Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Texas

Tak jsem absolvoval svůj první texas. Formát je to zábavný, hravý ale ... jak už jsem se tu několikrát svěřil, jsem soutěživý typ a v tomto ohledu mi přijde nefér systém odpočtů HCP, jaký byl dnes v Terezíně a nejspíše je obvyklý i obecně (tedy nějaký podíl součtu HCP). Nejde mi o to za každou cenu vyhrát, i když se tak rád prezentuju (se tím snažím znejistit soupeře :p). Jde o to, že dopředu vím, že nemám ani teoretickou šanci uspět, když vím, že jsou dvojce zkombinovaný stylem singl + 54-ka. Pokud by se odpočet dělal jen podle lepšího (dle HCP) z dvojce, přišlo by mi to smysluplnější.
Druhá věc je, že dneska by jsme se švárou neuspěli ani kdyby systém odpočtů byl ten nespravedlivější na světě. :D:D:D. Texas je o tom, že když se nezadaří jednomu, je tu možnost, že ten druhý zahraje třeba i konzervativněji ale lépe. My jsme ale na spoustě jamek byli dost nešikovně sesynchronizovaní, hlavně v té negativní variantě( oba blbě).:down::D

V neděli jsme pořádali turnaj Texas scramble a předtím se mi sešlo několik připomínek, proč je to s takovým odpočtem. Tak jsem si dal tu práci, stáhnul jsem si výsledky 5-ti dostupných Texasů, zprůměroval jsem si výsledky různých HCP a udělal jsem si simulaci různých způsobů odpočtů s tímto výsledkem:
- nejlépe mi vyšlo - vyrovnání s 1/3 součtu HCP hráčů tj. např. 10+10= součet 20/3= 6,666 hrací HCP + výsledek na rány = výsledek po vyrovnání. V simulaci se mi vešli všechny dvojice do 2 ran. Je potřeba pracovat s tisícinami.
- druhé nejlepší mi vyšlo - vyrovnání s 1/2 průměrů HCP hráčů, tj. např. 10+10 = průměr 10/2 = 5,000 hrací HCP. V simulaci se mi vešli všechny dvojice do 6 ran.
- třetí nejhorší mi vyšlo - vyrovnání s 1/2 součtu HCP hráčů tj. např. 10+10= součet 20/2= 10,0 hrací HCP + výsledek na rány = výsledek po vyrovnání. V simulaci se mi vešli všechny dvojice do 8 ran s tím, že nejvíce byly zvýhodněné dvojice s vysokými HCP.
- nejhorší mi vyšlo - vyrovnání s 1/3 průměrů HCP hráčů, tj. např. 10+10 = průměr 10/3 = 3,333 hrací HCP. V simulaci se mi vešli všechny dvojice do 10 ran s tím, že nejvíce byly zvýhodněné dvojice s nízkými HCP.
Standard je samozřejmě to, že vyšším HCP než 36 se počítá 36.
Takže za mě je jednoznačně nespravedlivější vyrovnání 1/3 součtu HCP obou hráčů. Stálo mě to 2 hodiny práce, ale teď už mám jednoznačně jasno.
 
V každém formátu hry se bude někdo cítit znevýhodněný, s tím nic nenaděláš. Zkus třeba vyhrát na stb kategorii 36,1-54 s hcp 37 při polovičním odečtu. U ostatních je to podobné. Já to beru tak, že je nesmysl snažit se to úplně vybalancovat. To by se pak mohl odečítat hcp celej. A hádej co, singlisti by byli úplně v háji, u nich stačí jeden aut a je konec.
Osobně si myslím, že je to takto v pořádku, singlista je prostě lepší golfista než já, proč ho znevýhodňovat. A texas je fakt pro zábavu...
Jako jo, vpodstatě máš pravdu, jen z mýho pohledu to není ta pravda, se kterou jsem ochoten, nebo spíš vnitřně schopen se srovnat. To je ale jen a jen můj problém a jelikož mě nikdo a nic nenutí Texas hrát, ani to nepotřebuji dál nijak argumentovat. Prostě to není hra pro mě, a to je celé ... ;)

V neděli jsme pořádali turnaj Texas scramble a předtím se mi sešlo několik připomínek, proč je to s takovým odpočtem. Tak jsem si dal tu práci, stáhnul jsem si výsledky 5-ti dostupných Texasů, zprůměroval jsem si výsledky různých HCP a udělal jsem si simulaci různých způsobů odpočtů s tímto výsledkem:
- nejlépe mi vyšlo - vyrovnání s 1/3 součtu HCP hráčů tj. např. 10+10= součet 20/3= 6,666 hrací HCP + výsledek na rány = výsledek po vyrovnání. V simulaci se mi vešli všechny dvojice do 2 ran. Je potřeba pracovat s tisícinami.
- druhé nejlepší mi vyšlo - vyrovnání s 1/2 průměrů HCP hráčů, tj. např. 10+10 = průměr 10/2 = 5,000 hrací HCP. V simulaci se mi vešli všechny dvojice do 6 ran.
- třetí nejhorší mi vyšlo - vyrovnání s 1/2 součtu HCP hráčů tj. např. 10+10= součet 20/2= 10,0 hrací HCP + výsledek na rány = výsledek po vyrovnání. V simulaci se mi vešli všechny dvojice do 8 ran s tím, že nejvíce byly zvýhodněné dvojice s vysokými HCP.
- nejhorší mi vyšlo - vyrovnání s 1/3 průměrů HCP hráčů, tj. např. 10+10 = průměr 10/3 = 3,333 hrací HCP. V simulaci se mi vešli všechny dvojice do 10 ran s tím, že nejvíce byly zvýhodněné dvojice s nízkými HCP.
Standard je samozřejmě to, že vyšším HCP než 36 se počítá 36.
Takže za mě je jednoznačně nespravedlivější vyrovnání 1/3 součtu HCP obou hráčů. Stálo mě to 2 hodiny práce, ale teď už mám jednoznačně jasno.
Jestli to máš někde v excelu a nebojíš se o autorská práva :p:D, pošli mi to prosím. Nějak mi to nejde do hlavy... Prohlídni si můj předminulý komentář. 44/3 je dejme tomu 15 . Dva hráči s HCP 22 který maj 15 ran k dobru se prostě nemůžou výsledkově přiblížit k hráči s HCP 8 který má 15 ran k dobru. Nebo to celý vůbec nechápu ... což je taky možný :oops::(
 
Upraveno moderátorem:
V každém formátu hry se bude někdo cítit znevýhodněný, s tím nic nenaděláš. Zkus třeba vyhrát na stb kategorii 36,1-54 s hcp 37 při polovičním odečtu. U ostatních je to podobné. Já to beru tak, že je nesmysl snažit se to úplně vybalancovat. To by se pak mohl odečítat hcp celej. A hádej co, singlisti by byli úplně v háji, u nich stačí jeden aut a je konec.
Osobně si myslím, že je to takto v pořádku, singlista je prostě lepší golfista než já, proč ho znevýhodňovat. A texas je fakt pro zábavu...
Jako jo, vpodstatě máš pravdu, jen z mýho pohledu to není ta pravda, se kterou jsem ochoten, nebo spíš vnitřně schopen se srovnat. To je ale jen a jen můj problém a jelikož mě nikdo a nic nenutí Texas hrát, ani to nepotřebuji dál nijak argumentovat. Prostě to není hra pro mě, a to je celé ... ;)
No,nedalo mi to a podíval jsem se na lonskej svatovaclavskej texas v Hořehledech. Singlista někde uprostřed, já s partakem třetí. Partak hcp 36, já 22...
 
V neděli jsme pořádali turnaj Texas scramble a předtím se mi sešlo několik připomínek, proč je to s takovým odpočtem. Tak jsem si dal tu práci, stáhnul jsem si výsledky 5-ti dostupných Texasů, zprůměroval jsem si výsledky různých HCP a udělal jsem si simulaci různých způsobů odpočtů s tímto výsledkem:
- nejlépe mi vyšlo - vyrovnání s 1/3 součtu HCP hráčů tj. např. 10+10= součet 20/3= 6,666 hrací HCP + výsledek na rány = výsledek po vyrovnání. V simulaci se mi vešli všechny dvojice do 2 ran. Je potřeba pracovat s tisícinami.
- druhé nejlepší mi vyšlo - vyrovnání s 1/2 průměrů HCP hráčů, tj. např. 10+10 = průměr 10/2 = 5,000 hrací HCP. V simulaci se mi vešli všechny dvojice do 6 ran.
- třetí nejhorší mi vyšlo - vyrovnání s 1/2 součtu HCP hráčů tj. např. 10+10= součet 20/2= 10,0 hrací HCP + výsledek na rány = výsledek po vyrovnání. V simulaci se mi vešli všechny dvojice do 8 ran s tím, že nejvíce byly zvýhodněné dvojice s vysokými HCP.
- nejhorší mi vyšlo - vyrovnání s 1/3 průměrů HCP hráčů, tj. např. 10+10 = průměr 10/3 = 3,333 hrací HCP. V simulaci se mi vešli všechny dvojice do 10 ran s tím, že nejvíce byly zvýhodněné dvojice s nízkými HCP.
Standard je samozřejmě to, že vyšším HCP než 36 se počítá 36.
Takže za mě je jednoznačně nespravedlivější vyrovnání 1/3 součtu HCP obou hráčů. Stálo mě to 2 hodiny práce, ale teď už mám jednoznačně jasno.

To je zajímavé, díky za sdílenou zkušenost. Vyšlo to v praxi dle předpokladu?

Varianta

---
- nejlépe mi vyšlo - vyrovnání s 1/3 součtu HCP hráčů tj. např. 10+10= součet 20/3= 6,666 hrací HCP + výsledek na rány = výsledek po vyrovnání. V simulaci se mi vešli všechny dvojice do 2 ran. Je potřeba pracovat s tisícinami.
---

mi přijde skorem až "nesoutěžní", když je to takhle těsné. Pocitově mám pak dojem, že rozhodně i přelet čápa nad hřištěm. Netvrdím, ale, že je to špatně.
 
No,nedalo mi to a podíval jsem se na lonskej svatovaclavskej texas v Hořehledech. Singlista někde uprostřed, já s partakem třetí. Partak hcp 36, já 22...
Nenapsal si jaký HCP měl parťák singlisty?

Všechny argumenty mých openentů jsou vpořádku akceptovatelné, poku nedojde k extrému. Pokud rozdíl HCP jednotlivých dvojic bude v rozumných mezích (já nevím třeba tak do 10 bodů) tak se všemi souhlasím do puntíku. Pokud je ale rozdíl třeba 20, tak i po třetinovém odpočtu je to raketa.
 
Upraveno moderátorem:
No,nedalo mi to a podíval jsem se na lonskej svatovaclavskej texas v Hořehledech. Singlista někde uprostřed, já s partakem třetí. Partak hcp 36, já 22...
Nenapsal si jaký HCP měl parťák singlisty?
34,2 takže vpodstatě stejný odečet jako 54.
Taky si pamatuju, že někdy před dvěma lety ten turnaj hrál můj trenér (pro takže bez odečtu) s nějakou kočkou hcp54 a hádej co, na bedně nebyli...
Voni ti singlisti taky ránu nebo dvě zkazi a 54 to pak většinou nezachrání.
Osobně si myslím, že v tom vidíš větší problém než to je. Hlavně když se na některých hřištích dělají flighty na přání. Už jsem viděl rodinný flight, skončili první a druzí (ne v Hořehledech), to ti pak metodika jak se počítá odečet je k víš čemu...
 
Osobně si myslím, že v tom vidíš větší problém než to je.
Ač to možná tak nevypadá nevidím v tom vůbec problém. Jak už jsem psal, nikdo mě přeci nenutí hrát Texas. A možná máš i pravdu. Byla to moje první zkušenost ale bohužel to mělo průběh, který jsem popsal a když jsem se nad tím zamyslel (jelikož jsem přemýšlivý typ :p) vyšlo mi z toho, že to tak musí dopadnou zákonitě ...
 
Osobně si myslím, že v tom vidíš větší problém než to je.
Ač to možná tak nevypadá nevidím v tom vůbec problém. Jak už jsem psal, nikdo mě přeci nenutí hrát Texas. A možná máš i pravdu. Byla to moje první zkušenost ale bohužel to mělo průběh, který jsem popsal a když jsem se nad tím zamyslel (jelikož jsem přemýšlivý typ :p) vyšlo mi z toho, že to tak musí dopadnou zákonitě ...
Tak jako proč ne.
Mě s partakem trvalo 3 roky než se v texasu zadarilo. Vždy kousek chyběl.
Pro mě je texas o hře bez tlaku, pro zábavu. Ne úplně, ale je to o hodně lehčí než hrát sám za sebe.
 
To je zajímavé, díky za sdílenou zkušenost. Vyšlo to v praxi dle předpokladu?

Varianta

---
- nejlépe mi vyšlo - vyrovnání s 1/3 součtu HCP hráčů tj. např. 10+10= součet 20/3= 6,666 hrací HCP + výsledek na rány = výsledek po vyrovnání. V simulaci se mi vešli všechny dvojice do 2 ran. Je potřeba pracovat s tisícinami.
---

mi přijde skorem až "nesoutěžní", když je to takhle těsné. Pocitově mám pak dojem, že rozhodně i přelet čápa nad hřištěm. Netvrdím, ale, že je to špatně.
To, že se mi při simulaci zprůměrovaných výsledků vešlo vše do tak malého rozpětí pokládám za důkaz, že se různé HCP srovnají na jednu úroveň a že je tento systém nespravedlivější.
Čáp to možná neovlivní, ale povlávající sukýnka soupeřky zcela určitě.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom