Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Stručný průvodce pravidly vydán

Ad aktuální info k překladu aplikace - aktuálně se řeší nějaké procesní problémy, překlad lze očekávat během roku.
Chápu správně, že aplikace R&A není dodnes přeložena? Chtěl jsem něco do telefonu a asi mám smolíka :(
 
Chápu správně, že aplikace R&A není dodnes přeložena? Chtěl jsem něco do telefonu a asi mám smolíka :(
Ano, chápeš to správně:
6216ce5a397a91ca7ab4d6f576f2620c.jpg
d5212d0a13981b59053c5b7d3d9e9b15.jpg
 
Hlavně, že je tam maďarština, kde je aktivních možná 500 golfistů, ČGF opět zaspala. Myslím tím fakt, že řadový golfista na to přijde dříve než organizace.

Tak ono je tak jednoduché na někoho tu vinu hodit, že? Ale že jsme tu 5 měsíců nežili ničím jiným, než změnu HCP na HI, to se jaksi zapomnělo. Čímž nechci nikoho obhajovat. Ale každý máme nějaké priority...
 
Tak ono je tak jednoduché na někoho tu vinu hodit, že? Ale že jsme tu 5 měsíců nežili ničím jiným, než změnu HCP na HI, to se jaksi zapomnělo. Čímž nechci nikoho obhajovat. Ale každý máme nějaké priority...
Tak ano HI i překlady má na starosti Procházka.
To nicméně nemění nic na skutečnosti, že ta appka je k dispozici už víc jak rok, takže „výmluva” na HI moc neobstojí, nebo překlad nemělo ČGF slibovat.
 
Tak ano HI i překlady má na starosti Procházka.
To nicméně nemění nic na skutečnosti, že ta appka je k dispozici už víc jak rok, takže „výmluva” na HI moc neobstojí, nebo překlad nemělo ČGF slibovat.

Tvé tvrzení má asi takovou váhu, jako kdybys řekl: "Kopčák před 15ti lety slíbil, že bude v Hořehledech 18 jamek! A ještě to není, takže se jen vymlouvá"...
 
Mno a co zkusit napsat slušný email se žádostí na čgf, jestli by nemohli zajistit překlad? pokud takovýchto podnětů bude více, tak se to třeba pohne. Sám znám, že když je úkolů milión, že stačí, aby byl dostatečný počet "křiklounů"... je pak větší šance, že se vyhoví. :)
 
Upraveno:
Tvé tvrzení má asi takovou váhu, jako kdybys řekl: "Kopčák před 15ti lety slíbil, že bude v Hořehledech 18 jamek! A ještě to není, takže se jen vymlouvá"...
Já něco tvrdím? Vyjádřil jsem svůj názor.
A to, že ČGF slíbilo překlad HNED jakmile budou přeloženy jednotlivé edice nových pravidel je fakt.
Tvá reakce asi měla větší váhu, nebo se zde nesmí projevit názor či kritika ČGF? 🤔
 
Já něco tvrdím? Vyjádřil jsem svůj názor.
A to, že ČGF slíbilo překlad HNED jakmile budou přeloženy jednotlivé edice nových pravidel je fakt.
Tvá reakce asi měla větší váhu, nebo se zde nesmí projevit názor či kritika ČGF? 🤔

Chapu, ze te slozitost mych slov znervoznila, takze to reknu jazykem tveho kmene - kdyz o tom vis hov*o, tak do toho nekecej...
 
Chapu, ze te slozitost mych slov znervoznila, takze to reknu jazykem tveho kmene - kdyz o tom vis hov*o, tak do toho nekecej...
Ano soudruhu náčelníku, držet hubu a krok 🖕
 
Taky to vnímám jako nedostatek čgf - resp. nesplněný slib. Nevnímám to na druhou stranu nijak dramaticky a určitě se to dříve nebo později dožene. Porovnání, jestli je někdo dřív nebo ne - je to jedno, česky to pořád bohužel není. Důležitost je pro mě osobně minimální, pravidla v mobilu nedohledávám, preferuji knihu a pokud potřebuji v elektronickém světě, tak se vcelku dobře orientuji v pdf. Ale ano - aktualizovaná verze propojená odkazy by se mi líbila ale nedomnívám se, že to čemukoli pomůže. Pravidla jsou dobře dostupná v češtině (kniha i verze pdf) a to, v jaké verzi a v kolika rozlišeních jsou k dispozici dle mého názoru nijak edukovanost golfistů jako celku nezvýší. Kdo chce, poradí si už teď, kdo nechce, tak tam přeložená appka podle mého nijak nepomůže. Jen určitým způsobem těm zodpovědným ulehčí a zpříjemní život.

U těch slibů, kdy co bude a nebude... no, slibem nezarmoutíš. Ale je objektivně minimálně nešťastné pro veřejný obrázek čgf, když jsme toto tady v tomto vlákně z různých zdrojů a přepisem slov nejpovolanějších řešili před rokem (únor a březen 2019), že to bude přeložené co nevidět, a rok se s rokem sešel a kde nic, tu nic. Ale na druhou stranu, kdo z nás v čase nepřehodnocuje své v dobré víře řečené sliby a závazky pod návalem budoucích úkolů a jiných okolností, či priorit... Na tohle je internet a vůbec média "debilní a netolerantní" svědomí.

Tak si řekneme zase za rok, ne? :)
 
Upraveno:
Taky to vnímám jako nedostatek čgf - resp. nesplněný slib. Nevnímám to na druhou stranu nijak dramaticky a určitě se to dříve nebo později dožene. Porovnání, jestli je někdo dřív nebo ne - je to jedno, česky to pořád bohužel není. Důležitost je pro mě osobně minimální, pravidla v mobilu nedohledávám, preferuji knihu a pokud potřebuji v elektronickém světě, tak se vcelku dobře orientuji v pdf. Ale ano - aktualizovaná verze propojená odkazy by se mi líbila ale nedomnívám se, že to čemukoli pomůže. Pravidla jsou dobře dostupná v češtině (kniha i verze pdf) a to, v jaké verzi a v kolika rozlišeních jsou k dispozici dle mého názoru nijak edukovanost golfistů nezvýší. Kdo chce, poradí si už teď, kdo nechce, tak tam přeložená appka podle mého nijak nepomůže. Jen určitým způsobem těm zodpovědným ulehčí a zpříjemní život.

U těch slibů, kdy co bude a nebude... no, slibem nezarmoutíš. Ale je objektivně minimálně nešťastné pro obrázek čgf, když jsme toto tady v tomto vlákně z různých zdrojů a přepisem slov nejpovolanějších řešili před rokem (únor a březen 2019), že to bude přeložené co nevidět, a rok se s rokem sešel a kde nic, tu nic.

Tak si řekneme zase za rok, ne? :)

Nedostatek ČGF to zcela jistě. A jsem přesvědčen, že za to nese přímou zodpovědnost A.Libecajt- je generálním sekretářem a předsedou federační STK. Buď měl překlad zajistit nebo vysvětlit proč ještě není.
 
Chapu, ze te slozitost mych slov znervoznila, takze to reknu jazykem tveho kmene - kdyz o tom vis hov*o, tak do toho nekecej...

No tak Martine, nech ty odpadkový koše 🙃 .

Jinak rozumím tomu, že sliby se maj plnit o Vánocích, takže
- ten překlad měl být, nebo
- měla být informace, že se to zdržuje, vysvětlení, omluva atd. Umím anglicky obstojně, i právní texty, ale smrdí mi to prací, takže bez češtiy si to do telefonu nedám.
 
Než jsem včera večer napsal svůj příspěvek, tak jsem si připravil dotaz p. Libecajtovi, který jsem mu emailem poslal dnes v 7.32, odpověď mi k dané otázce dorazila někdy dnes po poledni. Níže přikládám celou komunikaci - odshora dolů.

---
Michal Šatal (19.jamka) - 16. dubna 2020 7:32:

Dobrý den,

na 19.jamce, českém golfovém fóru vyjma jiného řešíme (tato diskuse https://www.19jamka.cz/threads/strucny-pruvodce-pravidly-vydan.2190), že počátkem loňského roku bylo snad ze strany čgf přislíbeno, že v roce 2019 bude dostupná čeština do užitečné mobilní aplikace Oficiálních golfových pravidel (https://apps.apple.com/fi/app/rules-of-golf/id1435204099). Doposud ovšem čeština dostupná není a nedaří se mi najít nikde oficiální zmínku, kdy by tak mohlo být. Mohl bych poprosit o informaci, kterou bych tam mohl zveřejnit - jestli se překlad stále plánuje a kdy se na něj můžeme těšit?

Díky za pomoc a i díky za dle mého názoru skvělé fungování čgf v této době
S úctou a pozdravem
Michal Šatal

---
Aleš Libecajt (ČGF) - 16. dubna 2020 12:44:

Dobrý den, pane Šatale.

Od léta roku 2018 jsme pracovali na překladu pravidel, tvorbě všech tří publikací, osvětě, seminářích atd.

V našem plánu byla také česká mutace pro R&A – tedy jak web tak i App (obojí je propojené). Vlastně už jsme byli před podpisem smlouvy (březen 2019), ale nakonec jsem se rozhodli vše pozastavit - pro představu, samotná mutace stojí 6 500 GBP, nepočítaje naše náklady – to ale nebyl hlavní důvod. V té době bylo totiž víceméně jasné, že WHS začne platit od 2020 a ČGF se přihlásila hned do první vlny spuštění. V té době se stalo WHS prioritou. Jakmile dokončíme WHS – ještě probíhají dokončovací práce – vrátíme se k původní myšlence pravidel.

Hned také odpovím na nevyřčenou otázku, žádný konkrétní termín vám však sdělit nedokážu.

Děkuji za pochopení i za Vaší pochvalu v závěru. Hezký den

---
Michal Šatal (19.jamka) - 16. dubna 2020 13:49:

Dobrý den,

prima, díky za zprávu, i vysvětlení - je mi to jasné. Mohl bych Vaši odpověď v daném vlákně na fóru 19.jamka zveřejnit?

Děkuji, s pozdravem a přáním pěkného dne a mnoha sil do dalšího dnů
Michal Šatal

---
Aleš Libecajt (ČGF) - 16. dubna 2020 13:52:

Klidně můžete, hezký den
 
V našem plánu byla také česká mutace pro R&A – tedy jak web tak i App (obojí je propojené). Vlastně už jsme byli před podpisem smlouvy (březen 2019), ale nakonec jsem se rozhodli vše pozastavit - pro představu, samotná mutace stojí 6 500 GBP, nepočítaje naše náklady – to ale nebyl hlavní důvod. V té době bylo totiž víceméně jasné, že WHS začne platit od 2020 a ČGF se přihlásila hned do první vlny spuštění. V té době se stalo WHS prioritou. Jakmile dokončíme WHS – ještě probíhají dokončovací práce – vrátíme se k původní myšlence pravidel.

- rozpočet Federace je cca 60 000 000 Kč ( včetně dceřiné CGC ), tedy asi 2 000 000 GPB. Omluva , že licence na mutaci stojí 6 500 GPB + práci je tak opravdu zvláštní. Za Bav se golfem a jiné kraviny se vyhodí miliony a teď je problém 200 000 Kč. Co je důležitější než komplexní zpracování pravidel ?
- na začátku roku 2019 téměř žádná školení pravidel nebyla. Byla školení jen pro vyšší třídy rozhodčích.
- WHS vešla v platnost až 19.6.2020. Právě v době mezi březnem a červnem bylo logické appku vytvořit.

Spíše to tedy vypadá, že Federační STK je totálně závislá na práci D.Procházky. Překládá pro ní pravidla, dělá školení na nejvyšší úrovni, zavádí WHS, píše o všem erudované články, má na starosti normování. Je mimořádně erudovaný a schopný, ale vypadá to, že tam dělá téměř vše, co vyžaduje odborné znalosti a ti ostatní pak rozešlou mail, že je vše hotovo, popřípadě k tomu natočí zábavné video...
 
- rozpočet Federace je cca 60 000 000 Kč ( včetně dceřiné CGC ), tedy asi 2 000 000 GPB. Omluva , že licence na mutaci stojí 6 500 GPB + práci je tak opravdu zvláštní. Za Bav se golfem a jiné kraviny se vyhodí miliony a teď je problém 200 000 Kč. Co je důležitější než komplexní zpracování pravidel ?
- na začátku roku 2019 téměř žádná školení pravidel nebyla. Byla školení jen pro vyšší třídy rozhodčích.
- WHS vešla v platnost až 19.6.2020. Právě v době mezi březnem a červnem bylo logické appku vytvořit.

Spíše to tedy vypadá, že Federační STK je totálně závislá na práci D.Procházky. Překládá pro ní pravidla, dělá školení na nejvyšší úrovni, zavádí WHS, píše o všem erudované články, má na starosti normování. Je mimořádně erudovaný a schopný, ale vypadá to, že tam dělá téměř vše, co vyžaduje odborné znalosti a ti ostatní pak rozešlou mail, že je vše hotovo, popřípadě k tomu natočí zábavné video...

Hele, trochu mi začíná připadat, že kdo chce psa bít... tak nejprve si tu několikrát stěžujeme, že nemáme zdůvodnění a vysvětlení, proč něco nenastalo. Ok, vysvětlení p. Libecajta jsem dodal - vyzískat ho trvalo chvilku, reakce z jeho strany byla promtní (kdyby to takhle fungovalo vždy, o jé...), včetně info - že teď to prostě není na pořadu dne. No, vcelku jednoznačně mi z toho vyplývá, že to prostě neudělali, přehodnotili priority za zdrojů, které mají (finanční, lidské, časové...) - jak to zdůvodňují je věc jiná a může být diskutabilní, ale dle mého zaplaťpánbůh, že alespoň nějak a neschovávají se a odpovídají. Tvá argumentace mi nepřijde férová - pravidla v češtině jsou dobře dostupná, to, že není dostupná nějaká jejich "zobrazovací verze" je sice blbé, ale určitě to není nic zásadního, co by nějak dramaticky omezovalo současný provoz a chod golfu v ČR. Kdyby neexistovala žádná přeložená pravidla - tak je to na pováženou a asi i zásadní selhání. Ale takhle?

Vždyť je to detail.
 
Upraveno:
Spíše to tedy vypadá, že Federační STK je totálně závislá na práci D.Procházky. Překládá pro ní pravidla, dělá školení na nejvyšší úrovni, zavádí WHS, píše o všem erudované články, má na starosti normování. Je mimořádně erudovaný a schopný, ale vypadá to, že tam dělá téměř vše, co vyžaduje odborné znalosti a ti ostatní pak rozešlou mail, že je vše hotovo, popřípadě k tomu natočí zábavné video...

Tak to, že Dála sedí na 10 různých židlích najednou se ví minimálně 3 volební období. A pánům prezidentům to zjevně nevadí, protože jinak by s tím určitě něco dělali. Ale jinak se ke mne několikrát dostala informace, že např. normovací komisi je potřeba doplnit. Ale jaksi není odkud brát...
 
Tak to, že Dála sedí na 10 různých židlích najednou se ví minimálně 3 volební období. A pánům prezidentům to zjevně nevadí, protože jinak by s tím určitě něco dělali. Ale jinak se ke mne několikrát dostala informace, že např. normovací komisi je potřeba doplnit. Ale jaksi není odkud brát...
Jak není odkud brát? Zaměstnat, vyškolit nefunguje?
 
Jak není odkud brát? Zaměstnat, vyškolit nefunguje?

Neznám podrobnosti, zajímal jsem se o tu normovací komisi loni, když dělali Hořehledy, protože se mi to líbilo a asi by mě to bavilo. Školení je prý dost nákladné a má několik fází a samotné normování je pak tak náročné na čas, že to lze jen velmi obtížně dělat s něčím dalším a přitom je to vlastně jen nárazová práce.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom