Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Tech Talk - odborná diskuze k vybavení - rady, otázky, názory

Michal Prokop

Člen fóra
Možná by bylo dobré mít tu téma pro řešení odborných a technický problémů ve světě vybavení. Tím myslím názory, otázky a odpovědi na podrobnější vlastnosti a parametry holí, shaftů a gripů. tedy například: flex shaftu, švihové váhy hole, typů gripů, sensicore, apod. Obecné dotazy typu, je lepší grafit nebo ocel prosím jinam.

Takže ptejte se, raďte, diskutujte :)
 
Michale když už jsme u toho, je lepší ocel nebo grafit?:)))
 
mkopcak řekl:
Michale když už jsme u toho, je lepší ocel nebo grafit?:)))
Tohle uz je 100x vyreseny, zalezi preci na tom jake barvy k tomu mas grip. 
Ok, stop trolling... :) 

Michale mozna bych jednu mel. Trener by nedavno pujcil na zkousku Callaway Apex Pro na "nejakem novem" grafitovem shaftu stribrne barvy (vice info netreba...). Nestihl jsme si zapamatovat nazev, ale vypadalo to na pohled jak ocel (lesk) a byl jsem strasne prekvapenej, jak dobre se mi s tim hralo (coz je informace hodnotna asi jako... no moc ne: ). Je pravda, ze ty grafity pro zeleza jsou dnes uplne jinde nez pred 10ti lety? 
 
Ja jsem byl na fitingu Callaway Apex a zkousel jsem ocel a grafit. Podle vyhodnoceni z mereni mi vychazelo ze z grafitem jsem mel vetsi rozptyl a kratsi ranu nez se zelezem. Tak jsem vybral zeleza ale ted nekdy se mi zda ze citim jiste svaly o kterých jsem dřív ani nevedel
 
A zkousel si Apex ci Apex pro? Ja jsem byl strasne prekvapenej, jak mi pocitove sedelo to kovane pro (nejsem HCP range techto holi). Ale bylo to v indooru, takze realny vykon jsem nevidel. Pouze meril rychlost hlavy a ciste pocit z rany. Navic vubec nemam rad Callaway... strasny pocit, kdyz ti sedne hul znacky, co se ti nelibi :)))
 
Ja s mojim HCP jsem zustal u Apex. Zkousel jsem i PRO ale s tim jsem se trapil ....
Jsou kovane a mají krasny zvuk pokud trefíš dobře, Muj trenér mel puvodni Ben Hogan Apex a toto je pry nastupce tech holi.
Ja zase neznam skoro nic jiného nez Callaway. Zkousel jsem X2 a x2 pro, ale ty mi vůbec nesedely. Na zacatku jsem mel Willson ProStaf .
 
Ocel nebo grafit je vždy zapeklitá otázka :) Ono totiž není ocel jako ocel a grafit jako grafit. Psal jsem o tom  (vlastnostech shaftů) nedávno seriál pro golf.cz, tak kdo chce tak si jej tam může najít. Předpokládám, že ty články, ale zreplikujeme i tady, tak se můžete snad začít těšit.

Na Callaway dávají co jsem našel UST Recoil - http://www.callawaygolf.com/golf-clubs/irons-2016-apex-pro.html
Ten je v originálu brán jako velmi kvalitní. Není ale žádným velkým tajemstvím, že shafty co vyrábí výrobci a prodávají je samostatně se liší od těch, které stejní výrobci shaftů dodávají na hole jednotlivých značek vyráběné v velkých seriích. Od značek je většinou zadání takové: udělejte nám shaft "rozumné" kvality za "přijatelnou" cenu. Vezme se tedy originální shaft, trochu (někde více, někde méně - dle tlaku na cenu) se ošidí, a pak se na něj napíše třeba mede for Callaway, nebo se jen změní číslo gramáže 90 na 95 a nebo se to třeba jmenuje místo F3 například F440. Cena i kvalita se pak liší. Uvedu třeba příklad současných Nike holí - Standardní grafit se jmenuje Recoil 400 series, příplatek za tento grafit (oproti standardní oceli) je nějakých 400,- Kč na hůl. Můžete si ale stejné hole objednat s Recoilem 95 (originálem) a příplatek je hned 2000,- Kč. Kvalita i cena rozdílná, ale také nutno podotknout, že originální Recoil není pro každého - je to poměrně tuhý a těžký grafit, zatímco verze 400 je takový průměrný standard.

Pokud jde o kvalitní grafitové shafty, tak mohu jmenovat:
UST Recoil, Aerotech Steelfiber a Matrix Program F15 - všechny ale pro zkušenější a rychlejší šviháky, velmi kvalitní, ale taky v cenách 2-3 tisíce za kus.

Pro pomalejší a běžné hráče je pak super série Matrix Radix S - hned v několika gramážích určeno pro širokou golfovou veřejnost.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom