Reklama Tip na výlet s dětmi: Olympijský festival v Praze a Brně

Kam s dětmi nebo s vnoučaty? Vyzkoušet golf a další sporty třeba na Olympijském festivalu. Rád šířím upoutávku z webu čgf. :up:


---​

Golf na Olympijských festivalech v Praze i Brně se těší velkému zájmu (ČGF)

Petr Halaburda, Středa 28. července 2021

Velký zájem provází stanoviště České golfové federace během Olympijských festivalů v Praze a Brně, které připravuje Český olympijský výbor (ČOV) ve spolupráci se sportovními svazy. Na obou místech se o první golfové odpaly pokoušejí různé věkové skupiny - od předškolních dětí po seniory.

Když ČOV vyzval jednotlivé sportovní organizace, zda mají zájem svůj sport během sedmnáctidenní sportovní přehlídky propagovat, ČGF reagovala velmi rychle a souhlasně.
„Neváhali jsme a šli bychom do této spolupráce i v případě, že by žádný český golfista na olympiádě nebyl. Považujeme to za skvělou propagaci golfu a první dny od zahájení festivalů na obou místech nám to jen potvrdily,“ vysvětluje viceprezident ČGF Juraj Werner, který je koordinátorem golfové účasti na obou atraktivních akcích uprostřed léta.
Že lidé budou zvědaví, jak si vyzkoušet nový sport, se dalo očekávat. Ale že vezmou golfová stanoviště na obou místech útokem už méně. „V Praze jsme hned za vstupem do areálu a trochu jsme se obávali, že se návštěvníci k nám spíše vrátí, až si projdou své oblíbené disciplíny,“ svěřil se Werner.

Jenže pravý opak je skutečností, v nejvytíženějších hodinách bývá kapacita dokonce překročena a zájemci si musejí na své první golfové kroky počkat v zástupu...
V Brně se na stanovišti střídají pořadatelské týmy z Kořence, Austerlitz a Kaskády, kteří mohou porovnávat s jinými možnostmi propagovat golf.
„Všichni jsou překvapení zájmem, denně naším stanovištěm projde 250 až 300 lidí. Když to znásobíte počtem dnů, dostanete velmi slušný počet lidí, kteří se mohou nadchnout pro první, byť nedokonalý odpal míče,“ vysvětluje Werner a připomíná, že i proto bylo záměrem, aby na stanovištích asistovali mladí aktivní amatéři, nikoliv profesionální trenéři. „Nejde o trénink, ale o vyvolání zájmu o nový sport.“

Ale návštěvníky nezajímají pouze první odpaly do sítě, chipy na vytvořená jamkoviště a puttování. Často se také vyptávají, kde by mohli golf vyzkoušet na opravdovém hřišti a někdy ani netuší, kde ve svém okolí tuto možnost naleznou. Někteří se rovnou i vyptávají na šance, jaké mají v japonském turnaji Ondřej Lieser a Klára Spilková.
Podle Wernera je celá koncepce Olympijského festivalu jak v Praze tak Brně správně nadimenzována. „Brno je takové útulnější, Praha zase nachystána na větší nápor návštěvníků,“ srovnal obě dějiště.

Ve čtvrtek vstoupí do olympijského zápolení Ondřej Lieser, od dneška za týden Klára Spilková. Co udělá se zájmem sportovních nadšenců všeho věku, až uvidí v televizi opravdový golf z Japonska? I na to festivaly mohou dát odpověď. Pokud chcete navštívit Olympijské festivaly, můžete načerpat všechny potřebné informace z obou míst na webu celé akce, která se koná ve dnech od 23. července do 8. srpna. Tamtéž naleznete i program jednotlivých dnů. V Praze se festivalové dění odehrává v Olymp Centru Sportu ve Stromovce, zájemci v Brně mohou vyrazit do areálu SKP Kometa Brno.


Původní zdroj: https://www.cgf.cz/cz/pro-media/pro...tivalech-v-praze-i-brne-se-tesi-velkemu-zajmu

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg
 
WebGolf.cz
Velký dík za spolupráci a podporu 19.jamky v roce 2021 patří (více info):
Nahoru