Trajektorie letu micku

alda

Mazák fóra
29.2.2016
578
197
53
Wien
Jméno
Ales Dana
Vcera jsem se podival na jeden dil o trajektorii letu micku a moynostech tvarovani.

Nejak mi to nejde do hlavy... Clovek z videa (trener PGA ci co ja vim jake dalsi tituly) tvrdil, ze trefit micek aby letel primo na jamku je velmi obtizne. Hlava musi prijit kolmo k micku a trefit ho pekne na sweet point. Je pry jednodussi hrat bud se zakrivenim zleva doprava nebo naopak. Neni to ale spis obtiznejsi aby to clovek trefil spravne, aby na urcitou vzdalenost dostal micek spravnou rotaci aby se vratil zpet.
Muze to mit ospravdelneni v tom, ze nektere dopadove plochy maji urcity sklon a tim se eliminovalo odkutaleni nebo treba vliv bocniho vetru

Muze mi to nekdo po lopate vysvetlit?

doktordee

Guru fóra
Tým 19.jamky
11.2.2016
1,442
1,437
123
Praha
www.samolepky-online.com
Jméno
David
Pro mě je také jednodušší "tvarovat" ránu než zahrát pravítko. Teoreticky vím jak kterou zahrát. Prakticky už je to horší. Osobně si myslím, že je to spíše pocit. Že je jednodušší zahrát fade nebo draw. Od rovné rány víš přesně co očekáváš. U těch tvarovaných je to tak nějak asi a přibližně. Za draw budeš rád ať bude větší či menší. Rovná rána se ti uhne o kousek a nespokojenost je na světě.

Pak tu může hrát roli jaká si přirozenost v pohybu. "Uvolnění" v zápěstí. Atd. Možná je to jednodušší protože je to hravější. Hlava v tom určitě bude hrát velkou roli.

U rovných ran bývám nervózní protože je to převážně rána kterou musím zahrát. Tvarované rány hrát chci. Proto mi jdou jednodušeji. Tak nějak od přirození...

Shoty: requo