Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Sundaváte při hře rukavici?

Sundaváte rukavici (více možností)?

  • Rukavici používám jen na týčku, případně pro dřeva

    Hlasy: 0 0,0%
  • Rukavicuju jen v dešti

    Hlasy: 0 0,0%

  • Hlasovalo
    31

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Rukavice. Bílé, barevné, pravé, levé... žádné. Co vy a rukavice: používáte, nepoužíváte, pouze na týčku, v dešti, při hře v poli, necháváte rukavici si i u patování? Nebo jak kdy?

Viz anketa, příp. slovně.
 
Rukavice je pro mne totemem golfové hry. Dříve jsem ji nandaval na 1. tee a sundaval na 18. greenu a mezi hrami ji větral na prádelní šňůře. Poslední dobou ji oblékám společně s trenýrkami už ráno a sundavám teprve při uléhání ke spánku. Řídím v ní, chodím s ní na záchod, jím s ní. Jsem si jist, že mastné skvrny a zbytky moči mají pozitivní vliv na moji hru. A abych o ně nepřišel, vždy ji mimo hru udržuji ve vzduchotěsném obalu. Zároveň tak po několika hrách funguje jako repelent!
 
Rukavice od jisté doby nemám zapotřebí , neřeším jestli je lepší syntetická nebo kožená či kombinace. Ručičky mám bez mozolů ,otlaků dokonce puchýřů či krve. Dokonce i v dešti/ lijáku nepotřebuji speciálních rukavic. Na zimu/ zimní jamky si pořídím palčaky a ty bohužel se zimou budu po každé ráně nandávat.
ps : nechybí tam kolonka spotřeba rukavic / sezóna .
 
Sundavam po kazde rane, za hru vymenim 2 - 3, podle pocasi.

Pouzivam jen kozene, takze FootJoy CabrettaSof
 
Také sundavám po každé ráně. Patuji bez rukavice. Kožené jsou sice dražší, ale přijemnější - a světe div se, kožená mi vydrží déle než syntetika.
 
sundavam po kazde rane, nepouzivam u ran cca 40m a mene, pouzivam kozene, vydrz max 3-4 tydny :( Nasresti jsem chytil v UK alci na celokozene rukavice za 80 korun a jeste z toho ziju :D
 
Sundávám také po každé ráně, aspoň než dojdu k míčku nebo než jej najdu, může chvíli větrat. Při patování a krátké příhře nenasazuji, pro lepší cit. Letos jsem odehrál cca 20 her a 3x týdně trénink se dvěma kusy. Jednu používám na rozehrání a druhou na hru. Mám určitě syntetiku a spokojenost :) Zatím jsou obě v dobrém stavu.
 
Nesundavám....Na jedničce nasadím....a na 18-tce sundám. Jedinou výjimkou je odskočení si ke stromu na chlapečky..... :)
 
Nesundavám....Na jedničce nasadím....a na 18-tce sundám. Jedinou výjimkou je odskočení si ke stromu na chlapečky..... :)
Já jsem na tom stejně, a navíc i bez té stromové výjimky ;)
 
Tak já rukavici nepoužívám vůbec. Strašně mě štvalo nandavání a sundávání, navíc při hře v létě bílá ruka. S přicházejícím podzimem a promodralyma kloubama, nasadím zimní, prstové rukavice. Ta tužka co hraju se ale dá hrát i v boxerkach
 
:cool:nosím dvě :cool:a celou hru
 

Přílohy

  • IMG_4147.JPG
    IMG_4147.JPG
    155,3 KB · Zobrazení: 319
Rukavici natáhnu u prvního odpaliště a po poslední jamce sundám. Bez ní se cítím divně. Mám v bagu asi tři. Dvě footjoy, ty mám nejradši, jednu wilson, ta je příjemná, ale neladí mi barevně. :cool:
 
Btw - dotaz smerovany k tem, co rukavici nesundavaji: mate taky neopalenou ruku? :)
 
Btw - dotaz smerovany k tem, co rukavici nesundavaji: mate taky neopalenou ruku? :)
Aspoň je na koupališti hned poznat golfista 🤭
 
Kdysi dávno v úplných začátcích jsem rukavici nosil, při loňské výměně bagu jsem ji v něm ještě i našel, ale už dlouhé roky rukavici nenosím. Měl jsem s ní takový "asymetrický" pocit při úchopu gripu, každou rukou jsem ten grip cítil jinak a to mě rušilo. No a to neustálé nasazování a sundávání byl nesnesitelný opruz. Místo rukavice mám pod gripem o jednu pásku víc.

Ale jestli chcete námět na plodnou diskuzi, tak bych navrhl téma "V čem je pro hru přínosné mít na jedné ruce rukavici", to by mohlo překonat i debatu o nutnosti prodlužování shaftů :cool:.
 
"V čem je pro hru přínosné mít na jedné ruce rukavici"
Ušetřím 50% ceny za pár 😂

Primárně se používá na vedoucí ruce kvůli možnému proklouznutí hole při úderu. Druhá „neoblečená” ruka by měla „řešit” větší cit pro úder.
Ale každý to může mít (a má) jinak a nikdo z nás amatérů asi není schopen ten přínos kvantifikovat.
Takže - každý podle toho, co mu vyhovuje a je příjemné.
Že to nějaký přínos může mít potvrzuje fakt, že většina profíků tak hraje (i kdyby to byl jen efekt finanční za reklamní plnění) ;)
 
Btw - dotaz smerovany k tem, co rukavici nesundavaji: mate taky neopalenou ruku? :)
No jasně, ještě si s klukama porovnáváme kdo má větší bělobu oproti zbytku ruky;):D:D
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom