Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Tipy na hrané míče...

Nakoupil jsme zásobu do Buků na lakeball.cz. Kupoval jsem druhou kategorii AAA/AA. Bylo to rychlý (3 dny) ale poslali mi místo barevných bílé Bridgestony :(

7296
 
A co jako ... alespoň budeš mít na co se vymluvit, když ti to náhodou nepůjde 🤪
 
kdyby hrál někdo srixon zstar, callaway supersoft, chrome soft, nebo všehochuť srixonama ať se mi ozve do soukromé zprávy, mám jich slušnou zásobu
 
Bych jim to vrátila ;)
Nestras, na postu nikdy. Ale napsal jsem jim ze se spletli... Mozna dokonce i bych jim doplatil.radeji. Myslim ze tyhle jsou o petikorunu drazsi.
 
kdyby hrál někdo srixon zstar, callaway supersoft, chrome soft, nebo všehochuť srixonama ať se mi ozve do soukromé zprávy, mám jich slušnou zásobu

Špatné nákupy, nebo si dobrý hledač?

...

chtěl jsem se zeptat, někde jsem kdysi v minulosti viděl článek, jak míček po čase ztrácí své vlastnosti. Myšleno, po roce, dvou letech, tří letech, když se válí ve vodě atd. Nemohu to najít. Nevzpomene si/nenajde/nemá uložený link někdo? Článek byl anglicky.
 
Špatné nákupy, nebo si dobrý hledač?

...

chtěl jsem se zeptat, někde jsem kdysi v minulosti viděl článek, jak míček po čase ztrácí své vlastnosti. Myšleno, po roce, dvou letech, tří letech, když se válí ve vodě atd. Nemohu to najít. Nevzpomene si/nenajde/nemá uložený link někdo? Článek byl anglicky.
Něco o lake balls

SOME SAD LAKE BALL FACTS
These facts about used golf balls and lake balls have been proven again and again in scientific studies and tests conducted by prominent golf magazines such as Golf Digest:
1. TOO LONG IN THE WATER — DECREASED DRIVING DISTANCE
water_penetration_golf_ball_desktop.png

After just twelve hours in the water, the outermost layer of the golf ball allows water to enter into the ball. This is mainly because modern layers of multi-layer golf balls (such as Urethane and UPC) are usually constructed to be extremely hydrophilic (moisture attracting) in order to prevent adverse affections due to weather. But if golf balls sit in the water for longer periods of time, permanent damage will be result. While invisible from the outside, this damage will clearly affect the driving distance off of the tee.

The further result is significant damage to the golf ball’s core, which is designed to be ball’s energy source. Studies show that after just one week in the water, lake balls will lose 5 to 10 yards in driving distance off of the tee; after 3 months, the distance loss widens to 20 to 30 yards.

Zdroj: https://www.vicegolf.com/en/forget_lakeballs
 
Špatné nákupy, nebo si dobrý hledač?

...

chtěl jsem se zeptat, někde jsem kdysi v minulosti viděl článek, jak míček po čase ztrácí své vlastnosti. Myšleno, po roce, dvou letech, tří letech, když se válí ve vodě atd. Nemohu to najít. Nevzpomene si/nenajde/nemá uložený link někdo? Článek byl anglicky.
Myslel jsi tento?
 
Myslel jsi tento?

Ne, ale co si pamatuji, tak výsledky byly myslím obdobné. Ten "můj" článek se víc zaměřoval na "čas" než mechanické poškození způsobené ohráním. Typicky úloha, jak se mění vlastnost míčku, když se válí někde v křoví rok, dva... případně ve vodě, jestli je rozdíl mezi sladkou a slanou vodou atd.
 
Ne, ale co si pamatuji, tak výsledky byly myslím obdobné. Ten "můj" článek se víc zaměřoval na "čas" než mechanické poškození způsobené ohráním. Typicky úloha, jak se mění vlastnost míčku, když se válí někde v křoví rok, dva... případně ve vodě, jestli je rozdíl mezi sladkou a slanou vodou atd.
Tak nějaký vliv to určitě mít bude, plastové použité materiály časem ztrácí svou pružnost, stejné je to s gumovými směsmi. Ale myslím, že zásadnější vliv bude mít "morální stáří" než fyzické.
Je ovšem otázka, jestli ty změny ve vlastnostech jsme my běžní amatéři vůbec schopni rozpoznat 🤭

 
Ahoj, přesně tyhle sem zkusil a od té doby s nimi hraju, mám koupené i ty 500 soft ale ty sem ještě na hřišti neměl. Cena x výkon je bezkonkureční a když sem projížděl zahraniční fóra tak nejsem jediný komu přijdou úplně v pohodě a hraje s nimi.

Pokud nepotřebuješ aby ti míče po greenech spinovali 2m zpět, tak tyhle míče tvou potřebu 100% uspokojí.
Tím že jsou tvrdší, tak lítají o něco dále ( v porovnání s Chromsoftem který sem hrál předtím )

A absolutně Tě přestane trápit pár ztracených míčů za kolo, při ceně cca. 11 Kč za kus :)
 
Trochu starší vlákno, ale tematické... v rámci jiného nákupu na Amazon.de jsem přihodil do košíku pro nepřívětivá hřiště a různá trénink kola i hrané míčky od Easy Lakeballs, která tam funguje, konkrétně 100 míčků AAA/AA za cca 1055,-. https://www.amazon.de/-/cs/dp/B0798LSNP8 - dražší jsem na slepo nezkoušel.

Doručeno do tří dnů, foto tady

IMG_3365.jpeg IMG_3364.jpeg

Inesis, Strata, TopFlite, Noodle, Crivit, Maxfli atp. Čisté, bílé, oděrek jen sem tam. Tuto kvalitu jsem očekával, takže fajn, možno krmit rybníček a auty v Hořehledech - vyrazíme o prodloužených víkendech celá rodina, tak předpokládám, že koncem května nákup zopakuju. 🙃
 
Upraveno:
Trochu starší vlákno, ale tematické... v rámci jiného nákupu na Amazon.de jsem přihodil do košíku pro nepřívětivá hřiště a různá trénink kola i hrané míčky od Easy Lakeballs, která tam funguje, konkrétně 100 míčků AAA/AA za cca 1055,-. https://www.amazon.de/-/cs/dp/B0798LSNP8 - dražší jsem na slepo nezkoušel.

Doručeno do tří dnů, foto tady

Zobrazit přílohu 35674Zobrazit přílohu 35675

Inesis, Strata, TopFlite, Noodle, Crivit, Maxfli atp. Čisté, bílé, oděrek jen sem tam. Tuto kvalitu jsem očekával, takže fajn, možno krmit rybníček a auty v Hořehledech - vyrazíme o prodloužených víkendech celá rodina, tak předpokládám, že koncem května nákup zopakuju. 🙃
Pro druhé kolo budou k použití cca 3-5 dní po první návštěvě avšak s prodejní cenou 20 Kč/ ks:-D
 
Ještě je, @requo , důkladně prohlédni a vyřaď ty se dvěma čárkami a nápisem Range, ať tě pak @mkopcak nepošle z hřiště domů předčasně. ;)

Si děláš legraci, ale nedávno jsem s jedním nalezencem Range hrál. Všiml jsem si toho až po chvíli. Někde v Hostiku jsem našel v křoví čistý míček, s logem snad BMW, značku míčku netuším, snad Taylor made, nevím. Ale neměl dvě čáry, strčil jsem do kapsy. A až když jsem později pak ztratil ten míček, co jsem hrál a s tímhle jsem pak bez rozmyslu odehrál další dvě jamky, jsem si všiml malého nápisu na jedné straně "Range"... Stydím se! Za trest jsem udělal deset dřepu!
 
Upraveno:
Si děláš legraci, ale nedávno jsem s jedním nalezencem Range hrál. Všiml jsem si toho až po chvíli. Někde v Hostiku jsem našel v křoví čistý míček, s logem snad BMW, značku míčku netuším, snad Taylor made, nevím. Ale neměl dvě čáry, strčil jsem do kapsy. A až když jsem později pak ztratil ten míček, co jsem hrál a s tímhle jsem pak bez rozmyslu odehrál další dvě jamky, jsem si všiml malého nápisu na jedné straně "Range"... Stydím se! Za trest jsem udělal deset dřepu!
😉 …za trest si nedám viržinko. Neplačte, sami jste si to zavinili…😂😂😂
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom