Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf.cz Statistiky českého golfu 2019

Jestli si dobře pamatuji, tak bývala možnost být registrován přímo v ČGF bez nutnosti být členem v klubu. Pak tato možnost byla zrušena - důvod mi unikl (lobbing klubů?) - a začaly vznikat virtuální kluby.
Jo, ale to je opak. Chci hrát golf, klidně budu členem klubu protože mám pak výhodnou hru, ale nechci platit federaci, protože nehraju turnaje. Ne já, ale takových je opravdu hodně.
 
Já netvrdím, že se o to snažím nebo budu. Jen jsem rozporoval tvé tvrzení, ze hrát můžeš jako u jiných sportů bez placení federaci. Ano, proč by někdo podstupoval martirium kvůli třem stovkám. Otázkou je, proč by musel. Proč je to tak nastaveno, že všichni platíme výpalné bafuňářům, které velká část k ničemu nepotřebuje...
Jak zmínil Michal, v jiných sportech to není třeba, nechceš soutěžit, neřešíš....

Ale dyť nemusíš. Plať si fee a je to.

A vzal bych např. v potaz server ČGF, který ti v propojení s TeeTime umožňuje rezervaci časů, statistiky, slevy,...
 
Jestli si dobře pamatuji, tak bývala možnost být registrován přímo v ČGF bez nutnosti být členem v klubu. Pak tato možnost byla zrušena - důvod mi unikl (lobbing klubů?) - a začaly vznikat virtuální kluby.

Původní myšlenka CMR byla skvělá, pokud jsi neměl vybraný klub. Tak Federace za rozumné peníze, bylo to určitě do 1000 Kč tě zaregistrovalav CMR ( mám pocit, že to bylo 500) a do roka jsi si měl vybrat klub. Federace však zjistila, že začíná bezpracně rýžová peníze jen zato, že někoho dopíše do systému. Tak zrušila časové omezení 1 roku a navýšila cenu, která pak byla v řádů několika tisíců. ( pamatuji doby, kdy se na CMR vydělalo 7000000 Kč za rok, při mnohem nižším rozpočtu) A to je právě začátek virtuálních klubů. Ty že začátku nenabízely levné fee, ale levnější členství. Lobbing o zrušení CMR následoval až v době, kdy bylo CMR stejně v podstatě mrtvé...
 
No jenže poplatek je 300 Kč:). Takže 15 600 000 Kč. Aparát ČGF bude mít dle mého 10 lidí, což ti při střízlivé úvaze 50 000 Kč měsíčně jen na výplatách je 6 000 000 Kč. Nájmy, cesťáky, turnaje, školení, vybavení, rozhodčí,...a seš na černé nule jen to hvízdne:). Ale ono je hospodaření ČGF velmi snadno dohledatelné

"...
Zpráva o hospodaření ČGF a CGC v roce 2018
Hospodářka ČGF Maria Stilerová komentovala výsledky hospodaření ČGF v roce 2018, které skončilo plánovaným
a konferencí ČGF v roce 2018 schváleným deficitem ve výši zhruba 3,5 mil. Kč. Zdůraznila, že ČGF je ve svých příjmech
z více než 60 procent závislá na cizích zdrojích, ať už to jsou státní dotace poskytované prostřednictvím MŠMT ČR, nebo další vnější zdroje (R&A, ČOV, hl. m. Praha aj.). Maria Stilerová rovněž uvedla, že 26. února 2019 ČGF a CGC s.r.o. prošly daňovou kontrolou, která v hospodaření a výkaznictví za rok 2018 neshledala žádné nedostatky.
..."

1. Zpráva o účetnictví říká, že položky jsou ve správných kolonkách, ne že se rozumně hospodaří.
2. Největší díra na peníze je Czech golf consulting, jeho výsledky nelze z veřejných zdrojů posoudit
3. Nejhorší akci v historii Cgf a nejvíce vyhozené peníze byla akce Ty na to máš, za kterou byl zodpovědný prezident Hořehled. Důsledkem bylo jeho nezvolení prezidentem Cgf.
 
Upraveno:
2. Největší díra na peníze je Czech golf consulting, jeho výsledky nelze z veřejných zdrojů posoudit

Souhlas.

3. Nejhorší akci v historii Cgf a nejvíce vyhozené peníze byla akce Ty na to máš, za kterou byl zodpovědný prezident Hořehled. Důsledkem bylo jeho nezvolení prezidentem Cgf.

Nedokážu posoudit, zda nejhorší. Každopádně to byl důvod, proč jsem opustil pozici v mediální komisi, protože jsem byl zásadně proti této aktivitě a souhlasím s tím, že hůř už asi udělat nešla. Na druhou stranu stála zlomek toho (taky proto dopadla jak dopadla) co aktuálně stojí Bav se golfem a výsledek je hodně podobný.

To zda kvůli tomu Karla zvolili nebo nezvolili je čirá spekulace.
 
Souhlas.



Nedokážu posoudit, zda nejhorší. Každopádně to byl důvod, proč jsem opustil pozici v mediální komisi, protože jsem byl zásadně proti této aktivitě a souhlasím s tím, že hůř už asi udělat nešla. Na druhou stranu stála zlomek toho (taky proto dopadla jak dopadla) co aktuálně stojí Bav se golfem a výsledek je hodně podobný.

To zda kvůli tomu Karla zvolili nebo nezvolili je čirá spekulace.

Já to myslel tak, že byla škoda, že zkušený právník si nechá přidělit funkci šéfa mediální komise ( v předchozím výboru) Tedy funkci, ke které zřejmě neměl vztah. Dopadlo to velmi neúspěšnou mediální akci, kterou mu všichni jeho oponenti s gustem omlátili o hlavu a pasovali ho na jediného viníka ( i když se na ní museli podílet) a využili toho před volbou prezidenta cgf. Jestli by vyhrál K Č, nevím. Rozhodně se tímto však jeho šance výrazně snížily ( podle mne to byla určitě škoda, jeho názory mi osobně byly bližší), Určitě to tak napomohlo k vítězství vedení současnému a jejich pseudomarketérovi J. W., čehož důsledek je super drahá akce, Bav se golfem...
 
Já to myslel tak, že byla škoda, že zkušený právník si nechá přidělit funkci šéfa mediální komise ( v předchozím výboru) Tedy funkci, ke které zřejmě neměl vztah. Dopadlo to velmi neúspěšnou mediální akci, kterou mu všichni jeho oponenti s gustem omlátili o hlavu a pasovali ho na jediného viníka ( i když se na ní museli podílet) a využili toho před volbou prezidenta cgf. Jestli by vyhrál K Č, nevím. Rozhodně se tímto však jeho šance výrazně snížily ( podle mne to byla určitě škoda, jeho názory mi osobně byly bližší), Určitě to tak napomohlo k vítězství vedení současnému a jejich pseudomarketérovi J. W., čehož důsledek je super drahá akce, Bav se golfem...

Pokud si to tak myslel, tak si to tak bohužel nenapsal:). S tím co jsi napsal výše se já osobně zcela ztotožňuji a myslím že v důsledku i Karel. Sám jsem ho od kandidatury zrazoval přesně s tím, že tomu nerozumí a neměl by se do toho pouštět. Jeho síla je na straně práva a administrativy. Každopádně jak znám Karla, tak rozhodně není všem dnům konec:).
 
Už přesně nevím, kde byla diskuze ohledně HGZŽ, tak jedna informace z večera českéh golfu. Martin Bouda je hlavním motorem HZGŽ, tak snad se budete moci dobrat nějakých informacíu tohoto pána.

V tom případě doporučuju ten motor trochu promazat, protože pan Bouda je motorem minimálně od března 2019 a nemůžu si pomoct, působí na mne trochu zadřeně...Tzn. pokud je pro tebe tohle revoluční informace pocházející ze včerejška, tak já ji vím už 9 měsíců.
 
V tom případě doporučuju ten motor trochu promazat, protože pan Bouda je motorem minimálně od března 2019 a nemůžu si pomoct, působí na mne trochu zadřeně...Tzn. pokud je pro tebe tohle revoluční informace pocházející ze včerejška, tak já ji vím už 9 měsíců.
Byl to trochu sarkastický příspěvek, který zřejmě pochopíš, jelikož jsem se jako jeden ze tří PGA trenérů zúčastnil prezentace v Hostivaři. Vím to sice také no ale... ostatně jsi situaci již popsal!
 
V tom případě doporučuju ten motor trochu promazat, protože pan Bouda je motorem minimálně od března 2019 a nemůžu si pomoct, působí na mne trochu zadřeně...Tzn. pokud je pro tebe tohle revoluční informace pocházející ze včerejška, tak já ji vím už 9 měsíců.
Byl to trochu sarkastický příspěvek, který zřejmě pochopíš, jelikož jsem se jako jeden ze tří PGA trenérů zúčastnil prezentace v Hostivaři. Vím to sice také no ale... ostatně jsi situaci již popsal!
To je ten Martin Bouda, co dostal o víkendu cenu? Se snad podívám na záznam z předávání cen :) jste oproti vydavatelům cen nějací skeptičtí 😂😂😂
 
To je ten Martin Bouda, co dostal o víkendu cenu? Se snad podívám na záznam z předávání cen :) jste oproti vydavatelům cen nějací skeptičtí 😂😂😂

Já se na to odmítám koukat, tzn. za co dostal cenu?
 
Já se na to odmítám koukat, tzn. za co dostal cenu?
výroční PGAC. za ce nevím. a to není míněno s jakoukoli intonací. Neznám ho a nevím co dělá. jsem jen zvědavý :)
1576490729821.png
 
výroční PGAC. za ce nevím. a to není míněno s jakoukoli intonací. Neznám ho a nevím co dělá. jsem jen zvědavý :)
Zobrazit přílohu 9247

Oni tam řekli, že Hrej golf změň život byla taková golfová bouda roku. Martin Bouda uslyšel své jméno, postavil se, a tak mu nějakou cenu dali.
Myslím, že měla být udělena cena i za akci Bav se golfem, vždyť ubylo jen cca 1 000 členů, mohlo to být určitě horší ;).
 
Upraveno:
Původní myšlenka CMR byla skvělá, pokud jsi neměl vybraný klub. Tak Federace za rozumné peníze, bylo to určitě do 1000 Kč tě zaregistrovalav CMR ( mám pocit, že to bylo 500) a do roka jsi si měl vybrat klub. Federace však zjistila, že začíná bezpracně rýžová peníze jen zato, že někoho dopíše do systému. Tak zrušila časové omezení 1 roku a navýšila cenu, která pak byla v řádů několika tisíců. ( pamatuji doby, kdy se na CMR vydělalo 7000000 Kč za rok, při mnohem nižším rozpočtu) A to je právě začátek virtuálních klubů. Ty že začátku nenabízely levné fee, ale levnější členství. Lobbing o zrušení CMR následoval až v době, kdy bylo CMR stejně v podstatě mrtvé...

Jenže virtuální kluby pro své hráče vydobyly aspoň nějaké slevy, hry v rámci poplatku (1-2) atp. jenže ČGF nic, tam bylo jen zaplať a budeš mít aktivní členství...
 
Jenže virtuální kluby pro své hráče vydobyly aspoň nějaké slevy, hry v rámci poplatku (1-2) atp. jenže ČGF nic, tam bylo jen zaplať a budeš mít aktivní členství...

:), pochopil jsi ten kontext naprosto správně.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom