Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Stravování při golfu

Mirek_62

Guru fóra
Klub
GCCEL
HI (HCP)
5.5
Co jíte před hrou a co během hry aby jste si udrželi nejen fyzickou kondici, ale i mentální kondici, zejména schopnost soustředit se na úder po celých 18 jamek?
 
při hře banány, nějaká ta protein tyčinka, případně hrozinky, … zapíjím magnézkou, případně nějaký iontový nápoj - hlavně v létě když je teplo

na turnaj si občas zabalím i jerky
 
Tak to já to mám trochu jinak. Pro udržení mentální kondice často používám Diplomatico nebo Zacapu. Ideální je, když hraju s přáteli, který to mají stejný, pak si užijeme i trochu legrace
Mně se ještě osvědčilo pivo / panák před hrou, mentální vyrovnanost to posunuje na úplně jinou úroveň. Když pak zahraješ dobře, máš z toho radost, když ne, nepamatuješ si to:)
 
Před turnajem si dam vetsinou jedno az dve piva aby opadla nervozita, kdyz to pokazim pak to svadim na alkohol v krvi :D:p. Jinak vetsinou jim susene maso, piju pouze vodu obcas kolu.
 
Mám vyzkoušené "taštičky" s ovocnou přesnídávkou, pak jerky a sušený ananas. Prostě cokoliv, co se nerozteče a dodá energii.
 
Základem je dobrá snídaně : omeleta s rajčaty a paprikami popř kousek feferonky k tomu opečený toustový chleb , zázvorový nebo májový čaj . Do begu termoska kávy , podle počasí odpovídající množství studánkové vody a domácí buchta s švestkami/meruňky/borůvky. Néjaké ty průmyslové tyčinky pouze v krajním případě , když není něco domácího , např když už tak ovesnou sušekovou plecku se švestkami a hrozinky.
 
ted se bavime o normalni hre nebo turnaji :)
normalni hra... max trochu vody( s magneziem), kdyby nahodou na hristi dosla v nadobach, jidlo pred, zadne speciality, jen na zahnani hladu
Na turnaji, je vetsinou halfway. Dnes byly parecky s krenem a horcici, ovoce... ovsem zaklad je se poradne nenajist, nebot dalsi devitka je pak utpeni :)
 
Mám vyzkoušené "taštičky" s ovocnou přesnídávkou, pak jerky a sušený ananas. Prostě cokoliv, co se nerozteče a dodá energii.

Poslední dobou jsem si taky zvykl na ovocné přesnídávky v taštičkách. Kdysi jsem tahal i speciální energetické nápoje, cyklistické, ale nějak mi to dlouhodobě nesedlo. Takže přesnídávky, resp. ovocné pyré, např. https://www.ovocnak.cz případně další konkurence. Pro mě na golfu několik plus:

  • je to čisté - tzn. taštička v obalu, nikde nic nedrobí, nematlá, jak před spotřebováním tak i po spotřebě v klidu do bagu a nic to neušpiní, plus čisté neumatlané ruce
  • rychle vypitosnědené... tzn. nezdržuju, úplně klidně mezi dvěma ránami, rychlá energie, nemusím řešit, kam s tím rozjedeným chlebem tyčinkou
  • bez problému v dešti, za nepřízni počasí... takové rozmočené sušenky, banán, už ne...
  • vydrží to
  • chutná mi to
nevýhody: nejlevnější to není, ale to pohodlí... ekologie, uznávám, dostává trochu na frak.

Kase.jpg

Pokud jste na tom jako já, uvítám tipy, které jsou nejlepší, rozuměj: velké a chutné :)
 
Poslední dobou jsem si taky zvykl na ovocné přesnídávky v taštičkách. Kdysi jsem tahal i speciální energetické nápoje, cyklistické, ale nějak mi to dlouhodobě nesedlo. Takže přesnídávky, resp. ovocné pyré, např. https://www.ovocnak.cz případně další konkurence. Pro mě na golfu několik plus:

  • je to čisté - tzn. taštička v obalu, nikde nic nedrobí, nematlá, jak před spotřebováním tak i po spotřebě v klidu do bagu a nic to neušpiní, plus čisté neumatlané ruce
  • rychle vypitosnědené... tzn. nezdržuju, úplně klidně mezi dvěma ránami, rychlá energie, nemusím řešit, kam s tím rozjedeným chlebem tyčinkou
  • bez problému v dešti, za nepřízni počasí... takové rozmočené sušenky, banán, už ne...
  • vydrží to
  • chutná mi to
nevýhody: nejlevnější to není, ale to pohodlí... ekologie, uznávám, dostává trochu na frak.

Zobrazit přílohu 7935

Pokud jste na tom jako já, uvítám tipy, které jsou nejlepší, rozuměj: velké a chutné :)
Měla jsem i nějaké, které byly kromě ovoce i s ovesnými vločkami, čili lepší glykemický index. Zkusím si vzpomenout co to bylo zač. ;)
 
Mám jednoho dobrého výživového poradce a ten mne přivedl na myšlenku, co museli udělat, pro to aby mohli uvést datum spotřeby.
Nestačí si koupit jablko nebo jiné ovoce či zeleninu doma si to připravit do krabičky? Umlít ovesné vločky/chia/slunečnici/ lněné semínko se sušenými švestkami / hrozinky / datle smíchat , naformičkovat?
Výhodou je, že si tam dáte to co vám chutná a hlavně bez konzervantů a vždy čerstvé.
 
Mám jednoho dobrého výživového poradce a ten mne přivedl na myšlenku, co museli udělat, pro to aby mohli uvést datum spotřeby.
Nestačí si koupit jablko nebo jiné ovoce či zeleninu doma si to připravit do krabičky? Umlít ovesné vločky/chia/slunečnici/ lněné semínko se sušenými švestkami / hrozinky / datle smíchat , naformičkovat?
Výhodou je, že si tam dáte to co vám chutná a hlavně bez konzervantů a vždy čerstvé.

Bylo. Když je čas, chuť a prostor, tak proč ne. Ale v aktuálním období kdy lítám jak hadr na holi jsem rád, že mohu jít do krámu, koupit si hotový předražený výrobek, než krájet ovoce, mixovat, čistit mixer/odšťavnovač, vypít to ten den, umývat nádobu... prostě je to pro mě jednodušší a pohodlnější. Ale přivedl si ne ma myšlěnku juknout, jestli nějaký mix tohodle postupu (především tu eliminaci bordelu v baxu před a po) a ejhle, existují. Tak zauvažuju a asi zkusím. :) Přelít do toho něco velkého, případně doma vyrobeného hromadně by jít snad mohlo. Dík.

Výstřižek.PNG


 
banán, kapsičky, proteinové tyčinky, ořechy, voda z vodovodu
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom