Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Sporty využitelné i v golfu

Učí sebeovládání, že?;)
A strategické myšlení, které je potřebné pro “course management” ;)
 
Jelikož máme v ulici hokejového hráče Vítek a občas tady zavítali i ostatní , tak vím, že pro ně není problém železy hrát cca 200-240m a rozptyl nebyl velký, krátká hra normální a paty super. U nich je největší problém čas a golf berou jen jako zpestření a odreagování.
V TV se podívejte na PRO-AM a uvidíte , že bývali sportovci mají cit , tempo a postřeh a hlavně jsou/byli trénování, jejich hra do a na grýnu je srovnatelná s profiky.
 
Tanec je výborný na fyzičku!
A také na rytmus a tempo. Kdo má taneční vlohy, lépe zvládá přenos hmotnosti a i tempově je jeho švih konzistentnější.
 
Já jsem nikdy žádný sport nedělal, zoufale mně nic nešlo a nebavilo...až golf. Ale klást si otázku na jaký sport je dobrá příprava golf si dávat nebudeme, zdrhnout od golfu neplánuju.
 
Na švih, cit a odhad určitě tenis. Hokej také, ale nikdy jsem nehrál. A na patování minigolf;)
 
když už jsou bývalí sportovci v tv na golfu, pak jsou to typy, co mají talent na cokoliv sportovního. Takže tam bych to viděl spíš na toto.

Ale přijde mi, že soft/baseball bude podobná věc, jako golf. Hokej, jednak hraješ na druhou stranu a pak tam je to více o síle, než o švihu a to i ten "golfák"
 
když už jsou bývalí sportovci v tv na golfu, pak jsou to typy, co mají talent na cokoliv sportovního. Takže tam bych to viděl spíš na toto.

Ale přijde mi, že soft/baseball bude podobná věc, jako golf. Hokej, jednak hraješ na druhou stranu a pak tam je to více o síle, než o švihu a to i ten "golfák"
Když jsem poprvé vzala do ruky golfovou hůl na lekci Hraj golf, změň život, řekla jsem trenérovi, že by bylo lepší kdyby mi míček nadhodil, že je pravděpodobnější, že jej trefím ;):D
 
Já bych se přimlouvala za softbal, kdysi jsem ho sama aktivně hrála a na rovinu - pálka byla moje silná stránka. Holt jsem odjakživa holka od rány;) Stejně jako jsem psala, že miluji když mi drajv letí a letí....tak to bylo i v softbalu, byla jsem v odpalech dlouhá. V poli jsem byla nadhazovačka. Přestože už softbal drahně let nehraju, stále si musím při drajvu dávat hodně pozor na to, abych se na přední noze tzv. "nezapíchla" a neměla váhu na "zadní" noze, což je tak typické pro softbalový (i basebalový) odpal. Ale spojení "oči a ruce" - (jak na nás na softu kdysi řval trenér "dej voči na míč!") mi asi nečiní takové potíže.
Taky jsem hrál dlouho softball a mám úplně stejné problémy s přenesením / nepřenesením váhy na přední nohu.
 
Taky jsem hrál dlouho softball a mám úplně stejné problémy s přenesením / nepřenesením váhy na přední nohu.
Fakt? No tak vida...a to jsem si říkala, že jsem golf začala hrát až po hodně dlouhé pauze po softbalu a stejně tam ty návyky prostě jsou. Softbal jsem hrála ještě v dřevních dobách...skoro nikdo nevěděl co je to za sport.
 
Fakt? No tak vida...a to jsem si říkala, že jsem golf začala hrát až po hodně dlouhé pauze po softbalu a stejně tam ty návyky prostě jsou. Softbal jsem hrála ještě v dřevních dobách...skoro nikdo nevěděl co je to za sport.
Tak to už jsme tři. A konečně vím, co za to může. :p
 
Myslím si, že ideálně to skloubil Roman Šebrle. Desetiboj rozvíjí všechny pohybové aktivity a není jednostranně zaměřený.
 
Myslím si, že ideálně to skloubil Roman Šebrle. Desetiboj rozvíjí všechny pohybové aktivity a není jednostranně zaměřený.
Fyzicky to určitě skloubil velmi slušně, vícebojaři mají určitě superpředpoklady. Ale hlava poháněná nesmyslným selfmarketingem to dost kazí. Ona je ta hlava 50% golfisty....
 
Fyzicky to určitě skloubil velmi slušně, vícebojaři mají určitě superpředpoklady. Ale hlava poháněná nesmyslným selfmarketingem to dost kazí. Ona je ta hlava 50% golfisty....
No nevím, když se podívám na hlavu @mkopcak, mám určité pochybnosti ;)
 
No nevím, když se podívám na hlavu @mkopcak, mám určité pochybnosti ;)

Mě třeba vůbec odstávající uši při golfu nevadí...
 
Mě třeba vůbec odstávající uši při golfu nevadí...
Ale nesmí moc foukat ;)
 
Mě třeba vůbec odstávající uši při golfu nevadí...
spouste lidi usi nevadi, ale ten prostor mezi nima byva problematickej.
Ale je to uz asi trochu jine tema, nez na ktere bylo zalozeno vlakno. Obecne jsou vsichni vrcholovi sportovci (+ nekteri rekreacni) zamereni brutalne na vykon, coz u rekreacniho golfu neni vyhodou. Ale treba se pletu.
 
A proč jsi začal nalevo? Protože jsi hrál i hokej nalevo? Tak to se nedivím cestě do pekel, v hokeji má vedoucí (dominantní) ruka opačnou pozici než v golfu ;)
Přesně tak..:)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom