Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Východ Svobodné Hamry

Včera jsem poprvé s kamarádem se vyjel podívat do Svobodných Hamrů, do Žďárských vrchů. V kapse voucher na hru, tak rychle to stihnout do konce roku. Byť je sychravý podzim v plném proudu, nakonec počasí vyšlo a nepršelo. Další nevýhoda - aerifikace greenu, ale to tak v tuhle dobu holt je. Hřiště se mi moc líbilo. Je zasazeno v lesích - krásně a přehledně (až na šestku) modelované jamky, na hřišti je klid, byť sem tam je slyšet nějaké to auto z blízké silnice. Byť jsem hrál příšerně, tak hřiště mi složité nepřišlo, bunkrů se tu moc nenajde, za to různých vodních strouh je tu nepřeberné množství - myslím, že jsem žádnou nevynechal. A je to děsně dlouhý (žlutá odpaliště skorem 3km, takže na osmnáctku se člověk docela projde), na odpaliště z klubovny to kousek je přes cvičné plochy a procházka lesem u šestky je skorem na to, aby z lesa člověk vyšel s plným košíkem hub. Děsná štreka. :) Osmá jamka pětipar s délkou 514 metrů mě bude ještě dlouho strašit. Ale to usazení v přírodě - paráda.  Klubovna je pěkná, ale díky konci sezóny se nevařilo, ale kafe po příjezdu jsem dostal. Když jsme s kamarádem skončili hru a najíst nebylo co - recepce s klubovnou zamčená, tak jsme sjeli ve vesnici do historické hospody - tam vařili parádně (Hamerská krčma Jonáš - http://www.hamerskakrcma.cz/). 

A vůbec - celkově bych tohle hřiště zatím se vším všudy zařadil mezi ta lepší, moc se mi líbí i jejich webová prezentace, včetně různých fotek, náhledů, informací atp, viz http://www.gccsh.cz. A plná cena o víkendu za 2x9 jamek 800 Kč. Jo, škoda, že prostě to nemám blíž. Určitě, když pojedu kolem, se do Svobodných Hamrů rád vrátím. 
 
Díky za poznatky Michale.
Je to fakt z ruky, ale až pojedu kolem, zastavím se tam. 
 
Tohle hriste jsem letos mela moznost poznat pri turnaji detske tour severovychod. Tour hraji moji synove, v tu dobu jen ten starsi, sla jsem s nim jako divak a take se mi hriste moc libi. Prochazka mezi 6 a 7 je fakt dlouha, houby jsem v lese nasla  :D  Greeny maji aerifikovane uz docela dlouho, no, je to hriste ve vyssi nadmorske vysce, v tyto dny tam muze snezit. No a krcma ve vsi, jen kousek od hriste, je vyhlasena. Pred par lety jsem v ni byla i ubytovana a ubytovani je tam uzasne!
 
Requo řekl:
Včera jsem poprvé s kamarádem se vyjel podívat do Svobodných Hamrů, do Žďárských vrchů. V kapse voucher na hru, tak rychle to stihnout do konce roku. Byť je sychravý podzim v plném proudu, nakonec počasí vyšlo a nepršelo. Další nevýhoda - aerifikace greenu, ale to tak v tuhle dobu holt je. Hřiště se mi moc líbilo. Je zasazeno v lesích - krásně a přehledně (až na šestku) modelované jamky, na hřišti je klid, byť sem tam je slyšet nějaké to auto z blízké silnice. Byť jsem hrál příšerně, tak hřiště mi složité nepřišlo, bunkrů se tu moc nenajde, za to různých vodních strouh je tu nepřeberné množství - myslím, že jsem žádnou nevynechal. A je to děsně dlouhý (žlutá odpaliště skorem 3km, takže na osmnáctku se člověk docela projde), na odpaliště z klubovny to kousek je přes cvičné plochy a procházka lesem u šestky je skorem na to, aby z lesa člověk vyšel s plným košíkem hub. Děsná štreka. :) Osmá jamka pětipar s délkou 514 metrů mě bude ještě dlouho strašit. Ale to usazení v přírodě - paráda.  Klubovna je pěkná, ale díky konci sezóny se nevařilo, ale kafe po příjezdu jsem dostal. Když jsme s kamarádem skončili hru a najíst nebylo co - recepce s klubovnou zamčená, tak jsme sjeli ve vesnici do historické hospody - tam vařili parádně (Hamerská krčma Jonáš - http://www.hamerskakrcma.cz/). 

A vůbec - celkově bych tohle hřiště zatím se vším všudy zařadil mezi ta lepší, moc se mi líbí i jejich webová prezentace, včetně různých fotek, náhledů, informací atp, viz http://www.gccsh.cz. A plná cena o víkendu za 2x9 jamek 800 Kč. Jo, škoda, že prostě to nemám blíž. Určitě, když pojedu kolem, se do Svobodných Hamrů rád vrátím. 
Tak Jdu s komentářem zase pozdě....promiň Michale :)
Musím se ale ztotožnit s názorem na hřiště. Klidné, rovné, bez velkých překážek. Navíc skoro každá jamka disponuje dost širokou fairwayi (další plus) a jamky jsou dostatečně oddělené, takže je podle mě pro hru opravdu klid i když je hřiště plné. Bunkerů málo - ty by klidně přidat mohli a ty vodní překážky jsou sice malé ale při první hře docela zákeřné. Opravdu se mu povedlo trefit skoro všechny, viď Michale :) ....pro naše hcp dobře hratelné kromě toho 5-ti paru, který je navíc ze 75-ti % do kopce. Holt se musíme naučit dlouhé rány. Aerifikace dost stěžovala putty - míček si tak nějak dělal co chtěl. Na jedničce zimní green, což jsme zaregistrovali až na místě. Na druhou stranu jsme byli rádi, že vyšlo počasí. Žádný vítr ani déšť, takže super počasí i když bylo asi 8 stupňů.
Další návštěvě tohoto hřiště se také bránit nebudu, naopak. V sezóně to musí být super. Navíc mně vyhovují podobná hřiště, protože jsem líný a když vylezu dva kopce potřebuju lavičku k odpočinku :)
No a tak Hamerská krčma je prostě fantastická! Takže pokud budu hrát Hamry, půjdu na jídlo tam.
 
Souhlas se vším co tu bylo napsáno výše, včetně výborné restaurace po cestě. Taky se dá spojit i s negolfisty, kteří za ty dvě až tři hodinky si projdou skanzen Veselý kopec, co je vedle :)
 
Vcera navsteva hriste. Tvrde ferveje, gryny sice zapiskovane, ale celkem fajn. Myslim, ze to ma stale stejnou kvalitu. Cena ve svatek 800 za 18tku je asi dobra. Pokud byste ale jeli jen kvuli hristi, jsou hezci. Leda tak, jak nabizi nacelnik vouchery....
 
Pls někoho z okolí, v jakem stavu je teď hřiště? Vyplatí se mi tam zajet pristi čtvrtek z Prahy cestou na Kaskádu? Je to teda trochu z ruky... tak váhám, ale mám vouchery... :)
 
Psal @Jerry
Dneska Sv.Hamry. Fairwaye tak vyschlé a tvrdé, že žížaly páchaly hromadné sebevraždy. Grýny v pohodě. Hrál jsem klasický boggie golf. 2xpar, 2xdabláč. Počasí luxusní. Oblsluha milá a usměvavá, ale nemaj kofolu :p
 
Dnes Svobodné Hamry. Hřiště je ve velmi dobrém stavu. Celkově tvrdší. Vzorně posekané.😀
 
Najde se někdo, kdo poskytne informaci o momentálním stavu hřiště Svobodné Hamry. Chystáme se v sobotu vyzkoušet....

Popřípadě se i může přidat, ve flightu bychom 2 místa měli.

Díky předem.
 
Zdravím. Hřiště jsem hrál 16.4.2020. Hřiště je v dobrém stavu. Greeny jsou pomalejší, bez fleků. Green na deváté jamce je v kapku horším stavu. Hřiště bylo posekané. Rafy ještě posekané neměli. Celkově je hřiště ve slušném stavu. Bylo plno.
 
Hřiště je uzavřené, je pod vodou, zítřejší turnaj DTSV zrušen.
 

Podobné

  • RMS: Item
ČR - Východ Havlíčkův Brod
Reakce
1
Zobrazení
610
  • RMS: Item
ČR - Morava Slušovice
Reakce
1
Zobrazení
677
  • RMS: Item
ČR - Morava Holešov
Reakce
1
Zobrazení
839
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom