Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Taylormade R7 TP

JardaK

Guru fóra
Klub
Beřovice
HI (HCP)
14.6
Ahoj,
uvažuji o nákupu těchto hraných holí.
Buď pro syna (pokud mu sednou), nebo pro sebe (pokud budou sedět lépe než moje předpotopní mizuna).
Zítra si je půjdu s prodávajícím vyzkoušet, zatím neznám původ ani stav. Přesto se chci zeptat, pokud někdo máte zkušenost s těmito konkrétními holemi:
1. Jak moc vhodné budou pro začátečníka? Synovi budou vyhovovat délkou (bohužel syn i já potřebujeme o 1.5 palce prodloužené, takže výběr hraných je minimální) i tuhostí shaftu (stiff), nicméně jeho hra je zatím někde na úrovni HCP36 a dost nekonzistentní (má ovšem extrémně měkké shafty na něj, což podle trenéra je problém)
2. Jak moc se mám bát fake? Objevují se v ČR fake Taylormade?
3. cokoliv dalšího, co mi k těm holím můžete říct...
 
0. Hrál jsem -> supr hole, určitě za mě jedny z "legendárních" holí od TM. Jen škoda, že nebyly kované (TM dělalo pak i TP forged - to byly také pecky).
1. Obecně nejsou vhodné pro začátečníka. Ale je to vždy hodně individuální. Rozhodně je potřeba míč aspoň trošku slušně trefovat, jinak to člověk pocítí. Ale znám několik hráčů s HCP okolo 20, kteří z nich byly nadšení... Ale začátečníci to určitě nebyli.
2. Mám pocit, že se občas nějaký fake TM oběvil... Nevim ale jak tento model - určitě si vygoogli nějaké tipy, jak faky rozpoznat (jistě něco najdeš). Každopádně, když jsou prodloužené, tak asi byly fittované, takže by to fake být nemusel (ale možná se pletu).
3. Určitě zásadní info je, jaká je cena (jestli jsou to ty z inzerátu na levným golfu, tak tam cena není, pokud dobře vidím). Hole jsou to již hráčské, které na to, že nejsou kované, jsou i docela příjemné pocitově. Něco odpustí, ale určitě né všechno :). Pokud je cena dobrá, hole se ti líbí, budou v dobrém stavu a budeš je schopný na DR rozumně trefovat, tak bych do nich šel. Řekl bych, že jsou to hole vhodné pro někoho, kdo už trošku ví, co to je trefit sweetspot, a chce již sportovnější hole, které ale zároveň i něco málo odpustí...
 
Nemám moc co radit, hrál jsem jen R9 ne TP, hole to byly výborný, jen jsem přešel na grafit. TP je tour preferend takže předpokládám že to bude mít menší hlavy, pak už záleží na tom jak to trefujete(ty i mladej), no a hlavně o pocitu z holí, buď sednou nebo ne. Já měl s přechodem na menší hlavy trošku problém a u delších želez ještě mám :D.  No a další věc( odborník M. Prokop) jestli nemá jít ruku v ruce prodloužením holí s úpravou lie. Jinak přeji šťastnou ruku, myslím že fake hole moc nehrozí, číňani se tenkrát snad ještě tolik neroztahovali  :D .
 
RazoR: Díky, ano jsou. Cena je přijatelná a je k jednání. Zda jsou prodloužené z výroby nebo fittované nevím, hodlám se dozvědět zítra.
Já bych o nich asi ani neuvažoval, kdybych neměl čerstvou zkušenost se starými žiletkami Titleist, které si pořídil kamarád. Zkoušeli jsme je jen tak a bylo to velké překvapení. Neskutečně dobrý pocit v impaktu a žádný problém se s tím trefit do míčku jsem neměl. Totéž kamarád, který má ještě o něco horší hcp než já. 
Každopádně díky za info, určitě nakonec rozhodne stav a pocit při zkoušení.

Karlos: Asi jak píšeš, rozhodně pocit...
 
:) tomuhle se říká syndrom pučených holí;-)... Každopádně žiletka bude většinou kovaná - takže pocitově jiná liga. TP R7 jsou odlitky, takže pocit je takový tupější... Ale zkusíš a uvidíš. Delší železa budou určitě problém na trefení...

Karlos: u odlitků lie neupravíš pokud vím, pouze u kovaných;-)...
 
RazoR: Jo, to bude ono. Je fakt, kdyz jsem si pujcil trenerovu 56 wedge a i nejaky zelezo na X-stiffu, byly rany jedna jako druha:) Je ale taky fakt, ze s tema ziletkama titleist zahral kamarad za tyden 2x Krumlov a 3x Korenec a lepsi pocit i vysledky trvaji. Dokonce trefuje 4i, ktery predtim nevlastnil a zkousi 3i :) HCP 35,9...
Teorie zni, ze ty hole umej hrat (nekdo je to predtim naucil) a tak hrajou za nej:) 
 
To Razor : U Pingů to jde ale jsou připravený z výroby  :D, ostatní fakt nevím, možná stupeň dva jdou.
 
Nektere casty mirne ohnout lze, ale vysledek nejisty. 

Jinak ja jsem hral R7 a R7 draw a byly to super hole. Hlavy na dnesni pomery GI kategorie byly mensi.
TP variantu jsem nemel tu cest. Vizualne to ale bylo temer shodne s R7. Udajne jsou malinko tenci, takze to muze malinko mene kompenzovat slicy/fady a pujde to trosku tvarovat, a asi budou mit vyssi lofty. 
 
Tak hole byly pocitově parádní, ale bohužel ve špatném stavu, nekoupil jsem :(
 
Jen k tomu úhlu lie. Lie nejde ruku v ruce s délkou. Pokud se měří podle tabulek staticky (např. Ping barevná tabulka) tak to tak je, ale staticky se to dělá většinou jen u úplných začátečníků. Pokud má už člověk něco nahráno, měří se to dynamicky, odpalováním z plastové podložky a samolepkami na hole. Výsledky pak bývají různé. Setkal jsem se i s lidmi co mají hole o palec prodloužené hole a lie naopak -2°Flat. Prostě tak švihají.  

Kované hole lze upravovat snadno téměř kdykoliv. U litých je to různé, podle typu. Většina značkových jich ale lze +/-2 ohnout. U Pingu se to pak dá řešit i posláním holí přímo do Pingu. Tam hole ohnou a i přebarví ty tečky. Ani to není nijak výrazně drahé, tuším cca 2 tisíce za set vč. poštovného.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom