Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Síť na zahradu

Trenovani rutiny? Mne to docela uklidnuje, beru to jako obdobu boxovaciho panaka. Mne bavi tteba i hrabani listi. Proste neco u ceho se nemusi premyslet a drilovat. Jsem zastancem myslenky, kdyz proste neco udelam desettisickrat, tak se to projevit musi - telo si samo najde cestu...

Vida, to mne nenapadlo. Někdo štípe dříví, někdo hrabe listí, někdo mlátí do rohožky ve sklepě...
 
Věř nebo ne, ale např. loni jsem na tom hřišti, kam to mám 25 kroků hrál 10x :))
Ale věřím, když jsi tam skoro celý rok tak i chápu... Bylo to myšleno spíš tak že když je chuť si bouchnout tak to mám doma...
 
Ahoj , ta skládací síť je na nic .. Možná ne všechny typy, ale tu moji jsem rozbil za 3 týdny. Pak jsem koupil síť KV Řezáč , nechal si udělat kovové stojky(jdou vytahnout z protikusu, který je v zemi) udělal jsem kousek zámkové dlažby pod rohož a koupil drivingovou rohož .. Nejslabší místo byla síť , kterou jsem časem na několika místech prostřelil , tak jsem nejvíc zatezovane místo zdvojil a už je to dlouhodobě bez problémů.. Foceno teď v podvečer , tak je fotka tmavá, ale snad to trochu vidět jde:) Určitě mnohem lepší než skládací síť :)
To je pěkné, díky za fotku - ukážu to chlapovi, on doma pořád švihá holemi :D a na zahradě tak může jen čipovat...
 
Neříkal tady někdo, že ho baví hrabat listí? U mě na zahradě by se něco našlo...
 
Neříkal tady někdo, že ho baví hrabat listí? U mě na zahradě by se něco našlo...

Já mám na podzim cca 20 hektarů na hrabání, kdyby to u tebe bylo hotové...
 
Jj, jsi v pořadí, já mám ještě z podzima tak prosím přednostně :)
 
Hned u vjezdu se pozná, źe @requo opustil síť na zahradě a přijel trénovat. A techniku má výbornou, posuďte sami :D

Edit: nejde mi z telefonu nahrát video, tak jej přidám doma z PC :p
 

Přílohy

  • IMG_0075.JPG
    IMG_0075.JPG
    160,9 KB · Zobrazení: 423
Upraveno:
Hned u vjezdu se pozná, źe @requo opustil síť na zahradě a přijel trénovat. A techniku má výbornou, posuďte sami :D

Edit: nejde mi z telefonu nahrát video, tak jej přidám doma z PC :p

Koukám, že si musím začít dávat pozor, kde se s autem objevím. :) No nic, nezbývá nic jiného, než si koupit další auto, jsem golfista, tak jsem ve vatě, přece!

Jinak síť na zahradu se letos zatím neuskutečnila, za to se uskutečnil bazén. Je to taková pěkná adekvátně velká jamka, pro mě. Síť chci zrealizovat, ale pořád uvažuju o něčem částečně přenosném a abych se pravdu přiznal, že přemýšlím, jestli bych si spíše nepronajal v Kařízku kus malé louky. Nějak se mi ta síť na zahradu vizuálně nehodí, jsou tam růže, potom takové vysoké kytky, hezký to tam díky Týnce máme. :)
 
Upraveno:
Koukám, že si musím začít dávat pozor, kde se s autem objevím. :) No nic, nezbývá nic jiného, než si koupit další auto, jsem golfista, tak jsem ve vatě, přece!

Jinak síť na zahradu se letos zatím neuskutečnila, za to se uskutečnil bazén. Je to taková pěkná adekvátně velká jamka, pro mě. Síť chci zrealizovat, ale pořád uvažuju o něčem částečně přenosném a abych se pravdu přiznal, přemýšlím, jestli bych si spíše nepronajal v Kařízku kus malé louky. Nějak se mi ta síť na zahradu vizuálně nehodí, jsou tam růže, potom takové vysoké kytky, hezký to tam díky Týnce máme. :)
Ach ty ženy ... jedna jak druhá ... mě ta moje taky se sítí vyhnala na louku za plot, že prý se tam nehodí a taky jsme tam místo sítě letos vyrobili jamku 3x6m:D
 
Upraveno moderátorem:
Tak aspoň můžete oba odbourávat stres ze hry přes vodu, teda když tam zrovna nebudou žádný plavci;)
zatím jsem tuhle jamku vždy trefil na první pokus, takže máš pravdu ... žádný stres ... :cool:
Jestli jí ale jednou netrefím, tak to asi bude dost bolet :D:D:D
 
Trochu mi to trvalo, ale letos na chatě jsem si konečně na jaře postupně po kouskách postavil své odpalovací hnízdečko z takových různých zbytků, co se kde válelo. A díky vyřazené rohožce od @mkopcak, která si jako rohožka s patinou mistrů z Hoře zasloužila centrální místo u nás na chatě a ne někde v zapomenutém koutě. Konečně o tomto víkendu bylo plus minus dokončeno (tzn. přichyceny klacky nahoru, bez kterých se mi to nějak nezdálo jako úplně ono). Vyrobeno ze starých lešenářských trubek (odpočívaly nevyužitě ještě na zahradě za dřevníkem, pro tři jsem si dojel do sběrných surovin za dobré slovo), pár spojek, stojné trubky zabouchané do země vždy přes metr hluboko. Pospojované spojkami (starými žabkami). Natřeno. Sítě jsou koupené tři... zadní (chycena od horní přední tyče, přes zadní, volně prověšena dolů, kde je zachycena o další ležící trubku). A dvě obdélníkové menší boční. Pospojované k sobě "před tyčemi" pomocí černého lana. K tyčím chyceno co cca 20 cm elektrikářskými černými páskami. Nahoře jsou víceméně jen jako "oživení" zbytky konstrukčních hranolů, co zbyly ze stavby domečku na nářadí. Přichyceno jednoduše - trubky provrtány a hranoly přišroubovány k nim.

Slouží to dobře, konstrukce je stabilní. Trochu jsem se obával, že bude síť příliš blízko k rohožce - no, je, ale nevadí mi to (nemáme tak velký pozemek a mé vyjednávací schopnosti doma jsou sice značné, ale ne všemocné 😢. A zároveň nebylo potřeba dělat ještě vyšší konstrukci... Míček tak blízko nenabírá takovou výšku. Rohožka je položena na betonových dlaždicích 30x30 standard z obi. Vejdu se tam i s driverem a díky síti a způsobu prověšení sítě (podobně jako u branky) se trefené míče odráží zpravidla dolů. Vyšší jsem to už nechtěl, i kvůli tomu živému plotu za tím - aby to neotravovalo souseda. Trochu jsem se bál, že u tréninku s wedge bude míček narážet nahoru na ty hranoly, ale neděje se tak. Pro jistotu na bočních vnitřních stojnách je ještě izolace na vodovodní trubky. Původně byla i na zadní horní vnitřní tyči, ale tam se ukázala zbytečná (a po dešti se v ní držela voda). Dyi Driving Net Garden Rat Style!

Nákupní seznam nemá smysl uvádět - vznikalo to tak trochu postupně (nejprve jen zadní část, pak k tomu i to "předsazení") a z toho, co bylo po ruce k dispozici. Úprava a přesazení několika kytek a keříků a tak. Jsem spokojen. A snad mi to pár měsíců a třeba i let bude dobře sloužit. A když ne, vyrobím si další a ještě lepší (teď hledám místo na grýn)!

Sítě jsem kupoval tyto:
https://dobes-site.cz/product/indoorova-golfova-sit-pad-20-21-mm-zelena/ 169,0 Kč / m2
v rozměrech:
  • 1x zadní - 4x3 m
  • 2x boční - 0,9 x 2,3 m
Celkem síť bez dopravy cca 2600 Kč. Síť je pevná, poměrně těžká, tzn. dobře tlumí odpaly.

A nakonec pár obrázků mé radosti. (Btw. ta malá přenosná branka předtím je tam schválně. Čutáme tam fotbal ;)
Tak třeba se někdo inspiruje. Ať to lítá! 🏌️‍♂️

9E6C571E-A098-438E-87ED-60A300DC2BBE.jpeg 21792519-41D9-4309-A555-30D5448CF7F4.jpeg 0D47506D-7617-4A27-B7BA-4BE8C39EC680.jpeg

4C215C45-0519-4237-80BA-3C281314D042.jpeg ECE81A90-7D1A-4F66-8865-B4D827935B34.jpeg CFAD4271-FDDF-4AA7-91F9-87A45F6934F0.jpeg


A nakonec.... to nejlepší: Funguje to! :p :up:

FBAE1350-2B4A-4436-A9CB-5506516D2B11.jpeg
 
Upraveno:
Sítě jsem kupoval tyto:
https://dobes-site.cz/product/indoorova-golfova-sit-pad-20-21-mm-zelena/ 169,0 Kč / m2
v rozměrech:
Dopadovou síť doporučuji zdvojit a nechat co nejvíce volnou, jinak budeš časem látovat díry.
Problém s těmito sítěmi je ten, že se postupně „propálí” díky teplu vytvořeném třením otáčejícího míčku. Tím, že oka nejsou vytvořena uzlováním, ale jen „svařením” tak právě tím teplem dochází k jejich rozpojení.
Případně jako ochrana může posloužit např. stará deka neno prostěradlo přichycené na síť zepředu tak, aby nedocházelo ke kontaktu míčku se síťovinou.
 
Dopadovou síť doporučuji zdvojit a nechat co nejvíce volnou, jinak budeš časem látovat díry.

Jj, počítám s tím, ona ta síť volně je, vlastně cca metr se skoro válí na zemi. Je prověšená a dole přichycena metr dozadu. Počítám s tím, že to nejfrekfentovanější místo bych rád zdvojil. A případně "předvěsil" ještě jednu záchytnou před (to mám v plánu tak jako tak, jako i cíle na čipování s trochu větší vzdálenosti).

Díky za radu! :up:
 
Sítě jsem kupoval tyto:
https://dobes-site.cz/product/indoorova-golfova-sit-pad-20-21-mm-zelena/ 169,0 Kč / m2
v rozměrech:
  • 1x zadní - 4x3 m
  • 2x boční - 0,9 x 2,3 m
Celkem síť bez dopravy cca 2600 Kč. Síť je pevná, poměrně těžká, tzn. dobře tlumí odpaly.

Takže doplňuji praktickou zkušenost po cca půl roce - kdy síť (visící poměrně volně, viz foto výše) celou dobu visí venku. Začínají se na několika místech objevovat díry viz foto (míčku zas tolik odpáleno nebylo - resp díry jsou i úplně mimo jakýkoli dopad míčku). Tak buď to prostě v praxi tato síť venku nevydrží a nebo nějací ptáci? Netuším. :(

424E469F-DB2A-436E-A85A-CDDB4FF1D38F.jpeg 619185B8-E573-4871-86C9-64CB2CD5D93C.jpeg F048C352-5EA5-4EA6-8E15-CD2E08BC5533.jpeg
 
Upraveno:
Takže doplňuji praktickou zkušenost po cca půl roce - kdy síť (visící poměrně volně, viz foto výše) celou dobu visí venku. Začínají se na několika místech objevovat díry viz foto (míčku zas tolik odpáleno nebylo - resp díry jsou i úplně mimo jakýkoli dopad míčku). Tak buď to prostě v praxi tato síť venku nevydrží a nebo nějací ptáci? Netuším. :(

Zobrazit přílohu 28228Zobrazit přílohu 28229Zobrazit přílohu 28230
Ven musíš mít síť z UV stabilizovaného materiálu.
 
Trochu mi to trvalo, ale letos na chatě jsem si konečně na jaře postupně po kouskách postavil své odpalovací hnízdečko z takových různých zbytků, co se kde válelo. A díky vyřazené rohožce od @mkopcak, která si jako rohožka s patinou mistrů z Hoře zasloužila centrální místo u nás na chatě a ne někde v zapomenutém koutě. Konečně o tomto víkendu bylo plus minus dokončeno (tzn. přichyceny klacky nahoru, bez kterých se mi to nějak nezdálo jako úplně ono). Vyrobeno ze starých lešenářských trubek (odpočívaly nevyužitě ještě na zahradě za dřevníkem, pro tři jsem si dojel do sběrných surovin za dobré slovo), pár spojek, stojné trubky zabouchané do země vždy přes metr hluboko. Pospojované spojkami (starými žabkami). Natřeno. Sítě jsou koupené tři... zadní (chycena od horní přední tyče, přes zadní, volně prověšena dolů, kde je zachycena o další ležící trubku). A dvě obdélníkové menší boční. Pospojované k sobě "před tyčemi" pomocí černého lana. K tyčím chyceno co cca 20 cm elektrikářskými černými páskami. Nahoře jsou víceméně jen jako "oživení" zbytky konstrukčních hranolů, co zbyly ze stavby domečku na nářadí. Přichyceno jednoduše - trubky provrtány a hranoly přišroubovány k nim.

Slouží to dobře, konstrukce je stabilní. Trochu jsem se obával, že bude síť příliš blízko k rohožce - no, je, ale nevadí mi to (nemáme tak velký pozemek a mé vyjednávací schopnosti doma jsou sice značné, ale ne všemocné 😢. A zároveň nebylo potřeba dělat ještě vyšší konstrukci... Míček tak blízko nenabírá takovou výšku. Rohožka je položena na betonových dlaždicích 30x30 standard z obi. Vejdu se tam i s driverem a díky síti a způsobu prověšení sítě (podobně jako u branky) se trefené míče odráží zpravidla dolů. Vyšší jsem to už nechtěl, i kvůli tomu živému plotu za tím - aby to neotravovalo souseda. Trochu jsem se bál, že u tréninku s wedge bude míček narážet nahoru na ty hranoly, ale neděje se tak. Pro jistotu na bočních vnitřních stojnách je ještě izolace na vodovodní trubky. Původně byla i na zadní horní vnitřní tyči, ale tam se ukázala zbytečná (a po dešti se v ní držela voda). Dyi Driving Net Garden Rat Style!

Nákupní seznam nemá smysl uvádět - vznikalo to tak trochu postupně (nejprve jen zadní část, pak k tomu i to "předsazení") a z toho, co bylo po ruce k dispozici. Úprava a přesazení několika kytek a keříků a tak. Jsem spokojen. A snad mi to pár měsíců a třeba i let bude dobře sloužit. A když ne, vyrobím si další a ještě lepší (teď hledám místo na grýn)!

Sítě jsem kupoval tyto:
https://dobes-site.cz/product/indoorova-golfova-sit-pad-20-21-mm-zelena/ 169,0 Kč / m2
v rozměrech:
  • 1x zadní - 4x3 m
  • 2x boční - 0,9 x 2,3 m
Celkem síť bez dopravy cca 2600 Kč. Síť je pevná, poměrně těžká, tzn. dobře tlumí odpaly.

A nakonec pár obrázků mé radosti. (Btw. ta malá přenosná branka předtím je tam schválně. Čutáme tam fotbal ;)
Tak třeba se někdo inspiruje. Ať to lítá! 🏌️‍♂️

Zobrazit přílohu 24688 Zobrazit přílohu 24691 Zobrazit přílohu 24692

Zobrazit přílohu 24693Zobrazit přílohu 24695Zobrazit přílohu 24699


A nakonec.... to nejlepší: Funguje to! :p :up:

Zobrazit přílohu 24694

Takže doplňuji praktickou zkušenost po cca půl roce - kdy síť (visící poměrně volně, viz foto výše) celou dobu visí venku. Začínají se na několika místech objevovat díry viz foto (míčku zas tolik odpáleno nebylo - resp díry jsou i úplně mimo jakýkoli dopad míčku). Tak buď to prostě v praxi tato síť venku nevydrží a nebo nějací ptáci? Netuším. :(

Zobrazit přílohu 28228Zobrazit přílohu 28229Zobrazit přílohu 28230

Než jsem se rozhoupal a koupil novou sit, tak jsem si uvědomil, že chci hlavně ostružiny a maliny. Ani jsem nevěděl, že to chci. Ještě že mi to má milovaná žena řekla. :) A že to místo je ideální, svítí tam hodně sluníčko a ostružiny se budou hezky pnout... A než jsem stihl zareagovat, tak jsem pod vlivem (protože to není jinak možný) to i zrealizoval. Berte to jako varování! Takhle to dopadá, když sundate děravou síť a nemáte hned po ruce novou!

F2D47020-F1DF-4BF7-8C7F-5C60D4F3D909.jpeg
 
Než jsem se rozhoupal a koupil novou sit, tak jsem si uvědomil, že chci hlavně ostružiny a maliny. Ani jsem nevěděl, že to chci. Ještě že mi to má milovaná žena řekla. :) A že to místo je ideální, svítí tam hodně sluníčko a ostružiny se budou hezky pnout... A než jsem stihl zareagovat, tak jsem pod vlivem (protože to není jinak možný) to i zrealizoval. Berte to jako varování! Takhle to dopadá, když sundate děravou síť a nemáte hned po ruce novou!

Zobrazit přílohu 29153
No, já bych to využil asi takhle: Miláčku, nemám síť, nedá se nic dělat, musím na hřiště. Ale něco mi říká, že tobě to neprojde😁
 
Než jsem se rozhoupal a koupil novou sit, tak jsem si uvědomil, že chci hlavně ostružiny a maliny. Ani jsem nevěděl, že to chci. Ještě že mi to má milovaná žena řekla. :) A že to místo je ideální, svítí tam hodně sluníčko a ostružiny se budou hezky pnout... A než jsem stihl zareagovat, tak jsem pod vlivem (protože to není jinak možný) to i zrealizoval. Berte to jako varování! Takhle to dopadá, když sundate děravou síť a nemáte hned po ruce novou!

Zobrazit přílohu 29153
Do té hokejové branky trénuješ pančované rány? 🤭
 
Do té hokejové branky trénuješ pančované rány? 🤭

:) ne-e, malý fotbálek s mladším. Ale zkoušel jsem to i na trénink golfu - je to na prd. Moc masivní tycky a brevno. Připadal jsem si při odrazech jak pod náletem. :)
 
Upraveno:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom