Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Směr růstu trávy (grain) na grýnech?

Mirek_62

Guru fóra
Klub
GCCEL
HI (HCP)
5.5
Co ovlivňuje směr růstu trávy (grain) na grýnech?
 
hlavně směr sekání a uválení grýnovou sekačkou ... to je podle mě nejvýraznější vliv
 
Netahne se trava za slunickem? Zazil jsem na barbore, ze to jezdilo jinak smerem “od slunicka” a “do slunicka”, aspon tim sem si to vysvetloval.
 
Ve filmu Legenda o Slavném návratu je to krásně popsané.
Směr růstu trávy je jasný. Pokud to není bonsaj, vždy roste vzhuru a točí se za sluncem.
Na druhou stranu rychlost greenu ovlivňuje i hustota trávy, výška sekání, válcováni apod :)
 
hlavně směr sekání a uválení grýnovou sekačkou ... to je podle mě nejvýraznější vliv
Tím si nejsem jistý, to by znamenalo, že by se grýny musely sekat (a válcovat) vždy stejným směrem. Všude, kde jsem viděl sekat a válcovat grýny to bylo obdobným způsobem jako
Tráva roste směrem z kopce a k vodě, alespoň tak mne to učil náš PRO.
Když se díváte na golf v TV, tak si můžete všimnout, že grain se mění v různě velkých plochách, ne v pásech (podle sekání).
 
Tím si nejsem jistý, to by znamenalo, že by se grýny musely sekat (a válcovat) vždy stejným směrem. Všude, kde jsem viděl sekat a válcovat grýny to bylo obdobným způsobem jako
Tráva roste směrem z kopce a k vodě, alespoň tak mne to učil náš PRO.
Když se díváte na golf v TV, tak si můžete všimnout, že grain se mění v různě velkých plochách, ne v pásech (podle sekání).
 
Sklon trávy se dá ovlivnit pískováním , hráběmi nebo kartáčem.
Tak dobře , z mé hlavy to není , já bych vám doporučil se jí zeptat, nebo se na ní naladit či vcítit, ale toto jsou slova Angličana Ben Lovett z týmu Albatross Golf Resort. A to už by snad mohlo splňovat místně náročné podmínky pro odpovědi fundovaných tazatelů i lajkařů.
Děkuji, že jste mne toto donutili dohledat, proč , protože takhle bylo prováděno popolední sečtení grýnů v Maďarsku v BUK , připadalo mi to podivné , 1 předsečení 2 dosečení s válcováním sečtení forgrynu a potom nastoupili ještě dva jeden měl takové divné husté hrábě a druhý grýnu zametal , vše co zbylo vyzametali naložili a odvezli. Tak a teď vím, co vlastně dělali. Připadalo nám to, že zametají grýn po sečení a ono ne .
 
Upraveno:
Tak dobře , z mé hlavy to není , já bych vám doporučil se jí zeptat, nebo se na ní naladit či vcítit, ale toto jsou slova Angličana Ben Lovett z týmu Albatross Golf Resort. A to už by snad mohlo splňovat místně náročné podmínky pro odpovědi fundovaných tazatelů i lajkařů.
Děkuji, že jste mne toto donutili dohledat, proč , protože takhle bylo prováděno popolední sečtení grýnů v Maďarsku v BUK , připadalo mi to podivné , 1 předsečení 2 dosečení s válcováním sečtení forgrynu a potom nastoupili ještě dva jeden měl takové divné husté hrábě a druhý grýnu zametal , vše co zbylo vyzametali naložili a odvezli. Tak a teď vím, co vlastně dělali. Připadalo nám to, že zametají grýn po sečení a ono ne .
to s grainem nema nic spolecneho. nejsoise delali lehky prorez, ktery ani nepoznas pohledem
 
to s grainem nema nic spolecneho. nejsoise delali lehky prorez, ktery ani nepoznas pohledem
Nevím, jak často a v jakou denní hodinu se dělá lehký prořez trávníku, ale takto setkali grýny denně, je to docela možné protože grýny tam oproti minulým rokům byly Ok .
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom