Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Střed Štiřín

Zahral jsem si poprve v neděli, pokut jsem si nevšiml, nic neřešil a choval se stejně slušně, jako na jakémkoliv jiném hřišti. Tohle bylo ve skvělém stavu, ani greeny mi nepřišly nijak mimo. Chvíli mi ale trvalo si uvědomit, cože to po mě hřiště chce. Od třetí do osmé jamky jsem se chvílemi cítil jako Mickelson a chvílemi jako McIlroy, jestli mi rozumíte. Zbytek času jsem se cítil normálně, tedy jako golfový nekňuba. Zahrál jsrm tu jedny z nejlepších i nejhorších ran, nicméně hřiště samotné je z mého pohledu super. Parkové, členité a nijak dlouhé. Srovnání s Augustou naprosto chápu... Resataurace posh, ale to mi nevadí. Jen kdyby byly ceny pro všechny stejné. Bez CGF registrace platite o 200 víc...
 
V pátek hřiště pro mě parádní. Ale vždycky si tak říkám, že ani ikonické jamky se nemají přehánět. Samozřejmě mluvím o devítce. Vzdálenosti vypadají takto:

Zobrazit přílohu 4448

Prostě v duchu - řekli jsme si, že 500 metrů bude tak prostě bude, poručíme větru dešti! Je to tedy výzva, ale začíná, zdá se mi, skorem být nehratelná. Stromy už vytváří docela tunel, před vodou - ještě že já své rány netvaruju, letí do lesa, ale rovně :) Škoda, pro mě, že není poslední jamka kratší a že třeba poslední 8má jamka nekončí někam pod současná odpaliště devítky. Přišlo by mi to přirozenější. Pak devítka první rána přes vodu...

Jo, a krásně to tam teď kvete. :)

Já prostě tam tu devátou jamku nechápu. Btw. jak jsme byli dnes upozorněni maršálem, dropzóna za vodou u deváté jamky je pouze pro případy, kdy se míček očividně odrazí z protilehlého břehu do vody (ano, mají to v místních pravidlech). Pokud nepřestřelíte, tak prostě smůla. Budete stát na vzdálenější straně, dokud se nepovede, nebo to vzdáte. Já naštěstí přestřelil, holkám se nepovedlo... ptám se proboha, proč zrovna na štiříně dám jamku, která může být pro některé hráče prostě nedohratelná? Ach jo.
 
Já prostě tam tu devátou jamku nechápu. Btw. jak jsme byli dnes upozorněni maršálem, dropzóna za vodou u deváté jamky je pouze pro případy, kdy se míček očividně odrazí z protilehlého břehu do vody (ano, mají to v místních pravidlech). Pokud nepřestřelíte, tak prostě smůla. Budete stát na vzdálenější straně, dokud se nepovede, nebo to vzdáte. Já naštěstí přestřelil, holkám se nepovedlo... ptám se proboha, proč zrovna na štiříně dám jamku, která může být pro některé hráče prostě nedohratelná? Ach jo.
A kde by ti přišla lepší?
 
Viděl jsem to hrát doprava na tu poloostrovní jamku a potom na druhy břeh . Jinak je přeci dropovaní před vodou pod cestickou no a odtud doprava a doleva je to sice o jednu více, ale jistější. Takhle jsem to viděl hrát místní .
 
Viděl jsem to hrát doprava na tu poloostrovní jamku a potom na druhy břeh . Jinak je přeci dropovaní před vodou pod cestickou no a odtud doprava a doleva je to sice o jednu více, ale jistější. Takhle jsem to viděl hrát místní .

Ano, to byla i tip maršála. Hrajte doprava na green sestky, z toho si dáte beztrestně drop na krásnou travicku a rovinu a pak to pohodově prehrajete. Koukal jsem na nej jak blázen... pro mě osobně je tohle proste neakceptovatelné (i když pravidla to nezakazuji) Využívat cíleně green jiné jamky, abych překonal vodní překážku proste dělat nebudu. A ani to nebudu nikomu radit, učit. Drop zóna před vodou pod cestičku včera nebyla, což je ale fuk, jen info (vždycky jindy tam zatím byla).

Mne se to nelíbí a nechápu, proč jako to bývá jinde, není umístěna drop zóna pro kratší hráče proste někde, kde to je lepší. Trest člověk dostal, tak co. Ještě snad kdyby to byl třípar, ok. Ale u dlouhého petiparu v půlce...tomu proste nerozumím.
 
Upraveno:
Ano, to byla i tip maršála. Hrajte doprava na green sestky, z toho si dáte beztrestně drop na krásnou travicku a rovinu a pak to pohodově prehrajete. Koukal jsem na nej jak blázen... pro mě osobně je tohle proste neakceptovatelné (i když pravidla to nezakazuji) Využívat cíleně green jiné jamky, abych překonal vodní překážku proste dělat nebudu. A ani to nebudu nikomu radit, učit. Drop zóna před vodou pod cestičku včera nebyla, což je ale fuk, jen info (vždycky jindy tam zatím byla).
Mne se to nelíbí a nechápu, proč jako to bývá jinde, není umístěna drop zóna pro kratší hráče proste někde, kde to je lepší. Trest člověk dostal, tak co. Ještě snad kdyby to byl třípar, ok. Ale u dlouhého petiparu v půlce...tomu proste nerozumím.

Na PGA využívají cíleně například fairway jiné jamky aby se vyhnuli stromům, vedla se tom diskuze, ale shodli se, že je to ok. Nikdo to nikoho nenutí dělat, ale ta možnost v souladu spravidly tady je, stejně jako na Štiříně. Jinak podle mě, 9.jamka je největší nesmysl v českých golfových vodách, bavil jsem se o tom s lidma co rozumí normování, a jsou v zásadě 2 možnosti jak jamku zpříjemnit - 1/ posunout odpaliště blíže k vodě, nebo 2/ posunout geeen blíže k vodě. Ale jak je vidět, nikomu se do toho nechce...
 
Já prostě tam tu devátou jamku nechápu. Btw. jak jsme byli dnes upozorněni maršálem, dropzóna za vodou u deváté jamky je pouze pro případy, kdy se míček očividně odrazí z protilehlého břehu do vody (ano, mají to v místních pravidlech). Pokud nepřestřelíte, tak prostě smůla. Budete stát na vzdálenější straně, dokud se nepovede, nebo to vzdáte. Já naštěstí přestřelil, holkám se nepovedlo... ptám se proboha, proč zrovna na štiříně dám jamku, která může být pro některé hráče prostě nedohratelná? Ach jo.
Ja jim mam naopak rad, neb je to challange.
Navic Stirin nevnimam jako akademii a dle meho schopnost dat 100m ranu je to, co hrace kvalifikuje jit hrat na hriste.
Dropzona na druhe strane je velka pomoc.

Mj. Stirin byval delsi a jeste obtiznejsi. Patri to tam. Cele hriste az na no. 3 je o presnosti.
 
Na PGA využívají cíleně například fairway jiné jamky aby se vyhnuli stromům, vedla se tom diskuze, ale shodli se, že je to ok. Nikdo to nikoho nenutí dělat, ale ta možnost v souladu spravidly tady je, stejně jako na Štiříně. Jinak podle mě, 9.jamka je největší nesmysl v českých golfových vodách, bavil jsem se o tom s lidma co rozumí normování, a jsou v zásadě 2 možnosti jak jamku zpříjemnit - 1/ posunout odpaliště blíže k vodě, nebo 2/ posunout geeen blíže k vodě. Ale jak je vidět, nikomu se do toho nechce...
A proc by se to melo menit? Aby to byla davacka? Na Stirine nemaji ani bile odpaliste a hobik muze jit z cervenych..
 
Nevím, třeba aby @requo nemusel mít morální dilema nebo abych já tam někdy zahrál par, nebo aby se dlouholetá hrůzostrašná statistika jamky č.9 změnila......:p:p:p:p:p........atd.....
Snímek obrazovky (51).jpg
 
Upraveno:
Za tu dobu co tam jezdím, vždy se vracím rád jsem hrál pouze jednou par . Ta sjezdovka prusekem v lese , aby po dopadu byl míč easy?? Druhá přes vodu nad chodník, třetí na patoviště a max dva paty! Tak to musí být den, kdy ti vše hraje do karet. A hrát tam birdie?? Tj, od chodníku trefit to velké patoviště a ještě k vlajce?? Tak to se tím může člověk živit
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Jinak podle mě, 9.jamka je největší nesmysl v českých golfových vodách, bavil jsem se o tom s lidma co rozumí normování, a jsou v zásadě 2 možnosti jak jamku zpříjemnit - 1/ posunout odpaliště blíže k vodě, nebo 2/ posunout geeen blíže k vodě. Ale jak je vidět, nikomu se do toho nechce...

Nechci se dotknout tvych znamych, ale:

1. Zmena na PAR 4 (posunuti greenu nebo odpaliste) muze mit velky vliv na vnimani hriste jako celku, protoze mimo jine PAR hriste spadne pod 70 a to rada lidi uz jako hriste nebere.

2. Problem by to ve skutecnosti nijak vyznamne neresilo, protoze rybnik zustane furt stejne siroky a pro radu kratkych golfistu proste neprekonatelny.

Kazde hriste ma mit odpocinkove i heroicke jamky. Tato jamka je pro Stirin ikonicka a pro kazdeho je jiste silny zazitek, kdyz se mu podari dobre zahrat. A resenim frustrace je, jak @requo naprosto spravne pise, umisteni dropzony na druhou stranu.
 
Nechci se dotknout tvych znamych, ale:

1. Zmena na PAR 4 (posunuti greenu nebo odpaliste) muze mit velky vliv na vnimani hriste jako celku, protoze mimo jine PAR hriste spadne pod 70 a to rada lidi uz jako hriste nebere.

2. Problem by to ve skutecnosti nijak vyznamne neresilo, protoze rybnik zustane furt stejne siroky a pro radu kratkych golfistu proste neprekonatelny.

Kazde hriste ma mit odpocinkove i heroicke jamky. Tato jamka je pro Stirin ikonicka a pro kazdeho je jiste silny zazitek, kdyz se mu podari dobre zahrat. A resenim frustrace je, jak @requo naprosto spravne pise, umisteni dropzony na druhou stranu.
dobře že se jich nechceš dotknout :up::up: oni jsou hetero....a nevím kde jsi četl že se zmiňovali o předělání na par4 ??? :D:D:D
 
dobře že se jich nechceš dotknout :up::up: oni jsou hetero....a nevím kde jsi četl že se zmiňovali o předělání na par4 ??? :D:D:D

Vychazim z predpokladu, ze chteli jamku zkracovat. 50 m nic neresi, cokoli dalsiho uz statut PAR 5 obhaji dost obtizne, neni tam zadny lomeni fairwaye...
 
Upraveno:
Třeba mě by o 50 metrů bližší green pomohl, protože po přehráni vody se dost často dostávám do vzdálenosti cca 170m, takže 120 metrů do kopce už je pro mě daleko hratelnější. Toť vše..... A jestli to pro tebe nic neřeší, tak potom - respekt !!!!!! Jsem teda hodně špatný hráč a musím dost potrénovat....:cry::cool::cool:
 
Třeba mě by o 50 metrů bližší green pomohl, protože po přehráni vody se dost často dostávám do vzdálenosti cca 170m, takže 120 metrů do kopce už je pro mě daleko hratelnější. Toť vše..... A jestli to pro tebe nic neřeší, tak potom - respekt !!!!!! Jsem teda hodně špatný hráč a musím dost potrénovat....:cry::cool::cool:

Zjevně každý mluvíme o něčem jiném. Já mluvím o rybníku a jeho přehrání. Štiřín jsem hrál jednou a nepochybuju o tom, že při další návštěvě bych na hřišti nechal kýbl míčů, jako koneckonců všude...
 
No já mluvím od začátku o tom, jakým způsobem by bylo možno zpříjemnit tuto, objektivně nejtěžší jamku par 5, v ČR, a rybník jsem vůbec nezmiňoval. Ten beru jako součást jamky. A tedy ještě jednou zopakuji, že pro mě bylo posunutí greenu o 50-70 metrů blíže k vodě řešením, při zachování paru 5. Nic víc, nic míň.
 
No já mluvím od začátku o tom, jakým způsobem by bylo možno zpříjemnit tuto, objektivně nejtěžší jamku par 5, v ČR, a rybník jsem vůbec nezmiňoval. Ten beru jako součást jamky. A tedy ještě jednou zopakuji, že pro mě bylo posunutí greenu o 50-70 metrů blíže k vodě řešením, při zachování paru 5. Nic víc, nic míň.

Trochu bych se bál, že už by to bylo hodně na hraně s tím PAR 5, ale to už je otázka na normovací komisi...určitě by to ovlivnilo rating hřiště.
 
Trochu bych se bál, že už by to bylo hodně na hraně s tím PAR 5, ale to už je otázka na normovací komisi...určitě by to ovlivnilo rating hřiště.
No co jám vím, tak 5pary nemají být kratší než 430m ( i když nejkratší co znám, je v Poděbradech a má jen 386m) což dává docela slušný prostor pro zkrácení toho Štiřínského mostra, které má nyní 516m. A rating by to ovlivnilo určitě ....
 
No co jám vím, tak 5pary nemají být kratší než 430m ( i když nejkratší co znám, je v Poděbradech a má jen 386m) což dává docela slušný prostor pro zkrácení toho Štiřínského mostra, které má nyní 516m. A rating by to ovlivnilo určitě ....

Hodně záleží na případném lomení FW, stoupání atd. Já mám 2 pětipary, jeden 390 a druhý 416, takže vzdálenost není to nejdůležitější:).
 
Já nemám žádný pětipar, ale v případě jamky č.9 na Štiríně, plnohodnotně nahradí jakékoliv zalomení, stoupání atd, onen strategicky umístěný rybníček :p:p
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom