Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf.cz Spilková – čekání na šance i na novou sezonu

Jamka R. Reader

Admin
19.jamka
Robot 19.jamky
Spilková – čekání na šance i na novou sezonu (Golf.cz)

Čekání na šance i na novou sezonu

S jistotou „zmrazené“ karty pro LPGA 2021 už Klára Spilková vyhlíží nový ročník americké série. Momentálně 93. hráčka pořadí sezonního žebříčku Race to CME Glob se vrátila ze šňůry zámořských turnajů domů. Zde plánuje odpočinek i následující trénink a také bude čekat, zda se přece jen ještě neuvolní místo na posledních turnajích roku.

„Všude jsem náhradnicí, a to celkem hluboko pod čarou postupu. Naděje sice je, ale spíše malá, i když každý týden se spousta hráček z turnajů odhlašuje, buď kvůli zdraví, nebo únavě. Škoda, že vinou pandemie byly kromě jiného zrušeny také kvalifikace na všechny turnaje LPGA,“ poznamenala členka globálního týmu KPMG a Czech Golf Teamu.

Klára zkoušela získat sponzorské pozvánky na následující dva turnaje LPGA, hrané od 19. listopadu v Belleair na Floridě a pak od 3. prosince v The Colony v Texasu, ale pořadatelé odepsali s tím, že bohužel mají místa již obsazena.

„Místa na pozvání jsou vždy jen tři nebo čtyři. Přihlásila jsem se taky na US Women´s Open (od 10. prosince v Texasu), ale jsem tam rovněž jako rezerva,“ vysvětlila profesionálka. O startech na Ladies European Tour neuvažovala.

Statusy hráček LPGA pro rok 2021 se vzhledem k letošním pandemickým restrikcím nemění. Na kartu z loňské Q-series se Klára může dostat prakticky do všech turnajů, které nemají omezené startovní pole. K tomu by mohla eventuálně hrát i na nižší Symetra Tour, kam má díky kvalifikaci na LPGA plný status.

Koncem roku se chce na každý pád znovu vrátit na Floridu a v rámci přípravy na další sezonu uvažuje o případných startech na tamních minitour. To vše kvůli herní praxi. Té na podzim bylo dost, byť kýžené výsledky nepřinesla.

„Hrála jsem, kde jsem mohla. Bylo to asi devět turnajů za posledních dvanáct týdnů. Chtěla jsem si vylepšit pozici a tlačila jsem na výsledky. Nemůžu přitom říct, že bych hrála špatně. Cítila jsem se fajn, při tréninku na Floridě jsem švihala výborně a na turnaje cestovala s velkou chutí,“ ohlédla se za herním podzimem. „Poslední dva turnaje, to byla spíš smůla. Dvě trestné rány na KPMG Women´s PGA Championship jsem už nedohnala. Před týdnem v Georgii jsem zažila v úvodním kole takový den blbec. Párkrát míč skončil v roughu a dvakrát v řízku na fairwayi, odkud to ale bylo ke greenu ještě asi 170, 180 metrů. Druhý den už přinesl takový obraz hry, jaká ve skutečnosti je, ale pozdě.“

„Občas se to holt správně neposkládá. Vím ale, že hra tam je. V přípravě odvádím maximum. Všechno v životě ale má svůj důvod a věřím, že se můj golf zase obrátí správným směrem,“ dodala Klára Spilková, která přitom americký rok 2020 otevřela svým nejlepším výsledkem vůbec, a sice děleným 8. místem na Gainbridge LPGA v Boca Rio při prvním startu sezony.

www.klaraspilkova.eu



The post Spilková – čekání na šance i na novou sezonu appeared first on Golf.cz.

Pokračovat ve čtení...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom