Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Morava Těšetice

Královská vinice Těšetice to je typické venkovské hřiště, u nichž je hlavním nedostatkem to, že nejsou hezky rovnoměrně rozprostřena po vlastech českých. Ideálně tak jedno v každém okrese.

Každopádně je ze hřiště cítit láska ke golfu a zanícení majitelů Jiřky, Standy st. a Standy ml. Jelínkových. A když tohle víte, prostě hřišti odpustíte občasné nedokonalosti greenů a dřívější skromné zázemí. Ačkoliv po vybudování současné klubovny v přilehlém statku už jde o velmi příjemné a rozhodně reprezentativní prostory.

Hřiště samotné má pouze dvě jamky, na nichž jsou odpaliště, fairway a green v jedné rovině. Na všech ostatních je vždy něco nakloněného. Někde stranově, jindy po délce.
Délky jamek od pětaosmdesáti po pětset padesát jsou dost rozmanité, ačkoliv jako celek hřiště mezi nejdelší patřit ani nechce. Každý ovšem rád přivítá jen krátké přechody.

Nebudu se rozepisovat o charakteristikách jednotlivých jamek, ale spíš zmíním to, co je pro tohle hřiště dle mého nejvíce typické - vysoký, v létě suchý, ale vždy těžko hratelný a hlavně míče požírající rough. Takže pokud nemáte dost přesnosti ve svých ranách, bude vás i tohle zdánlivě jednoduše postavené hřiště mít čím pozlobit.

A nakonec trochu obecná rada - zdá se vám některé hřiště příliš jednoduché, málo záživné, abyste ho obešli více než dvakrát? Potom si ho potřetí zkuste projít z jiných odpališť. Na jejich barvě mimo turnaj určitě nezáleží a například těšetická osmička je z červených sice o pětasedmdesát metrů kratší, ale díky umístění odpaliště u plotu vodárny je skoro vyloučené trefit green přes vysoké stromy první ranou. Kdežto ze žlutých umístěných o dost výš, to zase tak veliké umění není.

Budete-li trávit dovolenou nebo třeba jen víkend na Znojemsku, Těšetickou devítku bude určitě záhodno navštívit. A pokud se o víkendu trefíte také do některého turnaje, jehož sponzorem bývají okolní rodinná vinařštví, váš žážitek to umocní v pozitivním slova smyslu, ať už zahrajete jakýkoliv výsledek.
 
Upraveno:
Za týden budu pracovně v okolí a určitě bych se rád sem vyjel podívat. Byl prosím někdo v poslední době? @Baluaty - všiml jsme si v golfové výzvě, že si tu teď hrál? :) Díky za report...

Ono pojedu asi tak jako tak, pokud program konference dovolí, ale jestli se mám těšit víc, nebo tak nějak normálně. :coffee::up:
 
Byl jsem tam zhruba měsíc zpátky a hřiště bylo lepší než je obvyklé, navíc byl deštivý květen - takže by mělo být zelené. Pověstné rafy ale určitě za ten měsíc povyrostly. Vzhledem k tomu, že se o hřiště stará 1,5 člověka, tak simyslí že na rafy nesáhli. Úplně aktuální info ale nemám.
Málokde ale najdeš tak přívětivou atmosféru od majitele/provozovatele hřiště.
 
Na tomto hřišti hraji rád právě kvůli velmi přátelskému prostředí. Grýny jsou ve velmi slušném stavu, tedy při turnaji je stříhají ještě ráno před, odpaliště jsou taky v pohodě, na ferveje si musí člověk zvyknout, hlavně pokud hraje mistrovská hřiště. Letos jsou rafy vystříhány do šířky více než obvykle, ale do nich se nechceš dostat protože je to na provizi. Ve finále při hledání míčku najdeš tři cizí, ale svůj ne. Určitě doporučuji vyzkoušet, třeba právě kvůli jamce č.:8.
 
Ahoj, byl jsem teď o víkendu a 14 dní předtím. Greeny jsou nejlepší, co jsem tam kdy viděl. Zbytek mně připadá tak nějak stejný. Rafy jsou někde hledatelné (půlmetrová, ale řídká tráva), někde je jediná šance na míček šlápnout - a jak píše Baluaty, spíš najde člověk cizí.
 

Podobné

  • RMS: Item
ČR - Východ Havlíčkův Brod
Reakce
1
Zobrazení
610
  • RMS: Item
ČR - Morava Slušovice
Reakce
1
Zobrazení
677
  • RMS: Item
ČR - Morava Holešov
Reakce
1
Zobrazení
839
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom