Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Štěstí, co je to štěstí ...

Přirozenou potřebou člověka je přimět svoje okolí, svět a potažmo vlastně i celý vesmír aby fungoval, tak jak má. Tak to prostě je. Bereme to tak, že pokud to vše bude fungovat tak, jak nám to připadá správné, budeme šťastní. Zkušenější si uvědomí, že k tomu, aby na tom mohl tak nějak pracovat, je potřeba to okolí, svět a vesmír tak nějak alespoň trochu pochopit. To je věc nesnadná o kterou se tisíce let pokoušejí slovutní filosofové a my amatéři v tom dost tápem. Málokdo si však uvědomuje, že prvním předpokladem pro to, se v tomto ohlednu někam posunout, je pochopit sám sebe a smířit se sám se sebou.

A jsme u toho, proč jsem se vlastně do tohoto zamyšlení pustil. Čas od času se zde na fóru spustí nějaká názorová přestřelka, která zpravidla končí tím, že se některý z aktérů na půl roku odmlčí nebo jiný požádá administrátora o smazání účtu. Po přečtení takové konverzace mě vždy zavalí tsunami negativních emocí a smutek, že se lidi takhle malicherně od sebe odpuzují. Dříve jsem se takovým situacím snažil za každou cenu vyhýbat, protože jsem měl pocit, že mě to činí nešťastným. Tím "dříve" myslím to, když mi bylo 25,30,35 a stále si myslel, že šťasný budu, pokud budu jezdit v červenočerném ferrari a budu mít sex 3x denně. Ale abych se vrátil k těm negativním emocím. Dnes už se na to dívám jinak. Ne že bych tento typ emocí vyhledával, nejsem masochista, nicméně už se je nesnažím odpudit od sebe za každou cenu. Beru to jako jakési očkování. Dospěl jsem k přesvědšení, že jsou potřeba. Pokud si totiž neprožijete přiměřenou míru těch negativních, nedokážete si patřičně užít těch pozitivních. A v tom je podle mě štěstí. Ne v tom žít v jedné "jakž takž spokojené" lajně, ale přijmout s pokorou svoje agrese,chyby,selhání a smutky, stejně tak jako agrese,chyby,selhání a smutky ostatních a užít úspěchů a radostí svých stejně jako úspěchů a radostí ostatních.

Na závěr chci bojovníkům poděkovat. Budu vás dál sledovat a prožívat si vámi způsobené negativní emoce. Z hlediska zákona zachování energije je totiž dosti pravděpodobné, že pokud si prožiju tuto, vyhne se mi třeabs ta způsobená rýmičkou, kterou fakt bytostně nesnáším. Zároveň ale doufám, že bude 19.jamka fungovat tak dlouho, abych zaznamenal, že alespoň jeden z místních notorických poměřovačů penisů zmoudří. Je jasné, že na jeho místo nastoupí nová "mladá puška", ale tak to prostě chodí a tak to má být. :p;)

Bonusová říkanka zde: https://www.19jamka.cz/threads/nchp...idavek-ke-clanku-stesti-co-je-to-stesti.1623/
 
Upraveno moderátorem:
Covece, ten ferrari projekt bych za hlavu nehazel... to by mohlo fungovat i ted! :D
 
Podle reakcí je vidět, že jste pochopili, co bylo hlavním posláním článku ... :up::D:D:D:up:

Covece, ten ferrari projekt bych za hlavu nehazel... to by mohlo fungovat i ted! :D
Já myslím že ne ... nejsem si jistý, že by se tam vešla zlatokopka a bag s vozejčkem najednou :p

Stačí o něm 3x denně mluvit nebo na něho myslet :p:devil:
Z dnešního úhlu pohledu je to tak, ale nechcete mi tvrdit, že před 20 lety jste to měli jinak než já ... o_O:p
 
Zase, když budeme všichni štastní a tolerantní a sluníčkoví, nebude na světě nuda? Pozitivní emoce jsou fajn, ale pokrok a rozvoj z pocitu štěstí a tolerance je takový "nepotřebný". To znamená, když nikomu nic nevadí, nenutí ho to sunout se dál a soupeřit s ostatními. Ono je potřeba trochu toho koření, sem tam.

Přijde mi dobré, pokud i vyhrocená diskuse je podpořena argumenty, protože se člověk něco dozví - co by jindy nezaznělo. Ani si nemyslím, že se musí nakonec dojít k nějakému konsensu. Pořád mi přijde lepší zareagovat "blbě/ostře/nevhodně", než mlčet. V tu chvíli to může být nepříjemné, ale zatím se mi zdá, že to zpravidla ukáže nebo poodkryje něco, kolem čeho se zpravidla a z různých dobrých důvodů opatrně našlapuje. :)
 
Zase, když budeme všichni štastní a tolerantní a sluníčkoví, nebude na světě nuda? Pozitivní emoce jsou fajn, ale pokrok a rozvoj z pocitu štěstí a tolerance je takový "nepotřebný". To znamená, když nikomu nic nevadí, nenutí ho to sunout se dál a soupeřit s ostatními. Ono je potřeba trochu toho koření, sem tam.
Tak další co mě nepochopil :rolleyes:. Já nepsal, že máme bejt všichni furt šťastný, ale naopak, že to je nesmysl a že se s tím máme smířit a naučit se s tím pracovat.;)

Přijde mi dobré, pokud i vyhrocená diskuse je podpořena argumenty, protože se člověk něco dozví - co by jindy nezaznělo. Ani si nemyslím, že se musí nakonec dojít k nějakému konsensu. Pořád mi přijde lepší zareagovat "blbě/ostře/nevhodně", než mlčet. V tu chvíli to může být nepříjemné, ale zatím se mi zdá, že to zpravidla ukáže nebo poodkryje něco, kolem čeho se zpravidla a z různých dobrých důvodů opatrně našlapuje.

Zásadně nesouhlasím.:down: Žádný aktér vyhrocené diskuse, kdy jsou na pořadu útoky na osobní úrovni (což se tu bohužel děje) , není schopen pracovat s argumenty a taková diskuse nepřinese nic pozitivního. Leda pro ty co to sledujou z povzdálí a berou si z toho poučení:p. Pokud jsi to myslel takhle tak to jo, to s tebou souhlasím. ;)

Pokud si mů článek pochopil jako nějaký morální apel, tak jsem ho napsal špatně. Nechtěl jsem nic jiného, než sdělit svůj pohled na věc. Nepovažuju se za toho kdo ví ani za toho kdo chce někoho nějak ovlivňovat, aby už kurňa nedělal nedůstojný narážky třebas na něčí nadměrnou postavu(jen příklad). To je každýho osobní rozhodnutí a mě to neurazí, protože to není můj problém.
 
Z dnešního úhlu pohledu je to tak, ale nechcete mi tvrdit, že před 20 lety jste to měli jinak než já ... o_O:p
Jina barva auta asi :D

Zase, když budeme všichni štastní a tolerantní a sluníčkoví, nebude na světě nuda?
Toto mi pripomelo jeden dil Black Adder, kde Mr. Bean alias hlavni anglicky arcibiskup mel za ukol presvedcit neboztika, aby neodkazal majetek cirkvi, ale korune (jinak by ho totiz zabili), a tak vysvetloval umirajicimu, ze raj je pro ty, co maji radi zpev a pestovani kvetin... zatimco peklo pro ty, co preferuji mucenicka a orgie. :D
 
Nijak nereaguju na to, jestli článek je, nebo není morální apel. Ani z pohledu admina fóra. Zajímá mě nastíněné téma, které volně rozvíjím - internetová "neosobní" komunikace je něco, co dlouhodobě sleduji i vyjma Jamku a prostě určité schémata chování jsou typické - jedno, jestli se jedná o golfové fórum, forum o lednicích, autech, ženských...

Nicméně ok, pojďme konkrétně - nebráním se podnětům k chodu fóra:

Žádný aktér vyhrocené diskuse, kdy jsou na pořadu útoky na osobní úrovni (což se tu bohužel děje) , není schopen pracovat s argumenty a taková diskuse nepřinese nic pozitivního.

Co by se s tím mělo dělat aby bylo obecně přijatelné pro všechny zúčastněné?
 
Co by se s tím mělo dělat aby bylo obecně přijatelné pro všechny zúčastněné?
Vůbec nic, a ani to není potřeba. Nikdo tu nejsme žádnej magor, kdo by zacházel až do nějakech nechutností, hodných zásahu administrátora. :)
Stále z tebe malinko cítím, že máž pocit, že jsem tím svým článkem něco chtěl kritizovat nebo napravovat:rolleyes:. Vůbec. Jen jsem ve zkratce vypsal svojí cestu jak se snažím vnímat život:). Důraz přitom kladu na slovo snažím, protože to je důležitý. Chtěl bych hrát stabilně kolem 90, nejde to:down: ale snažím se;). Každej jsme jinej. Někoho můj článek může inspirovat, někomu může přijít směšný, někomu může bejt ukradenej a nic z toho není špatně.;)
 
aby už kurňa nedělal nedůstojný narážky třebas na něčí nadměrnou postavu(jen příklad). To je každýho osobní rozhodnutí a mě to neurazí, protože to není můj problém.

Já si nezačal!:D:D
 
Tak další co mě nepochopil :rolleyes:. Já nepsal, že máme bejt všichni furt šťastný, ale naopak, že to je nesmysl a že se s tím máme smířit a naučit se s tím pracovat.;)



Zásadně nesouhlasím.:down: Žádný aktér vyhrocené diskuse, kdy jsou na pořadu útoky na osobní úrovni (což se tu bohužel děje) , není schopen pracovat s argumenty a taková diskuse nepřinese nic pozitivního. Leda pro ty co to sledujou z povzdálí a berou si z toho poučení:p. Pokud jsi to myslel takhle tak to jo, to s tebou souhlasím. ;)

Pokud si mů článek pochopil jako nějaký morální apel, tak jsem ho napsal špatně. Nechtěl jsem nic jiného, než sdělit svůj pohled na věc. Nepovažuju se za toho kdo ví ani za toho kdo chce někoho nějak ovlivňovat, aby už kurňa nedělal nedůstojný narážky třebas na něčí nadměrnou postavu(jen příklad). To je každýho osobní rozhodnutí a mě to neurazí, protože to není můj problém.
Drahý Jerry,
krom toho, že jsi mě překvapil (dost mile) a teď se nechci vytahovat myslím, že já tě pochopil.
Tak to je bod 1.
bod 2. okamžitě se přestaň navážet do mé postavy:D:D:D:D:D(také jen příklad)

Jinak dnes Štiřín jak víš.
Kartu jsem okamžitě po hře roztrhal, aby se to nedalo spočítat. Nyní, když si tak u hokeje přemýšlím o mém dnešním výkonu, tak se mi najednou rozsvítilo a vím, že musím do nejbližšího golfshopu a koupit si okolo 30 míčků. A pak huráááá zpět do Štiřína.
 
Drahý Jerry,
krom toho, že jsi mě překvapil (dost mile) a teď se nechci vytahovat myslím, že já tě pochopil.
Tak to je bod 1.
bod 2. okamžitě se přestaň navážet do mé postavy:D:D:D:D:D(také jen příklad)

Jinak dnes Štiřín jak víš.
Kartu jsem okamžitě po hře roztrhal, aby se to nedalo spočítat. Nyní, když si tak u hokeje přemýšlím o mém dnešním výkonu, tak se mi najednou rozsvítilo a vím, že musím do nejbližšího golfshopu a koupit si okolo 30 míčků. A pak huráááá zpět do Štiřína.
Do Štiřína přece 4.5. na spolhru!!! ;)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom