Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Texas

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Máte rádi texas? Jak ho vnímáme? Dokážete ho brát vážně, nebo je to jen společenská oddychovka?
 
V Texasu jsem nikdy nebyl. Ale lidi tam odtud mi vždy přišli nějací divní. Nicméně účastníce Masterchef US byla kus! [emoji41]
 
Texas vysloveně nesnáším, jsou i jiný způsoby jak se zruinovat než kartama :p:p:p
 
Každý turnaj beru vážně. Texas Scramble mám rád, protože to jsou hry, které bych chtěl jednou zahrát sám a tady mám návod jak na to. Na rozjezd nebo zakončení sezóny, kdy ještě není hřiště ve 100% kondici optimální.
 
Skvely format, super takticky... a umozni hrat veci, co by clovek nikdy neresil. :)
 
Největší škoda, že se texasy hrajou hlavně na konci sezony, přitom je vždycky narváno k prasknutí, mě to bavíc úplně nejvíc.
Sem tam se povede projít hřiště i pod par.
 
Největší škoda, že se texasy hrajou hlavně na konci sezony, přitom je vždycky narváno k prasknutí, mě to bavíc úplně nejvíc.
Sem tam se povede projít hřiště i pod par.
Kdepak, texas se hrajou furt.
1.5. Hořehledy, další víkend na Břemeni.
Mám to rád, je to taková oddychovka. Počítám, že tenhle rok se na normální turnaje vypadnu a budu hrát jen takovéhle bez nervů...
V červenci je myslím zase na krumlově..
 
Za mě jeden z nejlepších formátu hry. Moc mě baví. Přijde mi, ze je uvolněnéjsi, než běžné turnaje.

Vzpomínám na hry s @honza62 a @TomasV - vždy nesehrani a přesto na bedně :)
 
Jo, texas mám ráda. Jen už nikdy se synovcem. :cry::p
 
Zítra jdu s @Pitching do Terezína na svůj první Texas v kariéře. Tak se večer svěřím, jak se mi líbilo.:)
 
U nás každou středu ;) ale taková partička a je to tour na celou sezónu s posezenim a vyhlášením výsledků na závěr. :up:
 
Proč?
Protože chodí na poslední chvíli, co, na poslední minutu :mad: a pak na hřišti to bere moc vážně. Takže, když jsme posledně byli osmí (asi z 20), tak šel z hřiště rovnou do auta...Já mám golf pro radost. ;)
 
Jo, texas mám ráda. Jen už nikdy se synovcem. :cry::p
A se mnou ?
Texas je veselá záležitost a rád se zúčastním kdykoliv je to možné.
 
Za mě jeden z nejlepších formátu hry. Moc mě baví. Přijde mi, ze je uvolněnéjsi, než běžné turnaje.

Vzpomínám na hry s @honza62 a @TomasV - vždy nesehrani a přesto na bedně :)

Já si to s radostí zase někdy zopakuji.
Byla to zábava s velkým překvapením na konec
 
Tak jsem absolvoval svůj první texas. Formát je to zábavný, hravý ale ... jak už jsem se tu několikrát svěřil, jsem soutěživý typ a v tomto ohledu mi přijde nefér systém odpočtů HCP, jaký byl dnes v Terezíně a nejspíše je obvyklý i obecně (tedy nějaký podíl součtu HCP). Nejde mi o to za každou cenu vyhrát, i když se tak rád prezentuju (se tím snažím znejistit soupeře :p). Jde o to, že dopředu vím, že nemám ani teoretickou šanci uspět, když vím, že jsou dvojce zkombinovaný stylem singl + 54-ka. Pokud by se odpočet dělal jen podle lepšího (dle HCP) z dvojce, přišlo by mi to smysluplnější.
Druhá věc je, že dneska by jsme se švárou neuspěli ani kdyby systém odpočtů byl ten nespravedlivější na světě. :D:D:D. Texas je o tom, že když se nezadaří jednomu, je tu možnost, že ten druhý zahraje třeba i konzervativněji ale lépe. My jsme ale na spoustě jamek byli dost nešikovně sesynchronizovaní, hlavně v té negativní variantě( oba blbě).:down::D
 
Tak jsem absolvoval svůj první texas. Formát je to zábavný, hravý ale ... jak už jsem se tu několikrát svěřil, jsem soutěživý typ a v tomto ohledu mi přijde nefér systém odpočtů HCP, jaký byl dnes v Terezíně a nejspíše je obvyklý i obecně (tedy nějaký podíl součtu HCP). Nejde mi o to za každou cenu vyhrát, i když se tak rád prezentuju (se tím snažím znejistit soupeře :p). Jde o to, že dopředu vím, že nemám ani teoretickou šanci uspět, když vím, že jsou dvojce zkombinovaný stylem singl + 54-ka. Pokud by se odpočet dělal jen podle lepšího (dle HCP) z dvojce, přišlo by mi to smysluplnější.
Druhá věc je, že dneska by jsme se švárou neuspěli ani kdyby systém odpočtů byl ten nespravedlivější na světě. :D:D:D. Texas je o tom, že když se nezadaří jednomu, je tu možnost, že ten druhý zahraje třeba i konzervativněji ale lépe. My jsme ale na spoustě jamek byli dost nešikovně sesynchronizovaní, hlavně v té negativní variantě( oba blbě).:down::D
V každém formátu hry se bude někdo cítit znevýhodněný, s tím nic nenaděláš. Zkus třeba vyhrát na stb kategorii 36,1-54 s hcp 37 při polovičním odečtu. U ostatních je to podobné. Já to beru tak, že je nesmysl snažit se to úplně vybalancovat. To by se pak mohl odečítat hcp celej. A hádej co, singlisti by byli úplně v háji, u nich stačí jeden aut a je konec.
Osobně si myslím, že je to takto v pořádku, singlista je prostě lepší golfista než já, proč ho znevýhodňovat. A texas je fakt pro zábavu...
 
A se mnou ?
Texas je veselá záležitost a rád se zúčastním kdykoliv je to možné.
Ty přece nejsi můj synovec. :p s tebou kdykoliv, příště už jim ukážeme :cool:

Tak jsem absolvoval svůj první texas. Formát je to zábavný, hravý ale ... jak už jsem se tu několikrát svěřil, jsem soutěživý typ a v tomto ohledu mi přijde nefér systém odpočtů HCP, jaký byl dnes v Terezíně a nejspíše je obvyklý i obecně (tedy nějaký podíl součtu HCP). Nejde mi o to za každou cenu vyhrát, i když se tak rád prezentuju (se tím snažím znejistit soupeře :p). Jde o to, že dopředu vím, že nemám ani teoretickou šanci uspět, když vím, že jsou dvojce zkombinovaný stylem singl + 54-ka. Pokud by se odpočet dělal jen podle lepšího (dle HCP) z dvojce, přišlo by mi to smysluplnější.
Druhá věc je, že dneska by jsme se švárou neuspěli ani kdyby systém odpočtů byl ten nespravedlivější na světě. :D:D:D. Texas je o tom, že když se nezadaří jednomu, je tu možnost, že ten druhý zahraje třeba i konzervativněji ale lépe. My jsme ale na spoustě jamek byli dost nešikovně sesynchronizovaní, hlavně v té negativní variantě( oba blbě).:down::D
Nevím jak kde, ale u nás se pro odpočet používá maximálně 36, i když má někdo třeba 54. Což zas taky svým způsobem znevýhodňuje.
 
Upraveno moderátorem:
Tak jsem absolvoval svůj první texas. Formát je to zábavný, hravý ale ... jak už jsem se tu několikrát svěřil, jsem soutěživý typ a v tomto ohledu mi přijde nefér systém odpočtů HCP, jaký byl dnes v Terezíně a nejspíše je obvyklý i obecně (tedy nějaký podíl součtu HCP). Nejde mi o to za každou cenu vyhrát, i když se tak rád prezentuju (se tím snažím znejistit soupeře :p). Jde o to, že dopředu vím, že nemám ani teoretickou šanci uspět, když vím, že jsou dvojce zkombinovaný stylem singl + 54-ka. Pokud by se odpočet dělal jen podle lepšího (dle HCP) z dvojce, přišlo by mi to smysluplnější.
Druhá věc je, že dneska by jsme se švárou neuspěli ani kdyby systém odpočtů byl ten nespravedlivější na světě. :D:D:D. Texas je o tom, že když se nezadaří jednomu, je tu možnost, že ten druhý zahraje třeba i konzervativněji ale lépe. My jsme ale na spoustě jamek byli dost nešikovně sesynchronizovaní, hlavně v té negativní variantě( oba blbě).:down::D
Tak s tím já jako švára nesouhlasím, dvě vyjímky tam byly:):)
 
Ty přece nejsi můj synovec. :p s tebou kdykoliv, příště už jim ukážeme :cool:


Nevím jak kde, ale u nás se pro odpočet používá maximálně 36, i když má někdo třeba 54. Což zas taky svým způsobem znevýhodňuje.
Jasně ale i to je špatný. Když půjde dvojce s HCP např. 8 a 54 omezenejch na 36, tak maj odpočet stejnej jako dvojce kde maj oba 22. Existuje jiná reálná možnost s takovým párem zahrát rovnocenný zápas, než na prvním odpališti tu HCP 8 nechtěně švihnout driverem do kotníku? :p
 
Upraveno moderátorem:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom