Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Střed Štiřín

Dneska se na Stirine hraje z originál odpališt - tedy i šestka z horního kopce.

Super! Sice jsem to většinou netrefil, ale byla to vždycky výzva. Pamatuji si jí tedy hlavně proto, že kdysi, když jsem si pročítal, co se píše o jamkách na webu Štiřína, tak mě zaujala tučná věta:

---
Jamka 6, zdroj http://www.stirin.cz/golf/golfove-hriste/
Tato jamka patří mezi vůbec nejhezčí jamky v Čechách, ale je zároveň také jednou z nejtěžších jamek ve Štiříně. Dopadová zóna je velmi úzká a je lemována podélnými vodními překážkami. Velký rovný green leží ve vodní překážce na poloostrově. Množství překážek vyvíjí velký tlak na hráče již na odpališti.
---


Takže vždycky jsem si říkal, na tom horním odpališti... neva, že to netrefíš, ale si na jedné z nejhezčích jamek v Čechách! Tak se kochej!
 
Upraveno:
Dneska se na Stirine hraje z originál odpališt - tedy i šestka z horního kopce.
Tak nějak tyto vyvýšené/mimoůrovňové skryté odpaliště patří ke Štiřínu , dělají hřiště zajímavé zvláště když je tak krásně rozkvetlé.
 
Prebyva mi jeden voucher do konce rijna. Dejte kdyztak vedet
 
Prebyva mi jeden voucher do konce rijna. Dejte kdyztak vedet
Honzo, máš ho ještě? Zítra odpoledne pojedu kolem, tak když to klapne, zastavím se tam na devítku. Je elektronickej, nebo musí být předán papírovej? 😉
 
Honzo, máš ho ještě? Zítra odpoledne pojedu kolem, tak když to klapne, zastavím se tam na devítku. Je elektronickej, nebo musí být předán papírovej? 😉
Uz nemam. Vcera vyreseno.
 
Sabina zlikvidovala park Štiřín, takže to nejspíš odneslo i hřiště 😔

Článek k tomu plus fotografie na golf courses.cz, narazil jsem na něj až teď.


Vypadá to příšerně. Stirin je nádherné místo.
 
Kdo ještě letos nebyl na Štiříně, tak rychle spěchejte. Stav je nejlepší, co kdy pamatuji. Rododendrony bohužel začínají odkvétat a mušky okolo rybníka začínají zlobit.
Minulý týden tam bylo luxusně, ale ještě se ta krása dá stihnout 😀

Pro tým červených - dnes jsem hrál +2, asi se mi vrací forma!!!
 
Zklamání. :( Měli jsme s @kristyna volné odpoledne, že tedy si zajdeme na naše oblíbené parkové hřiště Štiřín. A pak tam večere a romantika a tak. Letos jsme tam ještě nebyli, tak jsme se fakt těšili.

Dnes v cca 14:40 objednán teetime na 16.00. Dojeli jsme dřív, šli jsme po domluvě s recepcí v 15.40, bylo volno. Pár jednotlivců na hřišti. Zkrátím to.

- aerifikované, pískované a extrémně pomalé v podstatě nehratelné grýny
- půlka odpališť děs i na Štiřín
- odpaliště 6, 7, 8 spojená. Tzn. červená. I tak v hrozném stavu.
- na devitce vyletnici s dětmi, nijak jsme jim viditelně nevadili

Hřiště má krásně zelené a kompaktní ferveje. Asi nejlepší, co jsem na Štiříně zažil. Bohužel nic kolem nekvete - ale to tak teď je, škoda, ale ok. Taky jsou vidět úpravy po popadaných stromech, bude tam asi tráva - např. jamka číslo 5, třípar je díky tomu a bude úplně jiná. Mnohem jednodušší. Ale to je taky ok. Díky zkrácení (spojených odpališť) těch pár jamek, debilního povrchu na většině odpalištích a nehratelných grýnech je to ze žlutých aktuálně jen pěkná procházka po super fervejich s pár ranami v poli v podstatě se stejnými třemi holemi bez nutnosti putteru (až na devítku) Nic víc. Kdybych hlavně na ty grýny byl upozorněn na recepci před zaplacením plného fee případně při rezervaci přes teetime, tak neřeknu ani slovo, resp vím do čeho jdu. Tahle velké zklamání. I chuť na jídlo nás přešla, nakonec jsme si ani nesedli. Byl jsem po hře informovat recepci a že prý jsem jediný, že všichni hřiště chválí, jak je v super stavu včetně grýnů - tak nevím, třeba jo. A ať napíšu kdyztak manažerovi.

Prdím na to. Info za sebe jsem už recepci předal. A žádnou slevu na příště nechci. Dokud si tady nepřečtu, že je to ok nebo nebude podzim s barevným listím na koukání po parkové kráse kolem, nemyslím, že znovu vyhodíme za dva dohromady litr v podstatě jen za dvouhodinovou návštěvu parku bez šance na pěkný golf. Fakt jsem zklamán. Snad to bude pro ostatní příští týden a později mnohem lepší alespoň díky super grýnům, které nám dopřány nebyly a bude to zase stát za návštěvu a zaplacení fíčka a následného posezení v restauraci třeba i nám.

B2798DA6-C1BE-4FB6-9983-366BF2268634.jpeg 9D426006-2204-49E2-A632-7ACE215F8CDF.jpeg 323261C7-7806-4889-91B9-35C9D139A53B.jpeg 641451FB-981A-4E14-BD4D-610634D70788.jpeg 2C7D6D74-4B1D-4604-A971-3650659C0BF6.jpeg 3803D737-01BB-48A0-90FD-5AA66C50AB7C.jpeg 0D194224-8994-4473-A759-BB36A7428C74.jpeg 07233844-B471-48F6-B32B-5E428524C77D.jpeg
 
Upraveno:
Musel jsem si včerejší návštěvu nechat rozležet v hlavě, protože byla otřesná. Já jsem celkem pozitivní člověk a prakticky nikdy nic nehejtuju. Včerejší Štiřín bohužel přejít nemůžu.
Dámy na recepci i v restauraci sympatické, kafe dobrý. Potud vše v pořádku a nic nenasvědčovalo, že by se mělo dít něco výjimečného.
Jakmile vstoupíte na odpaliště, prakticky na všech jamkách, tráva je vysekaná, prosypaná pískem a blátivá. Což po těch deštích není nic divného, ale asi by stačilo vzít kameny a posunout je o dva metry jinam, kde je to o dost lepší. Ferveje jsou neposekané, resp. posekané jsou, ale na nějaký delší "chlup", než jsem v posledních týdnech na několika hřištích viděl. Co je ovšem masakr, jsou greeny. Minimálně 4 jsou absolutně nehratelný, ale naprosto všechny jsou plesnivý, chlupatý jak plyšový koberec, prosypaný tunou písku. Když nebudu řešit odpaliště a vyšší trávu na fervejích (jinak celkem dobrý), tak greeny vám vezmou absolutně chuť ze hry.
Vzhledem k tomu, že jsme byli na hřišti asi jen tři flajty, tak se u nás zastavil maršál a trochu jsme si povídali, co se to se Štiřínem děje. Prý mají nového majitele/ředitele a ten nemá golf rád, takže do něj nechce dávat žádné peníze a oni nemají věci, které potřebují na údržbu. To by celkem vysvětlovalo ten stav greenů. Na recepci nám neřekli ani půl slova o tom, v jakém je hřiště stavu, takže pokud bych zaplatil 1 000 Kč a pak viděl tohle, tak jdu fakt do vrtule. My jsme měli fee v rámci Bestgolfu, takže to nebolelo, ale jestli se tam někdo chystáte, tak si tam předem radši zavolejte a zjistěte si, v jakém je hřiště stavu a jestli je levnější fee. Dle informací od maršála nový ředitel slevy dávat nechce, ale třeba se to změní. Za litr to fakt nestojí, já bych dal max. 500,- a i tak je to celkem drahej driving. :mad:
Možná dobře, že nás v druhé devítce po čtvrté jamce vyhnala bouřka.
 

Přílohy

  • IMG_20200716_152143.jpg
    IMG_20200716_152143.jpg
    121,4 KB · Zobrazení: 328
  • IMG_20200716_155155.jpg
    IMG_20200716_155155.jpg
    202,7 KB · Zobrazení: 335
  • IMG_20200716_161930.jpg
    IMG_20200716_161930.jpg
    221 KB · Zobrazení: 348
  • IMG-20200716-WA0026.jpg
    IMG-20200716-WA0026.jpg
    170,8 KB · Zobrazení: 338
Nebyl jste někdo teď na Štiříně? Stojí to teď povrchově za to?

Asi ještě moc nekvete, ale co grýny a odpaliště? Jsou zkrácená (spojená s holkama) nebo na svých místech (žlutí borci)? :)
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Nebyl jste někdo teď na Štiříně? Stojí to teď povrchově za to?

Asi ještě moc nekvete, ale co grýny a odpaliště? Jsou zkrácená (spojená s holkama) nebo na svých místech (žlutí borci)? :)
mam v planu zitra vecer po praci, tak dam vedet :)
 
Já dnes byl a hřiště je ve velmi dobrém stavu. Hraje se opravdu vetsinou ze společných odpalist (červených), ale grýny i fw jsou OK.
Dokonce bych řekl, ze rychlost grýnů je na Štiřín hodně vysoká a hlavně jsou hodně tvrdé.
Bohuzel, rybník je vypuštěny a bahno dost smrdí. Kytičky taky zatím moc nerostou a na rododendrony si budeme muset ještě počkat.
 
Prosím, už kvetou rododendrony? Byl teď někdo?
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Ahoj, byl jsem tam v sobotu a bylo to docela fajn :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom