Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Slevomaty a virtuální kluby

mkopcak

Guru fóra
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
8,0
Upraveno moderátorem:
Martine nedočkáš [emoji5]️
Btw. díky slevomatu (nebo něčemu podobnému) jsme s Frantou členy v Hořehledech, jinak by jsme je těžko našli...
 
Jsem zvědav, jestli se dožiju dne, kdy slevomaty a virtuální kluby umřou hlady:).
Myslím, že ne. Prostě taková je doba. Btw. mně třeba přijde supr takový ten styl přidruženého členství třeba 10 her za rok. A taky mi přijde dobrý nápad mít jen v podstatě členství typu - vedení karty a jedna dvě hry k tomu. Získáš tím možnost oslovovat větší skupinu lidí.
 
Upraveno:
Myslím, že ne. Prostě taková je doba. Btw. mně třeba přijde supr takový ten styl přidruženého členství třeba 10 her za rok. A taky mi přijde dobrý nápad mít jen v podstatě členství typu - vedení karty a jedna dvě hry k tomu. Získáš tím možnost oslovovat větší skupinu lidí.

Zároveň si ti ale může stát, že tvoji stávající členové přejdou z klasické varianty členství na tuhle minimalistickou. Takže si možná oslovil víc lidí, ale taky si možná přišel o polovinu stálejch členů:).

Mi přijde zvláštní, že řada hřišť pláče, že nemá korunu a přitom zvesela podbízí své ceny právě formou různých fee pro virtuální kluby nebo prodává vstupy s 50% slevou. Tak buď takový ceny mám nebo je nemám.
 
Btw. díky slevomatu (nebo něčemu podobnému) jsme s Frantou členy v Hořehledech, jinak by jsme je těžko našli...

Hořehledy by si vás našly, toho bych se nebál:).
 
Zároveň si ti ale může stát, že tvoji stávající členové přejdou z klasické varianty členství na tuhle minimalistickou. Takže si možná oslovil víc lidí, ale taky si možná přišel o polovinu stálejch členů

jj, to máš pravdu a přesně tenhle výsledek znám z jiného oboru (hotel, který dojel na slevy na slevomatu, odešla mu pak stálá klientela, resp. nebyla ochotna jezdit za běžné ceny, byť měli trochu jiné služby). Slevomat etc. je dobrý marketingový nástroj na všimné, ale dlouhodobě nic moc, myslím. Z tvého úhlu to chápu.
 
Upraveno:
jj, to máš pravdu a přesně tenhle výsledek znám z jiného oboru (hotel, který dojel na slevy na slevomatu, odešla mu pak stála klientela, resp. nebyla ochotna jezdit za běžné ceny, byť měli trochu jiné služby). Slevomat etc. je dobrý marketingový nástroj na všimné, ale dlouhodobě nic moc, myslím. Z tvého úhlu to chápu.

Já mám s tímhle několik totožných zkušeností, kdy prostě služby nabízené přes tenhle druh portálů stojí za prd. Zářným příkladem je Hotel Morris v Mariánkách. Prvně jsem tam byl před 6ti lety a byla to bomba. Rok nato najeli na Slevomat, zkusil jsem to jednou a nikdy víc! Ona je ta kvalita služeb možná pořád super, ale to srovnání s předchozím zážitkem je tak propastný, že už se to nedá.

Proto já nejedu slevomaty a nikdy nepojedu, jedu jen balíčky, kde se kumulujou služby a tím jsem schopen nabídnou zajímavější cenu. A zároveň vím, že když to uspořádám s golfovejma slevama, tak dostanu klientelu, která nejde primárně po ceně a nemá problém tu u mě utratit za večeři 2 000 Kč. Taky ke mě takhle jezdí už 4 roky v podstatě stejní lidé, s řadou z nich jsme už přátelé, jedni tu dělali svatbu, prostě jsme těm lidem věnovali maximum péče a dobře se nám to vrací.
 
No golfové slevy (jestli myslíš ten portál) jsem dost využíval. Ale jen do té doby, kdy jsem zjistil, že to samé co mi nabízí vždy mohu dohodnout sám na daném hřišti a v některých případech i levněji.
Hřiště kam rád jezdím většinou mají stejný balíček normálně k dispozici celoročně na svém webu.
Což pro mě mimo jiné znamená, že se o žádnou slevu nejedná a název portálu je dost diskutabilní...
 
Ale jen do té doby, kdy jsem zjistil, že to samé co mi nabízí vždy mohu dohodnout sám na daném hřišti a v některých případech i levněji.

Vždy je to otázka obchodu. Čím déle podnikám, tím více mne mrzí, že u nás nemáme obchodní systém arabů (jiné jejich věci mne tolik nelákají:)). Ale ta myšlenka smlouvání má svoji nepopiratelnou logiku. Každá věc má svoji cenu v čase. Já jsem teď tady a jsem ochoten to fee (rohlík, byt, auto) koupit o 20% levněji, jinak jedu pryč.
 
A proc bys nemohl tento systém smlouvani zapojit do podnikani?

To ja samozrejme muzu a taky to delam, jen je k tomu potreba jeste ta druha strana:).

A zaroven ja jako zakaznik v 99% pripadu narazim na neochotu prodejce.
 
Nedokazi si to smlouvani na nekterych recepcich vubec predstavit. Prijde mi, mozna mylny dojem, ze nekdy dane recepcni jsou otravene uz od prirody a kdyz odjedu, bez toho, aniz by hral, tak se ji vlastne ulevi. Min prace neco nekam natukat.

Btw. udelej Martine kolo stesti. Vytoc si svoji cenu/dnesni slevu fee.
 
Nedokazi si to smlouvani na nekterych recepcich vubec predstavit.

Tak to neni v rukach recepcnich, to musi nastavit management. Ale pozor, ja to nemyslim tak, ze kazdy by mel dostat slevu, kdyz si o ni rekne. Spis tak, ze cena neni neco neprolomitelneho za okolnosti, ktere mohou nastat.

Mohl by byt zajimavy pokus dat hracum moznost bud zaplatit nejakou stredne vyssi cenu a nebo si zatocit na kole, kde budou ceny vyssi i nizsi i hra zdarma. To ovsem nema nic spolecneho s logikou toho co resime, to je ciste o nahode.
 
Hraju zatím krátce, a dnes jsem si ale už potřetí za sebou koupil ČGK k naprosté spokojenosti. Jinak mám i svůj domovský klub na Líše.
Když ale jsem nucen někde platit, tak za celou dobu co hraji jsem snad nikde neplatil plné pultové fee. Říká se o mě, že dokáži vymámit z jalové krávy tele, já ale spíš říkám " líná huba holé neštěstí" Jen jednou jsem narazil na Mnichu na naprostou neochotu. Byl jsem tam s ženou v létě ve všední den odpoledne. Hřiště prázdné a velmi neochotná recepční a manažer neznámo kde. Stačilo ale přeject čáru a za cenu fee na Mnichu + něco málo navíc jsme si užili super golfík i s károu. Je to podle mého o tom, jestli se lidé chtějí dohodnout.
 
No zrovna na Mnichu mne prekvapuje, ze tam nemuzu zaplatit fee kartou. Tomu v dnesni době nerozumim....

Tak platby kartou je další parádní téma, aneb proč mám platit bance z každý transakce procenta?! Btw. Malevil např. platbu kartou umožňuje, ale přirazí si 4%!!!
 
To si delas srandu? :) 4 procenta?

Od roku 2016 pry plati: U transakcí prováděných debetními kartami bude strop nově činit 0,2 % z placené částky, u transakcí kreditními kartami pak 0,3 %.
A navic od roku 2018 si pry obchodnici nebudou moci uctovat za platbu kartou poplatek.
 
Tak ono to možná platí, ale bankám se to asi nedoneslo:). Co já vím, tak kdo platí bance za terminál kolem 2%, tak si vyjednal slušný podmínky. Zaznamenal jsem, že by dle nařízení EU měl tento poplatek zmizet, ale těžko říct, kdy tak nastane. Je poměrně úsměvné, jak se banky na jedné straně snaží všem svým klientům vecpat karty a motivují je v jejich používání, na straně druhé pak za toto používání "trestají" příjemce těchto plateb.

A ono když to sečteš, tak to pár tisícovek za rok bude:).
 
Je poměrně úsměvné, jak se banky na jedné straně snaží všem svým klientům vecpat karty a motivují je v jejich používání, na straně druhé pak za toto používání "trestají" příjemce těchto plateb.

Jestli to spíš nebude business model :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom