Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Sponzoři

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Procházel jsem si nějaké ty letos proběhlé túry, většinou se pyšní hromadou různých sponzorů - i negolfových. Myslíte, že se to může oněm sponzorům vyplatit? Např. sponzorem je prodejce džusu, marmelád, vinař atp. Máte s tím na turnajích, kterých jste se účastnili nějakou pozitivní či negativní zkušenost? Jde mi o to, že mi není moc jasné, co se dá takovému negolfovému sponzorovi reálně nabídnout, nepřijde mi, že u menšího turnaje je takové sponzorování pro danou firmu rentabilní (ani z pohledu budování značky)?
 
Myslím ze ve spoustě případů to je na osobní úrovni - máš kamaráda a on ti něco hodí do placu.
Další podle mě klasický případ je normální barter...hřiště si mezi sebou vyměňují vouchery, nebo dají vouchery někomu kdo jim dá ceny do turnaje.
Klasický sponzor s vidinou účinné reklamy bude u menších turnajů na menších hřištích nebo menších tour asi výjimečný.
Toť můj názor.
 
Taky bych řekl, že je to spíš kamarádská pomoc. Na druhou stranu nevíš, kdo si toho všimne a daného sponzora využije....náhoda je blbec :) a dneska je dost těžké se někde prosadit, takže tohle může i tak trochu malá pomoc jít svému štěstí naproti
 
Ještě mě napadlo - osobní konkrétní zkušenost:
V turnaji v Hořehledech jsem vyhrál vouchery pro dvě osoby na nedělní brunch v meriotu v Plzni. Tak jsme si udělali výlet. A líbilo se nám to, takže už máme rezervaci na adventní brunch. Takže klienta získali:)
 
Reklamni hodnota je nula. Za stejne penize lze udelat vice a lepe. Tzn. vypomoc, dobry skutek ci barter... nebo nezkusenost.

Nicmenene zazil jsem turnaj, ktery byl honosny a koncipovany temer jak prodej hrncu zepter. Tam se jim to asi vyplati: pozvou si dobrou klientelu a 8 hodin do nich huci. :)) startovne pekelne drahe, ale hodne lidi pozvou zdarma a tim se jim citi malinko zavazani a umozni tu sales vlozku. Na druhou stranu jsem na lepe organizovanem, dotovanem a zajistem turnaji nebyl. 5* event.

Jinak veci co se davaji do turnaju jsou casto kategorie outlet: skladovy lezak, tezko prodejny za puvodni cenu, ale dostatecne hodnotny aby udelal radost.

Ja ti nevim, ale resi nekdo turnaj z hlediska cen? Tak maximalne, kdyz mas zadrzeny handicap :))) Spise resim uroven (kdo tam chodi..) a papani. :)
 
jan: To by mě zajímalo, jestli se taková akce ve výsledku vyplatí pro onoho provozovatele, resp. kolik lidí odjede v novém Masserati přímo z turnaje. :) Ale jo, tohle si představit asi docela dokážu, že může být zajímavé. Já prostě když občas vidím ty prodejce energetických nápojů, případně džusů nebo něco podobného, tak to podle mě prostě nefunguje, že by si pak návštěvník takovéto akce šel do obchodu a kupoval už jen jejich výrobky.
 
Michal: jako dobry marketer z toho neco dostat umi (i hezka fota z nejakeho eventu maji svou hodnotu). 
V tomto ohledu je na tom golf jeste dobre, neb cilovka je z tech movitejsich a hure dostupnych. 

Ad napoje: ono kdyz se podivas na kompletni story Red Bullu, tak uvidis, ze to muze byt i cele jen o tom... a proto je znacka tak cenna zalezitost. Namichat energetak umi asi kazdy student 2. rocniku VSCHT obor potravinarska chemie. 
 
Když budu mluvit z osobní zkušenosti, tak jsem tohle jednou využil.
Ochutnal jsem víno od jistého vinaře a pak 3 roky jezdil jen k němu....a třeba jsem nebyl sám. Určitě jsem mu nepokryl roční náklady ale pro malého podnikatele je každá koruna navíc dobrá. 
 
Rozumím, jasné. Ad energetické nápoje - no ano, Red Bull je skvělý co se týče marketingu, ale ostatní darmo mluvit. Pravděpodobně zisk takovýchto sponzorů na valastní akce (třeba budoucí letní túru) je potřeba přes osobní známost a jen tak na zkoušku. Bohužel občas mám vlastní zkušenost z prodeje/pronájmu reklamy, že několik takovýchto sponzorů je brutálně znechuceno, když daná akce jim neprokáže okamžitý zisk/prodej, alespoň z těch malých, pro které každá tato akce vyžaduje nějaké náklady. Je ale pravda, že možná ten vinař by nemusel být s ochutnávkou vlastních vín špatný nápad. :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom