Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Stretching

Asi takhle - strečing pro golfisty je marketing.

  1. Strečing je prostě strečing - potřebují jej všichni, a skoro nikdo ho nedělá
  2. Dost lidí, když si řekne strečing, tak si představí balistický strečing, česky hmitání, což je zlo, které mělo dávno skončit v popelnici.
  3. Víc než strečing potřebují lidi Warp Up - rozehřátí, při kterém dochází i k zlepšení rozsahů pohybu. Jedno z nejlepších videí, sice s otřesnou angličtinou, má Jimenéz, viz níže. Líbí se mi tam ta komplexnost - zápěstí, otvírání ramen, zahřátí nohou, rotace, všechno bez hmitu.
  4. Strečing by se měl dělat mimo hru, ideálně malý tak 15-30 minut po hře a komplexní večer. Neděláme to nikdo, tedy nikdo kvůli golfu. 15 minut po hře piju pivo v klubovně.
  5. Zaměření by mělo zejména být na
    • zápěstí - to je u kancelářských naprosto nehybné, s náběhem na syndrom karpálního tunelu u dominantní ruky
    • rotace trupu s otevřením ramene
    • hamstring
  6. Provedení by mělo být nikoli pasivním visem, ale nějakou pohybovou rutinou, která uvolní tu cestu a zároveň nám vybuduje nikoli pasivní, ale funkční rozsah.

    Asi jsem to napsal složitě, ale co je v životě jednoduchý, chtělo by to možná nějaké ukázky.

    Jimenéz zde:
 
Upraveno:
Třeba výborný je diagonal stretch, ale byl bych velmi, veelmi opatrný zkoušet jej bez vedení, dá se tam udělat chyb jako máku. Pokud to někdo chce zkoušet, tak
  • nohy do jedné linie
  • přední noha se vytočí, zadní je ve směru
  • přední je skoro napnutá, zadní se pokrčí
  • vystrčím pánev, abych nepřetěžoval bederní páteř
  • rukou na té straně, na které je noha vepředu, se snažím si sáhnout na zadní nohu - proto diagonal
  • určitě si nesáhnete na patu, jako ten frajer, klidně začněte se svým zadkem.
  • potrénujete tím i stabilitu a smysl pro rovnováhu
 
Jo a kdo by to myslel vážně s tréninkem a aktivací rotace odspodu až navrch, a dokáže mít ve dřepu paty na zemi, tak tohle je super. Nechte paty na zemi, a počítejte s tím, že nebudete mít tenhle rozsah.

 
Nejak jsem nepochopil proc by to mel byt marketink
Copak nikdo nepotrebuje protahnout, uvolnit svaly aby se clovek mohl otocit
Jimenéz prece dela zahrivaci rutiny ane strecink (jestli se teda nepletu)

Mi treba golf pomohl od karpalnich tunelu, ktere mne poradne trapily :)
 
Nejak jsem nepochopil proc by to mel byt marketink
Copak nikdo nepotrebuje protahnout, uvolnit svaly aby se clovek mohl otocit
Jimenéz prece dela zahrivaci rutiny ane strecink (jestli se teda nepletu)

Mi treba golf pomohl od karpalnich tunelu, ktere mne poradne trapily :)

Tím marketingem jsem myslel, že strečing je střečing. To je jako angličtina pro právníky, taky blbost, když neumíš anglicky, tak Tě AJ pro právníky nezachrání.
 
A zase jsem trochu mimo... takze chces rict, ze ti co chodi do telocvicny treba posilovat je hloupost?
Mozna mas genialni telo ale mi treba ranni kliky pomahaji upevnit svaly a vidim, ze neni problem jich udelat x proti tomu kdyz jsem s tim zacinal.
 
A zase jsem trochu mimo... takze chces rict, ze ti co chodi do telocvicny treba posilovat je hloupost?
Mozna mas genialni telo ale mi treba ranni kliky pomahaji upevnit svaly a vidim, ze neni problem jich udelat x proti tomu kdyz jsem s tim zacinal.
Nemyslím, že bych cokoli uvedeného řekl. A ani si nemyslím, že bych řekl něco, co by se dalo kreativně vykládat tak, jak činíš.
Moje podlimitni sociální inteligence mi naznačuje, že Tvůj tón by se mohl dát vykládat jako konfrontační. Ale já věřím v dobro, a tak ji neposlouchám.
Meritum mého příspěvku bylo: strečink je důležitý sám o sobě, strečink pro golfisty je blbost, neexistující specializace, in eventum specializace, kterou tady nikdo doopravdy nepotřebuje, protože nedělá ani ten obecný strečink.
Za ranní kliky chválím. K tématu kliku https://www.petrruzicka.com/blog/klik-jako-koncept/

Odesláno z mého ANE-LX1 pomocí Tapatalk
 
Strečink ano nebo ne ? Ano, začít staticky protažením do rozsahu potřebném pro danou aktivitu a končit dynamickým , simulujícím danou aktivitu pro možné zapojené svaly a klouby. Doplnil bych to správným dýcháním pro dané sportovní aktivity. U golfu s nádechem nápřah a s výdechem úder u cvičného procvičení úderu před každým úderem . Ráno a večer protažení tzv 5-mnichů anebo vítání slunce.
 
Nemyslím, že bych cokoli uvedeného řekl. A ani si nemyslím, že bych řekl něco, co by se dalo kreativně vykládat tak, jak činíš.
Moje podlimitni sociální inteligence mi naznačuje, že Tvůj tón by se mohl dát vykládat jako konfrontační. Ale já věřím v dobro, a tak ji neposlouchám.
Meritum mého příspěvku bylo: strečink je důležitý sám o sobě, strečink pro golfisty je blbost, neexistující specializace, in eventum specializace, kterou tady nikdo doopravdy nepotřebuje, protože nedělá ani ten obecný strečink.
Za ranní kliky chválím. K tématu kliku https://www.petrruzicka.com/blog/klik-jako-koncept/

Odesláno z mého ANE-LX1 pomocí Tapatalk
Omlouvam se pokud to vyznelo konfrontacne, spis mne zarazilo, ze strecink je nepotrebny, nebot kdyz clovek nema poradne uvolnene svaly jak muze udelat spravnou rotaci v zadech,
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom