Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Situace: Nechat hrát nenahlášená děcka zadarmo?

Nechat hrát nenahlášená děcka zadarmo?

  • Ano, štve mě to, ale nestojí mi to za to za s tím člověkem dohadovat...

    Hlasy: 0 0,0%
  • Jiné (upřesním ve vlákně) :)

    Hlasy: 0 0,0%

  • Hlasovalo
    25

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Situace: Máte na starosti golfový resort, kde se staráte o provoz, ekonomiku atd. Nastane situace, kdy přijde na recepci chlapík, zaplatí jedno fee, k sobě má dva kluky ve věku kolem šesti, sedmi let. Že prý doprovod. Pán si dá kafe, a jde na odpaliště jedničky. Odpálí, pěkná rána... a odchází z odpaliště. Druhou ranou zahraje před grýn a klidným bogey dohrává jamku. Pak už ho nevidíte. A později zjistíte, že od odpaliště číslo dva hráli dříve nenahlášení chlapci s ním kompletní hru.

Jak byste jako provozovatel hřiště reagovali? Hlasujte v anketě, příp. víc do textu. Setkali jste se i někdy jako hráči s takovouto situací, či jste viděli řešení? Jak na danou situaci reagují ve vašich klubech?
 
Situace: Máte na starosti golfový resort, kde se staráte o provoz, ekonomiku atd. Nastane situace, kdy přijde na recepci chlapík, zaplatí jedno fee, k sobě má dva kluky ve věku kolem šesti, sedmi let. Že prý doprovod. Pán si dá kafe, a jde na odpaliště jedničky. Odpálí, pěkná rána... a odchází z odpaliště. Druhou ranou zahraje před grýn a klidným bogey dohrává jamku. Pak už ho nevidíte. A později zjistíte, že od odpaliště číslo dva hráli dříve nenahlášení chlapci s ním kompletní hru.

Jak byste jako provozovatel hřiště reagovali? Hlasujte v anketě, příp. víc do textu. Setkali jste se i někdy jako hráči s takovouto situací, či jste viděli řešení? Jak na danou situaci reagují ve vašich klubech?
Me by principialne stvala drzost pana, kdy se neuraci ani zeptat na recepci, zda by jim to nevadilo, a je ciste na recepci/podminkach, zda by mu to povolili ci nikoliv, proto hraji deti i za lepsi cenu fee. Za takovehle situace bych tedy jeho z toho hriste vyrazil.
 
Popsaná situace dle mne vypadá tak, že pán zahrál jedničku tak, jak deklaroval - protože chtěl maskovat, že dál, kde už na něj vidět není, nechával hrát své děti. Vyčuránek, nic jiného. Věřím tomu, že na většině recepcí, kdyby na rovinu řekl, že bere i své dva kluky, že si taky kluci zkusí hrát, ale nebudou zdržovat - by mu vyšli vstříc, buď ať klidně jde v rámci svého fee, nebo by mu naúčtovali nějaké symbolické fee. Ale tohle, jak je napsáno, je prostě švindl od toho chlapíka. A těm svým klukům moc příkladem tedy nejde.
 
Já mám kluka 7 let. Bereme ho občas na hřiště s bugynou (hrozně ho to baví), občas (max. na 1-2 jamkách) ho necháme zahrát chip a puttovat. Samozřejmě pokud je volno, nebo za někým čekáme. Pokud by hrál celou jamku (to zatím jde jen na krátkých akademiích), tak bych platil.
 
Hlasoval jsem pro třetí možnost, budiž.. Ale vůbec nechápu drzost některých jedinců že jdou hrát na černo, a to ve většině případů se členy místního klubu, nebo členové klubu s udržovacím poplatkem.. A tahají voucher v bagu kterým si dovolí hrdě zamávat, ale úplně každý ví že voucher je potřeba směnit za fee.. A konkrétně u nás se o úplnou vyjímku nejedná.. Proto se na to začal letos klást o mnoho větší důraz.. No a když se mi něco takového přihodí tak mi věřte že ze sebou mám hodně práce abych zůstal "profesionál"..
 
Tez jsem pro to nechat obcas zahrat cip nebo putt, pokud to situace umozni (zcela volno). Sam takto obcas necham holky zahrat, po dohode s marshalem.

Popsana situace je cisty podvod. To neni nechat pinknout...
 
Mňo, takže - pan Svoboda (říkejme mu tak, protože se tak jmenuje) je naším členem. Vzal si na hřiště své 2 syny, nejdříve s tím, že si pro ně půjčí hůl. Po informaci, že to není problém, jen pro ně recepční skočí do skladu, to odmítl. Byl tedy upozorněn, že děti mají džíny a pokud chtějí hrát, tak to nejde. Na to odvětil, že rozhodně hrát nebudou.

Poté co jsem je viděl mlátit do míčku na 5ce, 6ce a 7ce jsem ho zastavil, pochválil kluky za pěknu hru a zeptal se, proč nejsou odbaveni ke hře. Bylo mi řečeno, že nehrají. Opáčil jsem, že lhaní ke golfu nepatří a že bych si vyprošoval podvádění, že tohle v Hořehledech nepraktikujeme. Byl jsem osočen z arogance a hysterie, což už mne trochu namíchlo, takže jsem panu Svobodovi navrhl, ať si to klidně dohraje, ale ať za chlapce zaplatí až půjde domů. To samozřejmě neprovedl.

Tudíž je s ním zahájeno disciplinární řízení.
 
Tudíž je s ním zahájeno disciplinární řízení
Toto, je nenormálně nemorální, disciplinární řízení chválím, přístup s dohránim chvalitebně, za podvodné jednání napomenutí popř. Ukončení hry.
 
Za sebe: zažil jsem několikrát. S Honzíkem (pětiletý syn) když jdeme s @kristyna případně starším, snažíme se ho nechat dopatovávat. Máme pravidlo, že max pět patů, docela to funguje. Honzík se na to těší, můžeme i jako zbytek plnohodnotně už hrát. Tam, kde to neznám, ptám se na recepci - jestli je to takto možné - s tím, že to patování (případně odpal z odpaliště na 3-5 metrů, má to jak kuličky a prostě chce dělat co my) mu nedovolíme, pokud vidíme za námi další hráče nebo je naflákané hřiště - ale tam bychom ani v tomto formátu nešli.

Ve více, jak v polovině případu jsem se na recepci setkal s reakci - nevím, to u nás nejde, neměl bych vám to dovolit - ale když vás neuvidí maršál... tak jo, ale nesmíte to na mě říct, atd (pražská hřiště a okolí). Je to trochu schizofrenní, ofiko se zeptat pomalu nemůžete... a pak jste z toho akorát rozmrzelí. Ano, bez peněz na golf nelez, ale platit stovky kč fee za pár patů dítěte, aby všichni měli klid na duši? A bylo to ofiko v pořádku? Je rozdíl platit jedno fee za sebe, nebo čtyři.

Tenhle text nemá žádné poselstvi, díky hovorům s @mkopcak a mnoha dalšími si docela uvědomuji daná rizika. Ale stejně - když někde ta možnost není, tak to vnímám lidsky uzavřeně. A “podpultový” slib mě akorát drží v pocitu, že oba, já i recepce děláme něco špatného.
 
Upraveno:
Existují i resorty (zejména v zahraničí), kde např. děti do x let (obvykle 6-8) neplatí fee, pokud jdou s platícím dospělým.
 
@requo Rozumím ti co myslíš, ale pravidla jsou daná. Buď to mají na hřišti pro takové případy vyřešeno, tak super pro tebe. Nebo jim taková "úleva" pro rodiče nedává smysl (je fuk proč), tak tam nelez a jdi jinam. Setkal jsem se v itálii i v rakousku s tím, že platící rodič sebou mohl vzít dítě za 1 euro, což je super. Ale když to tak resort nemá, je to jejich věc. Není to osobní a je zbytečné to vnímat negativně.
To co se tu řeší je ale úplně jiný případ. Vím velmi dobře, že když se dcera začínala (už zase skončila kvůli zdraví) učit golf (v Praze), a já byl člen v Hořehledech, nebyl problém. Jen jsem se zeptal manažera (který toto nepochybně může rozhodovat), ne recepční. Ještě mi zadarmo půjčili hůl ať si to zkouší jak chce.
Při ceně dětského členství (tuším 2000 na rok) je ten pán prostě podvodník a zmetek. Když zkouší takhle ojebat (jak to jinak napsat..) klub, kde je členem.
 
Ja to resim podobne jako @requo
Osobne kdyz jdeme ve 4, 2 kluci s nama, nekdy hraji kus 1 jamky a nekdy zase vic.
Kazdy ma na to urcity uhel pohledu.

Stale jen vidim a slysim marketing ... akce typu golf do skol atd. a pak mate jit detem ukazat jak je golf pro vsechny :) jak to neni vubec drahe :) houby s octem!!!!

Starsi hole pro dite 3.500 a to ma tak na 1 rok a nebavim se o obleceni. K tomu golfove treninky ve skupinkach min. 10.000/rok. Atd atd atd atd atd.
Jit na hriste o vikendu jako rodina = kolik ? 4.000 ? Nebo jen 3.000 ? Za hru, no a dalsi 1.000 tam nechate za jidlo a piti. Ono v resortech jidlo mene nez 160 nenajdete. Kola stoji obvykle 50-60.
Kolik lidi ze 100 na to ma ? A dela to tak ?
A co dalsi vikend a dalsi a dalsi ?

Bavi me ukazovat klukum jak se golf hraje, povidame si o pravidlech. Patujeme o bonbony.
Behem toho chytaji pokemony a jina zvirata.
Povidame si o vsem moznem. Nekdy je to bavi vic a nekdy mene.

Hlavne, ze jsme vsichni spolu. Hezkou hru :)
 
Ja to resim podobne jako @requo
Osobne kdyz jdeme ve 4, 2 kluci s nama, nekdy hraji kus 1 jamky a nekdy zase vic.
Kazdy ma na to urcity uhel pohledu.

Stale jen vidim a slysim marketing ... akce typu golf do skol atd. a pak mate jit detem ukazat jak je golf pro vsechny :) jak to neni vubec drahe :) houby s octem!!!!

Starsi hole pro dite 3.500 a to ma tak na 1 rok a nebavim se o obleceni. K tomu golfove treninky ve skupinkach min. 10.000/rok. Atd atd atd atd atd.
Jit na hriste o vikendu jako rodina = kolik ? 4.000 ? Nebo jen 3.000 ? Za hru, no a dalsi 1.000 tam nechate za jidlo a piti. Ono v resortech jidlo mene nez 160 nenajdete. Kola stoji obvykle 50-60.
Kolik lidi ze 100 na to ma ? A dela to tak ?
A co dalsi vikend a dalsi a dalsi ?

Bavi me ukazovat klukum jak se golf hraje, povidame si o pravidlech. Patujeme o bonbony.
Behem toho chytaji pokemony a jina zvirata.
Povidame si o vsem moznem. Nekdy je to bavi vic a nekdy mene.

Hlavne, ze jsme vsichni spolu. Hezkou hru :)
Budeš platit jak mourovatej pokud budeš vést děti k jakémukoliv sportu. Zkus lyžování, nebo hokej...Výbavu potřebuje hodně sportů, zrovna tak oblečení. Navíc to golfové oblečení je nositelné i jinak. Funkční užijeme i na kola i na turistiku. Hodila jsem to schválně do kalkulačky a za tréninky dvou kluků se vejdu ročně do 10 tisíc (včetně zimního indooru). Výbava nás pravda stojí čím dál víc - zlepšují se. Pak jedou tak dvakrát za léto na několikadenní soustředění, to mě díky příspěvku klubu vyjde tak na 5 tisíc jedno soustředění pro oba. Včetně dopravy, jídla, feeček, ubytování.
Kluci už jsou prakticky dospěláci (19 a 16 let), ale do 21 let mohou hrát turnaje v rámci dětské tour. To stojí 300,- Kč, je v tom fee, často oběd, svačina do hry. Někde ne (např. Kuňka), ale hrají hřiště Ypsilon, Malevil, Kunětickou Horu za takové peníze. Jezdíme s nimi a jdeme s flajtem jako diváci. Projezdíme dost benzínu a víkendy jsou přes sezonu v háji, ale jsme spolu jako rodina. Nejčastěji hrajeme u nás na hřišti, kde máme roční členství a v rámci toho hru celý rok v tom. I turnaje chodíme výhradně u nás - jinak to je ve čtyřech na fíčkách a startovným opravdu ranec. Takže ano, stojí to peníze...ne málo. Znám lidi co v zimě lyžují, jezdí na hory a obávám se, že je to stojí srovnatelně, ne-li více. Zvolili jsme golf, s vědomím, že to prostě něco stát bude, jinak bychom asi museli sedět doma, všechno něco stojí. Pro mne to má obrovský význam v tom, že i s tak velkými dětmi můžeme dělat společně, ale opravdu společně sport, který nás baví. A přizpůsobujeme ho našim finančním možnostem.
Ale chodit na hřiště a dělat nějaký očurávky, aby mě to vyšlo levněji?
 
A jak to tu zaznělo, s malými dětmi chodit tam, kde to tolerují, nebo kde jsou k tomu možnosti, nebo na akademii.
 
Ja to resim podobne jako @requo
Osobne kdyz jdeme ve 4, 2 kluci s nama, nekdy hraji kus 1 jamky a nekdy zase vic.
Kazdy ma na to urcity uhel pohledu.

Stale jen vidim a slysim marketing ... akce typu golf do skol atd. a pak mate jit detem ukazat jak je golf pro vsechny :) jak to neni vubec drahe :) houby s octem!!!!

Starsi hole pro dite 3.500 a to ma tak na 1 rok a nebavim se o obleceni. K tomu golfove treninky ve skupinkach min. 10.000/rok. Atd atd atd atd atd.
Jit na hriste o vikendu jako rodina = kolik ? 4.000 ? Nebo jen 3.000 ? Za hru, no a dalsi 1.000 tam nechate za jidlo a piti. Ono v resortech jidlo mene nez 160 nenajdete. Kola stoji obvykle 50-60.
Kolik lidi ze 100 na to ma ? A dela to tak ?
A co dalsi vikend a dalsi a dalsi ?

Bavi me ukazovat klukum jak se golf hraje, povidame si o pravidlech. Patujeme o bonbony.
Behem toho chytaji pokemony a jina zvirata.
Povidame si o vsem moznem. Nekdy je to bavi vic a nekdy mene.

Hlavne, ze jsme vsichni spolu. Hezkou hru :)
Jak jsem psal, existují resorty, kde dítě platí za členství na rok cca 2000. Celoroční tréninky 1500. Snad to jeste je aktuální cena. Set holí dětských mám v garáži, nechám za 1000, za rok prodáš za stejný peníz.
Jasně, že to tak není všude...ale dá se.
 
Ja to resim podobne jako @requo
Osobne kdyz jdeme ve 4, 2 kluci s nama, nekdy hraji kus 1 jamky a nekdy zase vic.
Kazdy ma na to urcity uhel pohledu.

Stale jen vidim a slysim marketing ... akce typu golf do skol atd. a pak mate jit detem ukazat jak je golf pro vsechny :) jak to neni vubec drahe :) houby s octem!!!!

Starsi hole pro dite 3.500 a to ma tak na 1 rok a nebavim se o obleceni. K tomu golfove treninky ve skupinkach min. 10.000/rok. Atd atd atd atd atd.
Jit na hriste o vikendu jako rodina = kolik ? 4.000 ? Nebo jen 3.000 ? Za hru, no a dalsi 1.000 tam nechate za jidlo a piti. Ono v resortech jidlo mene nez 160 nenajdete. Kola stoji obvykle 50-60.
Kolik lidi ze 100 na to ma ? A dela to tak ?
A co dalsi vikend a dalsi a dalsi ?

Bavi me ukazovat klukum jak se golf hraje, povidame si o pravidlech. Patujeme o bonbony.
Behem toho chytaji pokemony a jina zvirata.
Povidame si o vsem moznem. Nekdy je to bavi vic a nekdy mene.

Hlavne, ze jsme vsichni spolu. Hezkou hru :)

U nas deti do 10ti let clenstvi 500 Kc a treninky na rok 1 500 Kc.
 
Já bych ty děti upálil a pána hodil do hladomorny... Prostě pěkně po golfo-gentlemansku... A pochopitelně všichni by v době exekuce měli tričko s límečkem a dlouhé kalhoty, jsme přece gentlemani a nebudeme se rozhodně koukat, jak se smaží v džínách s dírami na kolenou...
 
Nevím a nevidím v tom problém, proč hřiště , když mají hluché hrací časy nezpřístupní hřiště pro děti v doprovodu alespoň jednoho rodiče za symbolickou cenu. Někde to jde!?

 
Já bych ty děti upálil a pána hodil do hladomorny... Prostě pěkně po golfo-gentlemansku... A pochopitelně všichni by v době exekuce měli tričko s límečkem a dlouhé kalhoty, jsme přece gentlemani a nebudeme se rozhodně koukat, jak se smaží v džínách s dírami na kolenou...

Vnímám tvůj sarkazmus, ale dle mého ti uniká pointa. U nás takové děti naprosto běžně hrají a dokonce za tu hru neplatí ani korunu. A velmi to vítáme a podporujeme. Co ovšem nevítám jsou pokusy o podvod, nepodložené útoky na představitele klubu a resortu a lhaní, které aplikoval pan Svoboda.
 
Tak pokus o podvod by to nejspíš nebyl, kdyby někdo neobjížděl hřiště a nekontroloval caparty, že mají zaplaceno... Avšak když v někom vyklíčilo podezření už na recepci, jistě se té touze nedá odolat...;-) Příště bych radil zkontrolovat i ovocnany, zda nedošlo ke krádeži jablek... V Molitorově třešňový sad hlídají hoši z Blackwater a parchanti se Kouřimi vyhýbají obloukem... Hrají tam tak jen pánové ve fraku...

Ano, zase dávka sarkasmu, protože přednesený "problém" si z mého pohledu nic jiného nezaslouží... A to říkám z pozice otce, který dítěti zaplatil řádné členství a s tím i roční fee... Ale nikdo mne nebuzeroval, když jsem vzal na hřiště i neteř, která přijela holt jen v rozdrbaných džínách a oversize mikině, stejně tak když i párkrát plácla do balonu... Jo a na jedničce vynecháváme hru i s registrovanou dcerou,. přecijen je začátečník a tak chci mít klid, že nezasekáme hned první jamku a získám před následujícím flightem drobnou časovou rezervu... Ale jo, raději si nasazuji kapuci a rukavice na obě ruce, protože je to jasný signál o probíhající trestné činnosti...;-)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom