Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Soukromé hrabičky

Mirek_62

Guru fóra
Klub
GCCEL
HI (HCP)
5.5
V době koronavirové nejsou v bankrech hrábě. Ne všichni po sobě alespoň hrubě bankr upraví nohou nebo holí. Být pak v hluboké šlápotě je k vzteku.
Co se tak vybavit vlastními hráběmi? ;)
 
V době koronavirové nejsou v bankrech hrábě. Ne všichni po sobě alespoň hrubě bankr upraví nohou nebo holí. Být pak v hluboké šlápotě je k vzteku.
Co se tak vybavit vlastními hráběmi? ;)
Ti co to po sobě neupraví nohou nebo holí si to těžko pořídí.
 
Ti co to po sobě neupraví nohou nebo holí si to těžko pořídí.
Bohužel máš nejspíš pravdu. Většinou jsou to ti samí, kteří nevypichují pitchmarky, nevrací řízky na fervejích atd. :mad:
Nicméně věřím, že jich je menšina a pokud by takovéto řešení bylo na recepci nebo shopu za rozumnou cenu ke koupi, tak si to pořídím.
Z UK to pořizovat nebudu, navíc mají vyprodáno.
 
hrábě si nepořídím, a bunker neupravuju, nechávám to na 99% neupravené, max tak ten důlek po míčku, ale rozhodně ne šlápoty. Normálně ano, ale ne teď v době čínského viru. Turnaje nejsou, o milion taky nehraješ, hraješ max tak s kamarády o pár korun, míček si posuň a smíř se s tím.

Btw, pitchmarky opravují důkladně, řízky taky vracím. Nevymýšlej blbosti, nezdržuj hru. Ráno to greenkeeper uhrabe strojem.
 
hrábě si nepořídím, a bunker neupravuju, nechávám to na 99% neupravené, max tak ten důlek po míčku, ale rozhodně ne šlápoty. Normálně ano, ale ne teď v době čínského viru. Turnaje nejsou, o milion taky nehraješ, hraješ max tak s kamarády o pár korun, míček si posuň a smíř se s tím.

Btw, pitchmarky opravují důkladně, řízky taky vracím. Nevymýšlej blbosti, nezdržuj hru. Ráno to greenkeeper uhrabe strojem.
Super, zase jeden bezohlednej chytrák nerespektující současná pravidla daná na hřišti. Aspoň u nás je psáno, upravte po sobě bunker. Doufám, že nehraješ v Beřovicích, já se s tvým přístupem smiřovat nehodlám!
 
hrábě si nepořídím, a bunker neupravuju, nechávám to na 99% neupravené, max tak ten důlek po míčku, ale rozhodně ne šlápoty. Normálně ano, ale ne teď v době čínského viru. Turnaje nejsou, o milion taky nehraješ, hraješ max tak s kamarády o pár korun, míček si posuň a smíř se s tím.

Btw, pitchmarky opravují důkladně, řízky taky vracím. Nevymýšlej blbosti, nezdržuj hru. Ráno to greenkeeper uhrabe strojem.

Fuj tajskl pane!
 
Beřovice, výborný nápad, zahrají si zítra, díky za tip.
 
Beřovice, výborný nápad, zahrají si zítra, díky za tip.
Super. Doufej ve vlastním zájmu, abys nešel předemnou. Ještě jsem neviděl někoho vyhazovat ze hřiště kvůli porušování pravidel.
 
Super. Doufej ve vlastním zájmu, abys nešel předemnou. Ještě jsem neviděl někoho vyhazovat ze hřiště kvůli porušování pravidel.

Neboj, on to má z Brna daleko. Ale zas by to moh vzít přes Hornbach a ty hrábě si cestou koupit...
 
Neboj, on to má z Brna daleko. Ale zas by to moh vzít přes Hornbach a ty hrábě si cestou koupit...
Jo ták, von je to brňák...musí mít na Kaskádě radost..
 
sundej si roušku, zapařuje se ti mozek. Zítra Berovice platí, dnes večer jsem již v Praze. Kaskáda s tím nemá žádný problém, zdá se že problém máš jen ty v hlavě. Píšeš (jak jsem si všiml často a rád) o věcech o kterých víš prd, neznáš mě. Takový brouk pytlík, že? Nadávat a udávat, že ty voláš na policii udávat souseda který venčí psa před domem že nemá roušku. A já furt o kom ty média píší, to jsi ty :)
 
sundej si roušku, zapařuje se ti mozek. Zítra Berovice platí, dnes večer jsem již v Praze. Kaskáda s tím nemá žádný problém, zdá se že problém máš jen ty v hlavě. Píšeš (jak jsem si všiml často a rád) o věcech o kterých víš prd, neznáš mě. Takový brouk pytlík, že? Nadávat a udávat, že ty voláš na policii udávat souseda který venčí psa před domem že nemá roušku. A já furt o kom ty média píší, to jsi ty :)

Mluvíš o sobě? Píšu jen o tom, co o sobě píšeš sám. Nadáváš zase jen ty do brouků pytlíků. S udáváním mám bohužel zkušenosti, byl jsem kdysi nahlášen, že moje děti dupou odpoledne v paneláku a budí ožralu bydlícího pod námi. Asi někdo jako ty, mající vlastní pravidla. No nic, lidi jsou různí, doufám se nepotkáme na golfu ani jinde, já radši slušné a ohleduplné lidi.
A řekni na startu marshallovi, že mu na pravidla kašleš, protože ty máš vždy pravdu...
Nemáš argumenty pro svoje chování, tak nadaváš a osočuješ, jsi ubožák.
 
sundej si roušku, zapařuje se ti mozek. Zítra Berovice platí, dnes večer jsem již v Praze. Kaskáda s tím nemá žádný problém, zdá se že problém máš jen ty v hlavě. Píšeš (jak jsem si všiml často a rád) o věcech o kterých víš prd, neznáš mě. Takový brouk pytlík, že? Nadávat a udávat, že ty voláš na policii udávat souseda který venčí psa před domem že nemá roušku. A já furt o kom ty média píší, to jsi ty :)

Pavliku já vim, že to vidíš v televizi a že ti vlastně přijde normální svoje hulvátství veřejně prezentovat jako problém ostatních. Ale sem nám to prosim tě netahej, my jsme tu veskrze slušný lidi, který rádi věřej v panenskou čistotu golfového světa a podobný názory sem prostě nepatří. Takže co sme si to sme si a teď už slušně a s pokorou:). A oprav si ten HI, 6 si měl naposled loni v květnu na MIDech...
 
sundej si roušku, zapařuje se ti mozek. Zítra Berovice platí, dnes večer jsem již v Praze. Kaskáda s tím nemá žádný problém, zdá se že problém máš jen ty v hlavě. Píšeš (jak jsem si všiml často a rád) o věcech o kterých víš prd, neznáš mě. Takový brouk pytlík, že? Nadávat a udávat, že ty voláš na policii udávat souseda který venčí psa před domem že nemá roušku. A já furt o kom ty média píší, to jsi ty :)
Už to nehul, nebo že by dvojče Sakrafarky?
 
Ja vám nevím, jestliže si při příchodu na hřiště přečtu, že po hře z bunkeru mám místo po sobě uhladit nohou nebo holí, tak to udělám ( a dělám to, ač cítím se trochu nepatřičně, že to není pořádně uhrabané), stejně jako vypichuji pitchmarky ( svoje i cizí), vracím řízky...Jsou to pravidla a nelaboruji nad nimi, stejně jako to očekávám od ostatních. Nechápu proč se vždycky najde někdo, kdo si to vysvětluje nějak po svém a ještě se tváří, že je chytrej jak rádio.
 
Jo, vždycky se bohužel najde někdo, kdo musí porušovat pravidla, asi si při tom připadá dokonale.
Dnes jsem si povídal s recepční (to zní fakt divně, no nic) na Slapech, některé výmysly golfistů v době, kdy byly flighty omezeny na dvě osoby, jsem fakt nechápal.
 
Pár vět do diskuze, pochopil jsem z předchozí diskuze, že jablkem sváru je hygiena. Tudíž nebudu brát do rukou hrábě, protože se tak přenáší virová nákaza, co víc, je to jedno z pravidel, za kterých nás na golf pustili. Upravení písku v překážce je na hráči (já se stopy snažím opravit holí). Jak píše správně, prostě si ten míč přeložím a hraji dál, není to ani tak o slušnosti, jako o dodržování pravidel a rychlosti hry, ono taky upravit písek sand wedgí není úplně snadné.

V současné situaci se nemá dohrávat jamka, uhrabávat písek (neměli by tam být hrábě) a dodržovat maximální hygienu.

Vracení řízků, úprava pitchmarků je věc normální a nemá s koronavirem nic společného.

P. S. Setkal jsem se na hřišti s obsluhou, která průběžně písek udržuje, pro mě je v současné době právě tato služba parádní.
 
Pár vět do diskuze, pochopil jsem z předchozí diskuze, že jablkem sváru je hygiena. Tudíž nebudu brát do rukou hrábě, protože se tak přenáší virová nákaza, co víc, je to jedno z pravidel, za kterých nás na golf pustili. Upravení písku v překážce je na hráči (já se stopy snažím opravit holí). Jak píše správně, prostě si ten míč přeložím a hraji dál, není to ani tak o slušnosti, jako o dodržování pravidel a rychlosti hry, ono taky upravit písek sand wedgí není úplně snadné.

V současné situaci se nemá dohrávat jamka, uhrabávat písek (neměli by tam být hrábě) a dodržovat maximální hygienu.

Vracení řízků, úprava pitchmarků je věc normální a nemá s koronavirem nic společného.

P. S. Setkal jsem se na hřišti s obsluhou, která průběžně písek udržuje, pro mě je v současné době právě tato služba parádní.
Nepochopil si nic.
Jablkem sváru není hygiena, ale to, že jeden (další) arogantní „mistr světa” sere na daná pravidla a bankry po sobě zásadně neupravuje (od toho je tu přeci maršál a údržba :mad: ) ani nohou či holí.

A co se týče tebou zmíněného „přeložení” míče a hraní dál - doporučuji ke studiu tento dokument (zejména bod 4.) https://www.cgf.cz/data/web/pdf/vzorova-mistni-pravidla-v-souvislosti-s-epidemii-covid-19.pdf
4. Hrábě
Hrábě v bankrech jsou dalšími objekty, jichž se často dotýká řada hráčů. Pokud jsou ponechány na hřišti, měli by se jich hráči dotýkat pokud možno v rukavicích. Málokdo má ovšem rukavice na obě ruce a hrabání jednou rukou (přitom mnohdy tou „slabší“) může být leckdy nepraktické.
Jinou možností je úplné odstranění hrábí z hřiště. V tom případě lze přirozeně očekávat, že bankry nebudou uhlazeny tak dobře, jako za použití hrábí, ale hráči by i tak měli vyvinout veškeré úsilí k tomu, aby dostatečně zahladili svoje stopy v bankru, ať už za pomoci nohou nebo hole.
S žádným zvláštním úlevovým pravidlem se ale v takovém případě nepočítá ani se nedoporučuje.
Poznámka: Koneckonců smyslem bankrů je doplňková herní výzva.”

Sice se jedná o vzorová místní pravidla, ale myslím, že je převzala (snad) všechna hřiště v ČR.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom