Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Rezervace hry v ČR - Teetime, Týčko...

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
...že by se o tom štěbetalo mezi hobby hráči, to ne. Aneb co jedna paní povídala: TT nedávno vypověděl (ukončil/navrhl ukončit) smlouvu všem/mnoha hřištím (?) s tím, že bude uzavřena nová. Jak to říci kulantně - TT na nových podmínkách pod záminkou sjednocení "licencí" rozhodně bit nebude. Co jsem zaslechl, tak u pár hřišť nové podmínky příliš nadšení nevyvolalo a jednání budou určitě pokračovat.

No, jsem zvědav, jak to celé dopadne, koneckonců, v dubnu uvidíme, jestli se podaří najít nějaký dočasný kompromis a změnu jako hráči v podstatě nepoznáme (rozuměj - všichna hřiště, co jsou budou na TT dál), nebo se někteří dříve či později odtrhnou.

Už i jiní hráči i vývojáři IT systémů si brousí zuby a mapují terén, zdali by si nemohli ukousnout kousek z toho jablka rezervační alternativou/konkurencí.

Nevíte někdo o tom víc z Vašich klubů? Případně můžete to info potvrdit, že se tak nyní děje nebo je to jen fáma?
 
Upraveno:
Jen jsem si vzpomněl na jedno české přísloví „Kdo chce víc, nemá nic”

Tak se třeba dočkáme alternativy, která bude výhodná pro všechny.
 
Asi na tom neco bude (viz obrazek), respektive suskal se, ze prave Golferis ma pripravit nejakou alternativu

IMG_EE638BABD6CC-1.jpeg
 
No to je velka skoda, ten system funguje dobre. Skoda ze majitele TT nehledaji moznost vydelku jinym zpusobem nez natahovat cenu za licenci. Pravda je ze systemu je ve svete spousty.
 
No to je velka skoda, ten system funguje dobre. Skoda ze majitele TT nehledaji moznost vydelku jinym zpusobem nez natahovat cenu za licenci. Pravda je ze systemu je ve svete spousty.
Já myslím že majitelé TT naopak hledají všechny možné cesty k tomu, jak výdělek navýšit:). Férově musím přiznat, že jejich nový přístup je poměrně logický v situace, ve které se ocitli. Avšak nejsem si jist, že jim přinese to, co od toho očekávají...
 
Já myslím že ČGF by měla mít svůj vlastní nezávislý systém rezervací
 
Já myslím že ČGF by měla mít svůj vlastní nezávislý systém rezervací
Ano, i toto se jeví jako relativně zajímavé řešení, které by hřištím dalo určitou operativní volnost a jistotu zázemí. Je však potřeba si uvědomit, že ČGF sdružuje kluby a nikoliv hřiště a provozovatele. Kluby až na několik výjimek žádné hrací časy neprodávají...
 
Já myslím že majitelé TT naopak hledají všechny možné cesty k tomu, jak výdělek navýšit:). Férově musím přiznat, že jejich nový přístup je poměrně logický v situace, ve které se ocitli. Avšak nejsem si jist, že jim přinese to, co od toho očekávají...

Víš jak, s jídlem roste chuť. A i když je teď TT monopol a ČR jsou malý rybníček, dříve nebo později nějaká konkurence vznikne. Zabránit se tomu nedá... Tak proč se ještě nenapakovat, a smluvně si to lépe nepodchytit, dokud to jde a reálně ještě konkurence moc není. Resp. je krátce před sezónou a na vývoj vlastního řešení není čas a mnohde ani chuť a síla, do března.
 
Doufám, že se nějaký plnohodnotný konkurent brzy najde, nenažranost není dobrá vlastnost!

Třeba bude rezervace jednou zajišťovat 19.jamka.cz
 
Ano, i toto se jeví jako relativně zajímavé řešení, které by hřištím dalo určitou operativní volnost a jistotu zázemí. Je však potřeba si uvědomit, že ČGF sdružuje kluby a nikoliv hřiště a provozovatele. Kluby až na několik výjimek žádné hrací časy neprodávají...
je to zajimave, ze v AT vetsina klubu zrusila sve registracni systemy a vse se zdruzilo na jedno misto na web golf.at, ktery je to same jako CGF.cz
(i kdyz i zde se najde par klubu, ktere tam nejsou)
 
Já myslím že majitelé TT naopak hledají všechny možné cesty k tomu, jak výdělek navýšit:). Férově musím přiznat, že jejich nový přístup je poměrně logický v situace, ve které se ocitli. Avšak nejsem si jist, že jim přinese to, co od toho očekávají...
Proc myslite, ze je ten prostup logicky? V jake situaci se TT ocitl?
 
Proc myslite, ze je ten prostup logicky? V jake situaci se TT ocitl?
Doporučuji se nejdříve představit a něco o sobě říci, ať víme, s kým máme tu čest:).
 
Doporučuji se nejdříve představit a něco o sobě říci, ať víme, s kým máme tu čest:).
Golf hraju asi 10 let, vzdy spis s klienty nez sam. Delam na volne noze v privatnim pojistovnictvi uz radu let a diky tomu se dostavam i na hriste a posledni dobou se vic zajimam, jak to v te nasi republice funguje v tomto prumyslu. Pouzival jsem starou aplikaci teetime a ta nova mi moc nevyhovuje a tak me zajima jak jsou vlastne rozdane karty v tomto businessu…
 
No to je velka skoda, ten system funguje dobre. Skoda ze majitele TT nehledaji moznost vydelku jinym zpusobem nez natahovat cenu za licenci. Pravda je ze systemu je ve svete spousty.
Obecne mate pravdu, ale ta nova aplikace mi moc zdarila neprijde :( Myslim, ze tam se vydal tt spatnou inovaci … Jsem nazoru, ze nektere veci neni nutne menit kdyz funguji dobre…
 
Proc myslite, ze je ten prostup logicky? V jake situaci se TT ocitl?

Monopol. A s monopolem zpravidla roste chuť a snaha prostě sklidit plody neexistující konkurence v ČR. A TT je soukromá firma, tak proč by ze svého pohledu se nesnažila maximalizovat svůj zisk a nechovala se tržně?
 
Jo, to mate pravdu ;-) Ale kdyz to ten monopol prezene, pak je jasne ze si vyrobi konkurenci a neprateleske prostredi, a to mi prijede hloupe… kratkozrake… na jejich miste bych se spis snazil klienty udrzet pohromade silnym a dobrym prouduktem.. Ale kdyz vidim tu soucasnou verzi mobilni aplikace tak mi prijde jako by jim to bylo jedno a davaji prilezitost vzniku konkurence.. Ale tedy nevim s cim nebo s jakym produktem pracuji hriste. Znam jen aplikaci Teetime. Pokud k tomu pridaji ale hristim zdrazovani, pak je to asi cesta do pekel. Nechapu moc co se tam zmenilo a proc tak najednou, nebo zda je to jakasi forma arogance? Prijde mi to skoda to rozbit ;-( Nevite jak dlouho uz jsou na trhu?
 
Přidám trochu mého pohledu jako nováčka ve světě golfu. Mě zase TT přijde super jsou tam zohledněné všechny reciprocity (většinou) a případně i další možné akce a slevy. Systém rezervací a odbavení funguje skvěle teda za mne. A upřímně jsem zkoušel udělat nějaké rezervace fee na severu Anglie a teď se díval jak se dá rezervovat hřiště ve Španělsku či Portugalsku tak musím říct že Český TT je úplně skvělí neznám úplně pozadí vztahu TT a hřišť ale to pro mne není úplně podstatné. Monopol samozřejmě není dobrý, jen mám obavu když vznikne konkurence aby jsem se potom nedostali do stavu kdy bude třeba opět volat či psát na recepci hřiště o potvrzení teetime jelikož všichni budou zprostředkovatelé ale nikdo nebude garantovat informaci nebo bude potřeba mít několik platforem pro rezervaci jelikož každé hřiště bude spolupracovat s jiným serverem.

A dám ještě jednu úvahu do pléna mě se třeba u https://www.golfnow.com/ líbí že mají "hot deals" kdy třeba hřiště chtějí prodat volné, neatraktivní fee za pomoci slev. Je to atraktivní spíše pro všudehráli ale je to zajímavá funkce kdy člověk přemýšlí kam půjde hrát a může to rozhodování ulehčit.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom