Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Střed Štiřín

Dovolím si k 9. jamce Štiřínské něco podotknout. Přesto, že golf, včetně zdejších diskuzí o hřištích, holích či course managementu, jsou převážně doménou golfistů, mužů, pár žen nás tu na jamce taky je. Troufám si tvrdit, že dost velká část golfistek bude mít problém ten rybník ( podle údajů na golfcourses.cz o šířce zhruba 90 m) přepálit. Pokud nejsou zrovna @Míša ;).
Pokud má 90 m, kolik potřebuješ, 110? Nebo těch 95m po dropu u vody.
Když se pokusím vzpomenout na všechny dámy, s kterými jsem hrál na turnajích v Hořehledech, možná dvě by s tím mohly mít problém. A to jsem na některé ranařky ani nenarazil.
Ono tak krátké děvčata zase nejste :)
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Nevím, třeba aby @requo nemusel mít morální dilema nebo abych já tam někdy zahrál par, nebo aby se dlouholetá hrůzostrašná statistika jamky č.9 změnila......:p:p:p:p:p........atd.....Zobrazit přílohu 5347
Takže i kdyby z ní udělali par6, stále bude třetí nejhorší. To si myslím už stojí za zamyšlení.
 
Ad Stirin a devítka - ta drop zóna za vodou není snad kvůli tomu, ze ranari na to spoléhali a snažili se první ranou do vody dostat z odpaliště - následoval trest a byli za vodou. Tolik alespoň jedna teorie (od @DzejBee).

Určitou logiku to dává.
 
Ad Stirin a devítka - ta drop zóna za vodou není snad kvůli tomu, ze ranari na to spoléhali a snažili se první ranou do vody dostat z odpaliště - následoval trest a byli za vodou. Tolik alespoň jedna teorie (od @DzejBee).

Určitou logiku to dává.

Dropzóna se dá umístit tak, aby z toho žádná výhoda pro “ranaře” neplynula (např. tak, aby z ní musel člověk hrát na lay up). Pak by úmyslná rána do vody ztrácela smysl. A těm, kteří nejsou schopni vodu přestřelit, by to nevadilo, neboť by stejně neměli délku na to jít z DZ přímo na grýn.
 
Aby to nebylo tak jednoduché , tak pokud se nepletu tak za jamkovištěm je krásná biozona, takže vše kratší. 170m s postavením na šikmině s míčem nad To je přeci easy, jednoduchý par max bogie při troše smůly.
 
Ad Stirin a devítka - ta drop zóna za vodou není snad kvůli tomu, ze ranari na to spoléhali a snažili se první ranou do vody dostat z odpaliště - následoval trest a byli za vodou. Tolik alespoň jedna teorie (od @DzejBee).

Určitou logiku to dává.
Pokud se nepletu, tak jsou tam drop zony pred a za vodou. Druha se uziva v pripade, ze mic doletel na druhou stranu a nasledne se odrazil zpet (je to do kopce).

"Ranari" (carry 180m vetsinou staci, kdyz neni mokro) zkousi prvni do vody proto, ze maji jistotu 3. ranu z rovinky tesne pred vodou. To vzhledem k tomu, co cloveka muze potkat po ceste neni uplne spatna propozice na bogey golf.
Prvni na fw pred vodou totiz casto neumoznuje zahrat skutecne plnou delku pres (kopec, stromy nad nebo uhel). Pokud je micek za vodou v prave casti, je skoro nemozne hrat treti na green (bio ostruvek s restuaraci..).
 
Včera Štiřín s @kristyna (poslední náš společný prázdninový golf, než jí začnou učitelské povinnosti ve školce :).

Cíleně jsem se soustředil na 9.jamku, jak jí zahrát. A prostě problém. Hrál jsem ze žlutých provizi 8, povedená rovná rána kousek před cestou, odjelo to do vody. Takže drop, přes vodu... prostě nevím, jak s nějakou procentuální jistotou tam hrát, aby míček skončil ve slušné pozici před vodou a nebyl v žádné prohlubni, ve sklonu, pod větvemi atd... fervej před vodou je cokoli, jen ne rovná (a nemyslím teď zrovna sklon k vodě). přijde mi, že zahrát jamku v paru musí být prostě souhra umu a k tomu (a to především) ještě hromada štěstí. Ale je pravda, že když se tady člověk nikam netlačí a prostě snaží se tuhle jamku hrát cíleně na osobní par, tak pocitově je to mnohem lepší a nic nemožného to nakonec není (ale furt by se mi příčilo hrát přes vedlejší green).

Včera mi docela dělala problém i jamka číslo 8. 4par, který nakonec dopadl dobře, tuším, že obojí jsem zahrál za pět ran, ale fakt toho místa na slušné umístění na druhou ránu neni, kdy uprostřed ferveje máte obří smrk, z jedné strany listnáč, který je super-mega... takže jako strategii jsem zvolil cíleně dvě rány osmičkou do listnáče, ono se to odrazí někam pod něj, docela spolehlivě, potom šestkou pod větvemi přiklepnout na green mezi kmeny... no, hezký golf to na koukání není, ale fungovalo to. :)

Svíčková byla ok, mezi devítkami... byla z menu, i když jsme si jí dávali kolem páté. Jen knedlíky se úplně nepovedly. Maso parádní.
 
Upraveno:
Jsem si hrál s myšlenkou, že si tam zajedu a podívám se na tu 9. Teď když čtu co všechno by mě čekalo na jiných jamkách, tak jsem to zavrhnul. Zdraví mám jen jedno!
 
Včera Štiřín s @kristyna (poslední náš společný prázdninový golf, než jí začnou učitelské povinnosti ve školce :).

Cíleně jsem se soustředil na 9.jamku, jak jí zahrát. A prostě problém. Hrál jsem ze žlutých 8, povedená rovná rána kousek před cestou, odjelo to do vody. Takže drop, přes vodu... prostě nevím, jak s nějakou procentuální jistotou tam hrát, aby míček skončil ve slušné pozici před vodou a nebyl v žádné prohlubni, ve sklonu, pod větvemi atd... fervej před vodou je cokoli, jen ne rovná (a nemyslím teď zrovna sklon k vodě). přijde mi, že zahrát jamku v paru musí být prostě souhra umu a k tomu (a to především) ještě hromada štěstí. Ale je pravda, že když se tady člověk nikam netlačí a prostě snaží se tuhle jamku hrát cíleně na osobní par, tak pocitově je to mnohem lepší a nic nemožného to nakonec není (ale furt by se mi příčilo hrát přes vedlejší green).

Včera mi docela dělala problém i jamka číslo 8. 4par, který nakonec dopadl dobře, tuším, že obojí jsem zahrál za pět ran, ale fakt toho místa na slušné umístění na druhou ránu neni, kdy uprostřed ferveje máte obří smrk, z jedné strany listnáč, který je super-mega... takže jako strategii jsem zvolil cíleně dvě rány osmičkou do listnáče, ono se to odrazí někam pod něj, docela spolehlivě, potom šestkou pod větvemi přiklepnout na green mezi kmeny... no, hezký golf to na koukání není, ale fungovalo to. :)

Svíčková byla ok, mezi devítkami... byla z menu, i když jsme si jí dávali kolem páté. Jen knedlíky se úplně nepovedly. Maso parádní.
Jestli jsi hrál 8i na devítce do vody (i s doběhem), tak to se klaním.
Ten obrázek nahoře je po mojí ráně 5i. Vyfotil jsem si to, protože jsem chtěl popsat, jak tady hrát lehce par, ale bohužel to skončilo bogey. Z toho místa následovala znovu 5i, trochu punch kvúli sklonu, ale byl jsem na úrovni žlutých kolíků, lehce vlevo na fw. Pak znovu 5i (proti větru a spíš od přední nohy, abych přestřelil tu krásnou borovici po cestě) a skočil jsem díky lehkému doteku horních větviček asi 20m před greenem. Pak chip a těsně minutý putt :(
 
Jestli jsi hrál 8i na devítce do vody (i s doběhem), tak to se klaním.
Ten obrázek nahoře je po mojí ráně 5i. Vyfotil jsem si to, protože jsem chtěl popsat, jak tady hrát lehce par, ale bohužel to skončilo bogey. Z toho místa následovala znovu 5i, trochu punch kvúli sklonu, ale byl jsem na úrovni žlutých kolíků, lehce vlevo na fw. Pak znovu 5i (proti větru a spíš od přední nohy, abych přestřelil tu krásnou borovici po cestě) a skočil jsem díky lehkému doteku horních větviček asi 20m před greenem. Pak chip a těsně minutý putt :(

Klanit není potřeba. Byla to provize a proste už jsem byl tak nějak otrávený, ze další míček v lese, ze jsem do toho šel nějak zhusta a překvapivě to sedlo. Letěla ta rána jak blázen, odrazila se o něco kus před cestou dopredu a pak se doplazila do vody. Takže žádný um v tom nebyl. Proste náhoda, kdy mě chtěla ta jamka namlsat, aby mě mohla pak zase s rozběhem kopnout...
 
Jestli jsi hrál 8i na devítce do vody (i s doběhem), tak to se klaním.
Ten obrázek nahoře je po mojí ráně 5i. Vyfotil jsem si to, protože jsem chtěl popsat, jak tady hrát lehce par, ale bohužel to skončilo bogey. Z toho místa následovala znovu 5i, trochu punch kvúli sklonu, ale byl jsem na úrovni žlutých kolíků, lehce vlevo na fw. Pak znovu 5i (proti větru a spíš od přední nohy, abych přestřelil tu krásnou borovici po cestě) a skočil jsem díky lehkému doteku horních větviček asi 20m před greenem. Pak chip a těsně minutý putt :(

Jj, ja tez 8i 220m nehraji, ani kdyz ke sucho :D

Jinak tech pozic, kde lze slusne hrat druhou pres tam je dost. Jen to nejde vzdy stejnou holi a obcas clovek musi pridat loft kvuli sklonu fw.
 
Po roce opět akce, jistota v golfovém světě... cena pořád stejná

Co nechápu, proč si oběd s výřivkou nestrčí za klobouk, nenastaví cenu fee na 400Kč a fertig. To hřiště mě osobně za víc nestojí, vířivku nechci a oběd tam taky ne.
 
Co nechápu, proč si oběd s výřivkou nestrčí za klobouk, nenastaví cenu fee na 400Kč a fertig. To hřiště mě osobně za víc nestojí, vířivku nechci a oběd tam taky ne.
ještě jsi zapomněl na saunu ;)


Ale, nevím, proč to vše do toho tahají, snad jen, že to lépe vypadá.
 
ještě jsi zapomněl na saunu ;)


Ale, nevím, proč to vše do toho tahají, snad jen, že to lépe vypadá.

@JardaK - marketingový začátečníci. Je to tam kvůli tomu, aby ta cena vyskočila co nejvejš a tudíž ta sleva vypadala co nejlíp. Moc dobře vědí, že určité procento oběd nevyužije a ještě větší procento nevyužije ten wellness. Ale levnější by to bez toho nebylo.
 
@JardaK - marketingový začátečníci. Je to tam kvůli tomu, aby ta cena vyskočila co nejvejš a tudíž ta sleva vypadala co nejlíp. Moc dobře vědí, že určité procento oběd nevyužije a ještě větší procento nevyužije ten wellness. Ale levnější by to bez toho nebylo.
Mě je to jasný. Ale za ty prachy ať si hru z podlozek nechají [emoji16]
 
Mě je to jasný. Ale za ty prachy ať si hru z podlozek nechají [emoji16]
Tam se hraje z podložek??!! Kuchyň , tam nemají? Nebo se tam, něco změnilo? Co jsem tam byl, tak to bylo jedle, jednou dokonce z grilu a grilování zelenina. A vířivky po hře, nespěchám nikam, není špatná. Jen, ty podložky, nevím nikdy odpaliště nebyly vypodložkované.
 
Tam se hraje z podložek??!! Kuchyň , tam nemají? Nebo se tam, něco změnilo? Co jsem tam byl, tak to bylo jedle, jednou dokonce z grilu a grilování zelenina. A vířivky po hře, nespěchám nikam, není špatná. Jen, ty podložky, nevím nikdy odpaliště nebyly vypodložkované.
Je to delší dobu, možná 3 nebo 4 roky, kdy jsem tuhle akci využil.
Ne některých (málo) odpalištích podložky byly. Jinde ne.
Kuchyň tehdy stála opravdu za nic.
Mohlo se to všechno změnit, to nevím.
Když budu chtít vířivku, saunu nebo oběd, koupím si to. Když nebudu, nechci za to platit. Tohle grupování produktů s tím, že většina lidí nějakou část nevyužije mě osobně vadí a to tak že hodně.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom