Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Slováci na Ostravici a Kaskádě, aneb jak odrbat stávající členy...

wasp

Mazák fóra
Zajímavá zpráva z webu Kaskády ( http://www.golfbrno.cz/akce ) :

NABÍDKA ČLENSTVÍ V CENTRAL GOLF CLUBU

Všem golfistům přinášíme lákavou nabídku nově vznikajícího Central Golf Clubu. Jedná se o společný produkt počínající spolupráce 2 členů rodiny TMR, resortů Kaskáda a Ostravice, s nulovým vstupním poplatkem.

Členství za 23 000 Kč obsahuje:
  • roční registraci v ČGF,
  • neomezenou hru na Ostravici a Kaskádě zdarma po celý rok,
  • startovné v klubové soutěži na jamky za jedinečnou cenu 200 Kč,
  • neomezené využití tréninkových ploch na Ostravici,
  • 150 míčů na driving range na Ostravici.
Pokud je to pravda. Tak to vlastně znamená, že bylo stávajícím členům ( s osobním členstvím ) znehodnoceno vstupní fee. Např. Kaskádě je plné roční fee 21 000. Za 23 000 to může mít nyní kdokoliv i s Ostravicí, bez vstupních poplatků...
 
nabidka je to slusna, coz o to :)
Proc znehodnoceni ... vzdyt takove podobne akce se vyskytuji kazdy rok v ruznych golfovych klubech.
Vzdy mas na vyber cekat jestli se neco podobneho objevi :)
 
nabidka je to slusna, coz o to :)
Proc znehodnoceni ... vzdyt takove podobne akce se vyskytuji kazdy rok v ruznych golfovych klubech.
Vzdy mas na vyber cekat jestli se neco podobneho objevi :)


Problém vidím v tom, že se evidentně jedná o nabídku trvalou. ( "náborové" akce nových členů bývají většinou časově omezené ). Pokud bych zaplatil 70 000 vstupní fee na Kaskádě nebo 150 000 na Ostravici, asi by mi dost vadilo, že je nyní ( téměř ) bezcenné. Samozřejmě, většina členů zaplatila méně, ale i tak jim to asi bude vadit. Pro hráče bez členství v těchto klubech to může být zajímavá nabídka.
 
No, to se teď děje ve spoustě klubů. Někteří stávající členové prskají, někteří chápou, že situace na trhu se mění. Pokud nemají sílu tomu zamezit (což ve většině klubů nemají), můžou tak leda dál prskat. A možná být i rádi, protože jinak by jejich klub možná za pár let chcípl úplně (a oni by místo členství měli úplný prd) . Bez nových členů. Dnes málokdo vysolí desítky tisíc za vlezné, je to dost nejistá investice. I kvůli tomu, že lidi daleko víc mění působiště kvůli práci, hřiště vznikají a zanikají atd.
Snad nevěříš tomu "jak odrbat stávající členy"? Zcela jistě to nikdo kvůli tomu odrbání nedělá...co by z toho taky měl?
Členství není kasička s úrokama, ale pochybná investice do jakéhosi spolku s výsadou možnosti koupit si roční hrací kartu. A když není poptávka, logicky ztrácí na hodnotě.
Kdyby tuhle kravinu zrušili úplně a všude a každej by si mohl koupit roční hrací kartu každý rok kam by chtěl, spousta lidí tomu zatleská.
Já pri opuštění bývalého klubu ani nezkoušel členství prodat, naštěstí už při vstupu měli rozum a ta částka nijak nebolela..
 
No, to se teď děje ve spoustě klubů. Někteří stávající členové prskají, někteří chápou, že situace na trhu se mění. Pokud nemají sílu tomu zamezit (což ve většině klubů nemají), můžou tak leda dál prskat. A možná být i rádi, protože jinak by jejich klub možná za pár let chcípl úplně (a oni by místo členství měli úplný prd) . Bez nových členů. Dnes málokdo vysolí desítky tisíc za vlezné, je to dost nejistá investice. I kvůli tomu, že lidi daleko víc mění působiště kvůli práci, hřiště vznikají a zanikají atd.
Snad nevěříš tomu "jak odrbat stávající členy"? Zcela jistě to nikdo kvůli tomu odrbání nedělá...co by z toho taky měl?
Členství není kasička s úrokama, ale pochybná investice do jakéhosi spolku s výsadou možnosti koupit si roční hrací kartu. A když není poptávka, logicky ztrácí na hodnotě.
Kdyby tuhle kravinu zrušili úplně a všude a každej by si mohl koupit roční hrací kartu každý rok kam by chtěl, spousta lidí tomu zatleská.
Já pri opuštění bývalého klubu ani nezkoušel členství prodat, naštěstí už při vstupu měli rozum a ta částka nijak nebolela..

Před touto akcí mělo členství na Kaskádě reálnou tržní hodnotu cca 20 000, nyní je je v podstatě bezcenné. Já tomu říkám odrbání, nicméně důležité bude, jak to nazvou členové daných klubů....
Pokud by si členové klubu odhlasovali výrazné snížení, či dokonce zrušení vstupního fee na své valné hromadě, bylo by to OK. Znehodnotit vstupní fee pomocí nově uměle vytvořeného klubu OK není.
 
Upraveno:
Před touto akcí mělo členství na Kaskádě reálnou tržní hodnotu cca 20 000, nyní je je v podstatě bezcenné. Já tomu říkám odrbání, nicméně důležité bude, jak to nazvou členové daných klubů....
No, obávám se, že to důležité nebude vůbec.
Já myslel, že "odrbání" znamená, že někdo někoho o něco schválně připraví. Aby na tom sám získal. Tahle situace mi na to nepasuje.
Ale nemám rozhodně patent na rozum.
A určitě budou členi naštvaní. To chápu. Ale co s tím mohou dělat? Předpokládám, že to přijmout jak to je...
Je mi divné, že každý, kdo si koupí akcie, komodity nebo třeba nemovitost, je schopen chápat, že trh se nějak vyvíjí. Cena se mění.
U ceny členství už od začátku nikdo nikomu nic negarantuje, tak proč se cítit okraden? Kvůli svému špatnému "investičnímu" rozhodnutí na základě mylných pocitů? Prostě nechápu.
Když si dneska koupíš auto, přijde krize a automobilka zlevní, půjdeš řvát do dealerstvi, že ti "znehodnotili" tvoje auto tím, že zlevnili?
 
Změnil se majitel (nebo provozovatel), který má jinou obchodní strategii. Navíc se jedná o jiný klub a nechápu, proč by měl být “uměle” vytvořený, nebo spíš, co je tím “uměle” myšleno.
TMR si pronajalo (nebo koupilo - nevím, ale je to v principu jedno) hřiště a NE klub, který má uvedené hřiště jako domovské.
Vstupní poplatek do klubu je majetkem klubu, takže provozovateli do toho nic není. Pokud oba kluby budou na hřišti působit paralelně, tak v tom nevidím problém a už vůbec ne “odrbávání”.
Je na členech původního klubu, aby zatlačili na jeho vedení a to vyjednalo nižší roční hrací poplatek tak, aby jejich investice do vstupního poplatku neztratila na účelnosti.
Problém vysokých vstupních poplatků je v tom, že kluby nevlastní hřiště, takže členové nemají vložené peníze kryty majetkem a oni si koupili jen “image” a vzduch.
 
Takže Chytrá sezonka v golfovém provedení. Můžete se podívat na Špindl jak se dělá business, v areálu už není žádné občerstvení ani hospoda které by neměl TMR pod palcem. Výsledek - hnusný kafe za 60, klobása za 130, pivo za 70.
Sjezdovky v dobrém stavu pouze ráno do 10 pak už se jen čeká ve frontách a rozhrabanost je pekelná. Horní části sjezdovek kde se dalo na kotvě skotačit bez front jsou taky ztracený, protože kotvy se nevyplatí v méně vytížených obdobích pouštět. Ale sezonka je za 5000.
Bude zajímavé sledovat jak se ten přístup projeví v golfovém světě.
 
Na českých horách už jsem pár let nebyl, proč taky. Co si pamatuju,za ty ceny bylo hnusný kafe, klobásy i pivo i v menších střediscích. Neupravené sjezdovky, fronty atd. A žádný z těch středisek nevlastnili slováci. Špindl byl shit už za komančů.
 
Takže Chytrá sezonka v golfovém provedení. Můžete se podívat na Špindl jak se dělá business, v areálu už není žádné občerstvení ani hospoda které by neměl TMR pod palcem. Výsledek - hnusný kafe za 60, klobása za 130, pivo za 70.
Sjezdovky v dobrém stavu pouze ráno do 10 pak už se jen čeká ve frontách a rozhrabanost je pekelná. Horní části sjezdovek kde se dalo na kotvě skotačit bez front jsou taky ztracený, protože kotvy se nevyplatí v méně vytížených obdobích pouštět. Ale sezonka je za 5000.
Bude zajímavé sledovat jak se ten přístup projeví v golfovém světě.

Honzo, máš naprostou pravdu J & T jde jen o prachy, mají miliardy od lidí a ty musí někde nacpát, kde se aspoň trochu vrací. Uvidíme co z toho vzejde, @wasp má rozhodně pravdu jeho 20 000 za členství je nenávratně v čoudu, protože teď máš za 23 000 Kaskády a Ostravici. Kaskády si sice jen pronajali, ale je to dobrý tah jak prodávat klobásy na Ostravici, kterou koupili.
 
mozna proto je letos na Kaskade tolik turnaju, bleeee :D
 
Na českých horách už jsem pár let nebyl, proč taky. Co si pamatuju,za ty... Špindl byl shit už za komančů.
Chápu tvůj názor, pokud bych měl jet na svah 2 hodiny a víc nedejbože jen o víkendech, asi bych na to koukal podobně. Ale já tu žiju, do půl hodiny mám 4 možnosti, do 40 minut kdekoliv v Krkonoších. Když si na svahu nic nedám, tak ze mě nic neubyde a ještě hodně zůstává :cool:, ale dá se najít dobré lyžování a bývalo i v tom Špindlu, v týdnu a mimo hlavní sezónu. Teď zbývají ti menší optimálně s kotvou aby se tam nechtělo polákům. Ale zpět ke golfu - když prodají 20 tisíc kousků jako u té sezonky (samozřejmě vím že ne) , tak se ty hřiště ucpou, že budeš čekat 20 minut na ránu ? Ne, protože na hřiště pustí max. 4 lidi ve flightu a bude to řídit maršál? V ideálním světě. A zdraží denní fee na 3000 a když si ho objednáš přes internet dva měsíce dopředu a zaplatíš, tak bude třeba za půl, ale když ten den nemůžeš, tak jsi o to fee přišel. A když se ti to nebude líbit tak tam příště nepojedeš a hodně z těch co se jim to nelíbí taky ne, ale pořád bude dost těch se sezonkou, kteří tam budou.
 
Honzo, máš naprostou pravdu J & T jde jen o prachy, mají miliardy od lidí a ty musí někde nacpát, kde se aspoň trochu vrací. Uvidíme co z toho vzejde, @wasp má rozhodně pravdu jeho 20 000 za členství je nenávratně v čoudu, protože teď máš za 23 000 Kaskády a Ostravici. Kaskády si sice jen pronajali, ale je to dobrý tah jak prodávat klobásy na Ostravici, kterou koupili.

Já tam členem nejsem, takže o nic nepřijdu. Postup vůči místním členům jen považuji za neseriozní...
 
19. Jamko, GR LIPINY, nekoupil nikdo, byl součástí NWR a tu “převzal” koupil stát, a ejhle letos pro kohokoli roční hrací poplatky 9900,- , GC LIPINY jsou hrací poplatky 8000,- a už se těším na valnou hromadu, jak to bude vysvětleno.
Totéž bylo v Ropici, ale tam to bylo na zkoušku a pouze jednou, takže to by dávalo smysl, vyzkoušet si klubový život a rozhodnout se jestli vstoupit nebo ne.
Někde jsem četli, že tito “ lufťáci” nemají hlasovací právo v klubu. Ale kde je klubový život??
 
Zajímavá zpráva z webu Kaskády ( http://www.golfbrno.cz/akce ) :

NABÍDKA ČLENSTVÍ V CENTRAL GOLF CLUBU

Všem golfistům přinášíme lákavou nabídku nově vznikajícího Central Golf Clubu. Jedná se o společný produkt počínající spolupráce 2 členů rodiny TMR, resortů Kaskáda a Ostravice, s nulovým vstupním poplatkem.

Členství za 23 000 Kč obsahuje:
  • roční registraci v ČGF,
  • neomezenou hru na Ostravici a Kaskádě zdarma po celý rok,
  • startovné v klubové soutěži na jamky za jedinečnou cenu 200 Kč,
  • neomezené využití tréninkových ploch na Ostravici,
  • 150 míčů na driving range na Ostravici.
Pokud je to pravda. Tak to vlastně znamená, že bylo stávajícím členům ( s osobním členstvím ) znehodnoceno vstupní fee. Např. Kaskádě je plné roční fee 21 000. Za 23 000 to může mít nyní kdokoliv i s Ostravicí, bez vstupních poplatků...

Pokud se nepletu, udělali před pár lety to samé na Slapech. Skončilo to vzpourou členů a klub jim "znehodnocení" vstupních poplatků komplenzoval hrou zdarma - tuším...
 
Něco podobného proběhlo před lety v Sokolově. Prvotní vstupní poplatek byl 50.000,- Kč. Po několika letech pak proběhla akce, kdy vstupní poplatek byl pouze 5.000,- Kč kvůli tomu, aby nabraly členy, kteří hlavně zaplatí roční hrací poplatek. Tzv. zlatým členům to bylo částečně kompenzováno několika věcmi - např. výrazně zlevněné ceny za bugynu a permice do indooru vše po dobu několika let.
 
Něco podobného proběhlo před lety v Sokolově. Prvotní vstupní poplatek byl 50.000,- Kč. Po několika letech pak proběhla akce, kdy vstupní poplatek byl pouze 5.000,- Kč kvůli tomu, aby nabraly členy, kteří hlavně zaplatí roční hrací poplatek. Tzv. zlatým členům to bylo částečně kompenzováno několika věcmi - např. výrazně zlevněné ceny za bugynu a permice do indooru vše po dobu několika let.

Take se mě to týkalo, dost drsné, někteří si ho koupili dokonce za 100t, ti první, na splátky bylo 60 a lidé ho spláceli, těm to vyšlo... nemuseli to platit celé.
 
Jako člen Kaskády, který v sezóně chodí na hřiště cca 3-4x týdně, jsem už první zprávu o vstupu TMR nesl dost těžce. Hned mne napadlo, že to bude znamenat v první řadě víc lidí, které se tam TMR pokusí dostat přes ubytovací kapacity. Nabídka Central Golf Clubu to ještě umocnila.
Vůbec mi nejde o "hodnotu" či cenu členství, ale jen a pouze o kapacitu a stav hřiště, už tak mnohdy přeplněného turnaji, firemním akcemi, oslavami narozenin a svatbami. A jestli má někdo dojem, že když uvidím plně obsazenou Kaskáda, tak hurá do Ostravice, vždyť to mám jen za dva tisíce na celý rok, tak sorry, těch 300 km navíc se mi jezdit nechce.
 
Ví někdo z přítomných víc?
3F9E80EB-3CED-472A-B60E-768D9A8778B3.jpeg
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom