Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Titulní stránka 19.jamky

Nicméně Martin mě přivedl na dobrou otázku.

Zkuste ovládat fórum bez homepage. Co tomu vlastně brání? Je tam všechno. Snadná dostupnost posledních příspěvků, nepřečtených, témata tříděna do kategorií atd.

viz tento link na 19jamka.cz/forums:

Titulní stránka je homepage, v podstatě by to měla být výkladní skříň a upoutávka webu, bohužel v našem případě nemá v sobě přímo integrované funkce pro pohodlné a plnohodnotné ovládání - vždy to bude nedokonalý kompromis. Viz příklad thesandtrap.

Je to hnusný, tak spíše jen koukejte na rozvržení a logiku homepage a podčást forum: https://thesandtrap.com/

V podstatě člověk, co prochází fórum, by se vůbec neměl zpátky dostávat na homepage.

?
 
Upraveno:
Nicméně Martin mě přivedl na dobrou otázku.

Zkuste ovládat fórum bez homepage. Co tomu vlastně brání? Je tam všechno. Snadná dostupnost posledních příspěvků, nepřečtených, témata tříděna do kategorií atd.

viz tento link na 19jamka.cz/forums:

Titulní stránka je homepage, v podstatě by to měla být výkladní skříň a upoutávka webu, bohužel v našem případě nemá v sobě přímo integrované funkce pro pohodlné a plnohodnotné ovládání - vždy to bude nedokonalý kompromis. Viz příklad thesandtrap.

Je to hnusný, tak spíše jen koukejte na rozvržení a logiku homepage a podčást forum: https://thesandtrap.com/

V podstatě člověk, co prochází fórum, by se vůbec neměl zpátky dostávat na homepage.

?
Já jsem asi divnouš, ale já přes tu "homepage" vůbec nechodím, já chodím přes Levnogolf :D Tam číhnu co je nového v nabídce, jestli někdo neprodává něco, co nutně musím mít, a pak kliknu vedle - v pravo - jak se ukazují nové příspěvky na foru na ten, co mne nejvíc zajímá a pak už se jen pohybuju v rámci toho fora, kde dám z "menu" "nové" a basta fidli. Tam vidím nové příspěvky ve vláknem a otevřu si to, které mne zajímá. Jiné věci nevyužívám, občas, velmi zřídka - vyhledávání. Tak promiň, že forum využívám tak omezeně, ale mě to tak vyhovuje.
 
Michale, kdyby ten odkaz na seznam fór uměl ještě barevně odlišit, co jsem četl nebo ne (jako na stávající homepage), tak by to pro mě bylo dokonalé
Nebo kdyby Forum - Nové reakce (kde vidím zvýrazněné, co je tady nového) zobrazovalo všechny diskuze a ne jen nějaké (třeba tahle tam vidět není a nevím, čím se to liší od Forum - Poslední příspěvky)
 
Hm, tak tohle je problém.
Michale, asi takhle ... problém si s mýma nápadama vůbec nedělej. 😊 Kdyby si tuto diskuzi neotevřel, nenapadlo by mě to řešit.:cool:
Upřímě ...váhal jsem, jestli se vůbec se do tohoto vlákna zapojovat, protože si myslím, že jsou na světě důležitější a zábavnější věci než to jestli je zvoneček dostatečně veliký pro můj prst. Ale už se stalo, tak to ber jen jako takový "doktorský pindy" a vůbec to neber v potaz ;).
 
Já jsem asi divnouš, ale já přes tu "homepage" vůbec nechodím, já chodím přes Levnogolf :D Tam číhnu co je nového v nabídce, jestli někdo neprodává něco, co nutně musím mít, a pak kliknu vedle - v pravo - jak se ukazují nové příspěvky na foru na ten, co mne nejvíc zajímá a pak už se jen pohybuju v rámci toho fora, kde dám z "menu" "nové" a basta fidli. Tam vidím nové příspěvky ve vláknem a otevřu si to, které mne zajímá. Jiné věci nevyužívám, občas, velmi zřídka - vyhledávání. Tak promiň, že forum využívám tak omezeně, ale mě to tak vyhovuje.

Vždyť v pořádku. Pokud to vyhovuje, tak je to alternativní způsob a nic proti tomu. Naopak si cením toho, že si to sem napsala. Ono ze statistik se to moc poznat nedá, jestli je to cílené chování, nebo nahodilé (resp. bez podrobného a pečlivého analyzování statistik, které ve výsledku stejně jsou interpretovány mylně). Takže prima, na levnemgolfu to ponechám pořád stejně, tak to ten účel plní velmi dobře a funguje to tak. :) Nikdy by mě nenapadalo, že by to někdo mohl používat pravidelně - pro přístup na jiný web, bylo to tam dělané spíše jako lákadlo a aktivní reklama. Ale proč ne.

Michale, kdyby ten odkaz na seznam fór uměl ještě barevně odlišit, co jsem četl nebo ne (jako na stávající homepage), tak by to pro mě bylo dokonalé
Nebo kdyby Forum - Nové reakce (kde vidím zvýrazněné, co je tady nového) zobrazovalo všechny diskuze a ne jen nějaké (třeba tahle tam vidět není a nevím, čím se to liší od Forum - Poslední příspěvky)

Rozumím, kouknu na to. To barevné odlišení na titulce vzniklo dříve vlastně omylem (raději bych to nerozebíral, taková funkce omylem a ejhle - ono to fungoval) ale chápu, že je to funkční a zvykli jsme si na to. Co máš na mysli, že nevidíš Forum - Nové reakce (kde vidím zvýrazněné, co je tady nového) zobrazovalo všechny diskuze? Nemáš tam nastavené nějaké filtrovací pravidlo? Já tam mám třeba toto:

Výstřižek.JPG

Pokud filtr vypnu, viz nastavení vpravo nahoře nadpis "Filtr" - tak to vidím jednotně s Posledními příspěvky? Nové reakce slouží k personalizovanému nastavení rychlého pohledu co mě zajímá:

- Nepřečtené
- Sledované (mohu využívat)
- ... atd.

?

Michale, asi takhle ... problém si s mýma nápadama vůbec nedělej. 😊 Kdyby si tuto diskuzi neotevřel, nenapadlo by mě to řešit.:cool:
Upřímě ...váhal jsem, jestli se vůbec se do tohoto vlákna zapojovat, protože si myslím, že jsou na světě důležitější a zábavnější věci než to jestli je zvoneček dostatečně veliký pro můj prst. Ale už se stalo, tak to ber jen jako takový "doktorský pindy" a vůbec to neber v potaz ;).

Naopak. Já si z toho hodně dělám... když to nikdo neřekne, tak mě to ani nenapadne a leckdy z toho může dojít k nějakému pohledu, který je klíčový. A řešení často může být vcelku snadné - nemusí být to nutně překopávání celku, ale někdy se ukáže, že jen je to drobná neznalost, nebo třeba něco blbě přeložené a v něčem se člověk neorientuje. Prostě taková záděra, kterou lze opravit snadno a nebude "štvát" dalších deset, dvacet, sto lidí... kteří to právě z těchto důvodů neřeší. A určitě mohu vyřešit, aby některé ovládací ikonky byly alespoň o kousek větší a tím se problém minimálně trochu zmírnil bez ztráty hvězdičky.

Pro mě je ta zpětná vazba extrémně důležitá, i kdyby to měly být drobnosti. Sám to znáš, pracuješ taky v nějakém software. Ten pohled "vývojáře", "administrátora", "managera", "moderátora" a "uživatele" je extrémně rozdílný. Zároveň pokud projekt roste, tak prvky, které z nějakého důvodu byly implementovány dříve, a plnili svůj účel, v aktuální čas už mohou být na překážku a brzdou, protože při větším obsahu znepřehledňují. Takže já díky tomuto vláknu a tvým reakcím, stejně jako mnohých dalších jsem si vlastně spoustu věcí uvědomil, které mě ani nenapadly, že by mohly být problémem.

:) Díky za to.
 
Upraveno:
Michale super, měl jsem tam nastavený filtr, odškrtnul jsem si všechno a už to je tak, jak jsem si to představoval
:up:
 
Michale super, měl jsem tam nastavený filtr, odškrtnul jsem si všechno a už to je tak, jak jsem si to představoval
:up:

A tady je ještě to podbarvení ve fóru - pro nepřečtené. Nepřečtená vlákna budou podbarvena podobně (možná změním ještě odstín) jako bylo doposud na titulce.

- projevuje se to jak ve výpisu reakcí, tak i při procházení fóra u jednotlivých vláken
- zkusím, jak to bude vypadat ještě na úrovni kategorií, pokud obsahuje něco, co není přečtené, aby to bylo podbarveno. Současná ikona je možná malo viditelná = to by mělo pomoci při procházení fóra jako celku.

Super nápad. Díky!

Výstřižek.JPG
 
@requo vzhledem k infu ve vlákně "jarni prořez" možná radikální nápad na změnu názvu..
Než mě někdo utluče, vysvětlím.
Myslím, že jamka už přerostla označení "fórum". Protože blogy a spousta dalších funkcí a aktivit. Protože titulka nevypadá jako klasické fórum, alespoň mou optikou...
Nestálo by se aspoň zamyslet na změnou na "portál", "komunita" nebo něco jiného, více vystihujícího, co jamka vlastně je a co od ní čekat?
 
@requo vzhledem k infu ve vlákně "jarni prořez" možná radikální nápad na změnu názvu..
Než mě někdo utluče, vysvětlím.
Myslím, že jamka už přerostla označení "fórum". Protože blogy a spousta dalších funkcí a aktivit. Protože titulka nevypadá jako klasické fórum, alespoň mou optikou...
Nestálo by se aspoň zamyslet na změnou na "portál", "komunita" nebo něco jiného, více vystihujícího, co jamka vlastně je a co od ní čekat?

Dobrý podnět.

Já slovo "fórum" vnímám asi touto optikou Fórum (antika) – místo v starověkém Římě kde se scházeli lidé a diskutovali. Ale i takové fórum byla nějaká budova, do které se nějak vstupovalo, šlo se chodbou a byly tam prostory, které byly určeny k něčemu trochu jinému, než jen primárně k diskutování:

- organizování společných akcí
- možnost mrsknout na nástěnku svůj vlastní výtvor atd
- výstavky (to jsou galerie fotek)
- možnost inzerce - protože sem prostě x lidí chodí

atd. A je tady i krásné kouzlo nechtěného: Česká Golfová Federace = ČGF = České Golfové Fórum. :-D (To jen pro odlehčení).

Nicméně máš pravdu. Minimálně na titulce by mělo být zřetelně a stručně vykomunikováno, co je a k čemu všemu může 19.jamka sloužit a co tu všichni vlastně děláme.
 
Dobrý podnět.

Já slovo "fórum" vnímám asi touto optikou Fórum (antika) – místo v starověkém Římě kde se scházeli lidé a diskutovali. Ale i takové fórum byla nějaká budova, do které se nějak vstupovalo, šlo se chodbou a byly tam prostory, které byly určeny k něčemu trochu jinému, než jen primárně k diskutování:

- organizování společných akcí
- možnost mrsknout na nástěnku svůj vlastní výtvor atd
- výstavky (to jsou galerie fotek)
- možnost inzerce - protože sem prostě x lidí chodí

atd. A je tady i krásné kouzlo nechtěného: Česká Golfová Federace = ČGF = České Golfové Fórum. :-D (To jen pro odlehčení).

Nicméně máš pravdu. Minimálně na titulce by mělo být zřetelně a stručně vykomunikováno, co je a k čemu všemu může 19.jamka sloužit a co tu všichni vlastně děláme.
No, já jsem s tím vnímáním o pár set let jinde :)
Proto je pro mě fórum (na netu) prostě seznam kategorií, v nich jsou vlákna a v nich příspěvky. Když lezu na fórum a tohle na první pohled nevidím, jsem zmaten. Asi jsem konzerva, ale v porovnání se starověkým Římem jsem vlastně hodně moderní ;-)
 
A šel by i „tmavý režim”?
 
A šel by i „tmavý režim”?

Technicky to problém není, poznamenám si to. Až ale trochu později. Potřebuji tomu chvíli dát čas a vyladit ty současné prvky, plus opravit, co jsem přehlédl. Pak bych na to navázal dark mode. Byla by to varianta k individuálnímu výběru. Bohužel forum neumí poznat den/noc, resp. světlo a podle toho přepínat módy (alespoň zatím a určitě to pro vývojáře nebude priorita).

Dejte kdyžtak tomuto postu lajk, kdo by darkmode uvítal (jde mi o počet případných zájemců)...
 
Technicky to problém není, poznamenám si to. Až ale trochu později. Potřebuji tomu chvíli dát čas a vyladit ty současné prvky, plus opravit, co jsem přehlédl. Pak bych na to navázal dark mode. Byla by to varianta k individuálnímu výběru. Bohužel forum neumí poznat den/noc, resp. světlo a podle toho přepínat módy (alespoň zatím a určitě to pro vývojáře nebude priorita).

Dejte kdyžtak tomuto postu lajk, kdo by darkmode uvítal (jde mi o počet případných zájemců)...
A umí přebrat nastavení systému?
 
A umí přebrat nastavení systému?

Upřímně nevím. Poptám se na to. Pokud existuje nějaký standard, který umí přebírat weby z různých zařízení, tak snad jo. Mám v tom trochu obavy, že stejně by se musely řešit vyjímky, případně jiné nastavení. Znáš nějaký web, prosím, který to umí a kde bych to okoukal (budu hledat i jinde)? Jde mi o web, ne zobrazovací aplikaci, kterou si někam člověk nainstaluje.

EDIT: někde jsem viděl i řešení, že to web nepredikoval a měl viditelný (dobře dostupný) button na online přepnutí.
 
No jo, to jsem asi popletl. Nastavení systému přebírají aplikace. Žádný web, který by to dělal, si neuvědomuji..
 
díky @ requo za video s golfovým doučováním
nechtěl bys ho, alespoň dočasně, zařadit na titulku pod poslední tlačítko, které tam zbylo s otazníkem?
děkuji za zvážení r
 
díky @ requo za video s golfovým doučováním
nechtěl bys ho, alespoň dočasně, zařadit na titulku pod poslední tlačítko, které tam zbylo s otazníkem?
děkuji za zvážení r

Díky za podnět. Spíš ne, pod ten otazník se brzy něco vecpe, co připravuji, alespoň doufám.

Ale ten hlavní důvod - jedno konkrétní video se těžko vypichuje, blbý na tom je, že je to konkrétní vlákno exportované odjinud, tzn. že další díl se tam automaticky nenacpe. Takhle to úplně nefunguje. Občas se sice snažím některé tématické externí zdroje pospojovat, ale je to ruční práce - a nepravidelná, takže se na to nejde spoléhat. Takže problém s tím:
  • každý preferuje něco jiného, těžko vypíchnout obecného favorita, k tomu vyjma jiného slouží "záložky" (každý příspěvek nebo vlákno si můžeš uložit na Jamce do záložek), případně to samé umí všechny prohlížeče (bookmarks), další možností je aktivně používat funkci SLEDOVAT.
  • jak k tomu pak přijdou jiní, co nasdílí stejně zajimavá videa? Pak je s tím problém, že někdy se vloží jen odkaz, někdy i přímo video v náhledu, blbě se s tím pracuje.
Dokážu si představit jinou formu konkrétních tréninkových tipů od konkrétních lidí. Není problém vyčlenit vlákno - problém jsou pak nekonečné reakce v něm, které zase někoho jiného nemusí zajímat - a mohou se stočit úplně jiným směrem. Pak jsou otráveni všichni - byť každý z jiného důvodu.

Přemýšlím o variantě mikroblogů, tzn. vlákno, do kterého může přispívat pouze zakladatel, ostatní na něj nemohou slovně reagovat, pouze lajky. A případně soukromé zprávy. Takový mikroblog by pak používal pro svá sdělení libovolného charakteru - např. konkrétní tréninkové tipy, osobní deníček, jak kdo uzná za vhodné. A čtenáři by si mohli u vlákna zapnout, jestli sledovat, nesledovat... případně ignorovat.
 
Když jsme u té titulky, chvíli už to běží. Někdo nějaké další reakce, přání, tipy? Něco nepřekonatelně blbě?
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom