Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Sundaváte čepici?

Sundaváte čepici při přání hezké hry?


  • Hlasovalo
    16

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
K anketě mě inspiroval článek na webu Klubu přátel golfu, viz http://pratelegolfu.cz/prejete-hezkou-hru-cepici-hlave/

Stručně vybráno z článku:
  • dle etikety nechte při zdravici "hezkou hru" kšiltovku na hlavě! Protože kšiltovka není klobouk.
  • Při pozdravu se smeká jen klobouk. Sportovní čepice, kulichy a další podobné kreace můžou zůstat kde jsou.
  • A co v klubovně? Vždycky sundat, rozhodně! Už i na recepci a v shopu nemá čepice na hlavě co dělat.
Jak to vidíte vy? Anketa:

Sundaváte čepici při přání hezké hry?
  • a) sundávám vždy
  • b) sundavám většinou, jen kulicha ne
  • c) jak kdy
  • d) nesundavám
  • e) jiné
Diskuse vítána. :)
 
Sundavam, vzdy pri zaverecnem podani ruky.
Na zacatku obcas ne, neb casto ma clovek plne ruce :)
 
Klobouk je na golf nepraktický (@requo to určitě popře, ale to jeho několikrát zmoklé beztvaré cosi nepovažuji za klobouk;)), tak sundávám čepici, a to jak při přání hezké hry, tak i při poděkování na závěr. Sundávám i při vstupu do klubovny / pro shopu i když nasedám na závěr do auta:)
 
Nesudávám, neb jsem žena a držím se pravidel, která platí i ve společnosti. Žena nechává pokrývku hlavy na hlavě. Klobouky se už moc nenosí, na golf jakbysmet, kšiltovka je dle mne prostě pokrývka hlavy. Jen třeba u oběda v restauraci fakt v kšiltovce nesedim, cítila bych se divně.
Fakt je , ze s nekterymi golfovymi prateli se pri pozdravu i libame na tvar, pak ksiltovka ponekud prekazi.
U synů vyžaduji,aby smekli VŽDY, a jsou tak naučení, chlapovi v restauraci (klubovně, prostě uvnitř) bych nejraději kšiltovku z hlavy srazila. Dle pozorování řekla bych, že většina golfistu při pozdravu smeká.
 
Snažím se dle svědomí a etikety... Při pozdravu venku smekám pouze klobouk, ačkoliv ten jsem měl na hlavě jen párkrát... kšiltovku, bekovku, kulicha nikoliv. Ale při vstupu do uzavřené společenské místnosti mezi lidi (klubovna, restaurace, obchod s osobní obsluhou... atd. nikoliv haly, chodby) sundavám jakoukoliv pokrývku hlavy (výjimkou jsou akce typu metalové koncerty/maškarní večírky apod kde toto není očekáváno). Tedy výjimkou je pokud se venku zdravím s dámou, kde lze očekávat políbení tváře, tak čepici sundavám byť to nevyžaduje etiketa, přijde mi to z hlediska bezpečnosti a ohleduplnosti prakticky nutnost. Tvrdit, že jsem striktní a bezchybný by bylo pokrytecké a naivní, takže někdy smeknu více kde není nutné a někdy opomenu a provedu třeba až se zpožděním... nobody´s perfect :(
 
Nezaměňoval bych sportovní kšiltovku s kloboukem. Obojí je pokrývka hlavy a etiketa jasně říká, že pokrývka musí z hlavy dolů při každém podání ruky a při vstupu do místnosti. Podání ruky s čepicí na hlavě je neúcta ke spoluhráči. Stejně tak i podání ruky bez očního kontaktu. U leváků je divné, že skoro zásadně podávají ruku v rukavici. Vždyť přeci ví, že hra začíná podáním ruky a pak je dost času na to si rukavici nasadit. Stejně tak i na konci po posledním patu je také dost času na sundání. Čepice na hlavě v klubovně je neomluvitelné ryzí vidláctví a hloupost. Jednou jsem se pustil do debaty s jedním ortodoxním nosičem čepice a ten mi oponoval, že přeci profesionálové v televizi taky mají čepice na hlavě i při předávání cen. Tam se ale naprostá většina ceremoniálů odehrává venku a je to tam asi ošetřené trochu jinými pravidly o sponzoringu. Nebo jste snad někdo někoho viděl oblékat si sako na Masters při prvním ceremoniálu uvnitř budovy s čepicí na hlavě? Nikdy nikdo. Jako promotér turnajů se už moc těším, až si někdo přijde pro cenu s čepicí na hlavě jak ho pošlu si sednout a cenu předám dalšímu v pořadí.
 
Sundávám vždy ať už při startu hry, po hře i v klubovně. Je to pro mě jako návštěva kostela :D ač bezvěrec, mám respekt
 
Musím říci jak jsem potěšena z vašich reakcí, dává mi to naději, že většina lidí pořád ještě má slušný vychování, ví co se kdy hodí a kdy ne. Šílím z lidí v divadle oblečených v džínách, z ignorantů co sedí v restauraci u oběda s kšiltovkou na hlavě a podobně.
 
Klobouk je na golf nepraktický (@requo to určitě popře, ale to jeho několikrát zmoklé beztvaré cosi nepovažuji za klobouk;)), tak sundávám čepici, a to jak při přání hezké hry, tak i při poděkování na závěr. Sundávám i při vstupu do klubovny / pro shopu i když nasedám na závěr do auta:)

Ty! Náhodou klobouk to byl supr, kvalita Tesco! A vypadal jsem v tom tuze dobře! Ale prostě uschl do trochu méně povedeného tvaru. Dokonce i maršál na Karlštejně mi ho s úctou přivezl a týden si z té pocty nemyl ruce! :)

Jinak snažím se sundavat vždy, možná snad vyjimečně mimo mrazivé a hodně foukavé dny. V místnosti pro mě je neakceptovatelné mít mimo dam něco na hlavě. Plně se ztotožnuji s názorem, že není pro tento pěkný zvyk rozdílu mezi čepicí a kloboukem.
 
Upraveno:
Ty! Náhodou klobouk to byl supr, kvalita Tesco! A vypadal jsem v tom tuze dobře! Ale prostě uschl do trochu méně povedeného tvaru. Dokonce i maršál na Karlštejně mi ho s úctou přivezl a týden si z té pocty nemyl ruce! :)

Jinak snažím se sundavat vždy, možná snad vyjimečně mimo mrazivé a hodně foukavé dny. V místnosti pro mě je neakceptovatelné mít mimo dam něco na hlavě. Plně se ztotožnuji s názorem, že není pro tento pěkný zvyk rozdílu mezi čepicí a kloboukem.

Nechtěls napsat..."...a týden si nemohl umýt ruce!"...?
 
Musím říci jak jsem potěšena z vašich reakcí, dává mi to naději, že většina lidí pořád ještě má slušný vychování, ví co se kdy hodí a kdy ne. Šílím z lidí v divadle oblečených v džínách, z ignorantů co sedí v restauraci u oběda s kšiltovkou na hlavě a podobně.
Trpis stejne jako ja touhou jim cepici z hlavy srazit jednim pohybem? :-D
 
Ještě jsem si vzpomněl na jednu věc z etikety o podávání rukou. Víte proč si hráči před hrou vlastně podávají ruce? Je to tzv. mírový akt, kdy spolu hráči podáním ruky uzavírají dohodu, že budou proti sobě hrát čestně a férově. A k tomu si myslím patří mít čepici z hlavy dole.
 
Trpis stejne jako ja touhou jim cepici z hlavy srazit jednim pohybem? :-D
Jo! A s pořádným nápřahem, až by se mu otočila hlava (jak říká moje maminka) "kousavým dozadu":D
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom