Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Statistika - paty. Jen údery putterem na grýnu?

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Včera jsme s @mkopcak řešili a úplně jsme se neshodli. Když se vedou statistiky patovani... Tak co přesně se do nich píše?

Jasná je rána putterem na grýnu. Ok.

Jak je to ale s:

A) putter mimo grýn
B) jinou holí na grýnu úder - patovani (teoreticky - např. doklep wedge 2 cm od jamky)

?
 
Za patování považuji každou ranu zahranou na grýnu. Variantu A bych tedy do statistik nepočítal, variantu B ano.
 
Jak píše @Tom512 - pouze údery, kdy míč leží na grýnu (jedno jakou holí)
 
Jak píše @Tom512 - pouze údery, kdy míč leží na grýnu (jedno jakou holí)

Tzn. lob wedgi z greenu kvuli napr. vykousnuti jeho casti beres jako putt?
 
Tzn. lob wedgi z greenu kvuli napr. vykousnuti jeho casti beres jako putt?
Ano, nebo třeba ve Mstěticích na 13. když zůstanu dole na grýnu a navrtáno vzadu nahoře, tak ten „pětimetrový kopec” hraju čip, ale počítám jako putt.
 
pocitam variantu A, kazdou ranu zahranou putterem, pripadny doklep wedge neni moc casty, na turnaji to neudelam a ve cvicne hre, pokud je to tak kratka vzdalenost, ze bych dohral wedge, tak je to gimme a tou wedge to jen zvednu
 
Zajímavý. Jak to počítají na PGA? Tam bychom si to mohli ověřit...
 
„Any stroke made at the ball while on the green is considered a putt. That means if you chip a ball that is on the green (yes it is allowed) is considered a putt. So in reverse any stroke made at the ball while on the fringe or off the green, no matter what club is used, is a stroke not a putt.”

Zdroj: https://www.quora.com/What-is-the-r...per-hole-and-want-to-credit-strokes-correctly

Super, díky. Taky jsem hledal a v podstatě obdobně. Tzn. pro neaglicky mluvící - jakýkoli úder na grýnu je bran jako putt.

Co mě ještě zaujalo, jestli tomu rozumím správně (různý mix definic) - pokud se vypatuju z grýnu, a následně se na grýn vrátím, tak to "vypatovani" mimo green se mezi paty nepočítá. Tzn. vypatuju se ven, pak čip in - počet patů nula?

Nebo? Dík
 
Super, díky. Taky jsem hledal a v podstatě obdobně. Tzn. pro neaglicky mluvící - jakýkoli úder na grýnu je bran jako putt.

Co mě ještě zaujalo, jestli tomu rozumím správně (různý mix definic) - pokud se vypatuju z grýnu, a následně se na grýn vrátím, tak to "vypatovani" mimo green se mezi paty nepočítá. Tzn. vypatuju se ven, pak čip in - počet patů nula?

Nebo? Dík
Myslíš toto „So in reverse any stroke made at the ball while on the fringe or off the green, no matter what club is used, is a stroke not a putt.” ?
„A naopak, jakýkoliv úder, pokud je míč na frinži nebo mimo grýn, a je jednou jakou holí, není pat.”

Příklad, který uvádíš, bude jeden pat. Zjednodušeně - jakýkoliv úder, pokud míč leží na grýnu je počítán jako pat a jakýkoliv úder, pokud míč není na grýnu, není patem.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom