Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Sucho, vedro a golf v ČR

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Letošní léto nám opět ukázalo, že naše česká kotlina se trochu začíná více a více podobat zemím, za kterými jsme jezdili dříve na jih - bohužel bez vlastního moře. Letošní mnoho desítek dní nepřetržitě trvající sucha ukázala, že vyjma jiného budou mít do budoucna mnohá česká golfová hřiště problém... moc zelených českých hřišť v tuto chvíli není a to máme za sebou v podstatě konec léta. A není asi mnoho golfistů, které by dlouhodobě bavilo hrát z vyschlých stepích. Co myslíte, jak to vidíte vy?

Okruhové otázky k diskusi: Jak aktuálně vybíráte v létě hřiště, kde hrát? Víte o nějakém hřišti, které poskytlo letní slevy vzhledem k neutěšenému stavu fervejí atp? Kde k horku podle vás přistupují rozvážně? A obecně, co myslíte, že to do budoucna bude pro český golf znamenat? Úbytek/chcete-li přirozená selekce golfových hřišť, protože nebude na investice do zavlažování?

9D8513E4-B753-4DFC-BD55-EC77EC2E82F2.jpeg
foto: Botanika, srpen 18
 
Upraveno:
No, pravda je, že valná většina hřišť vypadá stejně...tak nějak jako step. A spíš než nad tím, jestli budou mít resorty na investici na zavlažování, se zamýšlím nad tím, jestli to není velká rozmařilost zalévat golfové hřiště při nedostatku vody všeobecně. Jsou obce, kde už mají vodu na příděl, kde mají vyschlé studny a vodu tam dovážejí. A na druhé straně si pak představuji obrovské golfové (a nebo fotbalové, to je jedno) hřiště denně kropené, aby bylo krásně zelené.
JInak, byla jsem v pátek na Roudničce v Hradci, tam zelené ferveje mají, to se všeobecně ví, že tam mívají vody dostatek. Zatím.
Se slevami jsem se nikde nesetkala.
 
Ne že by se mi ty žlutohnědé ferveje nějak zvlášť líbili, ale má to svoje kouzla, které pak po zbytek roku nezažiješ. 300 metrové drajvy jsou pro vlastní ego výborný doping. Při čisté ráně z ferveje bez trávy je 5-ti metrový backspin k jamce taky balzám na duši.
Ono to zalévání není jen o tom "aby to bylo zelené". Je to kvůli tomu, aby ty greeny a ferveje hlavně přežily. Nutnost nového osetí greenů by byl pro velkou část hřišť ekonomický konec. Ale na druhou stranu, je to v podstatě plevel (i když přešlechtěný) a ten by si s tím měl umět poradit. Naprostá většina hřišť bere tu vodu z nádrží, které si za vlastní velké peníze udělali a kam si vodu nasbírali když pršelo. Takže si myslím, že těm postiženým obcím golfová hřiště vodu neberou.
 
Tak obecne maji problem hlavne mensi hriste bez zavlah.
Ty vetsi maji zakladni hraci plochy ok... ale rough je jak beton. Vyzaduje to mj. uplne jine takticke rozlozeni. :D
 
Tak obecne maji problem hlavne mensi hriste bez zavlah.
Ty vetsi maji zakladni hraci plochy ok... ale rough je jak beton. Vyzaduje to mj. uplne jine takticke rozlozeni. :D
Pokud jako základní hrací plochy myslíš třeba fairwaie, nebyl jsem za poslední měsíc v čechách na "větším" hřišti ve slušném stavu. Obě konopiště, cihelny, hazlov, kynžvart- vše bída. A podle mě to všechno jsou větší hřiště, minimálně cenou.. Už se těším do Berovic, tam prý vodu ještě mají, tak doufám to bude znát..
 
Pokud jako základní hrací plochy myslíš třeba fairwaie, nebyl jsem za poslední měsíc v čechách na "větším" hřišti ve slušném stavu. Obě konopiště, cihelny, hazlov, kynžvart- vše bída. A podle mě to všechno jsou větší hřiště, minimálně cenou.. Už se těším do Berovic, tam prý vodu ještě mají, tak doufám to bude znát..
Berovice, Pysely, Cernak jsou ok...
 
Beřovice potvrzuji, vzhledem k počasí ve výborném stavu. Nevím co udělali s greeny ( možná hnojeno podle toho smradu :) ) ale jsou teď naprosto famózní.
 
Paráda, v sobotu jdu na Beřovice po asi pěti týdnech.
 
Paráda, v sobotu jdu na Beřovice po asi pěti týdnech.
Jakto Beřovice?! V sobotu máš být na Zbraslavi  ;).
 
Letošní léto nám opět ukázalo, že naše česká kotlina se trochu začíná více a více podobat zemím, za kterými jsme jezdili dříve na jih - bohužel bez vlastního moře. Letošní mnoho desítek dní nepřetržitě trvající sucha ukázala, že vyjma jiného budou mít do budoucna mnohá česká golfová hřiště problém... moc zelených českých hřišť v tuto chvíli není a to máme za sebou v podstatě konec léta. A není asi mnoho golfistů, které by dlouhodobě bavilo hrát z vyschlých stepích. Co myslíte, jak to vidíte vy?

Okruhové otázky k diskusi: Jak aktuálně vybíráte v létě hřiště, kde hrát? Víte o nějakém hřišti, které poskytlo letní slevy vzhledem k neutěšenému stavu fervejí atp? Kde k horku podle vás přistupují rozvážně? A obecně, co myslíte, že to do budoucna bude pro český golf znamenat? Úbytek/chcete-li přirozená selekce golfových hřišť, protože nebude na investice do zavlažování?

Zobrazit přílohu 5301
foto: Botanika, srpen 18
česká
2018-08-21 13.45.27.jpg

Česká Lípa
 
Letos si dávám od individuálních turnajů pauzu... Nehraju ani v klubu.
Tak to jo. To jsem netušila. Hezkou hru.
 
Jsem zvědav... investice do závlah a nádrži na takové plochy jsou obrovské. Nemyslím, ze je mnoho hřišť, kde by se jim to vyplatilo.

Btw a pak tu máme tohle :-D

 
Celkem v pohodě? Tohle jim může závidět s hubou dokořán celá repubilka!
Tak tady sem tam i zapršelo, ale už týden se nekropí (nesmí). Beskydy na tom nejsou tak špatně. Jih Moravy, střední čechy jsou na tom určitě hůře. Jsem zvědavý, jak vypadá hřiště na Albatrosu, když je tam PGA
 
Dva roky po vzniku tohoto vlákna a vypadá to, že tu máme před sebou třetí rok, kdy to bude tragické. Nejenom sucho, které je už teď díky slabé zimě, ale i naakumulované nedostatky z uplynulých dvou let. Tak si budeme držet palce, aby pořádná golfová sezóna neskončila na mnoha hřištích tentokráte kvůli stavu hracích ploch dřív, než začala.

Už ke mně od pár z nás dorazily zvěsti, že někam se pomalu nevyplatí ani už jezdit a to máme teprve konec dubna. :(
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom