Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Teetime

Screenshot_2021-03-13-00-07-57-528_cz.mobilesoft.teetime.jpg
 
Mně to na TT ukazuje 0,3 km na Rpudničku , ale je to blbost. Ve skutečnosti je to 1km. Ale ani to
není daleko. 😜
 
Nejbližší hřiště to na androidu ukazuje, Hostivařem se aplikace trefuje. Ale když ji cca 3 dny neotevřu tak se mi sama odhlásí. o_O
 
Za mě teda uživatelsky hrůza. Ani ČGK hřiště to neukazuje samostatně jako dřív. A objednávání tee time mnohem složitější a nepřehledné. Kromě občasných výpadků byla loňská verze úplně v pohodě a nevidím důvod pro tuhle strašnou změnu, nepotřebuji aplikaci barevnou a moderně vypadající, ale hlavně, aby fungovala na pár kliků a přehledně.
 
Mně se nedaří zapsat rezervaci do kalendáře (Android). Nejdřív při pokusu o uložení aplikace spadla, nyní se už otevře kalendář, ale předvyplní se jen datum právě teď (kdy ukládám) a název hřiště, nic jiného...třeba jako jména hráčů, se kterými jdu, jak to bylo dříve...🤨
 
Mně se nedaří zapsat rezervaci do kalendáře (Android). Nejdřív při pokusu o uložení aplikace spadla, nyní se už otevře kalendář, ale předvyplní se jen datum právě teď (kdy ukládám) a název hřiště, nic jiného...třeba jako jména hráčů, se kterými jdu, jak to bylo dříve...🤨
Mel jsem stejny problem, kdyz jsem delal
 
Fyi. Před chvílí mi do appky přišlo toto upozornění. Mám jednu rezervaci na příští týden.

E67FA364-75CE-4441-9FBA-77C77C025633.jpeg
 
Upraveno:
Jako ze mas napriklad rezervaci na utery v 10:00 a podle nich je to na 9:00? Proc? 10:00 je v lete i v zime.
To sice ano, ale musí se to v programu ošetřit, což se evidentně ve verzi pro iOS nestalo 😉
 
Tomu moc nerozumím, mě sice notifikace nepřišla, ale jak říká @macdav 10 je furt 10, takže v neděli přijdu na čas tak jak jsem ho rezervoval.
 
To sice ano, ale musí se to v programu ošetřit, což se evidentně ve verzi pro iOS nestalo 😉
Jako jak osetrit? Na golf nechodis v nedeli v 2:00...
 
No ono se tu smějete, že 10:00 je přece 10:00, ale v tomhle případě to tak není, TT tam má skutečně celkem zajímavou chybu. Ta zpráva mi dneska taky přišla, ale já to tušil už předtim, protože jsem i objednal teetime na Zbraslav na neděli v 14:39. Telefonicky, protože Zbraslav to teď jinak neumožňuje. Druhý den jsem se pro kontrolu kouknul do TT a tam mám 15:39. Tak si říkám, jestli jsem blbej, jestli jsem to objednal dobře, nebo jestli na recepci udělali chybu? Chtěl jsem tam volat, ale ještě mě napadlo, že TT v mobilu je nový, jestli tam nemaj chybu kvůli posunu času, tak jsem kouknul na TT na webu a tam mám správně 14:39. Chyba tedy odhalena.

Problém je tedy ten, že v aplikaci TT na iOS (nikoli Android!) se od neděle zobrazují všechny časy s hodinou navíc. Tzn. pokud si přes aplikaci zarezervujete teetime na 12:00, tak reálně se do rezervačního systému zapíše rezervace na 11:00. Proto doporučuju zkontrolovat na webu, tam je to v pořádku. Takže poznámka, že 10:00 je přece jenom jednou, není úplně správná, protože se může stát, že v jeden čas se na týčku sejdou dva flighty - jeden, co rezervoval přes Android a druhý co rezervoval přes iOS :)
 
Jako jak osetrit? Na golf nechodis v nedeli v 2:00...
Správným naprogramováním, čili správně ošetřit "letní" čas vers. systémový (pozor to není ten čas, co se ti ukazuje na jako hodiny mobilu ;)).
 
10:00 je v lete i v zime.
Právě, že není - alespoň z hlediska výpočetních systémů a také z astronomického hlediska 🤭
 
Ad chyba a čas - to se prostě stává. Je skvělé, když se na to přijde dřív a je šance upozornit a následek zachránit. Nijak bych se v tomto případě na TT nezlobil. Děje se to jiným gigantům. Tyhle chyby bohužel jsou a jsou mnohem častější, než prosákne na veřejnost a týkající se skoro každého software. A následky mohou být v některých případech poměrně fatální - s tím, jak jsme na tehnologiích čím dál víc závislí. Pokud vezmu příklad, tak třeba jen nějaké přesné dávkování léku atp, nebo třeba automatizovaný provoz infrastruktury... Ono se občas řekne, že by bylo dobré si to zkontrolovat. Jenže těch možností a variant na celém světě je tolik, že to prostě není v lidských silách a na některé nedostatky se přijde i přes sebelepší snahu až v reálném provozu. Takovýto problém může vzniknout velmi snadno - zkusím co nejvíce lajcky jeden možný scénář: dneska na programování téměř čehokoli pro úsporu času/zdrojů používáte již hotové "třídy", které se spojují do... (nepodstatné pro představu) a produkt s nějakými úpravami vlastně "skládáte" z hotových kostek a velmi záleží, kdo takovou třídu dělal a pro jaký účel. Úplně klidně v jeho zadání něco jako změna času být vůbec nemusela. A daného programátora to ani nemuselo napadnout - protože to třeba ani sám nezná. To, co je pro zákazníka/zadavatele automatické, nemusí být automatické pro toho, kdo to vyrábí. A nebo to i ta třída umí, ale nebylo dané možností reálně využito nějakým polozapomenutým parametrem při této konkrétní implementaci. Co já vím, jestli třeba v Indii mají letní/zimní čas. A postupem času se z takovéto "třídy" stane standard i jiných software a žije si vlastním životem a používá se na druhém konci světa, kde v některé kombinaci proměnných to může házet nesmysly. A pak každý předpokládá... Btw. u Applu tuším v roce 2010 nebo 11 měli podobnou chybku i v přímo integrovaném budíku - kdy milionům lidí na celém světě zazvonil budík o hodinu později. Mnozí se docela vztekali, že zmeškali vlak, letadlo, zásadní nákup na burze atp... bylo kolem toho poměrně haló.

Kdyby nebyla časová pásma, různé letní a zimní časy, převody jednotek atp, tak půlka IT lidí nemá co dělat. :-D To je tedy trochu s nadsázkou a naštěstí tím, jak je doba provázaná a globální, tak se na toto většinou už přijde dřív, než je pozdě. Ale když jedna parta mluví v km, druhá v mílích... a nevyříkaj si to dopředu (a nebo tu smluvenou jednu míru zapomenou předat svému subdodavateli), tak je to ve výsledku docela blbý - protože na "holém" výsledném čísle to ne vždy poznáte (a to že se k tomu na konci "textově" přilepí řetězec "km" nutně neznamená, že to kilometry skutečně vyplivlo). :)

Takže tím, že na to TT přišel a včas všem dané info rozeslal, je podle mého fajn. A tak by to při zjištěné chybě, která může ovlivnit něco reálného, mělo být. :up:
 
Upraveno:
Tak jsem dnes dělal rezervaci na Liberec - Machnín a v mobilní aplikaci mi to nenabídlo platbu na recepci, ale pouze kartou nebo Google pay... Přes počítač to bez problému zarezervovalo platbu na recepci... Jinak to prostředí mi nepřijde nějak nepřehledný...
 
Aktualizace v 2.0.4 - iOS

Přidána možnost smazat tréninkovou hru - tedy alespoň menu tuto volbu obsahuje.

Bohužel výsledek - viz screen shot 👎
0DB3A428-CCB4-41EB-A6C1-E7C734FF6C28.jpeg
 
Rezervoval jsem si na odpoledne hru na Černém Mostě a mile překvapen, že tam nahráli i "volné hry" co jsem dostal k členství. Sice je v mých benefitech nevidím, ale pak jsem při způsobu placení mohl toto vybrat. :up:
 
Také mi to hodně blbne, často není vidět na více dní dopředu a ukazuje to plné hřiště, ikdyž by mělo býti volno.
Také je velmi složité se dostat na výpočet hracích hendikepů nebo se jen špatně dívám?
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom