Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Situace: Nechat hrát nenahlášená děcka zadarmo?

Nechat hrát nenahlášená děcka zadarmo?

  • Ano, štve mě to, ale nestojí mi to za to za s tím člověkem dohadovat...

    Hlasy: 0 0,0%
  • Jiné (upřesním ve vlákně) :)

    Hlasy: 0 0,0%

  • Hlasovalo
    25
... Já se tu pozastavuji nad tím davem okolo pranýře a jeho zřizovatelem...
Ano, jsme tu všichni ovce jdoucí za svým posvátným guru.
Ale naštěstí už je tu jeden spravedlivý.
 
Proč ho nevyžadovat především sám od sebe, než od jiných???
Jakože když něco takového uvidím, tak mám říct něco ve smyslu "Jééé, nic se neděje, tak já to za Vás zaplatím..." nerozumím.. To už není gentlemanství, ale lidská blbost. Normální by bylo přiznat chybu a jít dál, což se nestalo a evidentně to mělo následky.
 
Ne, nemyslím si, že ten otec činil správně... Ale stejně tak si nemyslím, že je Vaší povinností je jít převychovat, obzvlášť v situaci, nad kterou jinde ve světě ani rukou mávnout nemusí, protože malé děti nikdo neřeší... Mohl jste volit úplně jinou formu dohody, po hře, mezi 4ma očima... Před dětmi se totiž nemusí každému líbit, když je kárán či napomínán, ačkoli třeba právem.. Mohl jste se vyhnout vyhrocené situaci a řešit to s nadhledem, který jsem si vždy myslel, že ke golfu patří...
Dodatek: Asi věděli, že něco dělají špatně... totiž hrají ve špatných kalhotách, a věděli, že slíbili že v nich hrát nebudou... Možná tak vůbec nešlo o peníze, je to tak???

Nebylo mým prvořadým, ani druhořadým cílem kohokoli vychovávat. Svůj záměr jsem upravil dle reakce, kterou jsem popravdě nečekal. Při zpětném pohledu Vám musím dát zapravdu v tom, že rozhovor po dohrání někde v soukromí by mohl být mnohem funkčnější a je dost možné, že jsem pana Svobodu překvapil svou přímostí a jeho přirozenou reakcí byla ofenzíva. Děkuji za tip, příště ho zkusím mít na paměti.

Vaše prazvláštní fixace na kalhoty, které v příhodě nehrají jinou než popisnou roli, mi přijde zvláštní:). Poslední větě bohužel nerozumím, protože o peníze skutečně nešlo.
 
Tak když si přečtu název, jedná se o to, zda děti nechat hrát zdarma... Když čtu dál, dozvím se, že jistý pan Svoboda(proč se tu uvedlo jeho jméno netuším, ale asi má být ten pranýř co možná nejvyšší a nejširší-to lidové masy vždycky táhlo) původně chtěl pro děti půjčit hůl, pak nechtěl, pak hrál jamku sám, pak 3x viděny děti jak mávají holemi... Jo a měly džíny... Asi nikdo z nás tu neví, proč děti hůl nejprve měly mít půjčenou, pak nikoli(zda z vlastní vůle či vůle otce), jestli džíny měly proto, že jely cestou ze školy a či z výletu a neměly na sebe nic jiného, jestli otce celou první jamku nešikanovaly, že chtějí také hrát a tak jim to pak půjčil... O tom,jakou extra hru a plnohodnotnou rundu obejde dospělák s 2 dětmi a jedním setem holí, které dětem asi o dost přerůstají přes hlavu, je také předmětem fantazií a dohadů... Já bych si to neužil asi ani jako rodič, ani jako to dítě, tedy ne jako plnohodnotný golf... Ale jako šanci strávit čas s dětmi, které si možná dělají pouto k mému oblíbenému sportu, to bych bral zcela jistě a bez debat... Tedy do doby, než by dorazil maršál/majitel "Orlí oko" a dožadoval se dress codu a plateb na malých dětech... Pak bych k němu měl možná podobně nesrdečný vztah(opět nevím jak moc byl skutečně slovně napaden a pozurážen jeho majestát, že to došlo až k disciplinárnímu řízení), tak jako nemám vřelý úsměv na policistu kontrolujícího stav nůžek v mojí lékárničce poté, co nic jiného postihnutelného neobjevil... Ano, rezavé nůžky jsou taky prohřešek proti pravidlům a hanba mně i celé mojí rodině... Nakonec mi nezbude než se zatetelit blahem, jaké vzorné spoluobčany to mám a mít radost, že pan majitel s celým svým personálem dává do daní i takové spropitné, protože i to je položka podléhající dani z příjmu a jistě si to nenechávají pro sebe, aby tak krátili stát a porušovali zákon... Stejně jako ho nikdy neporušují všichni místní křiklouni... No snad pan majitel nepozná podobné orlí oko, které si s gustem posvítí na i takovou zdánlivou malichernost, kterou všichni dnes a denně přecházíme bez povšimnutí...;-) aby nebyl sám popliván... Hezký den
Btw. Svoboda se nejmenuji a v Hořehledech jsem nikdy nehrál... A ani se mi tam už nechce...

Při Vašem rozhledu nepochybuji o tom, že to všechno víte a znáte. Ale přesto si dovolím poznamenat - ona ta chuť být neustále milý a úslužný a mávat nad vším rukou, časem poklesne, když se Vás lidi neustále snaží ojebat a to i na desetikorunových položkách. Každý týden řeším hru na černo, zničené a nenahlášené vybavení, ukradené pullitry nebo hrábě nebo košíky na drivingu,...

Ano, jistě lze snadno namítat - tak to nedělej, když to neumíš. S tím se musí počítat. To je toho, vždyť o nic nejde. Atd. Jenže to přeci není normální. Přeci není běžné lhát, krást, rozbíjet. Nebo je?

Přirovnání s nůžkama kulhá na obě nohy. Ekvivalent v našem případě by bylo možná vypichovátko a i to si myslím nesedí. To by milý řidič musel brázdit silnice bez dokladů, aby to bylo stejné. A jistě, můžeme se dohadovat jakou pohromu mohl způsobit tím, že si je zapomněl doma...

Můžeme ve fantaziích pokračovat i dál. Co by se stalo, kdyby někdo takové dítě třeba trefil míčem a zranil ho? Nebo to dítě něco rozbilo nebo někoho trefilo? Vzal by pan Svoboda zodpovědnost na sebe nebo by tvrdil, že tam děti nikdy nebyly? Chtěl by po resortu odškodnění i potom, co děti hrály a neměly?

Těch rovin pohledů je jistě mnoho a zdaleka netvrdím, že má je jediná správná. Ale abychom všichni mohli hrát na stejném hřišti, máme předem odsouhlasená pravidla. Z jednoho pohledu mohou být malicherná. Stačí zlomek sekundy a jsou zcela zásadní!

EDIT: To o Hořehledech mne mrzí, ty rozhodně za svého manažera nemohou...
 
Možná je to moje chyba, že to chápu špatně, ale gentlemanství beru jako nenárokovatelný akt lidí, kteří za to v očích jiných stoupají v ceně... Proč ho nevyžadovat především sám od sebe, než od jiných??? Já tu nedělám advokáta člověkovi, který porušil jistá pravidla... Já se tu pozastavuji nad tím davem okolo pranýře a jeho zřizovatelem...
Problém je možná v tom, že ten "dav okolo pranýře" jste jenom vy sám. Žádný pranýř jsem tu neviděla, dokud jste se tak vehementně, až to dělalo dojem, že jste osobně zainteresován, do diskuze nevložil.
 
Upraveno:
Nebylo mým prvořadým, ani druhořadým cílem kohokoli vychovávat. Svůj záměr jsem upravil dle reakce, kterou jsem popravdě nečekal. Při zpětném pohledu Vám musím dát zapravdu v tom, že rozhovor po dohrání někde v soukromí by mohl být mnohem funkčnější a je dost možné, že jsem pana Svobodu překvapil svou přímostí a jeho přirozenou reakcí byla ofenzíva. Děkuji za tip, příště ho zkusím mít na paměti.

Vaše prazvláštní fixace na kalhoty, které v příhodě nehrají jinou než popisnou roli, mi přijde zvláštní:). Poslední větě bohužel nerozumím, protože o peníze skutečně nešlo.
No z popsaného jsem vyvodil, že děti byly v džínech a zaznělo tu, že mohly na hřiště, ale nemohly v nich hrát golf... Což mi samo o sobě logiku nedává, ale nemusím chápat vše...;-) A tak si zkouším představit, že tatík možná dopředu chladnokrevně, možná až na hřišti pod dětským naléhání, naplánoval jejich hru, pokud se tomu tak dá vůbec říkat, až "za roh", protože neměl do čeho jiného je obléci a kupovat jim fee, když hrát nesmí, je dle mého blbost... Nebo jsem něco špatně přečetl???
Btw. Zaplacené fee vám garantuje, že vás nikdo nebude potahovat za trefené dítě, resp. garantuje hráči, že na něj nejdou způsobené škody??? tomuto argumentu popravdě nerozumím...
 
Problém je možná v tom, že ten "dav okolo pranýře" jste jenom vy sám. Žádný pranýř jsem tu neviděla, dokud jste se tak vehementně, až to dělalo dojem, že jste osobně zaintersován, do diskuze nevložil.
Ale no tak... Koho jsem tu označil za podvodníka, lháře atd a udělal nad ním znamínko hanby v anketě i diskuzi???:-D
 
No z popsaného jsem vyvodil, že děti byly v džínech a zaznělo tu, že mohly na hřiště, ale nemohly v nich hrát golf... Což mi samo o sobě logiku nedává, ale nemusím chápat vše...;-) A tak si zkouším představit, že tatík možná dopředu chladnokrevně, možná až na hřišti pod dětským naléhání, naplánoval jejich hru, pokud se tomu tak dá vůbec říkat, až "za roh", protože neměl do čeho jiného je obléci a kupovat jim fee, když hrát nesmí, je dle mého blbost... Nebo jsem něco špatně přečetl???

Poznámka o džínách zde byla pouze proto, aby demonstrovala aktivitu recepční ve smyslu zařazení obou chlapců do hry nebo mimo ni. Nepřímo si tak od otce vynutila informaci o tom, zda budou hrát (ano, i v džínách bychom je nechali hrát, stejně jako dospělého) nebo budou jen doprovod.

Proč pan Svoboda odmítl půjčení hole netuším, ale jeho původní plán zjevně potvrzuje domněnku, že chtěl nechat děti hrát už od samého počátku.

Tohle všechno jsem se ale dozvěděl až poté, co jsem je viděl na hřišti hrát na dvou jamkách (jel jsem náhodou kolem cestou na driving se svými dvěma dětmi strávit příjemné nedělní odpoledne) a při pohledu do odbavovacího systému jsem tam viděl jen otce. Recepční mi potvrdila, že se zcela přesně dotazovala, zda děti budou hrát.
 
Ale no tak... Koho jsem tu označil za podvodníka, lháře atd a udělal nad ním znamínko hanby v anketě i diskuzi???:-D
Mrzí mě to, ale nerozumím tomu co jste napsal jako odpověď na mou reakci.
 
Jakože když něco takového uvidím, tak mám říct něco ve smyslu "Jééé, nic se neděje, tak já to za Vás zaplatím..." nerozumím.. To už není gentlemanství, ale lidská blbost. Normální by bylo přiznat chybu a jít dál, což se nestalo a evidentně to mělo následky.
Nesnažte se mi vkládat do úst nic, co jsem neřekl... Pro mne celý ten problém je malicherností, která se dala vyřešit v koutě klubovny mezi dvěma dospělými muži, mimo dosah dětí... Gentlemanství bych pak spatřoval v mávnutím rukou nad ústrojovou kázní ratolestí, či herních poplatků u ojedinělé návštěvy... Ano, a následně bych nabídl otci, v případě zájmu jeho dětí o hru, to víceméně symbolické členství a následnou hru zdarma... A kde bych to gentlemanství spatřoval nejméně, je ten hon na čarodějnici, pana Svobodu, který se krom disciplinárky dočkal i popularity mezi uživately 19.jamky... Každý ale ať sám za sebe uzná, co ho musí rozčilovat a do čeho se kvůli tomu musí zapojovat... Jen mi dovolte se takovému počínání trpce pousmát...
 
Mrzí mě to, ale nerozumím tomu co jste napsal jako odpověď na mou reakci.
Proto bude možná lepší v diskuzi dále nepokračovat...
 
Poznámka o džínách zde byla pouze proto, aby demonstrovala aktivitu recepční ve smyslu zařazení obou chlapců do hry nebo mimo ni. Nepřímo si tak od otce vynutila informaci o tom, zda budou hrát (ano, i v džínách bychom je nechali hrát, stejně jako dospělého) nebo budou jen doprovod.

Proč pan Svoboda odmítl půjčení hole netuším, ale jeho původní plán zjevně potvrzuje domněnku, že chtěl nechat děti hrát už od samého počátku.

Tohle všechno jsem se ale dozvěděl až poté, co jsem je viděl na hřišti hrát na dvou jamkách (jel jsem náhodou kolem cestou na driving se svými dvěma dětmi strávit příjemné nedělní odpoledne) a při pohledu do odbavovacího systému jsem tam viděl jen otce. Recepční mi potvrdila, že se zcela přesně dotazovala, zda děti budou hrát.
No mě demonstruje něco jiného-jasně danou podmínku... "Byl tedy upozorněn, že děti mají džíny a pokud chtějí hrát, tak to nejde. "
 
Ano, bylo to natolik mimo mísu, že jste mě dokonce chtěla přejmenovat, aby se lépe plivalo na dva lidi naráz... Ne, omlouvám se za reakci, která ani pro mne není přínosná... Končím...:-D
 
No mě demonstruje něco jiného-jasně danou podmínku... "Byl tedy upozorněn, že děti mají džíny a pokud chtějí hrát, tak to nejde. "

Zkratkovitost psaného projevu...
 
Tvl proč se vždycky najde někdo kdo omlouvá jakoukoliv čuňárnu... a ještě to otočí proti tomu kdo si dovolí na to upozornit..:vomit::mad:

Svoboda projevu. Diky bohu za ni. Byly doby, kdy by mě nebo @Sarkafarka na místě zastřelili.
 
Od tématu už jsme úplně jinde.. Tak já naposled... To co nám tady pan @Sarkafarka vnucuje není svoboda projevu, ale podpora ignorantství a ojebávání, protože to je vlastně normální, a když s tím nesouhlasíte tak jste Kopčákovy ovce... Howgh..
 
Tvl proč se vždycky najde někdo kdo omlouvá jakoukoliv čuňárnu... a ještě to otočí proti tomu kdo si dovolí na to upozornit..:vomit::mad:
Taky snad naposledy-neomlouvám čuňárnu, pozastavuji se nad tím, že se klubová záležitost musela dostat i na toto forum, pozastavuji se na, dle mého, nešťastným řešením situace a pozastavuji se nad házením kamení všech těch, co jsou bez viny... Toť vše... Stejně jako vy, krom pana Kopčáka, pana Svobodu neznám, jak vychovává své ratolesti nevím a také netuším skutečný důvod toho, proč nezaplatil za hru dětí a jak moc děti skutečně hrály... Bez těchto vědomostí se mi ekluje plivnout na kohokoli... Jiným ne a musím to chápat, dějiny máme plné takových...
 
Btw. Zaplacené fee vám garantuje, že vás nikdo nebude potahovat za trefené dítě, resp. garantuje hráči, že na něj nejdou způsobené škody??? tomuto argumentu popravdě nerozumím...

Pokud nemá zaplacený hrací poplatek, nachází se neoprávněně na soukromém pozemku a za všechny škody způsobené HROU tím dětem nenese klub logicky odpovědnost.... Pokud má klub pojištění pro hráče, tak se týká pouze těch, co zaplatili oficiálně fee.

Tedy to si aspoň myslím, když tak mě opravte...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom