Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Tempo švihu

Omlouvám se, ale už jsem to nevydržel..... nerad poučuju, obzvlášť tady, neboť mám strach, že se mi to zase vymstí
prostě se nudíš, tak zase poučuješ....😂😂😂 chápu to
 
Omlouvám se, ale už jsem to nevydržel..... nerad poučuju, obzvlášť tady, neboť mám strach, že se mi to zase vymstí
Tak tedy něco pusť ze svého Know-How, aby jsme si tady nemuseli my amatéři "plácat játra"
 
Omlouvám se, ale už jsem to nevydržel..... nerad poučuju, obzvlášť tady, neboť mám strach, že se mi to zase vymstí
ja myslim, ze jsi tu jeden z mala, kdo muze poucovat, jelikoz mas mnohalete zkusenosti s trenovanim, hrajes golf dost dlouho a mas na to i skolu :up:
 
Pokud už se zaměřit na dech, tak při celém švihu vydechuj! Fakt z Tebe nemůžu...
Dechová cvičení v průřezu sporty mám docela zvládnuto, nepotřebuji další radu, ovšem ostatním, aby si doplnili či oživili znalosti jsem už toho tady napsal dost včetně odkazů na sportovně zaměřených disertačních prací( historie jamky).
 
Dobře, ohledně tempa doporučuji John Hellstrom, zabývá se mechanikou golfového švihu..... každý hráč švihá jinak, rytmus vs tempo.... v průměru vychází celý švih do 2s a poměr mezi nápřahem a pohybem z vrcholu náprahu je cca 2-3:1, toto tempo je individuální, což ovšem neznamená, že se nedá změnit, ohledně dechu je rozdíl mezi full swingem, chippem a puttem, ale to Vám jistě @bohumil.koval vysvětlí i s použitím dizertací...🙈
 
Nic více jsem netvrdil jen to, že výkon/ uvolnění rukou u kolen je prováděno s výdechem čímž současně využijeme sílovou a emoční energii. A výdechu je jedno jaký kdo ma švih a jestli hraje Pw nebo D dokonce i patr.
 
Nic více jsem netvrdil jen to, že výkon/ uvolnění rukou u kolen je prováděno s výdechem čímž současně využijeme sílovou a emoční energii. A výdechu je jedno jaký kdo ma švih a jestli hraje Pw nebo D dokonce i patr.
Tak si to rozebereme....
Putter, před začátek nápřahu výdech, nápřah i prošvih bez dechu, dost podobné střelbě.
Chipp nádech dolu do bránice a břicha před nápřahem, pohyb se zadrženým dechem, důležitá je stabilita hrudníku a břicha a stabilita v postoji než mobilita spodní části těla.
Fullswing nádech při založení, se začátkem nápřahu(odtažení) začínám vydechovat, ideálně proti tlaku(jako když nafukujete balónek) a vydechuji celou dobu, důležitá je stabilita spodní části páteře a mobilita celého trupu, proto zapojení břišního lisu výdechem. Navíc to podporuje správné tempo. Můžete si zkusit bzučet....
 
Jak udržet správné tempo???

1) hlídat začátek nápřahu, tzv odtažení (kompaktně a pomalu)
2) hlídat prvních cca 50 pohybu hlavy hole v nápřahu,
Cvik: pomalu odsouvat míček po zemi od cíle pomocí zadní strany hole
3) správná synchronizace pohybu, zalamovat zápěstí mimovolně,”udělá se to samo”
4) zapojovat do inswingu za sebou správně jednotlivé části těla, od spodu nahoru
5) hůl pravou rukou spíš brzdím(švihne to samo, nejde to udržet, pákový systém je tak silný) většina hráčů pomocí pravé ruky hlavu hole urychluje příliš brzy
6) udržet pokrčený pravý loket až do impaktu, pravá paže se v lokti propne až po kontaktu s míčem, aneb hlava hole je nejrychlejší po kontaktu s míčem

To by asi stačilo
 
Děkuji i za ostatní, ke všemu co jsem napsal jsem nikde nevyčetl a nikdo mne to neučil, nějak Jsem k tomu dospěl samovolně, porovnáním i s jinými sporty a dělám to tzv podle srdce , jde to jakoby samo. Trochu si dokáži představit polohu míče a to jak přijde face k míči , hodně mi to pomáhá i v tzv “ Philových” míčích, to samé je to i s tím dechem , využívám jeho mentální pomoc, je to jednak z posilování tak kung chi. Pokud to jde samo , tak ti nějaká přestávka nijak hodně úderů nepřidá.
To se vlastně uvidí teď , protože jsem nějak z odposlechu od hvězdářů něco o nějaké konjunkci hvězd a tam to bude s přestávkou cca do poloviny prázdnin. Takže potom se uvidí kdo to jak má, jestli nadřeno natrénováno, nebo se do toho dostane cca po dvou jamkách.
 
Takže potom se uvidí kdo to jak má, jestli nadřeno natrénováno, nebo se do toho dostane cca po dvou jamkách.
Jen se divím, proč ti špičkoví hráči trénují „do úmoru” a v případě tréninkového výpadku jim trvá celkem dlouho se dostat „zpět“ a ne jen dvě jamky.
Asi to nehrají „podle srdce” a blbě u toho dýchají. 🤭
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom