha hřištích mohli nechat fervej jenom na jedné jamce, pro foto a ušetřili by si spoustu práce. Mám dny, kdy v podstatě na fervej jenom koukám. Zbytečné ji pro mě udržovat a zalévat. :)
 
Kluci vy tu statistiku a heatmapy podcenujete 😂 a nebo přeceňujete svou odchylku od průměrného golfisty 😀 nebojte, ono nás po loukách a lesích kolem jamek chodí hodně. Dokonce jsem viděl i @ati -ho na Zbraslavi jednou bloudit ve vysoké trávě.

Mě by spíš zajímalo cos tím resort udělá. Někde jsem četl, ze Pyšely prosekaly rough v nejčastějších dopadovych zónách, aby zrychlili průchodnost. Prý to zásadně zvedlo spokojenost hostů. Tam by kromě znalostí marshala a greenkeeprů něco podobného určitě prospělo. A věřím, ze doba skodolibych provozovatelů, kteří by tam udělali rybníček nebo bankr je snad za námi 👍
 
Upraveno moderátorem:
A věřím, ze doba skodolibych provozovatelů, kteří by tam udělali rybníček nebo bankr je snad za námi 👍

Jen doplním jiný pohled na věc - umístit do problémového místa vodu/ trestnou oblast nebo bunker, vůbec nemusí být škodolibé a vůbec to nemusí věci uškodit, naopak. Jakmile tam frknu kolíky, tak většina lidí prostě mávne nad balonem rukou, dropne si a hraje dál = zrychlí to hru a není výjimečné, že konečný herní výsledek na jamce je v důsledku lepší. Bunker může zachytávat rány, které jinak nenávratně odskakují do autu, vysoké trávy, atd.
 
Mě by spíš zajímalo cos tím resort udělá. Někde jsem četl, ze Pyšely prosekaly rough v nejčastějších dopadovych zónách, aby zrychlili průchodnost. Prý to zásadně zvedlo spokojenost hostů. Tam by kromě znalostí marshala a greenkeeprů něco podobného určitě prospělo. A věřím, ze doba skodolibych provozovatelů, kteří by tam udělali rybníček nebo bankr je snad za námi 👍

Co se týče toho prosekávání rafu, za mě tenhle trend je jednoznačně pozitivní. Vím o několika hřištích, kde mi vysoké rafy, resp hlavně džihády a neustálé hledání míčků i při docela povedených ranách dokázali zkazit den. Ono se řekne, je to výzva a člověk by měl umět to hrát, aby se tam nedostal, ale to hledání míčku v husté trávě je prostě něco, co mě fakt nebaví. Takže jak píšeš, na golf jdu si odpočinout a užít si to a čím více mi to hřiště nabídne, tím jsem ve výsledku spokojenější. :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom