Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Trajektorie letu micku

alda

Guru fóra
Vcera jsem se podival na jeden dil o trajektorii letu micku a moynostech tvarovani.

Nejak mi to nejde do hlavy... Clovek z videa (trener PGA ci co ja vim jake dalsi tituly) tvrdil, ze trefit micek aby letel primo na jamku je velmi obtizne. Hlava musi prijit kolmo k micku a trefit ho pekne na sweet point. Je pry jednodussi hrat bud se zakrivenim zleva doprava nebo naopak. Neni to ale spis obtiznejsi aby to clovek trefil spravne, aby na urcitou vzdalenost dostal micek spravnou rotaci aby se vratil zpet.
Muze to mit ospravdelneni v tom, ze nektere dopadove plochy maji urcity sklon a tim se eliminovalo odkutaleni nebo treba vliv bocniho vetru

Muze mi to nekdo po lopate vysvetlit?
 
Pro mě je také jednodušší "tvarovat" ránu než zahrát pravítko. Teoreticky vím jak kterou zahrát. Prakticky už je to horší. Osobně si myslím, že je to spíše pocit. Že je jednodušší zahrát fade nebo draw. Od rovné rány víš přesně co očekáváš. U těch tvarovaných je to tak nějak asi a přibližně. Za draw budeš rád ať bude větší či menší. Rovná rána se ti uhne o kousek a nespokojenost je na světě.

Pak tu může hrát roli jaká si přirozenost v pohybu. "Uvolnění" v zápěstí. Atd. Možná je to jednodušší protože je to hravější. Hlava v tom určitě bude hrát velkou roli.

U rovných ran bývám nervózní protože je to převážně rána kterou musím zahrát. Tvarované rány hrát chci. Proto mi jdou jednodušeji. Tak nějak od přirození... [emoji41]
 
Jeden z důvodů, proč vám míčky nelétají tam, kam chcete, může být i tento 🤔
6CFE6F88-DAF5-40E0-9C39-B0E3B43C4085.jpeg
 
Na to jedna rada , musíš s míči před hrou na CT, Číňan je rád, že nestačí vyrábět a ty po něm chceš TOP kvalitu.
Vše uděláš jak máš, vyměníš gripy včas, nacvičíš na drivingu a matu a teď taková podpásovka.
Tak toto nevymyslíš a schválně nevyrobíš, to je anomálie.která se může opakovat jednou za tisíc let,” JÁCHYME HOĎ HO DO STROJE”
 
Na to jedna rada , musíš s míči před hrou na CT, Číňan je rád, že nestačí vyrábět a ty po něm chceš TOP kvalitu.
Vše uděláš jak máš, vyměníš gripy včas, nacvičíš na drivingu a matu a teď taková podpásovka.
Tak toto nevymyslíš a schválně nevyrobíš, to je anomálie.která se může opakovat jednou za tisíc let,” JÁCHYME HOĎ HO DO STROJE”
1) je to Callaway, takze Made in Taiwan
2) míčky pro profíky procházejí i kontrolou na centricitu, amatérům (jako my) je to jedno
3) můj míček to není, na foto jsem narazil na twitteru
4) ty bys nic nepoznal, ani kdyby si měl místo míčku kulečníkovou kouli, omotávka by to odfiltrovala 🤭
 
Zajímavá otázka ;) ale strašně jednoduchá odpověď. Každý má ve švihu nějakou vlastní osobitou dysfunkci, která ovlivňuje jeho švih, proto nikdo nemůže hrát stejný strojový švih, který se dá aplikovat pouze na pár jedinců. U většiny hráčů je přirozená trajektorie rány fade - neboli odborněji slice nebo pull-slice, kdy jdete holí mírně (+-2stupně) outside-in a míč vystartuje zprvu vlevo a potom se začne přetáčet doprava na cíl. Můžete si všimnout taktéž v televizi na PGA, že dost hráčů právě volí radši variantu "šlajzu" nežli draw. A vůbec, málokdo z nich se snaží hrát stále jen rovně. Protože když se o to snažíte, tak přichází v úvahu chyba do všech stran (zahrajete slice - je to kratší a vpravo, zahrajete hook, je to dlouhé a vlevo) Kdežto když si zvolíte rovnou, že hrajete určitý typ rány, tak vzdálenost trefíte na 90% správně a míček maximálně bude točit o trochu více nebo méně, ale vždy víte JAK MÍČ SKONČÍ a co se stane :)

Ps. Samozřejmě toto platí pro pokročilejší hráče, u začátečníků nemá smysl řešit, co kde bude hrát, tam je důležité získat opakovatelnost úderů
 
můj míček to není, na foto jsem narazil na twitteru
Kolik asi míčků rozřezali, než toto našli?? Pochybuji, že s tím někdo hrál a něco se mu nezdálo , tak to odborně rozřezali .
Čím více vrstev, větší pravděpodobnost chyby výroby. Nevím jak bys to poznal a na jakém jiném stroji než vyvažovačce nebo RTG, CT( rentgen , počítačová tomografie,). Co to je centricita, kulatost, kolik to má otáček aby se tato anomálie projevila, to by musela být mašinka při tom počtu míčů PRO V?? Ano pro top hráče to bude první várka na kopytu( formě) a potom RTG.
 
Kolik asi míčků rozřezali, než toto našli?? Pochybuji, že s tím někdo hrál a něco se mu nezdálo , tak to odborně rozřezali .
Čím více vrstev, větší pravděpodobnost chyby výroby. Nevím jak bys to poznal a na jakém jiném stroji než vyvažovačce nebo RTG, CT( rentgen , počítačová tomografie,). Co to je centricita, kulatost, kolik to má otáček aby se tato anomálie projevila, to by musela být mašinka při tom počtu míčů PRO V?? Ano pro top hráče to bude první várka na kopytu( formě) a potom RTG.
Už si viděl, jak se míčky vyrábějí? Ta forma je „věčná". Na youtube je videí z výroby víc než dost.
Pro „top” hráče se používá „výběrový” způsob - měří se všechny možné i nemožné parametry a ty nejlepší míčky jdou na «Tour», zbytek do prodeje. Samozřejmě, že se takto neměří všechny vyrobené míčky, vždy se vybere určitá šarže - u té se detailně prověřují i parametry surovin a směsí.
Ta fotka je z testování míčů pro golfový webmagazín a souhlasím, že to nejspíš byla náhoda - možná jeden kus, možná jedna šarže.
 
Ta forma je „věčná
To, že je forma věčná, je někde uvedeno?? Tomu se mi nechce věřit u tak sledovaného produktu jako je golfový míč. Ani formy na pneumatiky a tam je sledován desen a u TOP míčů tvar dimpů, protože m/y stojí velké peníze nejsou věčné, možná u Číňana noname/necertifikované míče.
 
To, že je forma věčná, je někde uvedeno?? Tomu se mi nechce věřit u tak sledovaného produktu jako je golfový míč. Ani formy na pneumatiky a tam je sledován desen a u TOP míčů tvar dimpů, protože m/y stojí velké peníze nejsou věčné, možná u Číňana noname/necertifikované míče.
Porovnávat formu na pneumatiky a formu na plasty nelze. U každé je jiný technologický postup nejen pro výrobu a povrchovou úpravu samotné formy a její čištění, ale i jiný technologický postup zpracování tvarovaného materiálu.
A věř, že při technologického postupu pro výrobu pláště golfového míčku, nepoznáš rozdíl mezi 1 a miliontým “výliskem”.
Ano, nic není věčné, proto jsem použil uvozovky. Vzhledem k mnoha miliónům míčků vyrobených na jedné formě je z tohoto pohledu „věčná”.
 
tyjo tady na tom foru jsem snad nevidel jediny topic, kdy by se diskutujici drzeli tematu :down: vzdy prijde nekdo s "vtipnou" poznamkou, toho se chytne nekdo jiny a uz se resi kraviny...

k tematu: ja jsem uplny zacatecnik, misto driveru pouzivam hybrid 3ku, takze moje odpaly zatim maji tak 130m, ale tim jak odpaluju tak vetsinou hraju rovnou ranu... svih mam dost "vertikalni" tak nevim jestli je to i tim... zeleza takhle "vertikalne" neodpaluju, ale tim hybridem mi to tak nejak vic vyhovuje, mam pocit ze nad tim mam vetsi kontrolu a "lip mi to lita"...
 
tyjo tady na tom foru jsem snad nevidel jediny topic, kdy by se diskutujici drzeli tematu :down: vzdy prijde nekdo s "vtipnou" poznamkou, toho se chytne nekdo jiny a uz se resi kraviny...

k tematu: ja jsem uplny zacatecnik, misto driveru pouzivam hybrid 3ku, takze moje odpaly zatim maji tak 130m, ale tim jak odpaluju tak vetsinou hraju rovnou ranu... svih mam dost "vertikalni" tak nevim jestli je to i tim... zeleza takhle "vertikalne" neodpaluju, ale tim hybridem mi to tak nejak vic vyhovuje, mam pocit ze nad tim mam vetsi kontrolu a "lip mi to lita"...
tihle dva jsou speciální živočišnej druh
@requo: šup s náma ( nima) do stoky
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom