Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Jih Telč

26.7. budu u Brna vyzvedávat nový kurník pro svůj chov golfových slepic. A u této přiležitosti bych si rád dopoledne zahrál Telč. Tzn. rád přizvu spoluhráče, případně nabízím i s dopravou na ose Plzeň - Praha - Brno, ale vyrážet budu už ve čtvrtek 25.7. odpoledne a přespávat chci přímo na Telči. Tož dejte případně vědít...
 
Rezervace - jasnačka, na pobyt v jednolůžáku ti dáme slevu a hrát můžeš ráno před tréninkama extraligy zadáčo - hodnocení 15/10

Večeře - předsmažený sýr sice odpovídal ceně a chápu, že je to v dnešní době těžké, ale klidně bych si 50-70 Kč připlatil za echtovej českej smažák. Malinovka potěší, pivo i kafe za normální ceny, obsluha veselá a milá. Hodnocení 8/10

Penzion - působí trochu opuštěně a strašidelně, ale jakmile se rozeběhne bazén a bowling, bude to pecka. Uklizeno, pohodlno. Hodnocení 8/10

Hřiště - naprostá paráda. Pokud ste nebyli, vřele doporučuju, jamky pestré, spodní luxusně zelené, horní trochu sušší, ale i tak krásně hratelné. Před extraligou krásně vystříháno, greeny jako led. Hodnocení 10/10

Za zmínku určitě stojí posezení s vedením resortu do pozdních nočních hodin, kdy jsme nádherně zdrbali všechno co šlo.

Moc jsem si to užil a kdo tam letos nepojede, je trouba!

B63A0423-BE49-421E-B74B-4761B904D1A2.jpeg
C4B36081-ADED-4463-96C6-40272729E1D7.jpeg
17AC84DD-9A3E-465A-B5F3-0FD33DDF7820.jpeg
8134E72E-89FD-45DC-9A9C-2FD2E125A85C.jpeg
 
Rezervace - jasnačka, na pobyt v jednolůžáku ti dáme slevu a hrát můžeš ráno před tréninkama extraligy zadáčo - hodnocení 15/10

Večeře - předsmažený sýr sice odpovídal ceně a chápu, že je to v dnešní době těžké, ale klidně bych si 50-70 Kč připlatil za echtovej českej smažák. Malinovka potěší, pivo i kafe za normální ceny, obsluha veselá a milá. Hodnocení 8/10

Penzion - působí trochu opuštěně a strašidelně, ale jakmile se rozeběhne bazén a bowling, bude to pecka. Uklizeno, pohodlno. Hodnocení 8/10

Hřiště - naprostá paráda. Pokud ste nebyli, vřele doporučuju, jamky pestré, spodní luxusně zelené, horní trochu sušší, ale i tak krásně hratelné. Před extraligou krásně vystříháno, greeny jako led. Hodnocení 10/10

Za zmínku určitě stojí posezení s vedením resortu do pozdních nočních hodin, kdy jsme nádherně zdrbali všechno co šlo.

Moc jsem si to užil a kdo tam letos nepojede, je trouba!

Zobrazit přílohu 7900Zobrazit přílohu 7901Zobrazit přílohu 7902Zobrazit přílohu 7903

Naprosty souhlas, Telc ma sve obrovske kouzlo a Marcela s Ondrou se tam o to dobre staraji...hral jsemletos 2x a vzdy super, greeny rychle, drzi, hriste krasen zelene, az na 2 jamky :)
 
Zážitky a dojmy ze 4 denní akce v Telči. Pokusím se vše formulovat z pohledu návštěvníka a účastníka akce RequoCup 2020 (nikoli jako organizátora) - 4.-7.6.2020. Vše nahlíženo optikou hobby "golfisty" s HI kolem 26 (i když si tak po tom výprasku tak moc nepřipadám), který v Telči nikdy předtím nebyl.
  • počasí - úplně to sem nepatří, ale předpověď byla na tenhle víkend apokalyptická. Reálně hrozilo, že budeme hrát méně, než jsme chtěli, případně přerušovat kola. Ale jak známo - když se dá jít na hriště a neproprší to celé, všechno je hned veselejší. A to se nám jako zázrakem zadařilo. Teplotně a pocitově byla prádelna - před deštěm, po dešti, ale na hru nám počasí vyšlo skvěle - jak na objednávku.
  • hřiště - já jsem hrozně spokojený. Mně se hřiště líbilo moc. Nevím - čekal jsem a nevím proč, slabší úroveň - byť mnoho lidí chválilo (snad je to tím, že kdo nic moc nečeká, nemůže být nakonec zklamán a už těch pár zklamání z přehnaného očekávání mám za sebou). Ale určitě i díky dostatku padající vody byly všechny hrací plochy krásně konstantní. Design celého hřiště se mi líbí, hřiště mi nijak nevadilo hrát ani po 4 dny v řadě a na hřiště jsem se těšil. Snad je to tím, že prvních 12 jamek je milosrdně vcelku rovinatých a až poslední šestice je kopcovitá. Ferveje byly krásně konstantní a plné, rafy "hnusně" husté, takže kousaly. Až na pár výjimek je na většině jamek klid, nepotkáváte se s flajty, co jdou před vámi nebo za vámi. Samozřejmě ale dostřelit na jinou fervej někde lze. Grýny se mi líbily, ptal jsem se na recepci, rychlost se snaží udržovat na rychlosti 8 nebo 8,5 (nevím, přišly mi místy svižnější). Jak pršelo, rostlo to a průběžně přes den zase i díky větru vysychalo, tak se mi zdálo, že se to až příliš rychle v průběhu dne mění - s čímž jsem si herně neuměl moc poradit. Až na dvě jamky mi přišly grýny čitelné a hratelné. Bunkerů jsem moc nepotkal, takže ty mě nijak netrápily, pár jich po těch přívalových deštích nevypadalo moc přívětivě. Spousta stromů, z druhé šestky (jamka č. 14) krásný výhled po okolí. Co mě zklamalo: cedule u jamek - jak je všechno krásně upravené, tak ty oprýskané a velmi zašlé cedule jsou prostě ošklivé. Na druhou stranu snad na každé jamce odpadkový koš a lavička, mnohde čistidlo na míčky. Přechodový můstek přes vodu mezi jamkou 7 a 8 - uzavřený pro bugyny: vcelku jsem se po těch prknech bál jít i pěšky. Moc jistoty to nedává. Tohle by stopro chtělo vylepšit. Co mě přišlo hodně nefér - ženská odpaliště. Nemám problém, když jsou ženská odpaliště kratší, nebo jiné úhly, ale pokud na 3 a 8 a možná ještě někde jinde jsou ochuzeny o přestřel alespoň malého kousku překážky, tak mi to přijde jako úplně jiný/nevyrovnaný golf. Lepší hráči mi říkali, že je to těžké hřiště pro hru na par. To asi ano, je delší. Ale pokud se člověk oprostí od stresu nutně skórovat a má radost i z povedeného paru či krásné +1, tak na golfovou procházku a bogey golf bylo nádherné. Mají tu rodinku labutí. S housaty. Labuťák (jestli to byl kluk) byl pěknej nervák. Golfisti mu nevadili, ale i pomalinku projíždějící auta ho pěkně prudila - holt, když ustele pelech pro děcka cca metr od silnice, tak se nesmí divit. Jo a kvákaj na pár jamkách žáby a slyšel jsem i kukačku, sem tam zajoch. Takže příroda. Milé zvuky od žab i té kukačky, ale jen do té doby, dokud si nevzpomenete na hlášku kamaráda, že vám počítaj kvákáním/kukáním nepovedené rány minulé i ty budoucí. Ještě doplním, že devítka nekončí u klubovny. Tam se dostanete herně přechodem mezi jamkou 12 a 13 - ideální čas na doplnění zásob pitiva, případně vyprázdnění se do porcelánu.
  • Jamky, které mě z nějakého důvodu osobně moc nebavily nebo naopak zaujaly:
    • ANO - jamka č. 2 - Skórovací velmi krátký 4 par. Původně prý třípar. Jediná nevýhoda pro příp. rány k dobru na jamkovce, z neznámého důvodu to má ve skorce index jamky č. 5. Takže prý pátá nejtěžší, nepřišlo mi.
    • NE - jamka č. 3 - pro kratší hráče výzva, ze žlutých přes 540 metrů. Musí se přestřelit voda, i když se zadaří, tak je to ještě kotel daleko, pokud nemáte délku. Proč neoblíbena? No ani jednou za 4 dny jsem tu vodu nepřestřelil. Pravda - ránu, kterou jsem tam vždy předvedl, by nepřestřelila ani lesní studánku. Uvítal bych tady drop zónu.
    • ANO - jamka č. 5 - Pohodlný třípar. Škoda jen, že jsme měli navrtáno těsně za hlídacím bunkerem uprostřed (ne že bych ho ohrozil), ale GIR se mi tady zadařil i tak.
    • ANO - jamka č. 9 - Takový pěkný dogleg doprava. Takhle jamka se mi líbila, rána z odpaliště nikdy nic moc, ale hrozně mě bavilo, jak si pokaždé poradím jinak s hustým lesem v zatáčce.
    • NE - jamka č. 13 - Hnus velebnosti. Prý skorovací pětipar, no nevím. Nejhorší na té jamce jsou dvě věci - je do kopce (celá a nožičky bolej a lítá to opticky méně daleko i když to trefíte) a pak debilní grýn, to se nedá říct jinak. Tady byl asi nejslabší. Je zkosený po celé délce, a prý je to rok od roku horší. Ten grýn není ani výzva. To je prostě loterie.
    • ANO/NE - jamka č. 14 - Za to NE si ale můžu sám. Jamka je taky do kopce, grýn je na kopečku, takže pro ty, co ho trefí - klid, pro ty z nás, co dávají asi padesátou příhru do grýnu z -20 metrů, nic moc.
    • ANO, ANO, ANO - jamka č. 15. to je prostě nádhera. Obrovský, krásný průstřel. Tahle jamka je boží a je to výzva. Povedená rána je odměněna letem dlouhým jako družice kolem země, skoro vidíte, jak míček zapadá i za horizont! Jo!
    • ANO - jamka č. 16. - jestli předchozí jamka je výzva a stoupá adrenalin, tak tahle jamka, když lehce svítí odpolední sluníčko, střílíte přes rybníček na grýn (3par)... nebýt té příjezdové silničky, tak si tady dokážu na odpališti zuajmout polohu lotosového květu a prostě jen relaxovat, dívat se přes vodu na vlajku a užívat si dne. Ach. Pro mě nekrásnější jamka.
    • ANO/NE - jamka č. 17 - vcelku mi jamka šla. 4 par do kopce. Já to hrál přitopnutou devítkou před stovkovej kolík, a pak plus minus zpravidla ke grýnu. Přišlo mi to hravé. Mrzelo mě jen ze začátku, že je tu nahoře pro neznalého nečekaně úzká fervej, takže dost slušná rána v podstatě na střed ferveje při nešťastném odskoku velmi snadno může skončit v rafíku vlevo. To mi přijde od jamky, kde hrajete naslepo, takové nefér.
  • ubytování: hotel je pěkný, pokoje čisté, vybavené, pěkné, náš i docela prostorný. Měli jsme mezonetový 4 lůžák. Vzhledem k tomu, že jsem tam byl v podstatě jen v noci a ráno do snídaně, tak tohle moc neřeším nikdy a nikde. V koupelně velká rohová vana. Do patra je to trochu dobrodružné se dostat, resp. z patra... ale při pevném kroku či malých nohách v klidu.
  • restaurace: dost mě překvapila malá nabídka jídel (každý den tři), přijde mi to ale velká škoda - nějakých 6 osvědčených minutek k těm třem z denní nabídky bych jednoznačně preferoval. Nicméně nabídnutá jídla mi chutnala, jen některé porce byly na můj vkus malé - před hrou tak akorát, ale po pěti hodinách na hřišti jsem měl i po jídle hlad. Kachna byla naprosto luxusní. Pivo Plzeň ruleeeezzzzz! A masa na večerním pátečním routu grill - moc dobré pochutnání, toho bylo dost.
  • wellness a zábava: bazén není zprovozněn a asi ani nebude (bylo to jedno, venku lilo dost), bowling 2 dráhy běžel. Někdo hrál, dobrá zábava a zpestření. V patře v hotelu je schovaný příp. i kulečník. Škoda toho, snad jen zatím, chybějícího wellnesu.
  • tréninkové plochy: driving ok, otevřený - pár zastřešených stání by se jednoznačně hodilo, chybí. Čipovacích a patovacích grýnů na naší skupinu dostatek.
  • obsluha: milá a vstřícná. "Pan vrchní" nás po chvíli (pár minutách) znal všechny jménem (skupina 30 lidí), takže účet na jméno nebyl problém a jsem za to moc rád. Tak nějak úplně jinak to zní, když je vám přinášen nápoj se slovy: Pane Šatale, vaše pivo/pepsi/káva... slečna na recepci taky vše za mě v pořádku. Ochotná, milá, prima.
  • výlety a okolí: Nebyl jsem, Telč (součást UNESCO) je ale kousek
Za sebe resumé: Prostředí líbilo a hřiště bavilo. Určitě se nebudu bránit jet tam i "soukromě" s rodinou na takový ten prodloužený víkend, dovolenou spojenou s golfem. Hřiště super, to se mi líbí moc, hratelné na bogey golf úplně v klidu. Milá obsluha. Ubytování ok, očekávaná úroveň - bez problémů. Restaurace - chutnalo mi, trochu menší porce, škoda chybějícího obsáhlejšího jídelního lístku. Stojí to za návštěvu? Za mě jednoznačně ano. Užijte si to. :)

---

Pár fotek z mobilu (sice jsem je použil i jinde, ale určitě se hodí i k tomu mému povídání):

BCEF9913-6B5F-42BC-AD3A-352BEA1E3EDC.jpeg 01A90144-3360-40A2-97A9-5E59CACE0636.jpeg E37231EB-7F79-4058-9643-90DB3CB8D7D1.jpeg D9520F60-1FD5-438F-BC0F-3919041E476B.jpeg
69BFB028-4134-45AF-B2C5-0B6B48DDE297.jpeg 5916DD45-DC74-4F19-99F6-A9B951668DD6.jpeg 0A76B36B-FC01-4681-AF74-36755554B6A8.jpeg 5EEC7C5E-CA68-4FA5-8A4E-4B9BEAE3B885.jpeg
C256698B-C079-4D1F-B31F-27291517FF02.jpeg 3B3BDE5A-BB98-4D89-A18E-2774387AF2F7.jpeg B47F7943-0304-4FBC-83F2-E95D47B6695C.jpeg D00B0F93-077B-4FB7-8CF8-4CDAD74D896A.jpeg
948609D1-F5F3-443F-B839-610FF0B54E19.jpeg 46B5A30D-DDF7-49C9-AC88-434BE7280B8E.jpeg 0B83B4A5-9B3C-487E-8FAD-CCB25FC7BDAB.jpeg AA416E72-DA97-4AD6-A113-919787705C7B.jpeg
 
Upraveno:
Zážitky a dojmy ze 4 denní akce v Telči. Pokusím se vše formulovat z pohledu návštěvníka a účastníka akce RequoCup 2020 (nikoli jako organizátora) - 4.-7.6.2020. Vše nahlíženo optikou hobby "golfisty" s HI kolem 26 (i když si tak po tom výprasku tak moc nepřipadám), který v Telči nikdy předtím nebyl.
  • počasí - úplně to sem nepatří, ale předpověď byla na tenhle víkend apokalyptická. Reálně hrozilo, že budeme hrát méně, než jsme chtěli, případně přerušovat kola. Ale jak známo - když se dá jít na hriště a neproprší to celé, všechno je hned veselejší. A to se nám jako zázrakem zadařilo. Teplotně a pocitově byla prádelna - před deštěm, po dešti, ale na hru nám počasí vyšlo skvěle - jak na objednávku.
  • hřiště - já jsem hrozně spokojený. Mně se hřiště líbilo moc. Nevím - čekal jsem a nevím proč, slabší úroveň - byť mnoho lidí chválilo (snad je to tím, že kdo nic moc nečeká, nemůže být nakonec zklamán a už těch pár zklamání z přehnaného očekávání mám za sebou). Ale určitě i díky dostatku padající vody byly všechny hrací plochy krásně konstantní. Design celého hřiště se mi líbí, hřiště mi nijak nevadilo hrát ani po 4 dny v řadě a na hřiště jsem se těšil. Snad je to tím, že prvních 12 jamek je milosrdně vcelku rovinatých a až poslední šestice je kopcovitá. Ferveje byly krásně konstantní a plné, rafy "hnusně" husté, takže kousaly. Až na pár výjimek je na většině jamek klid, nepotkáváte se s flajty, co jdou před vámi nebo za vámi. Samozřejmě ale dostřelit na jinou fervej někde lze. Grýny se mi líbily, ptal jsem se na recepci, rychlost se snaží udržovat na rychlosti 8 nebo 8,5 (nevím, přišly mi místy svižnější). Jak pršelo, rostlo to a průběžně přes den zase i díky větru vysychalo, tak se mi zdálo, že se to až příliš rychle v průběhu dne mění - s čímž jsem si herně neuměl moc poradit. Až na dvě jamky mi přišly grýny čitelné a hratelné. Bunkerů jsem moc nepotkal, takže ty mě nijak netrápily, pár jich po těch přívalových deštích nevypadalo moc přívětivě. Spousta stromů, z druhé šestky (jamka č. 14) krásný výhled po okolí. Co mě zklamalo: cedule u jamek - jak je všechno krásně upravené, tak ty oprýskané a velmi zašlé cedule jsou prostě ošklivé. Na druhou stranu snad na každé jamce odpadkový koš a lavička, mnohde čistidlo na míčky. Přechodový můstek přes vodu mezi jamkou 7 a 8 - uzavřený pro bugyny: vcelku jsem se po těch prknech bál jít i pěšky. Moc jistoty to nedává. Tohle by stopro chtělo vylepšit. Co mě přišlo hodně nefér - ženská odpaliště. Nemám problém, když jsou ženská odpaliště kratší, nebo jiné úhly, ale pokud na 3 a 8 a možná ještě někde jinde jsou ochuzeny o přestřel alespoň malého kousku překážky, tak mi to přijde jako úplně jiný/nevyrovnaný golf. Lepší hráči mi říkali, že je to těžké hřiště pro hru na par. To asi ano, je delší. Ale pokud se člověk oprostí od stresu nutně skórovat a má radost i z povedeného paru či krásné +1, tak na golfovou procházku a bogey golf bylo nádherné. Mají tu rodinku labutí. S housaty. Labuťák (jestli to byl kluk) byl pěknej nervák. Golfisti mu nevadili, ale i pomalinku projíždějící auta ho pěkně prudila - holt, když ustele pelech pro děcka cca metr od silnice, tak se nesmí divit. Jo a kvákaj na pár jamkách žáby a slyšel jsem i kukačku, sem tam zajoch. Takže příroda. Milé zvuky od žab i té kukačky, ale jen do té doby, dokud si nevzpomenete na hlášku kamaráda, že vám počítaj kvákáním/kukáním nepovedené rány minulé i ty budoucí. Ještě doplním, že devítka nekončí u klubovny. Tam se dostanete herně přechodem mezi jamkou 12 a 13 - ideální čas na doplnění zásob pitiva, případně vyprázdnění se do porcelánu.
  • Jamky, které mě z nějakého důvodu osobně moc nebavily nebo naopak zaujaly:
    • ANO - jamka č. 2 - Skórovací velmi krátký 4 par. Původně prý třípar. Jediná nevýhoda pro příp. rány k dobru na jamkovce, z neznámého důvodu to má ve skorce index jamky č. 5. Takže prý pátá nejtěžší, nepřišlo mi.
    • NE - jamka č. 3 - pro kratší hráče výzva, ze žlutých přes 540 metrů. Musí se přestřelit voda, i když se zadaří, tak je to ještě kotel daleko, pokud nemáte délku. Proč neoblíbena? No ani jednou za 4 dny jsem tu vodu nepřestřelil. Pravda - ránu, kterou jsem tam vždy předvedl, by nepřestřelila ani lesní studánku. Uvítal bych tady drop zónu.
    • ANO - jamka č. 5 - Pohodlný třípar. Škoda jen, že jsme měli navrtáno těsně za hlídacím bunkerem uprostřed (ne že bych ho ohrozil), ale GIR se mi tady zadařil i tak.
    • ANO - jamka č. 9 - Takový pěkný dogleg doprava. Takhle jamka se mi líbila, rána z odpaliště nikdy nic moc, ale hrozně mě bavilo, jak si pokaždé poradím jinak s hustým lesem v zatáčce.
    • NE - jamka č. 13 - Hnus velebnosti. Prý skorovací pětipar, no nevím. Nejhorší na té jamce jsou dvě věci - je do kopce (celá a nožičky bolej a lítá to opticky méně daleko i když to trefíte) a pak debilní grýn, to se nedá říct jinak. Tady byl asi nejslabší. Je zkosený po celé délce, a prý je to rok od roku horší. Ten grýn není ani výzva. To je prostě loterie.
    • ANO/NE - jamka č. 14 - Za to NE si ale můžu sám. Jamka je taky do kopce, grýn je na kopečku, takže pro ty, co ho trefí - klid, pro ty z nás, co dávají asi padesátou příhru do grýnu z -20 metrů, nic moc.
    • ANO, ANO, ANO - jamka č. 15. to je prostě nádhera. Obrovský, krásný průstřel. Tahle jamka je nádhera a je to výzva. Povedená rána je odměněna letem dlouhým jako družice kolem země, skoro vidíte, jak míček zapadá i za horizont! Jo!
    • ANO - jamka č. 16. - jestli předchozí jamka je výzva a stoupá adrenalin, tak tahle jamka, když lehce svítí odpolední sluníčko, střílíte přes rybníček na grýn (3par)... nebýt té příjezdové silničky, tak si tady dokážu na odpališti zuajmout polohu lotosového květu a prostě jen relaxovat, dívat se přes vodu na vlajku a užívat si dne. Nádhera.
    • ANO/NE - jamka č. 17 - vcelku mi jamka šla. 4 par, do kopce. Já to hrál devítkou na stovkovej kolík, a pak plus minus zpravidla do grýnu. Přišlo mi to hravé. Mrzelo mě jen ze začátku, že je tu nahoře úzká fervej, takže dost slušná rána v podstatě na střed ferveje při nešťastném odskoku velmi snadno může skončit v rafíku vlevo. To mi přijde od jamky takové nefér.
  • ubytování: hotel je pěkný, pokoje čisté, vybavené, pěkné, náš i docela prostorný. Měli jsme mezonetový 4 lůžák. Vzhledem k tomu, že jsem tam byl v podstatě jen v noci a ráno do snídaně, tak tohle moc neřeším nikdy a nikde. Do patra je to trochu dobrodružné se dostat, resp. z patra... ale při pevném kroku či malých nohách v klidu.
  • restaurace: dost mě překvapila malá nabídka jídel (každý den tři), přijde mi to ale velká škoda - nějakých 6 osvědčených minutek k těm třem z denní nabídky bych jednoznačně preferoval. Nicméně nabídnutá jídla mi chutnala, jen některé porce byly na můj vkus malé - před hrou tak akorát, ale po pěti hodinách na hřišti jsem měl i po jídle hlad. Kachna byla naprosto luxusní. Pivo Plzeň ruleeeezzzzz! A masa na večerním pátečním routu grill - moc dobré pochutnání, toho bylo dost.
  • wellness a zábava: bazén není zprovozněn a asi ani nebude (bylo to jedno, venku lilo dost), bowling 2 dráhy běžel. Někdo hrál, dobrá zábava a zpestření. V patře v hotelu je schovaný příp. i kulečník. Škoda toho, snad jen zatím, chybějícího wellnesu.
  • tréninkové plochy: driving ok, otevřený - pár zastřešených stání by se jednoznačně hodilo, chybí. Čipovacích a patovacích grýnů na naší skupinu dostatek.
  • obsluha: milá a vstřícná. "Pan vrchní" nás po chvíli (pár minutách) znal všechny jménem (skupina 30 lidí), takže účet na jméno nebyl problém a jsem za to moc rád. Tak nějak úplně jinak to zní, když je vám přinášen nápoj se slovy: Pane Šatale, vaše pivo/pepsi/káva... slečna na recepci taky vše za mě v pořádku. Ochotná, milá, prima.
  • výlety a okolí: Nebyl jsem, Telč (součást UNESCO) je ale kousek
Za sebe resumé: Prostředí líbilo a hřiště bavilo. Určitě se nebudu bránit jet tam i "soukromě" s rodinou na takový ten prodloužený víkend, dovolenou spojenou s golfem. Hřiště super, to se mi líbí moc, hratelné na bogey golf úplně v klidu. Milá obsluha. Ubytování ok, očekávaná úroveň - bez problémů. Restaurace - chutnalo mi, trochu menší porce, škoda chybějícího obsáhlejšího jídelního lístku. Stojí to za návštěvu? Za mě jednoznačně ano. Užijte si to. :)

---

Pár fotek z mobilu (sice jsem je použil i jinde, ale určitě se hodí i k tomu mému povídání):

Zobrazit přílohu 12232 Zobrazit přílohu 12233 Zobrazit přílohu 12234 Zobrazit přílohu 12235
Zobrazit přílohu 12236 Zobrazit přílohu 12237 Zobrazit přílohu 12239 Zobrazit přílohu 12240
Zobrazit přílohu 12241 Zobrazit přílohu 12242 Zobrazit přílohu 12243 Zobrazit přílohu 12244
Zobrazit přílohu 12245 Zobrazit přílohu 12246 Zobrazit přílohu 12249 Zobrazit přílohu 12248
Super recenze, hodně podrobná a jako každá je určitě ovlivněná osobním výkonem na hřišti a tou vaší vydařenou akcí. Hrál jsem Telč jen jednou, bylo to loni v půlce května a strašně jsem se tam těšil, protože jsem v minulosti mockrát slyšel, že je to kvalitní hřiště! O to větší bylo moje zklamání. Pravda, kraj je to krásný, ale ihned po hře jsem tušil, že už se tam asi nevrátím, což se mi po první návštěvě hřiště zase tak moc často nestává. Hlavní důvod je vzdálenost ze severu, která nebyla ani zdaleka vyvážena kvalitou hracích ploch a ta pěkná příroda nemůže nahradit ostatní nedostatky.
Jo a ty rafy jsou letos po dvou suchých sezónách skoro nehratelný všude. Nějak jsme zapomněli, jak z toho hrát!☹
 
Upraveno moderátorem:
Telč vypadá dobře, měl bych už taky vyrazit dál než do Poděbrad, to je hřiště nejvíc na východ kde sem byl, když nebudu počítat už neexistující Novou Ameriku.

Co se holí týče, dnes je lepší sledovat loft než klasické číslování, viz. např. poslední Callaway Mavrik železa kde má 7i loft 27, to je moje 5i. Sorry za OT.
 
@requo máš pravdu nepatří to sem
Telč jsem hrál jednou v životě (cca před rokem) a nebyla v tak dobrém stavu, jak ji máte nyní na fotkách.
Dříve tam byl problém i s restaurací. Mražené polotovary a skoro žádný výběr.
Dle recenze a Vašich reakcí to vypadá to na pozitivní změnu.
 
Admin note: předchozí diskuse promazána z důvodu nekonzistence - zpětně samostatné vymazání textu uživatelem a reakce na pomlčky od ostatních pak nedávají už dalším smysl. Ponechal jsem reakce @Seppper a @Jirka_S, kde alespoň část se týkala Telče a bylo by škoda o ty názory prijit. Prosím, neřešte netematičnost vymazánim svého textu, pak se nedá diskuse jako celek ani jinam přesunout, kde by se dál mohla rozvíjet, což je škoda.
 
Upraveno:
Do Telče jsem se vrátil po cca 3 nebo 4 letech. Oproti předchozímu provozu ubytování mě tentokráte neodradila cena (původní dojmy byly takové, že jsme bydleli v Telči na náměstí v nejlepším hotelu za poloviční cenu oproti hřišti. Možná to nebylo přesně na korunu - je to jen dojem, který mi zůstal..) Pokoj jsme měli hezky prostorný, dobře vybavený a pro mě nejdůležitější věc - super matrace, (hlavně neproležená) přiměřeně tvrdá. (ano, každý to máme jinak, za mě na 1*). Paráda. trochu mi na pokoji chyběl koš (na plechovky od piva, co tam vypili kolegové po uzavření restaurace, ale to je drobnost, která se dá v klidu přežít :) Pro mě příjemné překvapení. na první pohled to vypadalo, že je velká část Šiškova mlýna nevyužívána. Nevím jestli to bylo časem "pokoronavirovým" nebo něčím jiným. Přišlo mi to škoda - na pohled je to kouzelné prostředí.

Hřiště se mi líbilo i minule a nebýt to tak daleko, bude jedno z nejoblíbenějších. I přes vydatné deště se do soboty statečně vypořádalo s přílivem vody a nikde nebyly louže. V neděli to už bylo moc - čas od času louže a některé bunkery voda vypláchla...vzhledem k počasí mi to přijde dobré, bál jsem se, že to přijde daleko dříve ⛳:up:.
Při mé první návštěvě jsem se vůbec nebyl schopen vypořádat s greeny, které tu opravdu jezdí. Nepřijdou mi nijak záludné, ale i tentokrát při deštích byly poměrně rychlé :) Na jamkovku tu je super hřiště, kde je spousta míst k rozhodování jestli budu hrát "bláznivé rány" nebo si včas uvědomím, že nejsem na PGA. Pocit ze hřiště mám stejný jako minule .... hezké, zábavné (někdy možná trochu těžké) a různorodé hřiště. Po pěti dnech hraní v kuse mě už zase otrnulo a těším se, až se sem zase někdy podívám ;)

Personál svým přístupem kompletně podtrhoval vše výše a velkou měrou přispívá k hezkému zážitku z návštěvy. Nicméně, jak jsem zmlsaný floutek z města, tak mě mrzelo, že byl omezený výběr jídla. 3 na den, kdy obědvám i večeřím mi přišlo málo - málokdy se mi zamlouvá 2/3 jídelního lístku a pokud jsem nechtěl jíst stejné jídlo k obědu i k večeři, tak to tak jsem ty 2/3 ochutnal :) . Na druhou stranu nutno říci, že vše co jsem si dal bylo moc dobré.
 
do Telče snad ještě tak tyden vubec nejezdit, gryny po aerifikaci a zapískování naprosto nehratelné, sice sleva 30% - vubec nedpovida, totalne nam to zkazilo pocit ze hry
 
Dle webu mají od 14/4 otevřeno. Přes TT zatím nefungují.
Nemá někdo více informací, prosím?
 
Dle webu mají od 14/4 otevřeno. Přes TT zatím nefungují.
Nemá někdo více informací, prosím?
Na FCB to samé a na 22.4. mají na ČGF vypsaný turnaj s 16ti přihlášenými…
 
Dle webu mají od 14/4 otevřeno. Přes TT zatím nefungují.
Nemá někdo více informací, prosím?
dle webu to provozuje Golf Telč, dle Justice, čerstvě založená v březnu 2023, kde je jednatelkou Lucie Furstová, dle LinkedInu manager golf Jihlava.

Tak budu držet palce, aby vše fungovalo a hřiště fungovalo i dál :up:
 
předchozí provozovatel již nyní provozuje Vinoř, Telč si "údajně" vzala na roční zkoušku členka místního klubu
 
Automaticky generovaná zpráva 19.jamky:

Právě jsem přidal nové hodnocení k tomuto hřišti: Telč
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom