Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Tipy na dobré golfové nákupy aneb SUPERKAUF!

Jen pro informaci, kdyby měl někdo stejný problém - nakonec jsem na ClubhouseGolf.co.uk zaplatil přes PayPal a vybral možnost zaplacení přes kartu bez vytváření účtu, vyplnil jsem údaje a platební brána se zeptala jestli chci platit v CZK a udělat přepočet nebo v EUR - v czk byla konečná částka 4121kč a v eur 155e (podle přepočtu banky 4030kč, bez dalších poplatků) - takže pokud byste prováděli platbu a nechtěli platit PayPalu 4% poplatek, tak nechte platbu v eurech (banka si při platbě kartou další poplatky neúčtuje). Jinak, přes PayPal bez vytváření účtu (jen jsem zadal adresu a údaje karty) odešla platba napoprvé.
takže problém byl v tom, že jsi "chtěl" platit v Czk a ne v Eur?
 
3DD45537-A732-4207-B0A6-7678AE74B493.jpeg

Takový malý nápad o co si napsat pro golfistky, některá tu zmiňovala , že by si chtěla udělat radost😳🤔🤭
 
takže problém byl v tom, že jsi "chtěl" platit v Czk a ne v Eur?

Ne. Řekl bych, že systému placení přes kartu, který je na stránkách obchodu se nelíbila MasterCard od AirBank. Přes PayPal to prošlo, protože systém obchodu to už dostal jakoby od PayPalu a ne od karty z AirBank. Alespoň si myslím, že to nějak tak mohlo být. A nebo to taky mohlo být kvůli tomu, že se tomu jejich systému nelíbí potvrzování u airbank přes sms. Mohlo toho být víc kvůli čemu to nefungovalo. Klidně mohl být i nějaký výpadek.

Vůbec jsem netušil, že přes PayPal jde provést platba i bez vytvoření účtu jen se zadáním karty a zdarma, tak jsem to sem dal jako možné řešení jak se vyhnout placení přes jejich systém plateb, který využívají na eshopu , a kterému se očividně nelíbí nějaké platební karty.

Možná jsem to napsal, že to působí jako matoucí... To přepínání jsem zmínil kvůli úspoře asi 100kč (4% z ceny), které bych zbytečně zaplatil PayPalu. Při platbě v eurech PayPal varuje, že můžou být poplatky u banky (a nabízí, že udělá nejlepší přepočet na CZK za poplatek 4% z placené částky podle stávajícího kurzu a tento kurz bude pro platbu držet 72 hodin - což může být výhodné jen u měny, u které se velmi výrazně mění kurz). Poplatek u banky při platbě v EUR se ale při platbě kartou neplatí a celá platba v eurech jde jen podle kurzu dané banky, u které karta je.

Omlouvám se, ale asi to nedokážu lépe vysvětlit. Sám se v tom při psaní zamotávám. [emoji28]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne. Řekl bych, že systému placení přes kartu, který je na stránkách obchodu se nelíbila MasterCard od AirBank. Přes PayPal to prošlo, protože systém obchodu to už dostal jakoby od PayPalu a ne od karty z AirBank. Alespoň si myslím, že to nějak tak mohlo být. A nebo to taky mohlo být kvůli tomu, že se tomu jejich systému nelíbí potvrzování u airbank přes sms. Mohlo toho být víc kvůli čemu to nefungovalo. Klidně mohl být i nějaký výpadek.

Vůbec jsem netušil, že přes PayPal jde provést platba i bez vytvoření účtu jen se zadáním karty a zdarma, tak jsem to sem dal jako možné řešení jak se vyhnout placení přes jejich systém plateb, který využívají na eshopu , a kterému se očividně nelíbí nějaké platební karty.

Možná jsem to napsal, že to působí jako matoucí... To přepínání jsem zmínil kvůli úspoře asi 100kč (4% z ceny), které bych zbytečně zaplatil PayPalu. Při platbě v eurech PayPal varuje, že můžou být poplatky u banky (a nabízí, že udělá nejlepší přepočet na CZK za poplatek 4% z placené částky podle stávajícího kurzu a tento kurz bude pro platbu držet 72 hodin - což může být výhodné jen u měny, u které se velmi výrazně mění kurz). Poplatek u banky při platbě v EUR se ale při platbě kartou neplatí a celá platba v eurech jde jen podle kurzu dané banky, u které karta je.

Omlouvám se, ale asi to nedokážu lépe vysvětlit. Sám se v tom při psaní zamotávám. [emoji28]


Sent from my iPhone using Tapatalk
napsal jsi to srozumitelně, jasně, jak mám Fio, což je "stejně pofiderní" bsnka
 
Tak je to tady UK vystupuje z EU 31.1. 2020 !!
Nikdo neví jak to bude , nákupy z UK shopů ??
Buhušu nikdo. Záleží na tom jaká bude vyjednaná obchodní dohoda mezi EU a UK a zda UK zůstane ve společném celním prostoru. Pokud nezůstane, tak bude postup stejný jako u nákupu z NON-EU zemí, tj. od určité hodnoty zboží CLO a DPH.
 
Buhušu nikdo. Záleží na tom jaká bude vyjednaná obchodní dohoda mezi EU a UK a zda UK zůstane ve společném celním prostoru. Pokud nezůstane, tak bude postup stejný jako u nákupu z NON-EU zemí, tj. od určité hodnoty zboží CLO a DPH.
Proto to píšu aby ti co něco zamýšlí nakoupit v ÚK neváhali a činili
 
Proto to píšu aby ti co něco zamýšlí nakoupit v ÚK neváhali a činili
Tak proč používáš na konci věty „??”
V jazyce českém (dokonce i moravské dialekty) to znamená otázku. 🤭
 
Přišli mi ty Ecca, vzal sem 44 podle ostatní bot a ejhle jsou mi o něco větší ... kdyby někdo chtěl zkusit a koupit, pustím za nákupní cenu dále.

1576243335158.png
 
Přišli mi ty Ecca, vzal sem 44 podle ostatní bot a ejhle jsou mi o něco větší ... kdyby někdo chtěl zkusit a koupit, pustím za nákupní cenu dále.

Zobrazit přílohu 9210
Nojo, každá firma má ty velikosti trošku jinak. Já kupoval Mizuno ve stejné velikosti jako mám FJ a ejhle - bylo to tak tak, klidně bych snesl o půl čísla větší :mad:
 
Teď mi cvrnklo o nos... Ráj pro ty kteří si oblíbili boty Ecco
 
Upraveno:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom