Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa TECH 19.jamka: Název pro "skupiny"

TECH 19.jamka: Název pro "skupiny"


  • Hlasovalo
    13

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Tentokrát provozní anketa 19.jamky.

Na 19.jamce bude během následujících dnů realizovaná funkcionalita Skupin. Skupiny budou řešit situace vyčlenění části fóra do samostatného "chlívku", tam kde je to přínosné - tak, aby daná diskuse "netapetovala" zbytek 19.jamky. Skupiny budou moci být veřejné (přístupné všem), soukromé (viditelné, ale přístupné na pozvání), tajné (nebudou ani vidět - jen na pozvání). Typicky by měly řešit situace např.:
  • dlouhodobá organizace túry (pouze pro hráče dané túry)
  • prostor pro subjekty nějakého subjektu - ovečky jednoho trenéra, fanoušci konkrétního shopu, interní členové klubu
  • fanskupiny - pražáci a pražské hospody, sever, východ, západ, morava...
  • nogolf skupiny - témata a oblasti, které některé z nás mohou zajímat, ale v celku nepatří ve svém objemu na golfové fórum.
  • skupiny přátel, spolků, soukromých túr a kamarádů - diskusní prostor pro ně
Mám po této funkci už poptávku, kdy pár subjektu by rádo využívalo fórum pro komunikaci se svými členy, ale nechtějí/nemohou to řešit veřejně, případně by příliš "zatapetovali" fórum tématem, který není zajímavý třeba i geograficky pro ostatní členy 19.jamky. Skupiny dále budou mít možnost vyhlašovat Eventy (události - srazy, turnaje, významné dny skupiny) - propisující se do kalendáře skupiny atp.

Rád bych se zeptal členů, jakým způsobem byste tyto "skupiny" pojmenovali. Viz anketa:
  • skupiny
  • salónky
  • kluby
  • místnosti
  • jinak, jak?
Díky za pomoc a konstruktivní názory. :up:

---

Do ankety jsem k názvům cíleně nepřidával žádný komentář, ale za sebe:
  • skupiny - díky sociálním sítím zaběhnuté, není třeba experimentovat a objevovat kolo
  • salónky - líbí se mi, působí "jinak", ale možná konzervativní a takové neuchopitelné
  • kluby - taky se mi líbí - je to golfové. Možná ale příliš zavádějící. Ale proč by na Jamce nemohl být Klub roztržitých tatínků?
  • místnosti - používalo se dříve na diskusních chatech - a v podstatě to tak bylo: Místnost pro seznamování, Místnost pro inzerci, Místnost pro Pražáky, Místnost pro...
 
Upraveno:
Ti, co jste hlasovali pro "Kluby" - mohu se zeptat, proč? Nedomníváte se, že je to příliš zavadějící s klasickými golfovými kluby, nebo tuhle spojitost nevnímáte jako problém? Přiznám se, že se mi Kluby 19.jamky jako takové líbí, snad ale jen kvůli tomu, že to zní tak jakoby více "trvale".

"Místnost" - řešil by to problém případné záměny s kamenným klubem. Ještě jsem chytl variantu, že by nemuselo být špatné se poohlédnout po anglických ekvivalentech typu "Room, circle, house, group, band, unit, company, block, body".

---

Jen aby se to nezvrhlo na kluby elit pouze pro “ vyvolené” a jamka upadla 😢🆘

Věřím, že ne. Dlouhodobě řeším určitou fluktuaci uživatelů a zacílení Jamky.

- golfová témata vs méně golfová vs negolfová témata
- golfisti sportovní versus golfisti hobby a pro ně zajímavé oblasti
- odbornost versus zábava, soutěže, pošťuchování
- tapetování tématem mimo záběr ostatních (lokalita, aktivita)
- uživatelé a jejich různé vzájemné antipatie
- možnost se viditelně spojovat do skupinek např. se společnou lokalitou

Jsem přesvědčen, že existují určité oblasti, které si zaslouží využít možností Jamky jako fóra komunity, která kolem je a umožnit vystavění "místností" , která umožní danou záležitost řešit v kruhu lidí, pro které je blízká.

Pokud vezmu ty "místnosti" individuální, nekomerčního charakteru: tak například běhání. Je tu X z nás, kteří běhají. Máme tu své vlákno, které je už kdesi dávno zapadlé. Což má několik důvodů: negolf, blbě se to hledá (pokud není někde na první stránce, nového běžce na Jamce to nenapadne, určitě i stud tam psát, protože je to přece golfové fórum). Kdežto když bude místnost "Běžci 19.jamky" - tak já třeba jejím členem budu, protože je to pro mě nějaká bublina a zajímá mě, kde kdo a jak z 19.jamky běhá. Umožní mi to nějaké propojení - a zároveň tím, že si budeme sami posílat každý tip na zajímavý závod, nebudeme tapetovat na zbytku Jamky.

Domnívám se, že by to mohlo být přínosem i z této nekomerční roviny. Určitě pak je i "komerční" rovina - například pořádání túry: Pokud budu dělat túru v Praze, tak je hezké na ní upozorňovat pravidelně aktualizací fóra, ale mnoho lidí prostě z Prahy není a zbytečně jim to danou informaci automaticky hlásí. Zároveň to pro nepřihlášené obraz, že se tu řeší jenom jedna Pražská túra (což tedy je zatím pravda) a tím, že je to jen pro Pražáky. A určitě není cesta takové vlákno ignorovat, jako spíše je dát do konkrétní skupiny témat, na které se dá odkázat a sem tam jednou/dvakrát měsíčně veřejně anoncovat - milí Jamkaři, máme tady tuhle skupinu/místnost/klub, je u nás nového tohle, pokud tě to zajímá a je ti to blízké, tady se přihlaš.

Samozřejmě riziko, které zmiňuješ existovat může, ale nebál bych se toho. Nemyslím, že vzniknou desítky místností/skupin/klubů. A pokud by to tenhle výsledek mít mělo, tak to už tu budou tisíce uživatelů, z toho stovky aktivních a bude to už funkční nezbytnost. Takže primárně to vnímám nyní tak, že využiju skupiny a jejich vybalancování pro konkrétní toury a další komerční aktivity, které se na "Hlavní Jamku" moc nehodí a pravděpodobně pro negolfové oblasti. A uvidíme.
 
Ti, co jste hlasovali pro "Kluby" - mohu se zeptat, proč? Nedomníváte se, že je to příliš zavadějící s klasickými golfovými kluby, nebo tuhle spojitost nevnímáte jako problém? Přiznám se, že se mi Kluby 19.jamky jako takové líbí, snad ale jen kvůli tomu, že to zní tak jakoby více "trvale".

"Místnost" - řešil by to problém případné záměny s kamenným klubem. Ještě jsem chytl variantu, že by nemuselo být špatné se poohlédnout po anglických ekvivalentech typu "Room, circle, house, group, band, unit, company, block, body".

---



Věřím, že ne. Dlouhodobě řeším určitou fluktuaci uživatelů a zacílení Jamky.

- golfová témata vs méně golfová vs negolfová témata
- golfisti sportovní versus golfisti hobby a pro ně zajímavé oblasti
- odbornost versus zábava, soutěže, pošťuchování
- tapetování tématem mimo záběr ostatních (lokalita, aktivita)
- uživatelé a jejich různé vzájemné antipatie
- možnost se viditelně spojovat do skupinek např. se společnou lokalitou

Jsem přesvědčen, že existují určité oblasti, které si zaslouží využít možností Jamky jako fóra komunity, která kolem je a umožnit vystavění "místností" , která umožní danou záležitost řešit v kruhu lidí, pro které je blízká.

Pokud vezmu ty "místnosti" individuální, nekomerčního charakteru: tak například běhání. Je tu X z nás, kteří běhají. Máme tu své vlákno, které je už kdesi dávno zapadlé. Což má několik důvodů: negolf, blbě se to hledá (pokud není někde na první stránce, nového běžce na Jamce to nenapadne, určitě i stud tam psát, protože je to přece golfové fórum). Kdežto když bude místnost "Běžci 19.jamky" - tak já třeba jejím členem budu, protože je to pro mě nějaká bublina a zajímá mě, kde kdo a jak z 19.jamky běhá. Umožní mi to nějaké propojení - a zároveň tím, že si budeme sami posílat každý tip na zajímavý závod, nebudeme tapetovat na zbytku Jamky.

Domnívám se, že by to mohlo být přínosem i z této nekomerční roviny. Určitě pak je i "komerční" rovina - například pořádání túry: Pokud budu dělat túru v Praze, tak je hezké na ní upozorňovat pravidelně aktualizací fóra, ale mnoho lidí prostě z Prahy není a zbytečně jim to danou informaci automaticky hlásí. Zároveň to pro nepřihlášené obraz, že se tu řeší jenom jedna Pražská túra (což tedy je zatím pravda) a tím, že je to jen pro Pražáky. A určitě není cesta takové vlákno ignorovat, jako spíše je dát do konkrétní skupiny témat, na které se dá odkázat a sem tam jednou/dvakrát měsíčně veřejně anoncovat - milí Jamkaři, máme tady tuhle skupinu/místnost/klub, je u nás nového tohle, pokud tě to zajímá a je ti to blízké, tady se přihlaš.

Samozřejmě riziko, které zmiňuješ existovat může, ale nebál bych se toho. Nemyslím, že vzniknou desítky místností/skupin/klubů. A pokud by to tenhle výsledek mít mělo, tak to už tu budou tisíce uživatelů, z toho stovky aktivních a bude to už funkční nezbytnost. Takže primárně to vnímám nyní tak, že využiju skupiny a jejich vybalancování pro konkrétní toury a další komerční aktivity, které se na "Hlavní Jamku" moc nehodí a pravděpodobně pro negolfové oblasti. A uvidíme.
Já bych chtěl místnost leváků... 😉 Dobrej nápad, náčelníku! 👏
 
Ti, co jste hlasovali pro "Kluby" - mohu se zeptat, proč? Nedomníváte se, že je to příliš zavadějící s klasickými golfovými kluby, nebo tuhle spojitost nevnímáte jako problém? Přiznám se, že se mi Kluby 19.jamky jako takové líbí, snad ale jen kvůli tomu, že to zní tak jakoby více "trvale".

"Místnost" - řešil by to problém případné záměny s kamenným klubem. Ještě jsem chytl variantu, že by nemuselo být špatné se poohlédnout po anglických ekvivalentech typu "Room, circle, house, group, band, unit, company, block, body".

---



Věřím, že ne. Dlouhodobě řeším určitou fluktuaci uživatelů a zacílení Jamky.

- golfová témata vs méně golfová vs negolfová témata
- golfisti sportovní versus golfisti hobby a pro ně zajímavé oblasti
- odbornost versus zábava, soutěže, pošťuchování
- tapetování tématem mimo záběr ostatních (lokalita, aktivita)
- uživatelé a jejich různé vzájemné antipatie
- možnost se viditelně spojovat do skupinek např. se společnou lokalitou

Jsem přesvědčen, že existují určité oblasti, které si zaslouží využít možností Jamky jako fóra komunity, která kolem je a umožnit vystavění "místností" , která umožní danou záležitost řešit v kruhu lidí, pro které je blízká.

Pokud vezmu ty "místnosti" individuální, nekomerčního charakteru: tak například běhání. Je tu X z nás, kteří běhají. Máme tu své vlákno, které je už kdesi dávno zapadlé. Což má několik důvodů: negolf, blbě se to hledá (pokud není někde na první stránce, nového běžce na Jamce to nenapadne, určitě i stud tam psát, protože je to přece golfové fórum). Kdežto když bude místnost "Běžci 19.jamky" - tak já třeba jejím členem budu, protože je to pro mě nějaká bublina a zajímá mě, kde kdo a jak z 19.jamky běhá. Umožní mi to nějaké propojení - a zároveň tím, že si budeme sami posílat každý tip na zajímavý závod, nebudeme tapetovat na zbytku Jamky.

Domnívám se, že by to mohlo být přínosem i z této nekomerční roviny. Určitě pak je i "komerční" rovina - například pořádání túry: Pokud budu dělat túru v Praze, tak je hezké na ní upozorňovat pravidelně aktualizací fóra, ale mnoho lidí prostě z Prahy není a zbytečně jim to danou informaci automaticky hlásí. Zároveň to pro nepřihlášené obraz, že se tu řeší jenom jedna Pražská túra (což tedy je zatím pravda) a tím, že je to jen pro Pražáky. A určitě není cesta takové vlákno ignorovat, jako spíše je dát do konkrétní skupiny témat, na které se dá odkázat a sem tam jednou/dvakrát měsíčně veřejně anoncovat - milí Jamkaři, máme tady tuhle skupinu/místnost/klub, je u nás nového tohle, pokud tě to zajímá a je ti to blízké, tady se přihlaš.

Samozřejmě riziko, které zmiňuješ existovat může, ale nebál bych se toho. Nemyslím, že vzniknou desítky místností/skupin/klubů. A pokud by to tenhle výsledek mít mělo, tak to už tu budou tisíce uživatelů, z toho stovky aktivních a bude to už funkční nezbytnost. Takže primárně to vnímám nyní tak, že využiju skupiny a jejich vybalancování pro konkrétní toury a další komerční aktivity, které se na "Hlavní Jamku" moc nehodí a pravděpodobně pro negolfové oblasti. A uvidíme.
já, requo, obdivuji, co jsi vybudoval!
A chápu, že jakákoli změna, posun, vyžaduje nejen strategické úvahy ale i spoustu další práce.

Zkusím pohled nováčka:
- golfová témata vs méně golfová vs negolfová témata
zaplať bůh, že to tu žije hlavně golfem, s tím mě totiž každý jiný hned vyhodí, že ho to moje krákání o golfu nebaví...
- golfisti sportovní versus golfisti hobby a pro ně zajímavé oblasti
je v tom fakt tak velký rozdíl? (mentálně?)
- odbornost versus zábava, soutěže, pošťuchování
to tu teď pěkně funguje, ne?
- tapetování tématem mimo záběr ostatních (lokalita, aktivita)
?
- uživatelé a jejich různé vzájemné antipatie
to patří k životu, co?
- možnost se viditelně spojovat do skupinek např. se společnou lokalitou
to také funguje, ne?

čeho jediného se bojím, jsou uzavřené skupiny...
to přesně funguje na všelijakých dámských serverech, lidi se tam uzavřou, když chceš přístup, napíšou ti sorry, my se tu známe už pět let...
a tady teď funguje skvostná otevřenost, že si mohu číst i názory daleko golfově zkušenějších členů. Mám možnost je vůbec poznat!

tak držím palce, ať to nějak promyslíš a zvládneš. Fakt držím palce, protože teď je to tu skvělý!
 
já, requo, obdivuji, co jsi vybudoval!
A chápu, že jakákoli změna, posun, vyžaduje nejen strategické úvahy ale i spoustu další práce.

Zkusím pohled nováčka:
- golfová témata vs méně golfová vs negolfová témata
zaplať bůh, že to tu žije hlavně golfem, s tím mě totiž každý jiný hned vyhodí, že ho to moje krákání o golfu nebaví...
- golfisti sportovní versus golfisti hobby a pro ně zajímavé oblasti
je v tom fakt tak velký rozdíl? (mentálně?)
- odbornost versus zábava, soutěže, pošťuchování
to tu teď pěkně funguje, ne?
- tapetování tématem mimo záběr ostatních (lokalita, aktivita)
?
- uživatelé a jejich různé vzájemné antipatie
to patří k životu, co?
- možnost se viditelně spojovat do skupinek např. se společnou lokalitou
to také funguje, ne?

čeho jediného se bojím, jsou uzavřené skupiny...
to přesně funguje na všelijakých dámských serverech, lidi se tam uzavřou, když chceš přístup, napíšou ti sorry, my se tu známe už pět let...
a tady teď funguje skvostná otevřenost, že si mohu číst i názory daleko golfově zkušenějších členů. Mám možnost je vůbec poznat!

tak držím palce, ať to nějak promyslíš a zvládneš. Fakt držím palce, protože teď je to tu skvělý!

Konstruktivní text a náhled, díky.

Vnímám to trochu jinak, ale obecně se dá říct i k budoucím Místnostem/Skupinám/Klubům, že to může být dobrý sluha, ale zlý pán. Nemám v plánu převádět jamku jako celek na Místnosti. Jako spíše umožnit samostatné celky uživatelům, aby si dál žili vlastním životem bez ohledu na to, co se musí "hlídat" z nějakého celkového kontextu veřejného prostoru - a řešit alterantivní sdílení informací již pouze relevantní skupině lidí, které daná informace zajímá (např. regionálně).

Nemyslím si, že každému je současná podoba 19.jamky blízká, z mnoha důvodů (což mám od mnohých i již bohužel minulých členů 19.jamky i osobně potvrzeno) a důvody jsou za ty 4 roky mnohé. Od přirozené fluktuace po nepřehlednost a zahlcení témat z jejich strany "neodborným balastem" až třeba po nemožnost dlouhodobě oslovit a konstruktivně pracovat se svojí "bublinou", se kterými je přímo něco spojuje. Samozřejmě sem patří i osobní antipatie a vzájemná neschopnost tolerance názorů - včetně antipatií i k mě samotnému, příp. způsobu, jak je/není jamka moderována. O všech zmíněných bodech se dá hovořit a dívat na to z více úhlů a diskusi samozřejmě uvítám.

Ale určitě je pravda a je to dobrý postřeh, že by nemělo dojít k vyčlenění veřejně dostupných golfových témat někam do uzavřených místností a tím tu různorodost a dostupnost informací ztratit/nerozvíjet. Je a byl to jeden z hlavních cílů, proč jsem Jamku kdysi zakládal - právě to, že i mě taková otevřená platforma chyběla. :)
 
Upraveno:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom